Kosmetička a zvíře

The Beautician and the Beast

Kozmetička a zviera

Komedie / Romantický

USA, 1997, 103 min

Kdo měl rád upištěnou Chůvu k pohledání, tomu se bude líbit i v obdobném duchu vedený celovečerák Fran Drescher o kosmetičce, která se shodou okolností dostane jako učitelka do rodiny vládce smyšlené země Slovecie a napáchá tam nedozírnou "škodu", když uzurpátorského a namyšlenézho diktátora přemění v civilizovaného vládce. Hodně nereálná a za vlasy přitažená romance by vyzněla do prázdna, kdyby se obou hlavních rolí se slušným zaujetím neujali Drescher a především Dalton, který si roli vládce země vyloženě užívá. Hudba: Cliff Eidelman(18.11.2009)

Tohle je tak sladké, že by se s tím dal osladit čaj. Držkatá Fran versus stalinoidní Timothy. Jelikož je to jenom o tři roky mladší než já, byla to jedna z mých prvních dospěláckých pohádek. S matkou to svorně milujeme. Svět potřebuje filmy, jako je tenhle, poněvadž kdyby měl člověk u té bedny pořád jenom myslet, vytek by mu mozek ušima. A navíc, my, svobodné mladé ženy, se chceme nechat unášet fantaziemi. Tak nám to nekažte.(4.5.2014)

Romantická komedie a naivita se drží při sobě stejně jako Krejčíř a miliardy. Ale jak ten Krejčíř, tak Kosmetička a zvíře nejsou nejlepším příkladem a vzorem. Hloupý scénář, nevýrazná režie, většinou i nic moc herci (vyjímka je charismatický Dalton). Celkově se u tohodle snímku dá přežít, ale kdovíjaká zábava to není.(10.2.2010)

• Daewiik

Fran si opět zahrála načesanou, vyšperkovanou, dokonalou kosmetičku a (pro změnu) učitelku, najatou šovinistickým, arogantním a až přehnaně přísným chlápkem, kterého opět svým dokonalým šarmem a prořízlou pusou dokázala překvapivě snadně, jako mávnutím proutkem -v tomto případě snad oholením knírku-, změnit. Palec dolů, ale zázraky od toho opravdu snad nikdo nečekal :-)(1.8.2013)

• Z0oMb3E

Noo balansujem na rozmedzí odpadu a 1*. v Slovécii je tvrdá diktatúra avšak siaha len po hradné múry, kde trpia iba diktátorove ratolesti. Vonku frčia technopárty... Rozmýšľam za čo dávam tú hviezdu či za trápneho Daltona, či za rozmaznanú pipku Drescherovú? Však v tom filme nič nebolo... Američanka, ako spasiteľka sveta obmäkčila srdce aj tomu najtvrdšiemu diktátorovi. Ešteže sú tu tí Amíci, aby nám ukázali, že iba oni sú novodobí Ježišovia ...(15.7.2010)

• - Ve dvou záběrech, kdy Timothy Dalton podepisuje předložené dokumenty, lze rozeznat, že ony dokumenty jsou psány českým jazykem. Uvnitř zámku můžeme na zdech spatřit portréty našich bývalých prezidentů. (Pepinec)

• - Scény, ve kterých kosmetička jede v limuzíně za prezidentem, byly natáčeny v Chrastavě, městě, které bylo v roce 2010 postižené záplavami. Z českých lokací se dále filmovalo na zámku Sychrov v Českém ráji. Ve filmu je tak možné spatřit celou řadu českých nápisů a titulků. (je-za)

• - Při první společně snídani v zámku čte prezident cizí noviny, ale na stole mu leží české noviny Právo. (snikrs)