Nebe, Peklo

David Čálek

David Čálek

Pepe Rafaj

Jan Daňhel

No znáte to, proti gustu, žádný dišputát, ale tohle už na mě bylo trochu hodně. Každopádně jsem od tohodle dokumentu čekal nějaký výraznější náhled do prostředí, ne historky z ehm ehm, natáčení. Na druhou stranu svou kontroverzností to těch 82 minut "zábavy" Nebe, Peklo ustojí, takže tři hvězdy klidně. Že prý masivní anální kolík. OKey.(11.4.2011)

Tohle nebylo ani tak o BDSM jako spíš o lidech z tohoto světa a za sebe musím říct, že to je jen dobře, protože mnoho diváků uvidí, že to jsou zcela normální lidi v mnoha případech si dokonce myslím že jsou víc normálěnjší než my, co si kolikrát sami sobě svou normálnost pouze nalháváme. Co mě pobavilo, byl ten kluk - kůň Altair, takhle sprostýho koně jsem teda ještě fakt neviděl. Při jeho reakci, když to napálil v tom koňským do odpadkových košů jsem bouchnul smíchy. Zajímalo by mě kde sehnal tu koňskou hlavu, ta byla bombácká. Velmi oceňuju upřimnost těch lidí kteří v dokumentu vystupovali i otevřenost kterou do dokumentu dali, protože co si budeme nalhávat, česká společnost je stále ještě zaprděná od různých pokryteckejch mravokárců.(3.9.2010)

ja nevim, bud bych to min opiral a tu zakladni trojici a dal tam tech lidi vic, ve jmenu exoticnosti, anebo bych tu trojku vic ozobaval v otazkach osobniho zivota mimo jejich sexualne/psychologicky zamereni, ve jmenu "konfliktu" obou svetu. Takhle to ale zustalo tak nejak na puli cesty. A dokonce z toho nevychazi ani to, co byl asi hlavni ucel - demonstrace, ze i pres svoji vyjimecnost jsou to furt obycejny normalni lidi.(13.8.2010)

Čálkovi trochu chybí cit pro dávkování jednotlivých příběhů. Tématika (sic trochu prvoplánově šokující) supr, škoda jen, že jednotlivé střípky nejsou ideálně poskládané (alespoň mně to tak přišlo) a že se nám nedostalo trochu víc informací (občas tam bylo až moc zbytečného tlachání - viz především otrok, který nechtěl být ukázán). Ale jinak celkem svěží záležitost, kterých by mělo být více. Altair rulez!!! :D(3.5.2011)

Já se snažil to brát vážně, ale když se Altaire převleče do "svého", tak se prostě smíchu neubráním. K BDSM se nemá cenu vyjadřovat (jak někdo na panelové diskusi poznamenal: "nemusí se mi to líbit, ale je dobré o tom vědět"), ale já opravdu nevím co si mám myslet o dokumentu jako celku. Komedie? Vážně míněná sonda? Vlastně stejný problém jako u předešlého HBO dokumentu Vítejte v KLDR. Ale chvílemi to velmi zábavné bylo. 55 %(15.3.2011)

• - Film se na přelomu září a října roku 2012 objevil na YouTube v neautorisovaném sestřihu s přimíchanými záběry, na nichž ve společnosti hlavní protagonistky Terezie Kubíčkové Krejbychové vystupuje politik a kandidát do Senátu České republiky a zastupitelstva Ústecké kraje Přemysl Rabas. Zřejmě se jednalo o součást předvolebního boje. (JoranProvenzano)

• - Hlavní protagonistka Terezie Kubíčková Krejbychová přišla nedlouho po uvedení filmu o zaměstnání na Státním fondu životního prostředí České republiky. (JoranProvenzano)