Americká kosmetička jménem Joy Millerová učí po večerech své studenty, jak líčit a upravovat vlasy. Práci ztratí poté, co jeden z jejích studentů omylem cigaretou zapálí paruku. Požár se rychle rozšíří po celé místnosti. Joy neváhá a vrátí se, aby zachránila zvířata, která jsou v místnosti v klecích. Její statečný čin se poté objeví i v novinách. Článek uvidí Grushinsky, diplomatický zástupce malého východoevropského státu Slovetzia, o kterém Joy nikdy neslyšela. Grushinsky byl poslán do USA, aby našel vyučujícího přírodních věd pro děti prezidenta Slovetzie. Díky článku se mylně domnívá, že Joy je akademická učitelka, a nabídne ji proto práci. Ta nabídku přijímá, a až poté, co dorazí do Slovetzie, Grushinsky zjistí, že Joy je jen pouhá kosmetička. Domluví se spolu, že budou předstírat, že Joy je skutečná učitelka. Joy na prezidenta a diktátora Borise Pochenka neudělá dobrý první dojem, když na domluvenou schůzku přijde pozdě. Je však výborná ve spolupráci s prezidentovými dětmi, které učí o životě mimo Slovezii a pomáhá jim získat sebevědomí. Prezident Pochenko je znepokojen Joyinou silnou nezávislostí a skutečností, že z něho nemá strach jako všichni okolo. Postupně si však na sebe navyknou a stanou se z nich přátelé. Joy mu radí, jak se chovat, protože Pochenko nechce být ve světě znám jako „zvíře“, jak o něm píší zahraniční média. Prezidentův premiér Leonid Kleist ovšem nesouhlasí s novou strategií a chce rozdrtit rostoucí vzpouru mezi mladými občany Slovetzie. Joy se dozví, že Katrina, jedna z prezidentových dcer, je zamilovaná do Aleka, vůdce povstání. Ten je zajat a uvězněn ve sklepení zámku, ale Joy Katrině pomůže vplížit se do sklepení, aby se mohla vidět se svým milým... (TV Prima)

StarFsh

Až na to, že je to vo svete presne naopak, ako to ukazuje tento film. Americká demokracia, ako vzor? Myslíte ten systém policajného štátu s cenzúrou väčšou, než u nás za "totáča"? Ďakujem, nemusím... A ešte k tomu to nie je skoro vôbec zábavné. ()

PORTER44

Hrozná romantika už jenom hereckým obsazením hlavní role,obsolutně nesympatickou herečkou a pak hrozným příběhem a režií. ()

mina_harker

Co si budeme povídat - příběh je předvídatelný a velmi málo uvěřitelný, herci toho moc nepředvádí, Timothy Dalton má příšerný účes, celkově je to vykrádačka Chůvy k pohledání ... ale dobře jsem se u toho bavila. Fran je charismatická a její kouzlo vytahuje film o třídu výše. Když k tomu přičtu vtipné hlášky a Husáka a s Gottwaldem na zdi, tak mi vychází přijatelný průměr. ()

Keiniku

Tohle je tak sladké, že by se s tím dal osladit čaj. Držkatá Fran versus stalinoidní Timothy. Jelikož je to jenom o tři roky mladší než já, byla to jedna z mých prvních dospěláckých pohádek. S matkou to svorně milujeme. Svět potřebuje filmy, jako je tenhle, poněvadž kdyby měl člověk u té bedny pořád jenom myslet, vytek by mu mozek ušima. A navíc, my, svobodné mladé ženy, se chceme nechat unášet fantaziemi. Tak nám to nekažte. ()

effel odpad!

Vemte Chůvu k pohledání, strčte ji do igelitky od Billy a pořádně do ní bušte kladivem a voila - vyjde vám z toho tahle strašnost. Vůbec nechápu, jak se geniální Fran mohla upsat k něčemu podobnému. Opravdu smutné. ()