poster

Klub u cesty (festivalový název)

 • USA

  Road House

Drama / Film-Noir

USA, 1948, 95 min

 • Rob Roy
  ***

  Téma přátelství narušeného jednou ženou (silný charakter Idy Lupino). Pomalé, až moc zeširoka budované drama s noirovým nádechem. Velká část filmu se odehrává uvnitř venkovského motorestu, krásně vybudovaný komplexní interiér, na jehož "život" je tu kladen velký důraz - noční barové zpívání u klavíru nebo třeba bowlingová dráha tu dostávají velký prostor. Prostředí vám v paměti utkví určit, jen škoda, že je to na úkor dramatičnosti filmu. I tak příjemné a pro fandy doporučuju.(22.9.2008)

 • Topco
  ****

  Here´s Jeftyyyy!(15.7.2018)

 • liquido26
  ***

  Ida Lupino má zkrátka to kouzlo, že všem chlapům, aniž by chtěla, poplete hlavy a oni se potom chovají jako blázni :-) Ida je na tomto snímku skutečně to nejlepší, její postava i herecký výkon jsou super. Dalšími plusy je hezká a vymazlená atmosféra road housu a temného lesa v závěrečných scénách (no a Wildmarkův psychouš taky potěší). Bohužel děj byl celkem předvídatelný, což by ani tak nevadilo, protože ty ostatní zmíněné věci to vyvážily, ale bohužel mi to plynulo děsně pomalu a bez napětí.(17.1.2013)

 • vitekpe
  ***

  Pokud mate radi Idu, jdete do toho. Vypada vyborne, hraje bezvadne a navic krasne zpiva. Jinak jde o prumernejsi, jednoduche drama, s mirnym noir vizualem. P.S. potesila malo vidana Celeste Holm. 3+(12.3.2015)

 • Atron
  ****

  Že byla Ida Lupino sexy jsem už věděl, ale že má navíc při zpěvu sexy i hlas - chraplavý alt - jsem zjistil až tady. Podle imdb to zpívala sama, žádný dubbing. A když se šílený Widmark zasměje, tak to taky nemá chybu.(2.6.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace