Kosmetička a zvíře

The Beautician and the Beast

Kozmetička a zviera

Komedie / Romantický

USA, 1997, 103 min

Tohle je tak sladké, že by se s tím dal osladit čaj. Držkatá Fran versus stalinoidní Timothy. Jelikož je to jenom o tři roky mladší než já, byla to jedna z mých prvních dospěláckých pohádek. S matkou to svorně milujeme. Svět potřebuje filmy, jako je tenhle, poněvadž kdyby měl člověk u té bedny pořád jenom myslet, vytek by mu mozek ušima. A navíc, my, svobodné mladé ženy, se chceme nechat unášet fantaziemi. Tak nám to nekažte.(4.5.2014)

50%. Dalo se na to koukat, vyloženě to nenudilo, ale nebyl to žáden zázrak. Od začátku bylo jasné, jak to dopadne. Našlo se pár vtipnějších míst, ale vesměs to bylo spíše takové milé. Dalo se na to koukat, člověk se nenudil, ale ani se nikterak nezasmál a nenadchl. Na jedno kouknutí ok, odreagování a uvolnění hlavy. Nic víc. Howgh!(15.12.2014)

Musím se přiznat, že mě tenhle film docela dostal, a to i přesto, že nejsem velkým příznivcem romantických komedií. Postava Joy Millerové zahraná Fran Drescher je totiž tak krásně americky naivní a živelná, že jsem si ji prostě musel zamilovat. Nenudil jsem se snad ani chvíli. (Jinak také možno brát jako celovečerní verzi seriálové CHŮVY K POHLEDÁNÍ.) 70 %(27.8.2003)

• Raggnar

Zhrňme tento průjem takto: Polomozečci Američané si potřebovali před světem povyskočit a ponížit východ, jak mají ve zvyku. Aby přímo neurazili sověty, tak zemi pojmenovali jinak i Stalina přejmenovali. Nějaká flundra z usa musela zatrapčit se svoji zemí a tou slavnou demokracíí před tím ,,nejhorším možným režimem'' na východě. Normálně by jí do země ani nepustili, přinejlepším by se dostala až k prezidentovi, kde by ji zavraždili hned po první větě. Absurdní, nesmyslná, trapná, nemožná, propagační průjmosračka ze země blbečků s vlaječkama a zemí proslavenou nějvětší světovou tyranií, diktaturou a stupiditou. Humus.(6.4.2015)

• rikitiki

Tak trochu to ale je sranda. V neurčité východoevropské zemičce mají v hradě na zdi Husáka, polní práce vykonávají v krojích a národní specialitou je jelito na sedlé smetaně. Český štáb se přitom musel královsky bavit. Kdyby ke mně někdy na návštěvu přišla Drescher nebo Dalton, nedala bych jim k jídlu nic jiného než to jelito. A ještě bych ho polila kyselou smetanou! : )(4.1.2010)

• - Scény, ve kterých kosmetička jede v limuzíně za prezidentem, byly natáčeny v Chrastavě, městě, které bylo v roce 2010 postižené záplavami. Z českých lokací se dále filmovalo na zámku Sychrov v Českém ráji. Ve filmu je tak možné spatřit celou řadu českých nápisů a titulků. (je-za)

• - Při první společně snídani v zámku čte prezident cizí noviny, ale na stole mu leží české noviny Právo. (snikrs)

• - Ve scéně, kdy Joy Millerová (Fran Drescher), masíruje Borise Pochenka (Timothy Dalton), můžeme na zdech místnosti vidět obrazy bývalých československých, komunistických prezidentů - Gottwalda, Husáka, Zápotockého a Novotného. (krystof.77)