poster

Hon na nacisty (TV film)

 • Francie

  La traque des nazis

Dokumentární

Francie, 2006, 2x45 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (8)

 • iamek
  *****

  Jeden z mála dokumentů o nacismu, kde musím dát bez přemýšlení plný počet hvězd. Některé příběhy honu na nacisty jsou prostě neuvěřitelné.(4.6.2012)

 • borsalino
  *****

  Syrový dokument odhalující bez obalu hrůznou tvář nacistického režimu, jak pro ně byla připravena úniková cesta tzv. Krysí stezka, po které zmizeli v různých zemích Jižní Ameriky bez nejmenšího pocitu viny. Jen díky lidem jako Simon Wiesenthal či manželům Klarsfeldovým se v šedesátých letech rozpoutal hon na Eichmana, Barbieho, Cukurse, Priebkeho a další pohlaváry. Nicméně těch nacistů, co si spokojeně dožili, bude asi pěkná řada. V této souvislosti byl šokující záběr, jak na pohřbu bývalého nacisty stojí jeho nacističtí přátelé a hajlují. Dokument je plný autentických záběrů, ze kterých se mi dělalo až zle (vyklízení koncentračních táborů, kýble s lidskými hlavami, hradby zohavených lidských těl, pokusy na dětech, popravy i lynčující dav...). Zároveň dokument ukazuje, jak daleko se bývalí nacisté nebo lidé, kteří nacismus pomáhali budovat, po válce dostali, jaký vliv měli na řízení země a jak důležité posty zastávali (Kurt Georg Kiesinger - německý kancléř 1967 - 1971, Hjalmar Schacht, Erich von Manstein a další). Nové Německo jednoduše potřebovalo odborníky, aby zplundrovanou zemi postavili na nohy. A navíc postupně začala přicházet Studená válka. Pozoruhodný a přínosný dokument, který by se měl povinně zařadit do výukových osnov.(12.2.2011)

 • DruidKarel
  *****

  823. hodnocený film: Skutečné a autentické záběry můžete vidět ve spoustě dokumentů. Tady navíc i záběry na zohavená lidská torza a skutečné výpovědi pamětníků. 5* a rozhodně bych si to, být vámi, nenechal ujít. 5*(28.1.2010)

 • grizly007
  *****

  Super.(5.6.2012)

 • Bobek27
  *****

  Nikdy jsem neviděl tak krutý, brutální a syrový záběry co byly v tomhle dokumentu! Totální bomba!(8.8.2010)

 • Foxhound#1
  ****

  Chvílemi se mi až tajil dech. Dle mého jeden z dokumentů, které by měli povinně pouštět při hodinách dějepisu, alespoň první část s válečnými záběry z koncentráků. Druhá část o chytání nácků v Jižní Americe i v Evropě už tak silná není, ale i tak je zajímavá.(13.2.2010)

 • Tominecek
  ****

  Odkaz pořadu na stránkách tvůrce CC&C Clarke Costelle & Co: "La Traque des Nazis".(27.7.2010)

 • pOne
  ****

  U tohoto filmu musím zmínit především drsné snímky, které jsem zatím nikde neviděl. Opravdu jsem místama přestával dýchat při pohledu na TV. Když si člověk uvědomí, že nejde o hraný film, ale o skutečnost.....(28.1.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace