Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jakub Vrána, dnes už velmi bohatý muž, vypráví o své životní cestě za bohatstvím. Příběh začíná popisem dětství v rodině věčně opilého otce, které muselo skončit pobytem v dětském domově. Právě tady odstartovala Jakubova kariéra malého darebáka. A odtud po malé epizodě s prací na patologii a střetnutím s homosexuály, pro které byl osamělý bezbranný mladík snadnou kořistí, pokračoval do blázince, kde se seznámil s Petrem Nohou, se kterým po revoluci začal sázet na koně. Pomocí sázkových podvodů se jim dařilo vydělat velké peníze. Jenže jejich aktivita vadila již zavedeným podvodníkům. Jednoho dne Jakub v autě zabije svého kamaráda. Skončí ve vězení, kde podle svých slov dělá kriminálníkům sexuální maminku. Po propuštění už na něj čeká Noha, který ho posílá do Šanghaje, aby tam pohlídal jeho kšefty s falešným českým sklem. Výsledkem je jeho několikaletý pobyt v Číně, vztah s exkluzivní čínskou prostitutkou Sharon a následný útěk, když se o jejich podnikání začne zajímat čínská tajná služba. Jakub musí znovu začít od nuly. Chudý jako na začátku se setkává s mladíkem, který ho přivede na myšlenku registrace internetových domén. Díky tomuto nápadu skutečně zbohatne a už ví, že každý se dá koupit. Má už skoro všechno, a tak zatouží po rodině, kterou si vytvoří způsobem sobě vlastním... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (509)

Radek99 

všechny recenze uživatele

Český Guy Ritchie se jmenuje Tomáš Řehořek a Budařův Jakub Vrána je ten pravý RocknRolla! Že režisér točit umí a Jan Budař umí hrát, bylo jasné už z jejich dřívějších projektů, ten tvůrčí posun je ale přesto překvapivý, režisérovo naprosto dokonale, ba bravurně zvládnuté řemeslo a Budařův žoviálně podaný podnikavec je pro mne úkaz, skutečné překvapení. Navíc proti možné výtce, že jde jen o pouhou lokální nápodobu stylu britského režiséra, má Czech Made Man především po stránce scenáristické, ale i v hereckém koncertu Jana Budaře, jasnou přidanou hodnotu, nemluvě o onom zvláštním rysu odkazujícím k éře divokého podnikání 90. let, které nás směřuje spíše někam směrem k Balkánu, než k západní Evropě, respektive Velké Británii, který ale činí filmovou výpověď (jasně že velmi stylizovanou a možná? přehnaně nadsazenou) atraktivní až exotickou. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,S POCTIVOSTÍ LEDA POJDEŠ!“....... /// Napálit, zkasírovat a dostat se v pohodě domů.... Víc či míň úsměvný příhody z dětství, před i po - listopadových dnů, vzpomínka na všechny ty ,,klučičáky mončičáky“, ojeby na koníčkách i bílí koně – prostě časy, kdy byl Jakub Vrána ještě outsider. Jan Budař je zvláštní vypravěč, ale zůstává ,,svůj“. Jednou jsi dole, pak zas nahoře. A MÍT PRACHY NEVADÍ! Chvástání o cestě za lepším žitím, nebo jakási balada o penězích bez práce a světě těch, kteří měli po revoluci slušnej náskok (Havel? Ehm, nevím....není tu...). Není to žádná pohádka o splněným snu, či cestě k vynálezu století. Spíš sympatickej počin, kterej neprudí (ani stopáží) a já si ty časy rád připomenu. Třebas pohledem člověka, kterýho přitahujou prachy. Vždyť kdo by nechtěl (bez práce) tisíc doláčů denně. Nebo miliardu. Denně. PRACHY JSOU SKÓRE. Tak jak jste na tom? PS.:Vydrž kus titulků a možná přijde i kouzelník! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že nejvíc magorů bylo za ,,komančů“ v blázinci. 2.) Chci si připomenout ,,plátýnko“. 3.) Zajímá mě, jak si ,,bukvice“ hrajou na Pretty Woman. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Soutěživost a plný nasazení to jsou vlastnosti, na který buďte náležitě pyšní, protože s jejich pomocí to dotáhnete do ještě větší prdele, než všichni ostatní." Nemám rád šmouly, namachrovaný blbečky a žití života za účelem hromadění financí. Ale mám rád vybledlýho, přerostlýho šmoulu Budaře, kterak si radostně užívá svýho namachrovanýho blbečka, kterej považuje stav svýho konta za bodovej zisk ve hře zvané Život. Někomu se zkrátka při sledování tohoto snímku hlavou honí hlubokomyslný úvahy o morálce či o nechutnosti vyplácení marek za přítomnost nadrženýho vetřelce mezi sevřenejma půlkami, ale já jsem se po dlouhé době nadstandardně pobavil u českýho filmu. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Jsem mírně na rozpacích - na jednu stranu nepochybně zajímavý a lehce neortodoxní počin v českých filmových vodách, na druhou stranu se mi to zdálo tak nějak lehce... rozpliznuté do prázdna. Něco se jen naznačilo a nedotáhlo, resp. přetranformovalo se to hbitě v něco jiného a to zase v cosi dalšího. Ale Jan Budař má můj respekt - zahrál to dobře, byť trochu "idiotsky", jak tady už někdo naznačil. Líbilo se mi i použití řady známých tváří v malých štěcích, celkem je to tak na bezmála 70%. A že to bylo podle reálu, to se mi skoro ani nechce věřit, byť v našich byznys-vodách je možné evidentně vše, jak se dennodenně přesvědčujeme. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Stylové, to je bez debat, Rocknrolla wannabe. Řehořek není génius, který spasí národní kinematografii, ale důrazná snaha kráčet proti tradičnímu filmařskému proudu, který teče srdcem Evropy, už na potlesk. Jediné, s čím mám zásadní problém, je hlavní hrdina, který svým zjevem a vystupováním dokonale splňuje definici – citlivky prominou – arogantního debila. A že má svůj předobraz v reálném člověku mě nedonutí mu fandit ani omylem. ()

Galerie (50)

Zajímavosti (15)

  • Film obsahuje potitulkovou scénu. (Duoscop)
  • Na střelnici oslovuje Vrána (Jan Budař) Čápa (Milan Šteindler) hodností plukovník. Později je však záběr na noviny  Metro, ve kterých je fotka Čápa, když přebírá vyznamenání na Hradě a tam má hodnost nadpraporčíka. (Horryx)
  • Nápad natočit film Czech Made Man vznikl podle výpovědi jednoho byznysmena. Producentská společnost NOGUP agency s. r. o. nejprve pořídila kamerový záznam téměř dvouhodinové zpovědi. Pro film pak vyprávění zpracovali spisovatel Milan Bukovecký a debutující scénáristé Jiří Hubáček a Oto Klempíř. (Taninaca)

Reklama

Reklama