Kosmetička a zvíře

Kozmetička a zviera

Komedie / Romantický

USA, 1997, 103 min

• rikitiki

Tak trochu to ale je sranda. V neurčité východoevropské zemičce mají v hradě na zdi Husáka, polní práce vykonávají v krojích a národní specialitou je jelito na sedlé smetaně. Český štáb se přitom musel královsky bavit. Kdyby ke mně někdy na návštěvu přišla Drescher nebo Dalton, nedala bych jim k jídlu nic jiného než to jelito. A ještě bych ho polila kyselou smetanou! : )(4.1.2010)

• Elyssea

V celku pohodová krávovina. Bohužel Fran je totální dřevo, ale Timothy Dalton je prostě sympaťák. Všichni víme jak to dopadne už po prvních deseti minutách filmu, ale ani mi to moc nevadí. Zámek Sychrov mě v hlavní roli celkem pobavil. Klišovité, klišovité a zase klišovité. Ale na dlouhé sobotní odpoledne to celkem jde. P.S: Nééééé, mlčení kuřátek to srazilo hvězdičku (z původních tří) a to jsem si říkala, že to není tak strašný. Mlčení kuřátek????!!!(9.8.2008)

K tomuto filmu mne přilákalo už jen obsazení herečky Fran Drescher do hlavní role, tedy do role Joy Millerové. Neuvěřitelně mne nadchly scény s kuřetem, šermem a záchranou v kosmetické škole. Pohotové hlášky a charaktery celé Pochenkovic rodiny mne nepřestávaly překvapovat ani na konci. Jedinou vadou, za kterou jsem ohodnotila čtyřmi místo pěti hvězdiček jsou scény z underground klubu a ještě pár dalších, které se mi nezdály tak moc propracované. Ale jinak jsem si většinu filmu skutečně užila.(11.11.2011)

• Daewiik

Fran si opět zahrála načesanou, vyšperkovanou, dokonalou kosmetičku a (pro změnu) učitelku, najatou šovinistickým, arogantním a až přehnaně přísným chlápkem, kterého opět svým dokonalým šarmem a prořízlou pusou dokázala překvapivě snadně, jako mávnutím proutkem -v tomto případě snad oholením knírku-, změnit. Palec dolů, ale zázraky od toho opravdu snad nikdo nečekal :-)(1.8.2013)

• Stegr

40% - Je celkem sranda koukat v televizi na upoutávky na nějaký film a vzpomenout si, že jsem ho kdysi dávno viděl... :) Jinak k věci: Tenhle film je, jak napovídá už i název, pitomost na druhou, ale obsazení je sympatické, což je tak jediné plus. Možná i pár vtipných scén se najde, ale opravdu jen pár...(5.8.2008)

• - V scéne, keď sú Joy a Boris v továrni, môžeme vidieť varovné nápisy na strojoch, ktoré sú v slovenčine. (Reacon)

• - Ve scéně, kde si Joy (Fran Drescher) a Boris (Timothy Dalton) připravují sendvič v kuchyni, můžeme vidět na ingrediencích české nápisy („hořčice“, „majolka“ a další). (Borin)

• - Ve dvou záběrech, kdy Timothy Dalton podepisuje předložené dokumenty, lze rozeznat, že ony dokumenty jsou psány českým jazykem. Uvnitř zámku můžeme na zdech spatřit portréty našich bývalých prezidentů. (Pepinec)