Casa Carnivora

Josef Blažek

Scénář:

Josef Blažek

Tomáš Mann

Co skrývá vyhořelý dům v sousedství? Co číhá ve tmě za jeho zatlučenými dveřmi? Stačí okamžik a dětské dobrodružství se mění v noční můru. (choze)

Herr_Flick odpad!

Podle hodnocení a data natočení jsem si doufal v kvalitní dílko. Bohužel nacházím kombinované společné atributy, které měly předchozí dva kusy. Monotónní děj, rozhozený zvuk, nepřirozené dialogy, beze smyslu pro detail ani hudba mě neoslovila. Možná to prostě nechápu nebo nedokážu ocenit. ()

Eldrick

Až příliš minimalistické. Nápad ohranej, hudba dobrá, herci v rámci možností, kamera statická a pointa bohužel žádná. Škoda. ()

fmash

V kontextu běžných českých amatérských snímků, které jsem měl tu pochybnou čest v poslední době zhlédnout, působí Casa Carnivora svěžím dojmem. Velkou zásluhu na tom má hudební podkres, naopak přesvícené pozadí tomu dává na frak. Venkoncem je to ale zajímavá hříčka, přestože rozhodnutí hrdiny v samém závěru opravdu nechápu a dost mě zklamalo. ()

Mefistofelle

Jako amatérský kraťas to ujde a to je tak celé co o tom jde říct. Ono se tam toho vlastně tolik neděje, jenom pořád někdo mizí a žádného rozuzlení ke konci se nedočkáme. Ale hudba je docela povedená a atmosféra není zlá. Akorát jednu věc jsem nepochopila: proč španělský název? ()

Attta

Nejlíp zahrál "policajt" a ten starší brácha a celkově to mělo na amatérský film slušnou atmosféru. Podobný konec jsem čekal vzhledem ke stopíži, ale rozhodně tam mohlo být nějaké vyvrcholení. Až zde bude hodnocení zvlášt pro amateráky tak mi dejte vědět, dal bych tomu 4 hvězdy. ()

MarekT

I dva statické záběry mohou někdy tvořit obdivuhodný mysteriózní celek. Na amatérské poměry slušné zpracování, o nic horší než třeba v televizních inscenacích, fascinující je především hudba, která by nedegradovala ani nějaký ten profesionální snímek. Povedlo se i vedení herců, dialogy nenutí uši krvácet. Jedinou chybu vidím v tom, že pointa by mohla být trochu údernější, nicméně když vzpomenu třeba na Zvětšeninu nebo Ptáky, tak není vůbec špatná. Nemluvě o tom, že nejednou se utli i ti největší mistři... Přiznám se, že se mi moc nezamlouvá přidávání výtvorů tohoto druhu a portfoliích jejich tvůrců do zdejší databáze, například proto, že pak tento kolos ztrácí na serióznosti, tato miniaturka je ale velmi podařená a "panu režisérovi" chozemu velmi fandím, pokud by pokračoval nějak takhle, mohl by klidně do patnácti let být i nadprůměrem středoevropské nezávislé kinematografie. ()

zette

Tak vsechny tri filmy prezentovane na techto strankach od J. Blazka maji spolecneho jmenovatele. Tim, ze me v prubehu deje nabudi na nejakou pointu, nepredvitatelny zaver, zvrat atd. A vzdy se zklamu. Skoda, ale tento snimek ma neco do sebe a urcite se jedna o nejlepsi pocin tohoto rezisera. Dalsi dila budu s chuti sledovat. ()

pufina

Beru ohled na to, že je to amatérský krátkometrážní film. Nápad by nebyl špatný, provedení mě moc nezaujalo, hudba dobrá, ale tajemná atmosféra (která asi byla zamýšlena) mě dočista minula. A ještě se mi nelíbí ten (španělský?) název, když už je to jako "česká tvorba", tak český název by byl milejší.. ()

Šimpy

No vidíš, Choze, že to jde, když se chce. V závěru jsem až nedýchal, jak fungovala atmosféra. Dokonce i herectví se tu objevilo. Smutné je, že zrovna u maých kluků, jsou v projevu mnohem opravdovější a je fajn, že ti starší měli míň prostoru. Ovšem fízl taky zdařilý. A pak samozřejmě odkaz na snad nejkultovnější a nejděsivější film dětství nás, narozených v 80. letech a nejhledanější na forech...Arašídová pomazánka! ()

Jazzzz

Geniální, film točený z jedné kamery umístěne v okně domu, výhled máme před okno, kde se postupně střídají různí aktéři. Myslím si, že tento experiment by se dal rozvinout klidně i do celevečerního filmu. Bohužel konec je až moc abstraktní a nechává na vaší fantazii vlastně úplně vše. Film se skládá ze scén, které by ve většině hororů byli pravděopodobně vystřížené. ()

Iroquaise

z hovna kulička...ideální východisko pro amatérského filmaře...neříkám, že by všichni měli točit horory obsahující více méně jeden typ záběru, ale na podobně minimalisticky koncipovaných projektech se člověk vyvaruje celé řady začátečnických chyb spojených s neschopností vyprávět obrazem a napodobováním kvalitnějších vzorů...fakt, že Blažek prakticky nemění polohu kamery, mu umožňuje eliminovat problémy se snímáním a s konstruováním střihové skladby a soustředit se na vedení herců, výstavbu dialogů a zápletky a postupné budování atmosféry...osobně bych byl pro trochu větší pozvolnost...střídměji bych používal hudbu a zatmívačky...tahle dynamizace a tendence stupňovat napětí, jsou pro mě trochu umělé...divácky mě - hlavně zpočátku - někam tlačí...ale výsledek je i tak obstojný...s ohledem na rytmus filmu si totiž dovedu představit, že by tohle mohlo být jen pouhé demo k většímu projektu...jak by se poslední postava dostala do nitra, mohla by se v novém prostředí změnit povaha snímání a celé by se to mohlo posunout - vlastně doslova - o level dál...každopádně závěr mi moc přesvědčivej nepřijde...vy byste coby malý děcko lezli do díry, kde zmizeli tři lidi ? ještě když se dveře samy od sebe otevřou ?...no já teda ee...minimálně bych váhal...a tady od toho by se dalo odpíchnout...že klučina váhá, váhá...volá...dodává si odvahy...a nakonec se rozhodne a vleze dovnitř...tady by ten film vlastně mohl teprve začít...každopádně Blažkův nejlepší kousek...což jsem tvrdil i u předchozího "Těla"...tak uvidíme, jestli to něco překoná :) ()

folklorman

V branži amatérských filmů určitě ojedinělý unikát. Minimalistický film operující jedním pohledem kamery, slušnými hereckými výkony a jednoduchou (vhodnou) hudbou dokonale tvořící atmosféru nepoznaného tajemna. Jediným (pocitově) rušivým elementem bude asi to sídliště v pozadí, ale sám znám spoustu opuštěných baráků, kolem nichž soudruzi obestavili své betonové modly a budoucí naděje. Takže supr kraťas a tak nějak doufám v pokračování. ()

martinez.

Jednoduše řečeno, oproti Tělu a Cyborg Cheerleader: Fuckdown in Hockey Mask Camp dobrý a funkční film. Od názvu, přes herce po atmosféru, kterou má na svědomí perfektní hudba a dobře umístněná kamera plus pomalý střih. Scénárista asi nechtěl nic pokazit pointou, takže nakonec žádná není, toť bohužel není řešení, ale... Omluvím to, líbilo se mi to. ()

Hanys_

Většina krátkometrážních amatérských filmečků, které jsem tady měl možnost vidět, za moc nestála. Tohle je ale opravdu jiná liga. V globále by to bylo asi za 3, ale s přimhouřením očka dávám 4, protože za těch pár minut vybudovat takovouhle atmosféru..uff všechna čest. Hudba (zvuky) taky výborné. Jediná větší výtka patří závěru, kdy jsem čekal něco trošku víc údernějšího a ne jen takové "vyšumění do poloprázdna"... 7/10 ()

mazadlo

Výborný nápad , hvězda letošního Kraťasu - bohužel trochu bez konce ( zřejmě záměr ) jinak parádní kraťas. Uvidíme co přinese Blažek příště.... ()

LukeSkyw

Vynikající film! Tvůrci velmi chytře pracují s jedním stísněným pohledem diváka, skvěle gradují napětí. Přestože jde o jediný statický záběr, film ani na okamžik neztrácí tempo díky dobře napsaným dialogům a skvělým hereckým výkonům. Celkové minimalistické pojetí z filmu činí příjemnou údernou jednohubku. ()