Monsters vs Aliens: Mutant Pumpkins from Outer Space (TV film)

Monštrá vs. votrelci: Útok tekvicových mutantov

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA, 2009, 21 min

Peter Ramsey

Adam F. Goldberg

Henry Jackman

Takhle bych viděl Monstra vs Vetřelci celkově. Jako TV kraťas, do kterého nabouchá vše dobré a povedené co MvV má. Tento halloween special má v sobě vše. Mimozemštany, narážky na filmy béčkového charakteru , na celé ploše využité hrdiny a hlavně krátkou stopáž. . Blob opět nezklamal a potvrzuje, že je tou nejlepší zábavnou věci na MvA.(6.12.2009)

Speciální halloweenovské mini pokračování je plnohodnotným nášupem povedeného animáku. Pokud se orientujete v žánrových klasikách, na které odkazuje už název, nemůžete být zklamání. Tým monster vedených obří Susan vyrazí na Halloween do jejího rodného městečka, aby zjistil, co že paranormálního tam páchá neplechu. Kromě spousty vtipných verbálních narážek je k vidění i strašidelně idylický záběr na městečko za zvuků hudebního motivu z kultovního hororu Halloween – jež ovšem vyzvání na mobilu kolemjdoucího.(7.11.2009)

Dalsi osudy hrdinu celovecerniho filmu jsou zhruba na podobny urovni jako puvodni film. Stejna, prijemna animace, vsechny znamy postavy, docela slusnej pribeh. Skoro by i stalo za to udelat nejakej serial, kde by v kazdym dile bojovali s nekym jinym. Proste povedenej Halloweenskej special s fajn odkazama na filmy a slusnejma vtipkama.(13.12.2009)

Fajnový kraťas od DreamWorksu. Stará známá partička příšerek opět zasahuje. Tentokrát o Halloweenu a proti čemu jinému, než proti dýním. Na dvacet minut parádní příběh. Ale na úkor dobrého příběhu jsou ochuzeny vtipy. Pár jich tu je, ale čekal jsem to lepší. Animace opět precizní. Taková pohodovka, co nenadchne ani neurazí. 3*** jsou myslím v tomto případě dost odpovídající. Celovečerák je lepší.(14.5.2012)

Což o to, tenhle snímek není tak procpaný klasickými holiday season short prvky, ale pořád vznikl za stejným účelem a se stejnou otravnou myšlenkou. Halloweenu se věnuje podstatně méně animátorů, na druhou stranu s postavami, jaké známe, je toto zaměření jedině logické. Já asi potřebuju k nadšení z těchle speciálů něco vážně nového... co takhle kraťas na den svatého Patrika? Kde to třeba ani dobře nedopadne?(6.3.2011)

• - Ve filmu můžeme v jedné scéně slyšet ústřední melodii z Halloweenu od Johna Carpentera, jako vyzvánění na mobilu. (Pumiiix)

• - Ve filmu můžeme slyšet kultovní hlášku z filmu Scarface. „Say Hello to My Little Friend!“. (Pumiiix)