The Divide

• Německo The Divide – Die Hölle sind die anderen (více)

New York City, obyčejný den. Ovšem jen do chvíle, kdy je celé město paralyzováno nekonečnou sérií výbuchů. Skupinka několika rozdílných lidí nachází útočiště v suterénu obytného domu, kde byl (zásluhou paranoidního správce) vybudován provizorní protiatomový kryt. Jídla a vody je dostatek, strach, naprostá absence informací a sílící ponorková nemoc si však začínají vybírat svou daň a z bezpečného útočiště se tak velmi brzy stává klaustrofobická past. A venku zatím vyčkává "zlo", které předčí i ty nejhorší představy. Dokážou se naši hrdinové spojit proti společnému nepříteli a přežít? (Allien.9)

Richie4422

Horor sledujúci premenu psychiky ľudí počas odtrhnutia od sveta na aký sme všetci zvyknutí. Po bombovom útoku sa partia ľudí ocitne v "bunkri" a ak si myslíte, že vy ste už ponorkovú chorobu zažili, neverte tomu. Tak ako plynie čas, tak na seba narážajú rôzne povahy postáv, ich potreby, túžby a pocit beznádeje a žiadnej budúcnosti zatočí s hocikým. Výstava násilia, šikany, tríznenia, úchylností a inštinktu prežitia tu funguje ako namazaný stroj. Chybičkou na kráse sú občasné hluché momenty a miestami podľa mňa až prestrelenými výjavmi. Ale film je účelovo pekný. ()

Dosty85

Až na jednu krátkou část, která nedává absolutně žádný smysl (ta kde opustí na chvíli sklepení), je tento film opravdu dobrý. Ano, je mu třeba prominout i další drobnosti, ale celkově ho hodnotím velmi kladně nebo spíš velmi povedeně depresivně :-) ()

Yamatosan

Škoda některých děr v logice a podivné vsuvky bez většího významu (laboratoř), to ale nic nemění na fascinující brutalitě druhé jeho poloviny, která ukáže lidi jací doopravdy jsou bez oné příslovečné slupky civilisace. ()

Mark1983

No po pravdě řečeno je film jen o tom, jak se lidé ukryjí v protiatomovém krytu a po čase jim začne hrabat, což se jedná o velmi silné téma a silný psychologický podtext. Ovšem je pravdou, že tvůrci se nakonec zaměřili jen na šílenství a nepochopitelné násilí plné zvrácenosti, a to fyzické i psychické. Z lidí jsou s postupem času zvířata a jen slabší jedinci se stávají obětí zákona džungle, i když tam chybí ta vegetace. A i když jsem se zadíval, ač jsem byl na film zvědavý, musím uznat, že tím primitivním přístupem ke všemu ze strany zešílených nakonec se - film posílá rovnou do průměru. ()

Max Frajer

Rozpad civilizace a s tím postupné převládání lidských pudů a vzrůstající násilnost v bezvýchodné situaci odehrávající se na pozadí žalostně nastíněné post/apokalypsy je asi to jediné "poselství" v The Divide ukryté. Bohužel zde není jediná sympatická či zajímavá nosná postava, s kterou by se člověk aspon trochu ztotožnil a v něčem ji fandil. A hlavní hrdinka, jediná přeživší, je ta úplně nejprotivnější patrně femiondní frigidní kravka (nic proti zdravé emancipaci). Dějový vývoj je spíš nijaký, plácání se na místě, život mít smysl nutně nemusí, to jen my ho pořád hledáme, ale filmy ho obvykle mívají, tady se však bohužel nedostavil...ujeté úchylárny můžou být zábavné, děsivé či cool, tady to bohužel není ani jedno. Dvě hodiny ztraceného času, horor to není vůbec, převládá sci-fi s platonickou snahou o psychologický přesah a já se jen utvrzuji v tom, že tam, kde začíná sci-fi, končí pro mě (až na minimum výjimek) filmová tvorba. ()

Agnostik

Depresivní klaustrofobické vyšinutí mysli uvnitř atomového krytu.Škoda jen že nebylo více scén mimo atomový kryt.Hodnocení 70%. ()

Jansuper odpad!

Tak jo, co to mělo sakra vůbec být, 67%, ale no tak co lidi v těch hlavách máte, za ten začátek sem chtěl dát jednu hvězdu, ale nakonec z toho všeho vznikne taková nehorázná úchylná píčovina, člověk se těší na děsivej napínavej katastrofální film a místo toho tu dostaneme vlastně jen úchylnou party nějakých idiotů, začátek asi prvních 25 minut bylo dobrých, výborná úvodní scéna, zajímavé dialogy, napětí co vše se eště ve filmu odehraje, že třeba z toho úkrytu vyjdou ven a pokusí se opustit město a přežívat, ale to vše se pak ztratí, do úkrytu vejdou vojáci v oblecích, unesou malou holku, pak se tam s pár vojáky poperou, potom si vezme jeden přeživší onen oblek a jde na průzkum, tam je laborka těch vojáků, nic víc se o tom nedozvíme ani co se stalo s tou malou holkou kterou ti vojáci unesli,  vojáci seškvaří dveře od krytu že nejdou otevřít, a od této části je ten film už jen odpad z největších odpadů,  postavy působily jako na party, dialogy na píču, scény nesnesitelný, několik nepochopených věcí, scény uchylný, nudný debilní, film se odehrává jen v tom krytu kde naši hrdinové jen rozjedou šílenou párty,  venku jaderný výbuchy a v krytu dělali jako by nic a užívali si to jak na party v tom krytu, proč na sebe pak byly všichni tak hnusný, proč ta žena na konci tam nechala ty poslední dva přeživší zemřít a zavřela je tam, co jí udělali že se jí eště omlouvali, kamera byla často nepřehledná a na hovno a ty postavy pak byly teda nesnesitelně NESIMPATICKÉ, nemůžu pochopit proč je to braný jako drama psychologický thriller, je to spíše jen skoro úchylná párty, té. Tento film nikdy neměl spatřit světlo světa, a měl by se navždy smazat z tohoto světa, nevím co scénáristi a režisér braly ()

bechdrak

Atmosféra hutná tak, že by se dala krájet + dobré herecké výkony a téma k zamyšlení = Silný zážitek a depresivní nálada. Doporučuji jít po zhlédnutí na procházku do přírody a pak si pustit dobrou komedii. ()

RISOvonVODKA

Post-apokalyptický psycho thriller. Hneď prvou minútou si film nasadí vysokú latku. Svet sa rúca pred očami ľudí, ktorí v panike pobehujú všade navôkol snažiac sa zachrániť. Dve hviezdy už len za New York v ruinách ;). Celý film prežívame pohľadom postáv, teda vieme rovnaké ho*no o tom, čo sa deje ako aj oni. Ak si budete všímať detailov a poriadne s v mysli prehodnotíte malý, pár minútový výlet mimo bunkra, dokážete si teoreticky zrátať dva a dva. Film vybudoval perfektnú atmosféru na ľuďoch, preživších, bez akýchkoľvek pravidiel. Dočkáme sa vraždy, kanibalizmu, zverstiev a iných ohavností. Zistíme teda, že sme v podstate len krvilačné potvory a nech si o sebe myslíte, že ste akokoľvek dobrosrdečný, keď príde na lámanie chleba, každý bije sám za seba. ()

Jadrak

Pre mňa jednoznačne najlepšie prekvapenie minulého roka. Obsadenie seriálovými hercami neuškodilo, naopak, podali uveriteľné výkony. Jednoduchý dej a tiež jednoduchý, ale prekvapivý záver. Netreba veľkú výpravu a neskutočné efekty, treba iba, aby sa veci podarili a chémia zafungovala. U mňa jednoznačne zafungovala. ()

mondo

Nechutně úžasný film, zpočátku jsem čekal pořádny scifi, ale přešlo to v něco jiného. Něco mezi saw a počítačovou hrou fallout . V některých scénách jsem si musel fakt zakrýt oči, opravdu nemám rád když někdo někomu trhá nehty :), ale na druhou stranu to vše do sebe pěkně reálně zapadá. Na škodu ani neni, že autoři nevysvětlí nic z dění venku, alespoň má divák o čem přemýšlet. Na 5 hvězdiček se mně to nezdá, i když samotný konec by si je určitě zasloužil. ()

Pattrick

Xavier si to docela dává, pokud svým režijním stylem půjde dál, tak se máme po nějakém čase na co těšit. Skvělý psychologický thriller o rozvoji postav, které se scénáristicky nejspíš chovají tak, jak by se hrstka mixnutých lidí v bunkru chovala. Gradace postav a některé momenty jsou opravdu radost pohledět, herci toho ze sebe vymačkávali vážně hodně a režijně Xavier odvádí dobrou práci, atmosféra houstne a houstne až přijde skvělé zakončení. Jen ten moment rozhlédnutí je docela zbytečný. Úžasná je i hudba a práce s kamerou. ()

P3RS3CUToR

Tak pro mě jednoznačný zklamání. Jasný, že nemužu čekat, že lidi zavřený v "protiatomovym" bunkru budou jednat logicky jako Spok. Ale todle už bylo moc... Plus ten výlet do země Oz byl taky do nebe volající nesmysl. Každopádně Divide na mě působí jako osekanej uschlej strom... Všechny dějový větve by mohly být fajn, kdyby byly proste promakaný a dokončený. Jenže nebyly jak promakaný, tak dotáhnutý do konce. Jo pokorný psychotryler jenom v bunkru..by byl ok. Jo odkrejvání co je za dveřmi + účel výzkumu+ mystika/scifi...to by bylo ok... Jo sadomaso vyvražďovačka nelogicky zešílenejch idiotů po tejdnu ok... Ale nic z toho se nekonalo... Škoda... hodnocení asi jindy, až si to přeberu. Jestli si to budu teda chtít přebrat. Kupodivu ta saďárna úchylná se povedla nejvíc.. chjo :D ()

bosnaboy

Nemůžu si pomoct, ale celý film jsem místo Lauren German viděl Millu Jovovich. Film na mě působil neuvěřitelně depresivně, zvedal se mi žaludek a měl jsem nutkání to celou dobu vypnout. Zvědavost převážila a za spoustu nezodpovězených otázek a odporných scén dávám **. ()

Major776

Tak takoví mi lidi opravdu jsme. Někdo nám podá pomocnou ruku a mi ho rovnou sežereme celého. Hnus, který je podáván na pozadí extrémní katastrofy, je vskutku uvěřitelný i když pravda skutečně nechutný. Atmosféra není až tak děsivá jako spíš realistická. Dvě hvězdy dolů za ne-všech kvalitní výkony a děj. ()

s.u.g.e.r.

Postapokaliptický drama-thriller. Vybuchne velká bomba. Parta lidí se ukryje v atomovém bunkru a ....Dál klasika, jednomu rupne v bedně, pak dalšímu, začnou se chovat jak zvěř, budou se snažit navzájem pozabíjet a padla. Není to béčko, ale ani nic nového pod sluncem. ()

KOLMI odpad!

Hodinu a půl je film úplně o hovnu, posledních 20 minut není úplně špatných, ale nemůže zachránit tuhle dementní podívanou. Chtěl jsem to opakovaně vypnout, nakonec jsem se dodíval. NEDOPORUČUJI. Jedna hvězda za konec - díky, že jsem se ho vůbec dočkal. ()

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům

28.11.2011

Půjde po vás Hitman 2

Půjde po vás Hitman 2

26.05.2010

Přestože jednička nenadchla ani fanoušky hry firmy Eidos, ani „běžné diváky“, s rozpočtem 30 milionů vydělala jen v kinech rovnou stovku, takže zabiják s kódovým označením 47 se vrátí. Scénář Kylea… (více)