Jakub Vrána, dnes už velmi bohatý muž, vypráví o své životní cestě za bohatstvím. Příběh začíná popisem dětství v rodině věčně opilého otce, které muselo skončit pobytem v dětském domově. Právě tady odstartovala Jakubova kariéra malého darebáka. A odtud po malé epizodě s prací na patologii a střetnutím s homosexuály, pro které byl osamělý bezbranný mladík snadnou kořistí, pokračoval do blázince, kde se seznámil s Petrem Nohou, se kterým po revoluci začal sázet na koně. Pomocí sázkových podvodů se jim dařilo vydělat velké peníze. Jenže jejich aktivita vadila již zavedeným podvodníkům. Jednoho dne Jakub v autě zabije svého kamaráda. Skončí ve vězení, kde podle svých slov dělá kriminálníkům sexuální maminku. Po propuštění už na něj čeká Noha, který ho posílá do Šanghaje, aby tam pohlídal jeho kšefty s falešným českým sklem. Výsledkem je jeho několikaletý pobyt v Číně, vztah s exkluzivní čínskou prostitutkou Sharon a následný útěk, když se o jejich podnikání začne zajímat čínská tajná služba. Jakub musí znovu začít od nuly. Chudý jako na začátku se setkává s mladíkem, který ho přivede na myšlenku registrace internetových domén. Díky tomuto nápadu skutečně zbohatne a už ví, že každý se dá koupit. Má už skoro všechno, a tak zatouží po rodině, kterou si vytvoří způsobem sobě vlastním... (TV Nova)

Nerd4Dreaming

NO vole, ty vole Budařova sólovka, vole nebyla zas tak špatná, ale ty vole, vlastně žádnej zázrak vole, malej českej člověk, ochcat co se dá, že vole? ()

Hapretor

Jan Budař je bezesporu zajímavá osobnost, film mi přišel díky němu celkem zajímavý, ale ani ne zábavný. Pár vtipů by se našlo, ale je to slabota. Takže se vše točí okolo pana Budaře - a upřímně - zas takovej pan herec to není. - Kdyby mi někdo vyprávěl to, co on ve filmu, nevěřím tomu ani za mák. Na české poměry slušné. V širším měřítku nudné. ()

radaza

Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale protože jsem četl před shlédnutím zdrcující kritiku od Hejdové v Týdnu, dávám čtyři*. Začnu minusy...připadá mi, že konec filmu jaksi vyšuměl a že příběh měl logické a liniové trhliny- i když to vlastně koresponduje s formou vzpomínek hlavního hrdiny. Naše vzpomínky bývají útržkovité. A teď klady- film se vyhnul nebezpečí všeobjímající kritiky a všeobjímající bžundy... Ukazuje určitý typ člověka (lidí), kteří se přiživili na vývoji u nás. Bez odsudků, bez přehánění... Intelektuálům odtrženým od reality to může připadat neskutečné nebo jako paní Hejdové (tipnul bych spíš slečně) glorifikující naši bezduchou materialistickou společnost. Film mi nepřipadá, žeby něco glorifikoval, jen popisuje a posudek nechává na nás. A to že si svůj život hlavní hrdina pochvaluje? No nepřipadá mi moc logické, žeby si ho kritizoval, když si ho aktivně vytváří. A abych nezapomněl na důležitý klad- je to hezky zahrané. ()

XR

ten systém zarábania na internetových doménach a drogy boli dosť prehnané (a zle vyobrazene). Inak príjemných film na českú tvorbu. ()

Castielo

Co napsat. Asi to, že jsem po traileru čekal víc. Všechno to bylo zajímavý a přitom takový strohý.Příběh obyč. zlodějíčka co měl štěstí a nebál se všechno zkusit. Nevím jak to bylo doopravdy, co se vynechalo. Po dějové stránce tedy pro mě osobně ne úplně tak zajimavé. Ale vzhledem tomu, že se jedná o životopis, to není relevantní. Naopak skvěle natočené, super scény, charaktery. Celkový styl filmu 1*. K tomu přičtěte nepopsatelný Budařův výkon a máme z toho velmi pěkný český film. Bohužel kvůli délce a pro mě osobně ne tak zajímavém ději jen 3*(A boj s uložtem taky moc sympatií nepřidá) ()

Kingjiri

"Když sem smutnej, koupim si trochu toho štěstíčka." Film o lidský vynalézavosti, která je zejména Čechům tolik vlastní. Jak mít prachy a moc se nenadřít, nad tím snad přemýšlí každej. Po technický a vizuální stránce pěkně nakroucený a díky přijatelný stopáži neni moc prostoru pro nudu. Bez Jana Budaře a jeho svéráznýho stylu vyprávění i hraní by to však byl další českej film o ničem. Párkrát jsem se zasmál, hlavně právě jeho hláškám. Škoda, že Petr Čtvrtníček nedostal víc prostoru, moh to ještě víc oživit. Na český poměry docela slušný, tři silnější hvězdy. ()

Koprska

Zvláštní Budařova monologická role mě nadchla. Něco naprosto nového na české scéně a vynikající konec, který překvapil nejednoho diváka, který odcházel z kina prakticky před koncem a následně se vracel. To bylo geniální :) ()

ZackSawyer

Pár postřehů. Minimálně 4 hvězdy. Netradiční film, one man show Jana Budaře, zvláštně frajírkovsky intonujícího. Zajímavé a v mnohém přesné, pravdivé. Pár super hlášek. Teorie (pravda) o kopírování - na tom je postaven úspěch mnoha lidí. Pravda o lásce k penězům (kurvám šustivým). Typické nejen české podvůdky, díky kterým se dá nejen vypracovat ale i narazit a to tvrdě. Chlast, drogy, děvky... kdo by to neznal. Samota? Ale kdež, spousta lidí je samo a přesto prachy nemají. Jakub má aspoň škváru a ne malou. Retrospektivní vyprávění, kdo do toho trochu vidí tak s v tom i našel... Stále mám ten film v hlavě - citace prostě jsem chytl taky slinu na ty kurvy šustivý! ()

salamandrr

Výborný snímek, má to spád jak důchodce když mu podklouznou nohy a drive jak auto co vjede do nákupáku neb mu selhaly brzdy ()

actor-SP

Stane sa stelesnením niečoho nového. Ponúkne po formálnej stránke nedotknutý (aspoň čo sa Českej republiky týka) štýl poňatia príbehu a vytvárania emócií. Všímavých nadchne, laikov unudí, taký je Czech Made Man. O tomto filme si radšej nič nemyslite. Pozrite si ho a začnite zarábať peniaze...3.5* ()

mutace

Nebylo to úplně špatné, ale celkem mi vadil hlasový projev Jana Budaře, jeho hlas se rozhodně nehodí k douhým monologům. ()

yamk5 odpad!

Takýto filmový ultra potrat sa len tak nevidí. Najviac ma pobavilo slovo "bonuses" ako názov hádejte čoho v angličtine na DVD. Inak majú ho v Tesku za "tři pětky". ()

anitae

Konečně jsem se dočkala české komedie a je vtipná i když začíná za komunistů. Budařovo vyprávění nemělo chybu. ()

chaotic odpad!

Budař není herec a tohle není film. Hlasový projev a roztěkanost, postavě rozhodně v podání Budaře nesvědčí, degraduje film, který nemá kvalitní scénář ani dialogy, chybí mu pointa a defacto je zbytečný. ()

dakarin

Tak nevím ;-) Každopádně zlehka se vymykající dílo... z mého hlediska bych i připustil, že stačilo vcelku málo a mohlo se konat překvapení - zajímavý styl, zajímavý Budař, velké manévrovací možnosti v rámci scénáře... trochu škoda nedotažené či nedoladěné příležitosti. ()

tranquill

Z filmu mám rozporuplný pocit. Na jednu stranu na naše poměry originální kamera i režie, včetně výkonu Jana Budaře. A na druhou scénář a příběh, který mi zase tak moc nesedl a být tvořen více s nadsázkou, zaujal by a hodnotil bych i lépe... ()