poster

Monte Carlo

 • český

  Příběh z Monte Carla

 • italský

  Montecarlo

Komedie / Drama

Itálie / USA, 1956, 96 min

 • Aky
  ****

  Nestárnoucí povedená komedie plná hráčské filozofie, inteligentního humoru, skvělých hereckých výkonů a Monte Carla.(1.7.2012)

 • MacGuffin
  ***

  Dlouhá léta hraje elegantní, ale zchudlý hrabě Dino v Monte Carlu s penězi číšníků, vrátných a řidiče jednoho Grand hotelu. Tak už to dále nejde. Hrabě Dino se má oženit s nějakou bohatou ženou. Když pozná markýzu de Crevecoeur, zdá se, že našel tu správnou. Avšak markýza je taktéž zchudlá. Tu může pmoci jen štěstí.(6.4.2011)

 • NinadeL
  ****

  Dino della Fiaba a Maria de Crevecoeur se v Monte Carlu nepotkali náhodou. Oba své životy spojili s životem v luxusu, který je podmíněný hazardem. A pro takový život je nutné mít sponzory. A pakliže ti dojdou, přichází na řadu lest. Ti dva se ovšem vzájemně okouzlili, takže nakonec bylo nutné rozkrýt karty a říci si, že ani jeden není zrovna při penězích. Takže z milenců se stali sourozenci a pokračovali v líčení pastí... V 55 letech došla Marlene Dietrichová svého filmového vrcholu a zahrála si poslední hlavní role. Tuto italskou přehlídku lepší společnosti v Techniramě a svou poslední klasickou femme fatale ve Svědku obžaloby. Ale už během celé této dekády byla připravena na vše, soustředila se na svou kariéru sólové zpěvačky ve své One Woman Show a tu pilovala až do svého předčasného odchodu na odpočinek. Příběh z Monte Carla je poklidnou podívanou na svět plný jacht a biliáru, rozkládající se v neomylných kompozicích na širokoúhlém barevném plátně. Dietrichová byla také pro Monte Carlo znovu návrhářkou kostýmů, tak jako po většinu své kariéry. Pracovala s Jeanem Louisem ve výtvarném ateliéru Columbie, ačkoli tato společnosti s filmem neměla nic společného. Dirigovala také osvětlovače a maskéry, jak bylo jejím zvykem. Navíc při natáčení ztropila senzaci svým perfekcionizmem a faktem, že pracovala i se svým hlasem, což nebývalo tehdy v Itálii samozřejmostí. Bohužel malé povědomí o tomto filmu má na svědomí jen minoritní distribuce dabované verze na kanálu MGM.(24.6.2012)

 • Enšpígl
  ***

  Film Monte Carlo má v sobě krásnou atmosféru, přirozený šmrnc a nádherný konec. Zkrátka takový ideální light dezert po náročném dni.(3.1.2012)

 • Snorlax
  **

  I muži mají své dny, že pane Taylore a De Sico?(11.11.2012)

 • - První snímek natočený systémem Technirama, který kombinoval vodorovný běh 35 mm filmového pásu a anamorfický objektiv. (Trainspotter)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace