Reklama

Reklama

Chrabří bojovníci

(festivalový název)
  • Hongkong Gallants (více)

Obsahy(1)

Grandiózní návrat stylu klasických kung fu filmů 70. let vypráví o mladém otloukánkovi, který se stane žákem dvou starých přeborníků kung fu. Typický příběh bojových filmů, kde hrdinové objevují podstatu bojových umění, obohacuje melancholická pocta fiktivním bojovníkům i jejich reálným stárnoucím představitelům po vzoru Rockyho Balboy (2006). Staří mistři předvádí v akčních sekvencích dechberoucí bojové výkony, a to bez užití speciálních efektů či dublérů. Na rozdíl od zarputilé stařecké vážnosti aktuálního Stalloneho hitu Expendables Postradatelní (2010) přicházejí „Chrabří bojovníci“ s bláznivým humorem a mladickým nadhledem. (Fresh Film Fest)

(více)

Videa (1)

Recenze (28)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Kung-fu filmy jsem nikdy nehýřil. Nikdy mě to nijak závratně nelákalo a při jakékoliv scéně, kde jeden na druhýho ječí tak, že mi z toho praská guma od spoďárů jsem pochopil, že pro mě ty filmy nikdy nebudou. Jenže tenhle film si z toho chtěl udělat prdel. Naložil tak pár starejm dědkům poslední kung-fu štaci a ti nám ve svých šedesáti letech ukážou, že bojové umění se nezapomíná. K ním se naláduje pár naprostejch nul a máte okamžitě o hlavní hrdiny postaráno. Škoda jenom, že mě to nebavilo víc. Nápad to určitě špatný nebyl, ale nesedl mi tolik, jak si tvůrci představovali. ()

Adrian 

všechny recenze uživatele

Neskutocne drava, vtipna a svizna kombinacia "old school" v sucasnom baleni. V zavere nielen parafrazovanim Rockyho a vybornej hudby Teddy Robin Kwana (vo filme si zahral ulohu majstra skoly "Teahouse" :) ) navyse s presahom, zanechavajucim velmi hrejivy pocit usmevu na tvari. A choreografia nema chybu. Rezijny debut par excellence. ()

Reklama

JFL 

všechny recenze uživatele

Famózní návrat old school akce v uhrančivé poctě starým hercům z bojových filmů vykazuje nápadné paralely s "Rockym Balboou" (Rocky je ve filmu dokonce doslovně citován). Snímek současně není jen o tom, "kolik ran člověk snese a stále zůstane stát na nohou", ale v základu představuje i bojový film klasického stylu, kde hrdinové poznávají pravou podstatu bojových umění. Vyprávění proložené velkou mírou nadsázky i bláznivého humoru pečlivě vyvažuje patos tak, aby nikdy nedosáhl rozměru laciného hraní na city a přináší uctivý, ale současně nikdy namyšlený či přehnaně heroický pomník starým bojovým snímkům a jejich představitelům. Coby nízkorozpočtový film bez speciálních efektů (žádné počítače a žádné dráty) jsou "Gallants" nejen připomenutím bohaté produkce 70. let, ale také dokladem, že pro vytvoření dech beroucího bojového snímku stačí pouze dobrý scénář, promyšlená choreografie a tvůrčí nasazení. V tomto ohledu je malé dílko dvou mladých režisérů mnohem sympatičtější než veškeré ostatní příspěvky žánru vzešlé z Hongkongu v posledních letech. ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Film Gallants je naprosto super, úžasnej, boží!!! Ale rozhodně se o něm nedá říct, jak jsem z prvu očekával, že : "To bude další hongkongská martial řežba." On totiž Gallants MA-řežba je, ale zejména a to hlavně je to úúžasná komedie, u které jsem se70% času od začátku neskutečně řezal smíchy a s odkazem na stovky, možná tisíce "kung-fu" filmů 70. a 80. let obdivoval ten neuvěřitelně geniální a krásně propojený přesah z prosté komedie, do POCTY všem asijský martial arts filmům, které začaly vznikat dejme tomu koncem 60. let ... Gallants je geniální ve své jednoduchosti a přitom propojenosti zejména pro "znalce", či nadšence a blázny do SBček, "Bruceleeovek", taiwanských "MA-trashů", Sonnyho řezničin atd.atd. ... Je to pocta, která neskončí vůbec tak, jak si myslíte ... a přitom její závěr není ani tak důležitý. Zde je dokonalá forma ... Film se v asi 70% stopáže nějak záhadně změní v dojemné drama a i když jsem si říkal 2 x v závěru: "Ať se stane cokoliv, nesmím se rozbrečet!", stejně jsem ukápl sladké slzy melancholického štěstí ... Navíc film nereaguje jen na filmografii, ale asijské povídačky a legendy, kdy kdo koho kde vyzval, kdo vyhrál, která škola byla nejvyhlášenější a kdo byl svědkem jakého souboje mistrů někde na ulici či nějaké hoře ... Tady bych osobně zaintervenoval na uživatele IDAHA, se kterým se stále trochu pošťuchuju ohledně informací o mistrech a bojových uměních, právě toto krásné ztvárnění ve filmu se mu bude jistě líbit a možná na mě snad i s úsměvem vzpomene, že jsme jako ti staří páprdi, kteří u nudlí a sklenky vyprávějí na 110% ověřené informace o tom, co a jak kdy bylo ... Celkově jako film je to těsně za 5*, ale ten pseudofilosofický přesah, stejně jako například v podobně zaměřeném Černém Dynamitu (2009), který reagoval na staré zapomenuté "ušmudlané" blackploitaitions, je to naprosto za plný počet .... Chce to nechat ten dojem z filmu chvíli dozrát ... geniální dílko!!!! ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Jedna velká pocta kung-fu žánru, kde nostalgická stylizace je přesná (ty střihy, ty pazvuky, ta hudba!), choreografie nápaditá a navíc (respektive především) je to zdařilá komedie. I "bez nakoukání", byť s ním zábava úměrně roste. K naprosté dokonalosti schází již jen camea legend kung-fu filmů desetiletí (ne)dávno minulých a udržení ultimátnosti první poloviny i v horší (pohříchu vážnější, méně nadsázkové i kontaktní) polovině druhé. ()

Galerie (42)

Reklama

Reklama