Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Varg Veum je soukromý detektiv, který se díky svému nekompromisnímu a nekonvečnímu jednání dostává do konfliktu nejen s policií. Policie může odmítat Vargovi neortodoxní metody a jeho osobní angažování při řešení jednotlivých případů, ale i vrchní inspektor musí přiznat, že Vargovo vyšetřování přináší výsledky. Varg Veum se vždy dostane tam, kam policie nemůže... Náhodné setkání soukromého detektiva Varga Veuma s bývalými spolužáky, kteří spolu hrají v hudební skupině Camp, mu způsobí nečekané komplikace. Zpěvák skupiny Jacob ho požádá, aby sledoval jeho manželku Rebeccu, zda mu není nevěrná. Veum s ní však před lety prožil románek a nyní opět propadne jejímu kouzlu. Ve městě zároveň dochází k sériovým vraždám, které jsou – jak se ukazuje – zaměřeny na rodinné příslušníky členů skupiny. Oběti jsou vždy nalezeny oběšené a oblečené do bílých šatů. Veum pomáhá inspektoru Hamremu v pátrání a snaží se zastavit vraha před tím, než dojde k dalším vraždám. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (18)

Acrobat 

všechny recenze uživatele

Nórske veci ku mne prikvitli a neznajúc nič žiadny obsah či knihu, sledujem brutálne civilné pátranie po vrahovi, ktorý až taký zlý nebude. Alebo ? V začiatku ničím pútavá a na nervy lezúca kriminálka, ktorá však postupne naberá na tempe cez uveriteľné zvraty. Výsledný efekt je výborný, a keďže pri týchto typoch filmov je menej písania dôležité, spomeňme faktory: prízemnosť, aura, prostredie, neakčnosť, resp. zbrane a iniciácia v potrebnej miere. Všetko dobré do nového roka a veľa obesencov praje Varg. (videné 09.02.2020, BDrip) ()

klukluka 

všechny recenze uživatele

Kvalitou typická (norská? ne! východoněmecká!) televizní věc, absolutně průměrná kriminálka bez jakékoliv přidané hodnoty, kriminalistova avantýra s jednou z obětí je z pohledu děje nepodstatné šidítko. Příběh funkční pouze za předpokladu, že uvěříme neochotu přiznat podíl na znásilnění mladistvé i za cenu toho, že budou zavražděny další nejbližší osoby (a tento chatrný konstrukt krát čtyři). Na takovou zbabělost s tak fatálními následky nevěřím ani zbla. ()

Reklama

Martazoe 

všechny recenze uživatele

Ano, norské reálie se mi líbily, jenže to je asi všechno. Příběh je taková slabší noir detektivka, samozřejmě libující si v temných obrazech, jenže od začátku jsem věděla, jak to dopadne a kdo je vrah a tušila jsem i motiv jeho činu. Po shlédnutí si taky říkám, kam až jsou tvůrci schopni dojít, když se nebojí ukazovat i vraždy dětí :( ()

C0r0ner 

všechny recenze uživatele

Tylduma beru za dobrého režiséra, a tak jsem chtěl vidět ještě ten poslední film od něj, který mi zůstával neznámým. No, na to, že scénář psali tři lidé, to byla dost průměrná věc, která sice pěkně uteče, ale nezanechá po sobě vlastně skoro nic. Oddělení Q je o hodně vyšší liga, na kterou se tohle nehrabe ani omylem. 55% ()

Terva 

všechny recenze uživatele

Přes všechny ty příběhy, co jsem viděl, musím napsat, že tento snímek byl (je) velmi smutný, podpořen opět velmi povedeným hudebním doprovodem. Tentokráte jsem se ani nenudil u delších dialogů, protože tady měly hloubku a smysl. CITÁT - Přišla zemřít k rodičům........ Zajímavý případ podivných vražd oběšením z nichž ta první vypadá jako sebevražda. Záběr okolo 42 minuty na konvičku z vařící vodou a následná scéna je velmi emotivní a smutná. Úplně mě mrazilo. CITÁT - Na tu tvou teorii o padlých andělech můžeme zapomenout. Příběh z hudebního prostředí je zatím nejlepší zpracování stejnojmenné knižní předlohy spisovatele Gunnara Staalesena. CITÁT - Každý někoho zná.......... Konec příběhu byl také hodně povedený. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (3)

  • Natáčení probíhalo převážně ve městě Bergen na západě Norska. (Cheeker)
  • Snímek získal nominaci na norskou cenu Amanda Award 2008 za nejlepší režii. (Roman.Ticka)

Reklama

Reklama