Švédská trojka

Scénografie:

Ivo Cristante

Kostýmy:

Deborah Everton

Jednoznačně nadprůměrná komedie, která má co nabídnout, která dokáže pobavit, ale i zaujmout, a u které jsem se ani chvilku nenudil. Jedná se o dobře natočenou komedii ze života dvou vysokoškoláků a jedné vysokoškolačky, kteří bydlí na koleji a mezi kterými je velice zvláštní vztah. Kvalitní komedie, kde nejsou k vidění žádné scénky s výkaly, kde není slyšet příliš sprostých slov, kde je vše kultivované, a přitom se člověk u toho pobaví a odreaguje. To je komedie, která má co nabídnout. Co se týče sexu, tak ten je zde několikrát k vidění, ale vše to tak nějak automaticky zapadá do děje a v kontextu dějové linie to vyznívá neuvěřitelně přirozeně. Já byl rozhodně velmi příjemně překvapen a kéž by takovýchto inteligentních komedií z prostředí mladých lidí bylo víc. Herci ve svých rolích naprosto přesvědčili a i díky jejich zásluze to byl zajímavý snímek. Je to za čtyři hvězdičky.(6.8.2008)

I wonder how some people could be such a necessary part of one's life one day and simply vanish the next. Isn't it supposed to last? 1) Spoiler. Líbilo se mi, jak se vzorec myšlení a chování Alex, která se nechce smířit s Eddyho sexuální orientací a snaží se ho nějak "předělat", později uplatní i na Eddyho, který se podobně pak chová ke Stuartovi, kterému se naopak snaží dokázat jeho homosexualitu._____ 2) Ve skutečnosti je to jinak. Byly natočeny i další intimnější erotické scény mezi Eddym (23letý přitažlivý charismatický Josh Charles) a Stuartem (28letý trochu přesvalený Stephen Baldwin), které nakonec režisér, jak sám uvádí, na Baldwinovo naléhání z filmu vyškrtl. 31letý Andrew Fleming rovněž prohlásil, že film je založen na podobné zkušenosti, kterou sám měl během svého pobytu na kolejích. Bohužel však nevím, v jaké roli..._____ 3) Spíš úsměvný než veselý snímek obsahuje některé skutečně podařené okamžiky (scény z knihovny, scény s dvojicí šmíralů)._____ 4) Určitý nepoměr mezi nevázanými promluvami a dosti cudnou akcí je trochu podivný, spíš bych považoval za zajímavější opak._____ 5) Film poskytuje i osvětu: I'm telling you. If you don't have sex soon, you dick is going to shrivel up and go inside your body. Then what do you have? A vagina._____ 6) Alex: You have the hots for me, I have the hots for him, and sooner or later he's gonna have the hots for you. Eddie: Sounds pretty hot to me.(20.6.2014)

Jen se pořádný a čistotný Eddy (Josh Charles) stihl srovnat se svým bohémským a trochu nepořádným spoubydlícím na kolejích Stuartem (Stephen Baldwin) dostávají dalšího spolubydlícího. Tedy .. ehm .. spolubydlící - kolejní počítač udělal chybu, a zařadil mladou Alex (Lara Flynn Boyle) na klučičí pokoj. Mezi naší trojicí se začíná zaplétat klubko vztahů, zvlášť když Eddy zjistí, že asi nebude úplně heterosexuál... Tento film jsem někde zahlédl asi před deseti roky (když jsem byl ve věku, kdy mě pouhý název tohoto filmu dokázal rozjitřit), ale pamatuji si, že mě nikterak neuchvátil (asi jsem podle názvu čekal něco jiného) :). Nyní jsem měl možnost vidět film znovu, tak jsem si to samozřejmě nenechal ujít ... a zase nic. Ne že by byl špatný nebo nezábavný, ale celkově mi to nic moc neříká. Celé je to natolik přitažené za vlasy a od prvního okamžiku naprosto jasné, kde všichni hrdinové skončí (v posteli :) ). Herecké trojici vévodí Stephen Baldwin (ani jsem nečekal, že o některém z Baldwinovců toto prohlásím :) ). Josh Charles je i na homosexuála takovej nemastnej neslanej a Lara Flynn Boyle není špatná, ale nějak mi do filmu nepasovala. Tak nevím, +/- průměr...(26.9.2008)

Film - pretty open. Lara Flynn Boyle - pretty, open;) A dost bylo laciných vtípků a drobných lží. Lara Flynn Boyle je krásná ženská, ale něco mě na ní vždycky rozrušovalo. Jenže když konečně narazíte na film, ve kterém hraje někdo z Baldwinů a vy se mu nemusíte vysmívat či ho jinak hanět, jsou vaše pocity z nějaké ženštiny naprosto irelevantní. Švédská Trojka je kompaktní a živelná vztahová komedie, která nezestárne, dokud budou existovat vysoké školy a koleje. I když možná by stačil jen institut spolubydlící(ho). Dnes jen možná, ale jednoho dne zcela určitě bude klasikou. 80%(9.8.2008)

Když jsem před deseti lety ten film poprvé viděl, byl pro mě překvapením. Myslel jsem si tehdy, že jde o nějakou "novou vlnu" amerických teenagerovských komedií, které mají kupodivu nápad, vkus a sympatický humor. Pozdější vývoj a všechny díly "Amerických koláčů" mě vyvedly z omylu. O to více se mi dnes při zpětném pohledu tenhle film jeví jako výjimka, kterou stojí za to vidět znovu. zajímavá zápletka, přirozené herecké výkony a velmi citlivě natočené "erotické" scény. Takhle si představuju příjemnou romantickou komedii a řadím ji na roveň filmu o Harrym, co potkal Sally.(18.3.2008)

• - Autobiografická komedie je založena na skutečných vzpomínkách ze studií vysoké školy režiséra Andrewa Fleminga. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Kalifornii. (Terva)

• - Eddy na hodine francúzskeho filmu rozpráva o filme o dvoch mužoch, čo sa zaľúbili do tej istej ženy. Tento film sa nazýva Jules et Jim (1962). (beso74)