Kosmetička a zvíře

The Beautician and the Beast

Kozmetička a zviera

Komedie / Romantický

USA, 1997, 103 min

Výborná komedie, na kterou jsem si nemohl vzpomenout do doby, nez ji zase davali v televizi :-) Good Job!(9.8.2008)

• Tommassi3

"Vypadám jako moje matka, když jí vzaly prášky !!" ;) Sympatická Fren Drescher vyměnila Charlese Shughnessyho za Timothyho Daltona, který si zjevně zapomněl vzít ty zmiňované prášky, když se upsal téhle slátanině a filmové napodobenině průměrného seriálu.. Kwapisově filmu neupřete originalitu pouze v případě, že ji zaměníte za pomatení mysli.. Chcete vědět, jak se James Bond stane diktátorem vymyšlené země kdesi na východě Evropy, Američan jistě ví ;), s obrovským knírem a statutem Bestie ?? Tak odpovědi na tuhle otázku se bohužel nedočkáte, za to si můžete plnými doušky užívat romantické nudy a Daltonova charismatu a při tom přemýšlet, jakým zázrakem tenhle bizarní mix moralistické trapnosti a infantilní taškařice drží pohromadě a celkem překvapivě chvílemi i baví !! Srovnání s Diktátorem Sachi Barona Cohena se sice samo hlasitě nabízí, ale v tomhle souboji by šlo o velmi rychlé k.o.(1.8.2013)

• Elyssea

V celku pohodová krávovina. Bohužel Fran je totální dřevo, ale Timothy Dalton je prostě sympaťák. Všichni víme jak to dopadne už po prvních deseti minutách filmu, ale ani mi to moc nevadí. Zámek Sychrov mě v hlavní roli celkem pobavil. Klišovité, klišovité a zase klišovité. Ale na dlouhé sobotní odpoledne to celkem jde. P.S: Nééééé, mlčení kuřátek to srazilo hvězdičku (z původních tří) a to jsem si říkala, že to není tak strašný. Mlčení kuřátek????!!!(9.8.2008)

Byť hraje v hrozných blbostech, mám pro tu Fran slabost.(3.1.2010)

Natrafil som na to jedno predvianočné ráno a zaujala ma mapa , kde medzi Slovenskom a Ukrajinou tvorcovia vymysleli pomyselnú krajinu Sloveciu. Písmo používané v tejto krajine bolo blízke Slovenčine, takže bol aspoň malý dôvod dať komédii šancu. Je to naivné, predvídateľné, treba to brať s rezervou, ale postava živelnej kozmetičky mi bola natoľko sympatická, že ma to celkom zaujalo. Často z nej v rýchlosti vyšla podarená hláška ako napr. - "Ja vyškriabem jedlo aj v Gándhiho dome". Pre väčšinu užívateľov skôr priemer, no kozmetičky a "Barbiny" si môžu dve hviezdy pokojne pridať. 50%.(23.12.2012)

• - Scény, ve kterých kosmetička jede v limuzíně za prezidentem, byly natáčeny v Chrastavě, městě, které bylo v roce 2010 postižené záplavami. Z českých lokací se dále filmovalo na zámku Sychrov v Českém ráji. Ve filmu je tak možné spatřit celou řadu českých nápisů a titulků. (je-za)

• - Ve scéně, kdy Joy Millerová (Fran Drescher), masíruje Borise Pochenka (Timothy Dalton), můžeme na zdech místnosti vidět obrazy bývalých československých, komunistických prezidentů - Gottwalda, Husáka, Zápotockého a Novotného. (krystof.77)

• - Fran Descher hraje ve filmu podobnou roli jako v sitcomu Chůva k pohledání (od r. 1993). Tam se objevila také jako fádní kosmetička, kterou si bohatý muž vzal jako vychovatelku k dětem. (Ganka)