Kráska z Nového Orleánsu

The Flame of New Orleans

Komedie / Romantický / Dobrodružný

USA, 1941, 79 min

• Houdini

Oscar 1 nominace: Výprava ČB(9.6.2004)

Inu, byla válka. Řekněme si to otevřeně. Tehdy více než kdykoli předtím, byli Evropani nuceni prchat do Hollywoodu, místo toho, aby se ho jali kořit. Takový příklad je i osud Reného Claira, který sice pozdravil svobodu v 31. roce, ale v další dekádě nevěděl, zda-li dokáže ukočírovat falešnou dvojroli pro Marlenu v pohádkové story o jedněch vdavkách. Na druhou stranu, každá výrazná změna byla pro Marlene plus, protože na takhle velké ploše mohla opět po delší době ukázat, že dokáže sehrát i něco zcela odlišného, než-li jsou jen nejrůznější zpěvačky. Takže zde vlastně přehrála jen jednu z mnoha variant vlastní povahy, která plně rozpukla v době, kdy se stala babičkou - a diváci netuše si na tomto popásli ještě před její čtyřicítkou. Není to dokonalý film, je dost načančaný, ale pravý Dietrichofil si s ním zcela jistě a neomylně poradí ;)(13.2.2009)

Zábavná taškařice, která si na nic nehraje a je prostě zábavnou taškařicí. Děj se proplétá stále dalšími a dalšími meandry, některé člověk očekává, některé nikoliv, až k předem jistému pozitivnímu finále. Ale hlavně: Marlene Ditrich byla tak krásná!(12.8.2010)

Fraškovitá romance s Marlene Dietrich, zábava hraje druhé housle, byť humorný náboj tu stále je. Hodně pomáhá doprovodná hudba, průměr. # [viděno: monitor, sluchátka] # příběh 5 | hudba 8 | humor 2 | akce 0 | napětí 0 | pustl bych si znovu 5(18.7.2012)

Marlene Dietrich zbožňuju. Ale. The Flame of New Orleans je první film, ve kterém mi vadila a dokonce mě přepadla myšlenka, že by se mé sympatie k ní mohly změnit v naprosté antipatie. (EdaS právě bere do rukou voodoo panenku a začíná mě probodávat...) Po jejích předešlých BOŽSKÝCH rolích je tahle role přiblblé slepicoidní panenky doslova k pláči. A vzhledem k tomu, jak MOC se mi líbila Clairova o rok mladší romantická komedie s Veronicou Lakeovou I Married a Witch, nemohu hodnotit jinak. Velké zklamání.(26.9.2007)