poster

Chrabří bojovníci (festivalový název)

 • Hong Kong

  Da lei tai

 • Hong Kong

  打擂台

 • Hong Kong

  Da lui toi

 • anglický

  Gallants

Akční / Komedie / Drama

Hong Kong, 2010, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flipnic
  *****

  Film Gallants je naprosto super, úžasnej, boží!!! Ale rozhodně se o něm nedá říct, jak jsem z prvu očekával, že : "To bude další hongkongská martial řežba." On totiž Gallants MA-řežba je, ale zejména a to hlavně je to úúžasná komedie, u které jsem se70% času od začátku neskutečně řezal smíchy a s odkazem na stovky, možná tisíce "kung-fu" filmů 70. a 80. let obdivoval ten neuvěřitelně geniální a krásně propojený přesah z prosté komedie, do POCTY všem asijský martial arts filmům, které začaly vznikat dejme tomu koncem 60. let ... Gallants je geniální ve své jednoduchosti a přitom propojenosti zejména pro "znalce", či nadšence a blázny do SBček, "Bruceleeovek", taiwanských "MA-trashů", Sonnyho řezničin atd.atd. ... Je to pocta, která neskončí vůbec tak, jak si myslíte ... a přitom její závěr není ani tak důležitý. Zde je dokonalá forma ... Film se v asi 70% stopáže nějak záhadně změní v dojemné drama a i když jsem si říkal 2 x v závěru: "Ať se stane cokoliv, nesmím se rozbrečet!", stejně jsem ukápl sladké slzy melancholického štěstí ... Navíc film nereaguje jen na filmografii, ale asijské povídačky a legendy, kdy kdo koho kde vyzval, kdo vyhrál, která škola byla nejvyhlášenější a kdo byl svědkem jakého souboje mistrů někde na ulici či nějaké hoře ... Tady bych osobně zaintervenoval na uživatele IDAHA, se kterým se stále trochu pošťuchuju ohledně informací o mistrech a bojových uměních, právě toto krásné ztvárnění ve filmu se mu bude jistě líbit a možná na mě snad i s úsměvem vzpomene, že jsme jako ti staří páprdi, kteří u nudlí a sklenky vyprávějí na 110% ověřené informace o tom, co a jak kdy bylo ... Celkově jako film je to těsně za 5*, ale ten pseudofilosofický přesah, stejně jako například v podobně zaměřeném Černém Dynamitu (2009), který reagoval na staré zapomenuté "ušmudlané" blackploitaitions, je to naprosto za plný počet .... Chce to nechat ten dojem z filmu chvíli dozrát ... geniální dílko!!!!(2.8.2010)

 • Shit
  ****

  Ach ach, ta stará atmosféra do který je film situovanej, i když je v podstatě o současnoti, podporovaná skvělou audiovizuální stránkou, je prostě perfektní, do toho tam vložili legendy ze starých kung fu mlátiček a celý to zastřešili vtipným,ale zároven i vážně působícím příběhem o podstatě bojových umění. Navíc choreografie tradičně perfektní a vidět ty stárý páký, jak to tam po 30ti letech zase rozjížděj, to bylo prostě super.(6.9.2010)

 • Hellboy
  ****

  Hongkongská komedie s několika málo bojovými/tréninkovými scénami, přičemž právě na komickou stránku je zde kladen poněkud překvapivě větší důraz, než na samotné kung-fu. Ústřední postava, mladík Cheung, s typicky čínským účesem, je dost upozaděn, takže se o něm nedá tak docela mluvit jako o hlavním hrdinovi. Postav tu vystupuje poměrně velké množství, každá je uvedena jmenným titulkem. Mnoho z nich umí bojová umění, ale málokdo pořádně. Buď jsou postavy slabé na duchu (třicetiletá anamnéza), nebo na těle (nevyléčitelné zlomeniny ruky a nohy). To je výborná příležitost obsadit do filmu slavné herce z bijáků ze 70. let, na které je doslova odkazováno - plakát s Brucem Lee atd. Film hodně staví na konfrontaci starého/nového, přičemž ti staří, jsou ti moudří, mladíci jsou nerozvážní, ale o to odhodlanější.(12.9.2010)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Nebylo to špatný, bitky jsou super, ale ta přehnaná komediálnost kolem mi kazila zábavu. Mohla to být krásná, drsná martial arts řežba a vznikla z toho pouze zábavná pocta všech známějších a starších filmů. Nesedlo bohužel ani po formální stránce. 60%(1.10.2014)

 • DaViD´82
  ****

  Jedna velká pocta kung-fu žánru, kde nostalgická stylizace je přesná (ty střihy, ty pazvuky, ta hudba!), choreografie nápaditá a navíc (respektive především) je to zdařilá komedie. I "bez nakoukání", byť s ním zábava úměrně roste. K naprosté dokonalosti schází již jen camea legend kung-fu filmů desetiletí (ne)dávno minulých a udržení ultimátnosti první poloviny i v horší (pohříchu vážnější, méně nadsázkové i kontaktní) polovině druhé.(22.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace