Reklama

Reklama

Stonehenge apokalypsa

(TV film)
  • Česko Apokalypsa ze Stonehenge (více)

Když skupinka archeologů vykope lidskou kostru poblíž historického památníku Stonehenge, zároveň objeví staré unikátní zařízení ukryté pod skalním podložím. Náhodou toto zařízení spustí a tím začne řetězec událostí, které mohou dost dobře zapříčinit konec světa jak ho známe. Konspirační teoretik a rozhlasový moderátor, Dr. Jacob Glaser, věří v neznámé. Po silném elektromagnetickém výbuchu spěchá do Stonehenge ve víře, že tam nalezne klíč. S každou novou elektromagnetickou prasklinou se šíří zemětřesení a sopečné erupce hrozí zničit planetu. Jak se vědci snaží pochopit kataklyzmatické události, musí Jacob najít způsob, jak apokalypsu ze Stonehenge zastavit. (Intersonic)

(více)

Recenze (36)

Ketri 

všechny recenze uživatele

Tak nápad na sci-fi to nebyl špatný. Škoda, že to skončilo jako televizní zpracování. Kdyby autoři na příběhu více zapracovali, kdo ví? Nicméně, velké plus si tento film získá u žen zralého věku. Proč by všude měla být pravá ruka hrdiny vychrtlá, prsatá blondýna, která právě oslavila 21. narozeniny, že? Pravda, ten konec je velmi dvojsmyslný ... ale nebudu tu spoilerovat. Přeci ostatním nepokazím skvělý filmový zážitek. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

A tak dalo se na to koukat a triky docela ušly na nízkorozpočtový film. Ale štvaly mě postavy a samozřejmě nelogičnosti (oblast hlídá vojsko a chlápek tam nepozorovaně dojede taxíkem! - zatímco všichni utíkají, protože dochází k výboji energie, jeden se musí motat mezi menhiry a neuteče, jen aby mohl být efejktivně výbojem zabit - špičkoví vědci se musí spolehnout na rady chlápka, co pobíhá po poli jen s měřičem záření atd.) A taky je škoda, že se nešlo do hloubky - jako proč naši předkové chtěli zničit Zemi? Proč takový komplex? Proč vlastně ti druzí taky chtějí zničit Zemi? Jak spolu komunikovala enrgetická centra přes oceány? Nápad vážně není špatný - ale podaný tak lacině jako česká kovbojka, a s tak povrchním scénářem, jaké plodí jen tyhle televizní produkce. ()

Reklama

Terva odpad!

všechny recenze uživatele

Stonehenge se pohnulo. Ano, pohnulo. Ale pohyb doprovází nedostatek peněz a špatné triky. CITÁT - Je to odpočet........a v našem světě, skoro vždy končí odpočet výbuchem....... CHYBA VE FILMU - Nejen že se hlavní aktéři Jacobs a Doktorka Leecová jen tak během dvaceti hodin přesunou z Anglie do USA a tam ještě cestují autem z New Yorku do Maine, ale dokonce se pak za dvě hodiny vrátí, slyšíte správně, dvě hodiny jim trvá let z USA zpět od Anglie...... (To je jak z Prahy do Bulharska) Cestou se nenamáhají ani z převlékáním a anglický vojenský jeep se jim někde cestou změní na americký osobní teréňák. Tvůrci tu dělají z diváka blbce. Je to strašnej snímek, slátanina a až, tedy jest-li, to vydržíte do konce tak zaplakáte. CITÁT - Civilizace, tak jak ji známe, byl špatný pokus....... ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Kanaďan Paul Ziller je ukážkovým príkladom totálne béčkového režiséra, ktorý dokurví všetko na čo siahne. Točí lacné, hlúpe filmy, ktoré sú charakteristické idiotskými scénarmi, príšenými hercami, primitívnymi digitálnymi trikmi a úplne zmršenou réžiou. V rámci svojho diváckeho masochizmu som videl už štrnásť jeho snímkov. Všetko to boli nesmierne braky. Naposledy som zhliadol katastrofický sci-fi titul "Apokalypsa: Posledný deň Zeme". Ziller ma úplne opantal svojou neschopnosťou a absolútnym nedostatkom talentu. * ()

draggo 

všechny recenze uživatele

Šťavnatá, zvrácená zábava. Tohle televizní déčko se naštěstí nepropadá do závějí nudy či pokusů o seriózní film, jak se to často u podobných filmů stává. Od začátku divákovi nabízí nekonečnou kanonádu totální debility, příběhem počínaje a triky konče. A je to neskutečná zábava. Prostě momenty, ve kterých postavy s vážnou tváří pronáší věty jako " Musíme něco udělat, nebo Stonehenge zničí svět!", zemětřesení na Jávě řeší atomovkou shozenou na Británii a nejvíce ze všeho se bojí blikajícího kamenného kruhu jako vystříženého z 10 let staré počítačové hry, jsou k nezaplacení a v žádné áčkové produkci bych je nikdy nenašel. I proto podobný hnůj cíleně vyhledávám a tentokrát to byla čistá práce. /60% a 3*/ ()

Galerie (20)

Zajímavosti (2)

  • Let z USA do Anglie zabere Jacob (Misha Collins) pouhé hodiny. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v kanadském Vancouveru. (Terva)

Reklama

Reklama