Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Americká kosmetička jménem Joy Millerová učí po večerech své studenty, jak líčit a upravovat vlasy. Práci ztratí poté, co jeden z jejích studentů omylem cigaretou zapálí paruku. Požár se rychle rozšíří po celé místnosti. Joy neváhá a vrátí se, aby zachránila zvířata, která jsou v místnosti v klecích. Její statečný čin se poté objeví i v novinách. Článek uvidí Grushinsky, diplomatický zástupce malého východoevropského státu Slovetzia, o kterém Joy nikdy neslyšela. Grushinsky byl poslán do USA, aby našel vyučujícího přírodních věd pro děti prezidenta Slovetzie. Díky článku se mylně domnívá, že Joy je akademická učitelka, a nabídne ji proto práci. Ta nabídku přijímá, a až poté, co dorazí do Slovetzie, Grushinsky zjistí, že Joy je jen pouhá kosmetička. Domluví se spolu, že budou předstírat, že Joy je skutečná učitelka. Joy na prezidenta a diktátora Borise Pochenka neudělá dobrý první dojem, když na domluvenou schůzku přijde pozdě. Je však výborná ve spolupráci s prezidentovými dětmi, které učí o životě mimo Slovezii a pomáhá jim získat sebevědomí. Prezident Pochenko je znepokojen Joyinou silnou nezávislostí a skutečností, že z něho nemá strach jako všichni okolo. Postupně si však na sebe navyknou a stanou se z nich přátelé. Joy mu radí, jak se chovat, protože Pochenko nechce být ve světě znám jako „zvíře“, jak o něm píší zahraniční média. Prezidentův premiér Leonid Kleist ovšem nesouhlasí s novou strategií a chce rozdrtit rostoucí vzpouru mezi mladými občany Slovetzie. Joy se dozví, že Katrina, jedna z prezidentových dcer, je zamilovaná do Aleka, vůdce povstání. Ten je zajat a uvězněn ve sklepení zámku, ale Joy Katrině pomůže vplížit se do sklepení, aby se mohla vidět se svým milým... (TV Prima)

(více)

Recenze (85)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Chůva Fajn vystřídala seriál za film a americkou domácnost za pracovnu prezidenta vymyšlené země na Východě Evropy. Shodou okolností se ten Východ Evropy točil u nás, což mě ani, na tu dobu kdy se to natáčelo, nepřekvapovalo. Co už mě ale překvapilo, tak některé české noviny, čeští prezidenti na zdi, české nápisy a nebo zámek Sychrov. Celkově se na to poměrně dobře koukalo a jelikož jsem se občas i zasmál, nevidím důvod, proč bych tuhle jinak klasicky ohranou komedii nemohl ohodnotit průměrnými hvězdami. Jelikož je tu vše vymyšlené, tak nás v podstatě ničím neurazili. A to je u amerického filmu s podivem. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Natrafil som na to jedno predvianočné ráno a zaujala ma mapa , kde medzi Slovenskom a Ukrajinou tvorcovia vymysleli pomyselnú krajinu Sloveciu. Písmo používané v tejto krajine bolo blízke Slovenčine, takže bol aspoň malý dôvod dať komédii šancu. Je to naivné, predvídateľné, treba to brať s rezervou, ale postava živelnej kozmetičky mi bola natoľko sympatická, že ma to celkom zaujalo. Často z nej v rýchlosti vyšla podarená hláška ako napr. - "Ja vyškriabem jedlo aj v Gándhiho dome". Pre väčšinu užívateľov skôr priemer, no kozmetičky a "Barbiny" si môžu dve hviezdy pokojne pridať. 50%. ()

Reklama

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Tak trochu to ale je sranda. V neurčité východoevropské zemičce mají v hradě na zdi Husáka, polní práce vykonávají v krojích a národní specialitou je jelito na sedlé smetaně. Český štáb se přitom musel královsky bavit. Kdyby ke mně někdy na návštěvu přišla Drescher nebo Dalton, nedala bych jim k jídlu nic jiného než to jelito. A ještě bych ho polila kyselou smetanou! : ) ()

InJo 

všechny recenze uživatele

Musím se přiznat, že mě tenhle film docela dostal, a to i přesto, že nejsem velkým příznivcem romantických komedií. Postava Joy Millerové zahraná Fran Drescher je totiž tak krásně americky naivní a živelná, že jsem si ji prostě musel zamilovat. Nenudil jsem se snad ani chvíli. (Jinak také možno brát jako celovečerní verzi seriálové CHŮVY K POHLEDÁNÍ.) 70 % ()

Stegr 

všechny recenze uživatele

40% - Je celkem sranda koukat v televizi na upoutávky na nějaký film a vzpomenout si, že jsem ho kdysi dávno viděl... :) Jinak k věci: Tenhle film je, jak napovídá už i název, pitomost na druhou, ale obsazení je sympatické, což je tak jediné plus. Možná i pár vtipných scén se najde, ale opravdu jen pár... ()

Galerie (21)

Zajímavosti (7)

  • Ve scéně, kde si Joy (Fran Drescher) a Boris (Timothy Dalton) připravují sendvič v kuchyni, můžeme vidět na ingrediencích české nápisy („hořčice“, „majolka“ a další). (Borin)
  • Fran Descher hraje ve filmu podobnou roli jako v sitcomu Chůva k pohledání (od r. 1993). Tam se objevila také jako fádní kosmetička, kterou si bohatý muž vzal jako vychovatelku k dětem. (Ganka)
  • Scény, ve kterých kosmetička jede v limuzíně za prezidentem, byly natáčeny v Chrastavě, městě, které bylo v roce 2010 postižené záplavami. Z českých lokací se dále filmovalo na zámku Sychrov v Českém ráji. Ve filmu je tak možné spatřit celou řadu českých nápisů a titulků. (je-za)

Reklama

Reklama