Nepolepšitelný (TV film)

Nepolepšiteľný

(festivalový název)

Česko, 2009, 88 min

Pokud mi u filmu připadají všechny postavy zajímavější než ta hlavní, nejspíš je někde něco v nepořádku. Možná je to částečně scénářem, ale hlavně mi přišlo, že Jaromír Hanzlík tímto filmem jen tak prochází. Zato Eliška Zbranková patří k nejpozitivnějším domácím filmovým překvapením tohoto roku a doufám, že ji ještě v nějaké dobře napsané roli uvidím. A i díky ní je to nakonec o hvězdičku víc, než by mi radil rozum a divácká zkušenost.(1.12.2009)

Pěkný snímek jak po stránce dějové, tak i po stránce herecké. Film vás zavede do dob soudruhů a zajímavých pozdravů jako napřiklad čest. Píše se rok 1969 zhruba jeden rok po tankovém najezdu rusáků a starší doktor se chystá emigrovat do Anglie za svou ženou. Na scénu přichází mladá pacientka, kterou si oblíbí a jak to dopadne se dozvíte ve filmu.(30.11.2009)

• EKLEKTIK

Tak tenhleten nepolepšitelný, by se měl teda pořádně polepšit, protože když nemám peníze na to, abych ukázal Prahu, tak, jak mohla vypadat v sedmdesátých letech dvacáteho století a řeším to "opíráním" kamer, do fasád historických budov, měl bych si nejdřív zkontrolovat, jestli na nějaké nevisí vlajka Gruzie v takové podobě, v jaké tehdy viset nemohla, tak jak je to možné vidět ve 43. minutě a 15. vteřině. Jediné, co zde stojí za vidění, je výkon mladé Elišky Zbrankové.(19.8.2015)

• blackrain

Kňažko byl jako primář idiot. V téhle roli si ho budu dlouho pomatovat. Politika by se neměla vměšovat do práce. Šlo přece o život pacientky a to by měla jít veškerá politická diskuse stranou. Vyhodit kvalifikovaného doktora s dlouholetou praxí je absolutní hloupost. On to nakonec Martin Ivánek vyřešil sám. Dostal infarkt, který byl smrtelný. No nic, doba už byla taková. Hlavně, že už je minulostí. Spolykat prášky je taky blbost. Tereza ale neviděla jiné východisko ze situaci, ve které se nacházela, matka alkoholička schopná odpřísáhnout cokoliv a o otčímovi je pouze zmíňka. Doktor Ivánek ji chtěl na chvilku z toho prostředí vykořenit.(29.11.2009)

Co napsat... Na cíleně emoční snímek to zas tak emoční nebylo. A pokud bylo, tak takovým tím českým trochu hrubým způsobem bez invence .... Několik světlých chvilek i ve vedlejších liniích, ale pak to zas trochu zaskřípalo - a to bud ve scénáři nebo v ději samotném. Ale je to silně subjektivní názor, nejdedná se o špatný film.(31.1.2011)

• - Natáčení exteriérů města probíhalo převážně v Příboře na Novojičínsku. (bizal)

• - Prostředí nemocnice se točilo v bývalé nemocnici v Ostravě Zábřehu v prostorech bývalé porodnice. Podloubí se točilo na náměstí ve Frýdku. (caspar)