Reklama

Reklama

Shaolin

  • Hongkong 新少林寺 (více)
Trailer

Obsahy(1)

Během války na počátku 20. století projíždí nelítostný ale úspěšný velitel Hao Jie se svými vojáky Čínou a dobývá každé město, na které narazí. Jednoho dne zlikviduje také město poblíž šaolinského chrámu a před očima všech mnichů zastřelí zraněného protivníka prosícího o milost. Po slavném návratu domů ho však zradí jeho podřízený Cao Man, díky čemuž Hao Jie přijde o všechno. Holý život si zachrání jen útěkem, přičemž se dostane do stejného šaolinského chrámu, poblíž kterého nedávno raboval. Zcela zničený a pokořený Hao Jie požádá mnichy o přijetí, ti jsou však proti. Spřátelí se ale s místním kuchařem, který mu slíbí že mu pomůže získat si důvěru mnichů. (Raztubyl)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (71)

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to dosť dobrý historicko akčný film. Má veľmi dobrý príbeh o neľútostnom veliteľovi, ktorý je zradený svojim podriadeným, podarí sa mu uniknúť, ale jeho dcéra príde o život. To ho zmení a po zotavení zostane v šaolinskom kláštore, ale problémy s jeho bývalým podriadeným ešte neskončili. So spracovaní som nadmieru spokojný, nevšimol som si žiadne slabé miesto, prvé dve tretiny filmu sú dejovo dosť zaujímavé a zvyšok ho už nahrádza akcia, takže tu nemám moc čo vytknúť. Akcie tu nie je málo a páči sa mi. Súboje sú dobre a prehľadne natočené, odohrávajú sa v dobre zvolených prostrediach, celkom dobrá je aj choreografia, ale chýbajú zapamätania hodné momenty, čo robí z akcie len dobrý štandard, čo je škoda, kedže potenciál bol rozhodne väčší. Väčšina súbojov pôsobí podobne a tak poteší zaujímavý súboj Jackieho Chana a slušný delostrelecký záver. Herecké obsadenie je výborné, Andy Lau v hlavnej úlohe, Jackie Chan a Jacky Wu vo vedľajších, Nicholas Tse ako hlavný záporák a viacero iných zaujímavých postáv. Réžia je bez problémov, čo ma ale v prípade Bennyho Chana ani neprekvapuje a páči sa mi aj technická stránka a výprava. Som dosť spokojný, potenciál síce nebol úplne využitý, ale všetky stránky filmu by som označil za nadpriemer, takže tu rozhodne je na čo pozerať. 76% ()

tombac 

všechny recenze uživatele

Hvězdná hongkongská herecká sestava, slibné téma, slušná výprava, a ve finále z toho vyleze podivný patetický šaolinsko-válečný hybrid s iritující hudbou, který svou splácaností trumfne i nedávné Chen Zhena a True Legend, přičemž má ještě z těch tří nejhorší bojové scény. Ach jo. A Andy Lau není v hlavní roli právě přesvědčivý. 5/10 ()

Reklama

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Přestože je film místy trošku utahaný, tak hvězdná sestava, krásná hudba a poctivá režie mi nedovolí dát nižší hodnocení. Jackie Chan dostal minimální prostor a pozornost na sebe strhávají hlavně výborný Andy Lau a Nicholas Tse. Již několikrát Čiňané dokázali, že si váží svých legend. Tady tomu není jinak. Shaolinské myšlenky si tuto poctu zasloužily. ()

petero 

všechny recenze uživatele

Shaolin je opäť príkladom veľkorozpočtového a dobre obsadeného filmu, ktorý by rád vyhovel všetkým, no vo výsledku si ho medzi obľúbené filmy nezaradí asi nikto. Téma nedovolí žiadne odľahčenie v priebehu celého filmu a nejaká zapamätaniahodná scéna taktiež nehrozí. Skrátka filmu chýba to čaro vďaka ktorému by nezapadol do zabudnutia. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

Život následuje osud. Osud následuje život. Zapomeň na minulost. Pak porozumíš všemu, co je před tebou. Budha je pochopený. Cesta napravena. Mnich je smířený. Amitabha..... Bratrovražedný intriky a boj o moc v shaolinským historickým filmu vypadají moc dobře! Ať už vládne kdokoliv, stát v cestě se mu nevyplácí, doba je zlá a mniši jsou nejen tišší, ale i mrštní, chytří – prostě uměj kung-fu a nechtějí se smířit s plánovaným snižováním počtů! Problém je, že hodně dobrá akce (jak moc uvěřitelná, je jen otázka osobního vkusu každého) nemůže naplnit celej scénář. Na konci totiž nevím, jestli je to agitka na velkou čínskou (říjnovou) lidovou revoluci, nebo Ducha shaolinu. A to nemluvím o tom, že nechápu PROČ tam je to Chanovo ,,vtipné“ kung-fu. Ten ¾ hodinovej závěr toho hodně pokazil. Zbytečný moudra a patosu tolik, že by se Američani mohli učit. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Jsem kůň a chci se vidět padat ze schodů. 2.) Zajímá mě, co všechno mniši umí s klacky (stále mluvím o kung-fu). 3.) Nevím jestli zakopat nebo zpopelnit. 4.) Jsem duchovní a potřebuji zjistit, co všechno by měl umět správnej opat. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ** P:S.: ale spíš jen 2a½! ()

Galerie (151)

Zajímavosti (8)

  • Všichni herci hrající mnichy si museli na natáčení oholit hlavy, až na Jackieho Chana, který ve filmu nosí čepici, a nechal si proto ostříhat jen vyčnívající vlasy. (Raztubyl)
  • Snímek vzdává poctu všem filmům s tématikou Shaolinu. (Yoshitsune)

Reklama

Reklama