Kosmetička a zvíře

The Beautician and the Beast

Kozmetička a zviera

Komedie / Romantický

USA, 1997, 103 min

Chůva předělá bohatýho podnikatele, učitelka dětí převychová vůdce totalitní země atd. - variací je mnoho a všeobecně je to kromě klišoidního příběhu taky něco, co mě skoro vždycky ve finále baví sledovat. Kosmetička v podání Fran Drescher je přesně totéž, co byla chůva v podání Fran Drescher u Maxwella Scheffielda. Dalo by se očekávat, že co baví jako epizodní výstupy, nebude fungovat jako plnohodnotný film - ale ouha, ona ta Fran prostě baví i 100 minut v kuse.(18.11.2016)

• phoebess

jelikož jsem měla/mám ráda seriál The Nanny, tak jsem se koukla i na tento film.. a musím říct, že jsem byla hoděn zklamaná, to co byla na Fran Drescher hezké a vtipné v The Nanny, tady se to ukázalo jako fraška na entou, přišlo mi to jako přes kopírák její seriálové postavy, a to se raděj podívám na originál, než na kopii...(26.10.2009)

K tomuto filmu mne přilákalo už jen obsazení herečky Fran Drescher do hlavní role, tedy do role Joy Millerové. Neuvěřitelně mne nadchly scény s kuřetem, šermem a záchranou v kosmetické škole. Pohotové hlášky a charaktery celé Pochenkovic rodiny mne nepřestávaly překvapovat ani na konci. Jedinou vadou, za kterou jsem ohodnotila čtyřmi místo pěti hvězdiček jsou scény z underground klubu a ještě pár dalších, které se mi nezdály tak moc propracované. Ale jinak jsem si většinu filmu skutečně užila.(11.11.2011)

• Elyssea

V celku pohodová krávovina. Bohužel Fran je totální dřevo, ale Timothy Dalton je prostě sympaťák. Všichni víme jak to dopadne už po prvních deseti minutách filmu, ale ani mi to moc nevadí. Zámek Sychrov mě v hlavní roli celkem pobavil. Klišovité, klišovité a zase klišovité. Ale na dlouhé sobotní odpoledne to celkem jde. P.S: Nééééé, mlčení kuřátek to srazilo hvězdičku (z původních tří) a to jsem si říkala, že to není tak strašný. Mlčení kuřátek????!!!(9.8.2008)

Natrafil som na to jedno predvianočné ráno a zaujala ma mapa , kde medzi Slovenskom a Ukrajinou tvorcovia vymysleli pomyselnú krajinu Sloveciu. Písmo používané v tejto krajine bolo blízke Slovenčine, takže bol aspoň malý dôvod dať komédii šancu. Je to naivné, predvídateľné, treba to brať s rezervou, ale postava živelnej kozmetičky mi bola natoľko sympatická, že ma to celkom zaujalo. Často z nej v rýchlosti vyšla podarená hláška ako napr. - "Ja vyškriabem jedlo aj v Gándhiho dome". Pre väčšinu užívateľov skôr priemer, no kozmetičky a "Barbiny" si môžu dve hviezdy pokojne pridať. 50%.(23.12.2012)

• - Ve scéně, kdy Joy Millerová (Fran Drescher), masíruje Borise Pochenka (Timothy Dalton), můžeme na zdech místnosti vidět obrazy bývalých československých, komunistických prezidentů - Gottwalda, Husáka, Zápotockého a Novotného. (krystof.77)

• - Při první společně snídani v zámku čte prezident cizí noviny, ale na stole mu leží české noviny Právo. (snikrs)

• - Ve dvou záběrech, kdy Timothy Dalton podepisuje předložené dokumenty, lze rozeznat, že ony dokumenty jsou psány českým jazykem. Uvnitř zámku můžeme na zdech spatřit portréty našich bývalých prezidentů. (Pepinec)