poster

Chrabří bojovníci (festivalový název)

 • Hongkong

  Gallants

 • Hongkong

  Da lei tai

 • Hongkong

  打擂台

 • Hongkong

  Da lui toi

Akční / Komedie / Drama

Hongkong, 2010, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vavča
  ****

  Takhle se to dělá pane Stallone! Vzpomínání na doby zašlé slávy s nadhledem, bez křečovitosti a zbytečné zarputilosti. Staré legendy žánru o tu rozjíždí, kromě tradičního příběhu o loserovi, který se chce vypracovat, je to občas dojemné drama, skvělá komedie. Poteší ony animované části, je to velmi stylová pocta kung-fu filmům, jde to i bez drátů a cgi udělat působivý martial arts film!(16.9.2010)

 • Adrian
  *****

  Neskutocne drava, vtipna a svizna kombinacia "old school" v sucasnom baleni. V zavere nielen parafrazovanim Rockyho a vybornej hudby Teddy Robin Kwana (vo filme si zahral ulohu majstra skoly "Teahouse" :) ) navyse s presahom, zanechavajucim velmi hrejivy pocit usmevu na tvari. A choreografia nema chybu. Rezijny debut par excellence.(28.4.2010)

 • DaViD´82
  ****

  Jedna velká pocta kung-fu žánru, kde nostalgická stylizace je přesná (ty střihy, ty pazvuky, ta hudba!), choreografie nápaditá a navíc (respektive především) je to zdařilá komedie. I "bez nakoukání", byť s ním zábava úměrně roste. K naprosté dokonalosti schází již jen camea legend kung-fu filmů desetiletí (ne)dávno minulých a udržení ultimátnosti první poloviny i v horší (pohříchu vážnější, méně nadsázkové i kontaktní) polovině druhé.(22.8.2010)

 • Flego
  ***

  Nepatrím medzi nadšencov kung - fu klasiky 70 - tych rokov, ale na zopár čerešničkách tej doby som sa dobre pobavil. Hlavne ak šlo o humornú nadsádzku. Tento film ako pocta žánru spĺňa všetky predpoklady, aby bol zábavný. V konečnom dôsledku aj je. Má švih, rýchlosť, humor a dobrú choreografiu bojových scén. Ak si však budem chcieť pozrieť podobný žáner, radšej sa vrátim k starej klasike.(5.9.2010)

 • Shit
  ****

  Ach ach, ta stará atmosféra do který je film situovanej, i když je v podstatě o současnoti, podporovaná skvělou audiovizuální stránkou, je prostě perfektní, do toho tam vložili legendy ze starých kung fu mlátiček a celý to zastřešili vtipným,ale zároven i vážně působícím příběhem o podstatě bojových umění. Navíc choreografie tradičně perfektní a vidět ty stárý páký, jak to tam po 30ti letech zase rozjížděj, to bylo prostě super.(6.9.2010)