Kosmetička a zvíře

The Beautician and the Beast

Kozmetička a zviera

Komedie / Romantický

USA, 1997, 103 min

Kdo měl rád upištěnou Chůvu k pohledání, tomu se bude líbit i v obdobném duchu vedený celovečerák Fran Drescher o kosmetičce, která se shodou okolností dostane jako učitelka do rodiny vládce smyšlené země Slovecie a napáchá tam nedozírnou "škodu", když uzurpátorského a namyšlenézho diktátora přemění v civilizovaného vládce. Hodně nereálná a za vlasy přitažená romance by vyzněla do prázdna, kdyby se obou hlavních rolí se slušným zaujetím neujali Drescher a především Dalton, který si roli vládce země vyloženě užívá. Hudba: Cliff Eidelman(18.11.2009)

• Luqi

Naivná rozprávka, ale pár vtipných momentov tam je. Tie sú väčšinou spojené s T. Daltonom, resp. s jeho postavou "schizofrenického" diktátora Pochenka (schizofrenického lebo ako keby ho napísali dvaja ľudia, ktorý sa nevedia dohodnúť aký bude). V tej polohe bezohľadného diktátora pôsobi fakt vtipne. V momente, kedy za začne chovať normálne je to o ničom............(3.4.2010)

Chůva předělá bohatýho podnikatele, učitelka dětí převychová vůdce totalitní země atd. - variací je mnoho a všeobecně je to kromě klišoidního příběhu taky něco, co mě skoro vždycky ve finále baví sledovat. Kosmetička v podání Fran Drescher je přesně totéž, co byla chůva v podání Fran Drescher u Maxwella Scheffielda. Dalo by se očekávat, že co baví jako epizodní výstupy, nebude fungovat jako plnohodnotný film - ale ouha, ona ta Fran prostě baví i 100 minut v kuse.(18.11.2016)

• Daewiik

Fran si opět zahrála načesanou, vyšperkovanou, dokonalou kosmetičku a (pro změnu) učitelku, najatou šovinistickým, arogantním a až přehnaně přísným chlápkem, kterého opět svým dokonalým šarmem a prořízlou pusou dokázala překvapivě snadně, jako mávnutím proutkem -v tomto případě snad oholením knírku-, změnit. Palec dolů, ale zázraky od toho opravdu snad nikdo nečekal :-)(1.8.2013)

• Z0oMb3E

Noo balansujem na rozmedzí odpadu a 1*. v Slovécii je tvrdá diktatúra avšak siaha len po hradné múry, kde trpia iba diktátorove ratolesti. Vonku frčia technopárty... Rozmýšľam za čo dávam tú hviezdu či za trápneho Daltona, či za rozmaznanú pipku Drescherovú? Však v tom filme nič nebolo... Američanka, ako spasiteľka sveta obmäkčila srdce aj tomu najtvrdšiemu diktátorovi. Ešteže sú tu tí Amíci, aby nám ukázali, že iba oni sú novodobí Ježišovia ...(15.7.2010)

• - Fran Descher hraje ve filmu podobnou roli jako v sitcomu Chůva k pohledání (od r. 1993). Tam se objevila také jako fádní kosmetička, kterou si bohatý muž vzal jako vychovatelku k dětem. (Ganka)

• - V scéne, keď sú Joy a Boris v továrni, môžeme vidieť varovné nápisy na strojoch, ktoré sú v slovenčine. (Reacon)

• - Scény, ve kterých kosmetička jede v limuzíně za prezidentem, byly natáčeny v Chrastavě, městě, které bylo v roce 2010 postižené záplavami. Z českých lokací se dále filmovalo na zámku Sychrov v Českém ráji. Ve filmu je tak možné spatřit celou řadu českých nápisů a titulků. (je-za)