Shaolin

• Hongkong 新少林寺 (více)
Trailer

Během války na počátku 20. století projíždí nelítostný ale úspěšný velitel Hao Jie se svými vojáky Čínou a dobývá každé město, na které narazí. Jednoho dne zlikviduje také město poblíž šaolinského chrámu a před očima všech mnichů zastřelí zraněného protivníka prosícího o milost. Po slavném návratu domů ho však zradí jeho podřízený Cao Man, díky čemuž Hao Jie přijde o všechno. Holý život si zachrání jen útěkem, přičemž se dostane do stejného šaolinského chrámu, poblíž kterého nedávno raboval. Zcela zničený a pokořený Hao Jie požádá mnichy o přijetí, ti jsou však proti. Spřátelí se ale s místním kuchařem, který mu slíbí že mu pomůže získat si důvěru mnichů. (Raztubyl)

Trailer

Ellmariachi

Páni, když jsem si film pouštěl, myslel jsem že mě čeká jen další čínská blbůstka o duchu shaolinu apod. Chvíli to tak i vypadalo a myslel jsem, že to skončí někde na půl cesty rozkoukané. Celé se to totiž odehrává tak nějak divně oklikou a chvílemi jsem nevěděl, kde vlastně v ději sem. Když ale někde uprostřed začal usedat prach po první rozklížené polovině film mě chytil. Jackie Chan je tu poměrně málo, ale právě příchodem jeho postavy jako by film znovu začínal. Tím ho nechválím, protože on je tu skutečně minimálně a jeho úloha tomu odpovídá. Film se zajímavě přesune k finále , které je velkolepé. Akční stránka je výborná a epická. V poslední třetině je jedno jak je postava důležitá a umírá jedna za druhou. Ne jednou mě skočila do mysli Hra o trůny. Celé tomu dává korunu to, že tvůrci dokáží přenést emoce z obrazovky na diváka. To je věc, které si v dnešním digitálním filmovém světě cením. 78 procent. ()

Chen

Na hutnou stopáž relativně málo soubojů. Naštěstí jsou povedené, i když mě v nich irituje používání závěsných lan. Nikdo ze zúčastněných je rozhodně nepotřebuje. Emocionální rovina mě příliš nezasáhla, ale musím říct, že Nicholas Tse mě mile překvapil. Záporácká role, i když jsem tomu z počátku nevěřil, mu sedla a užíval si ji. Shaolin je jedním z lepších filmů, které k nám v poslední době z Východu přišly, ale není dokonalý není. ()

Puol

Veľkolepá výprava, zaujímavý námet, hviezdne obsadenie bohužiaľ v tomto prípade netvoria dobrý film. Celé to nejak nefunguje, Andy Lau sa do hlavnej úlohy príliš nehodí, postava Jackieho Chana viacmenej zbytočná, navyše len priemerné akčné scény a toho pátosu je až príliš. Zaujímavý je akurát Nicholas Tse a mních Jackyho Wo. Dosť sklamanie, tak max. za 5/10. ()

Xmilden

Přestože je film místy trošku utahaný, tak hvězdná sestava, krásná hudba a poctivá režie mi nedovolí dát nižší hodnocení. Jackie Chan dostal minimální prostor a pozornost na sebe strhávají hlavně výborný Andy Lau a Nicholas Tse. Již několikrát Čiňané dokázali, že si váží svých legend. Tady tomu není jinak. Shaolinské myšlenky si tuto poctu zasloužily. ()

Vavča

Vzhledem k tomu jaký průšvih spáchal Benny Chan se City Under Siege, je Shaolin celkem úspěšným reparátem. Hvězdně nabité obsazení tentokrát nepřišlo nazmar. Zejména mě těší, že Nicholas Tse si poprvé úspěšně a přesvědčivě zahrál záporáka, Jackie Chan má také trošku jinou roli, než obvykle. Největším problémém filmu je paradoxně Andy Lau, ze začátku skvělý, přesvědčivý, později už jeho postava a hraní ztrácí, možná je to dost způsobeno i scénářem. Přiznejme si, že je to velmi naivně akční film s takovým tím rychlošípáckým poselstvím, které musíte brát s nadhledem. Ale choregrafie soubojů, akční scény, kamera, to vše je více, než povedené, takže budiž místo tři a půl plné čtyři hvězdy. ()

• Aby se zamezilo poškození skutečného chrámu, byla pro potřeby natáčení v provincii Zhejiang postavena jeho replika za 1,5 milionu amerických dolarů. (Raztubyl)