poster

Shaolin

 • Hong Kong

  新少林寺

 • Hong Kong

  San siu lam zi

 • Čína

  Xin shao lin si

 • Čína

  新少林寺

 • Velká Británie

  Shaolin

Akční / Drama

Hong Kong / Čína, 2011, 131 min

Režie:

Benny Chan

Kamera:

Anthony Pun

Producenti:

Albert Lee, Benny Chan
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • seth82
  ***

  Celkom slušný pokus, avšak vadil mi tam Jackie Chan, ktorý svojou postavou narúšal celú atmosféru filmu a silene to podfarboval komediálnym podtónom, ktorý sa podľa mňa v tomto prípade do celkovej povahy filmu vôbec nehodil. Radšej nech zostane pri amerických gýčoch a spomína na svoju kariéru dávnych časov.(18.5.2011)

 • kinderman
  ****

  V mnoha ohledech mi to připomínalo Hodgesův film Modlitba za umírající (1987), také v tom, kterak na konci B.Chan ukázal, jak vypadá smířené spočinutí v Buddhově náručí...a to tak, že názorněji to snad už ani předvést nešlo. A Jackie se blýskne zábavným kuchařským kung fu, které ovšem jako by vypadlo z jiného filmu.(25.11.2011)

 • Ceres
  ***

  Měl jsem tušení, že tento snímek o legendárním Shaolinu s velkým rozpočtem nedopadne dobře, jako většina vysokorozpočtových filmů, které prostě zatím většinou číňanům nejdou. Ok, ale děj a přerod hlavní postavy v podaní Andyho Laua bylo velmi dobré, i když mám výtku, že kdyby jeho postavu hrál někdo jiný, bylo by to lepší, protože on zrovna není typ herce na bojová umění, i když na tom tenhle film moc nestaví. Problém, který s filmem mám, jsou akční scény, ty stojí většinou úplně za h....ehm starou bačkoru, delší úvod mi vůbec nevadil, ale honička na koňských povozech a plno CGI triků mě iritovala, dále to byla poslední půlhodina, kdy Shaolinský klášter byl odstřelován děly, byla naprostá zhovadilost. Jackie Chan a jeho obsazení nebylo špatné, už prostě nemá moc na akční scény, myslím, že jeho "bojový" výstup měli spíše vyřadit. I přesto, že mě strašně štvou určité věci, které tento snímek nabízí a jsou přitažené za vlasy, tak některé scény se fakt povedly, padající Lau na ruce Budhy či scéna u zvonu a další. Celkově se moje tušení naplnilo, ale zas tak špatný film to není, já dávám poctivých 60%, více si si hodnocení nezaslouží, už jen proto, že to není historický film. Ale jestli je tohle obrat k lepším velkorozpočtovým filmům, máme se na co těšit. BTW skvělý song od Andyho Laua nazvaný "Wu" je bombastický.(24.4.2011)

 • divak84
  *****

  čínský resp. asijský "patos" je tak trochu jiný než ten známější, západní.. tradičně perfektní a efektní přehlídka bojových umění, snaha o příběh, který vždycky ve výsledku končí stejně (zrada, pomsta a procitnutí záporáka, že asi něco udělal špatně), tradiční asijská doprovodná hudba, krásná výprava a konečně i minimum efektů při skocích (používání lan)... Jackie opět dodává trochu toho humoru (strýčku, zmlať je jako když boucháš těsto/smažíš zeleninu... no lol).. Ve finále parádní film, který je zdatným sekundatem Ip Mana. čekal jsem nudu, ale ta neodstala prostor.. Shaolin tematiku mám rád, je to jedna z posledních bašt čistých duší v realném životě, dokumenty o nich a o chrámech jsou strhující. Skvělý film(25.12.2011)

 • Chen
  ***

  Na hutnou stopáž relativně málo soubojů. Naštěstí jsou povedené, i když mě v nich irituje používání závěsných lan. Nikdo ze zúčastněných je rozhodně nepotřebuje. Emocionální rovina mě příliš nezasáhla, ale musím říct, že Nicholas Tse mě mile překvapil. Záporácká role, i když jsem tomu z počátku nevěřil, mu sedla a užíval si ji. Shaolin je jedním z lepších filmů, které k nám v poslední době z Východu přišly, ale není dokonalý není.(30.3.2011)

 • Hai Yu, Jackie Chan

 • - Aby se zamezilo poškození skutečného chrámu, byla pro potřeby natáčení v provincii Zhejiang postavena jeho replika za 1,5 milionu amerických dolarů. (Raztubyl)

 • - Snímek vzdává poctu všem filmům s tématikou Shaolinu. (Yoshitsune)

 • - Všichni herci hrající mnichy si museli na natáčení oholit hlavy, až na Jackieho Chana, který ve filmu nosí čepici, a nechal si proto ostříhat jen vyčnívající vlasy. (Raztubyl)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace