Kosmetička a zvíře

Kozmetička a zviera

Komedie / Romantický

USA, 1997, 103 min

• Pitryx

Naivní a primitivní blbinka, kde si jedna hloupá zmalovaná koza dovoluje to, co by jiný neriskl ani omylem. Samolitr, že zcela beztrestně. Sem tam je ve filmu nějaká legrácka, ale je jich poskrovnu. Když se do toho všeho po půlhodině nasrala politika (revolucionáři), vzdal jsem to. Stejně jsem se nějak nebavil. Chtěl bych se vsadit, že si nakonec ta baba toho presidenta vzala a měli spolu houfy dětí. Ach jo. 20130827nest.(28.8.2013)

• Z0oMb3E

Noo balansujem na rozmedzí odpadu a 1*. v Slovécii je tvrdá diktatúra avšak siaha len po hradné múry, kde trpia iba diktátorove ratolesti. Vonku frčia technopárty... Rozmýšľam za čo dávam tú hviezdu či za trápneho Daltona, či za rozmaznanú pipku Drescherovú? Však v tom filme nič nebolo... Američanka, ako spasiteľka sveta obmäkčila srdce aj tomu najtvrdšiemu diktátorovi. Ešteže sú tu tí Amíci, aby nám ukázali, že iba oni sú novodobí Ježišovia ...(15.7.2010)

• rikitiki

Tak trochu to ale je sranda. V neurčité východoevropské zemičce mají v hradě na zdi Husáka, polní práce vykonávají v krojích a národní specialitou je jelito na sedlé smetaně. Český štáb se přitom musel královsky bavit. Kdyby ke mně někdy na návštěvu přišla Drescher nebo Dalton, nedala bych jim k jídlu nic jiného než to jelito. A ještě bych ho polila kyselou smetanou! : )(4.1.2010)

Kdo měl rád upištěnou Chůvu k pohledání, tomu se bude líbit i v obdobném duchu vedený celovečerák Fran Drescher o kosmetičce, která se shodou okolností dostane jako učitelka do rodiny vládce smyšlené země Slovecie a napáchá tam nedozírnou "škodu", když uzurpátorského a namyšlenézho diktátora přemění v civilizovaného vládce. Hodně nereálná a za vlasy přitažená romance by vyzněla do prázdna, kdyby se obou hlavních rolí se slušným zaujetím neujali Drescher a především Dalton, který si roli vládce země vyloženě užívá. Hudba: Cliff Eidelman(18.11.2009)

Jako Anna a král.....Muž který má srdce z kamene a žena, která touží být milována..... Když si prohlížím obrázky z filmu, vybaví se mi scéna, jak Joy sedí na schodech uprostřed noci a brečí. Najednou jí někdo podá papírové kapesníky, které jsou ve velmi zdobené krabičce, a jí to hned dojde. Ano, je to ON jejího srdce šampion..Njn, romantika jak má být. ;)( Film jsem viděla tak cca před 7 lety, tak doufám, že jsem si tu scénu nespletla a ona nepatřila do jiného filmu. :-D)(12.8.2013)

• - Ve scéně, kdy Joy Millerová (Fran Drescher), masíruje Borise Pochenka (Timothy Dalton), můžeme na zdech místnosti vidět obrazy bývalých československých, komunistických prezidentů - Gottwalda, Husáka, Zápotockého a Novotného. (krystof.77)

• - V scéne, keď sú Joy a Boris v továrni, môžeme vidieť varovné nápisy na strojoch, ktoré sú v slovenčine. (Reacon)

• - Scény, ve kterých kosmetička jede v limuzíně za prezidentem, byly natáčeny v Chrastavě, městě, které bylo v roce 2010 postižené záplavami. Z českých lokací se dále filmovalo na zámku Sychrov v Českém ráji. Ve filmu je tak možné spatřit celou řadu českých nápisů a titulků. (je-za)