Americká kosmetička jménem Joy Millerová učí po večerech své studenty, jak líčit a upravovat vlasy. Práci ztratí poté, co jeden z jejích studentů omylem cigaretou zapálí paruku. Požár se rychle rozšíří po celé místnosti. Joy neváhá a vrátí se, aby zachránila zvířata, která jsou v místnosti v klecích. Její statečný čin se poté objeví i v novinách. Článek uvidí Grushinsky, diplomatický zástupce malého východoevropského státu Slovetzia, o kterém Joy nikdy neslyšela. Grushinsky byl poslán do USA, aby našel vyučujícího přírodních věd pro děti prezidenta Slovetzie. Díky článku se mylně domnívá, že Joy je akademická učitelka, a nabídne ji proto práci. Ta nabídku přijímá, a až poté, co dorazí do Slovetzie, Grushinsky zjistí, že Joy je jen pouhá kosmetička. Domluví se spolu, že budou předstírat, že Joy je skutečná učitelka. Joy na prezidenta a diktátora Borise Pochenka neudělá dobrý první dojem, když na domluvenou schůzku přijde pozdě. Je však výborná ve spolupráci s prezidentovými dětmi, které učí o životě mimo Slovezii a pomáhá jim získat sebevědomí. Prezident Pochenko je znepokojen Joyinou silnou nezávislostí a skutečností, že z něho nemá strach jako všichni okolo. Postupně si však na sebe navyknou a stanou se z nich přátelé. Joy mu radí, jak se chovat, protože Pochenko nechce být ve světě znám jako „zvíře“, jak o něm píší zahraniční média. Prezidentův premiér Leonid Kleist ovšem nesouhlasí s novou strategií a chce rozdrtit rostoucí vzpouru mezi mladými občany Slovetzie. Joy se dozví, že Katrina, jedna z prezidentových dcer, je zamilovaná do Aleka, vůdce povstání. Ten je zajat a uvězněn ve sklepení zámku, ale Joy Katrině pomůže vplížit se do sklepení, aby se mohla vidět se svým milým... (TV Prima)

OG_Swifty

Chůva předělá bohatýho podnikatele, učitelka dětí převychová vůdce totalitní země atd. - variací je mnoho a všeobecně je to kromě klišoidního příběhu taky něco, co mě skoro vždycky ve finále baví sledovat. Kosmetička v podání Fran Drescher je přesně totéž, co byla chůva v podání Fran Drescher u Maxwella Scheffielda. Dalo by se očekávat, že co baví jako epizodní výstupy, nebude fungovat jako plnohodnotný film - ale ouha, ona ta Fran prostě baví i 100 minut v kuse. ()

Malarkey

Chůva Fajn vystřídala seriál za film a americkou domácnost za pracovnu prezidenta vymyšlené země na Východě Evropy. Shodou okolností se ten Východ Evropy točil u nás, což mě ani, na tu dobu kdy se to natáčelo, nepřekvapovalo. Co už mě ale překvapilo, tak některé české noviny, čeští prezidenti na zdi, české nápisy a nebo zámek Sychrov. Celkově se na to poměrně dobře koukalo a jelikož jsem se občas i zasmál, nevidím důvod, proč bych tuhle jinak klasicky ohranou komedii nemohl ohodnotit průměrnými hvězdami. Jelikož je tu vše vymyšlené, tak nás v podstatě ničím neurazili. A to je u amerického filmu s podivem. ()

Luqi

Naivná rozprávka, ale pár vtipných momentov tam je. Tie sú väčšinou spojené s T. Daltonom, resp. s jeho postavou "schizofrenického" diktátora Pochenka (schizofrenického lebo ako keby ho napísali dvaja ľudia, ktorý sa nevedia dohodnúť aký bude). V tej polohe bezohľadného diktátora pôsobi fakt vtipne. V momente, kedy za začne chovať normálne je to o ničom............ ()

slunicko2 odpad!

Anna a král v lidovější verzi. 1) Na severozápadní hranici Rumunska leží malá země, Slovecie. Vládne tam milovaný diktátor Počenko s vizáží a chováním Stalina. Sídlí na zámku Sychrov, čte si české noviny, jí českou majolku, ba dokonce vyhotovuje dekrety v českém jazyce. Blízkost Slovenska se projevuje ve slovenských nápisech v továrně. Domácí atmosféru doplňují portréty československých presidentů od Gottwalda po Husáka. 2) Do této idyly přijíždí nositelka "amerického kulturního imperialismu", která utekla z estrádního sitcomu Chůva k pohledání zřejmě proto, aby zažila nějaké dobrodružství. Na konec se ani neptejte, je ještě blbější, než by vás napadlo. ()

Yardie

50%. Dalo se na to koukat, vyloženě to nenudilo, ale nebyl to žáden zázrak. Od začátku bylo jasné, jak to dopadne. Našlo se pár vtipnějších míst, ale vesměs to bylo spíše takové milé. Dalo se na to koukat, člověk se nenudil, ale ani se nikterak nezasmál a nenadchl. Na jedno kouknutí ok, odreagování a uvolnění hlavy. Nic víc. Howgh! ()

• Ve scéně, kde si Joy (Fran Drescher) a Boris (Timothy Dalton) připravují sendvič v kuchyni, můžeme vidět na ingrediencích české nápisy („hořčice“, „majolka“ a další). (Borin)
  • Při první společně snídani v zámku čte prezident cizí noviny, ale na stole mu leží české noviny Právo. (snikrs)
  • V scéne, keď sú Joy a Boris v továrni, môžeme vidieť varovné nápisy na strojoch, ktoré sú v slovenčine. (Reacon)