Nebe, Peklo

David Čálek

David Čálek

Pepe Rafaj

Jan Daňhel

Civilní portrét několika lidí z minoritní sexuální skupiny se je nesnaží nijak bulvarizovat, ale ukazuje je jako celkem obyčejné lidi (pouze s výjimkou jejich sexuálních aktivit). Není zbytečně explicitní v zobrazování násilí, ale přitom zůstává nad očekávání otevřený. Je v něm méně mluvících hlav, než jsem čekal, a autor se nebojí ani nalézat v tématu humorné stránky. A věřte, že tu jsou. Máte rádi Dicka Francise? Tak pozor! :-) Ale celkově to není zas tak super (70%).(11.10.2010)

Čálkovi trochu chybí cit pro dávkování jednotlivých příběhů. Tématika (sic trochu prvoplánově šokující) supr, škoda jen, že jednotlivé střípky nejsou ideálně poskládané (alespoň mně to tak přišlo) a že se nám nedostalo trochu víc informací (občas tam bylo až moc zbytečného tlachání - viz především otrok, který nechtěl být ukázán). Ale jinak celkem svěží záležitost, kterých by mělo být více. Altair rulez!!! :D(3.5.2011)

Potěšil mě především humor. Překvapilo mě, že mnozí zde vystupující sadomasochisté působí spíš jako znudění obyčejní lidé (měšťáci), co si rádi na něco hrajou, vpodstatě je bdsm v jejich podání a chápání něco jako obdoba LARPu. O velký filmový zážitek tu pro mě nejde, ale to není přece nutné. Tohle je odvážný, povedený a překvapivý dokument. Bohužel jsem některým protagonistům přlíš nevěřil, že jejich sexualita je skutečně takováhle -- že taková musí být. Mám z nich spíš pocit, že prostě chtějí být zajímaví -- že mají komplex ze své obyčejnosti, společenského nevýznamu. Snad jim nekřivdím.(9.9.2010)

Elektrody na bradavkách, latexovej obleček, koňská hlava a sada chirurgickýho náčiní. Dost možná jiný sexuální propriety, než na který jste zvyklý. Zajímavý pohled do světa fetiše a BDSM, který se zaměřuje především na hlavní aktéry a jejich role v běžném životě. Strhl mě dokonalý hudební podkres od kapely The Tiger Lillies a dobře zpracované dokumentární pojetí.(14.9.2013)

• milka

Jsem docela zklamanej, protože z tohoto tématu se dalo vytěžit daleko více. Film se totiž nezabírá BDSM tolik, jak bych očekával a zabývá se tak životem některých účastníků této komunity. Jasně člověk se tak dozví, že to jsou ve skutečnosti normální lidé, jako každý z nás. O jejich vztahu k BDSM se toho člověk ale moc nedozví a pod kůži se jim člověk také moc nedostane. Navíc je to až na pár celkem působivých scén dosti nudné a utahané. Promarněná šance(13.9.2010)

• - Film se na přelomu září a října roku 2012 objevil na YouTube v neautorisovaném sestřihu s přimíchanými záběry, na nichž ve společnosti hlavní protagonistky Terezie Kubíčkové Krejbychové vystupuje politik a kandidát do Senátu České republiky a zastupitelstva Ústecké kraje Přemysl Rabas. Zřejmě se jednalo o součást předvolebního boje. (JoranProvenzano)

• - Hlavní protagonistka Terezie Kubíčková Krejbychová přišla nedlouho po uvedení filmu o zaměstnání na Státním fondu životního prostředí České republiky. (JoranProvenzano)