VOD (1)

Jakub Vrána, dnes už velmi bohatý muž, vypráví o své životní cestě za bohatstvím. Příběh začíná popisem dětství v rodině věčně opilého otce, které muselo skončit pobytem v dětském domově. Právě tady odstartovala Jakubova kariéra malého darebáka. A odtud po malé epizodě s prací na patologii a střetnutím s homosexuály, pro které byl osamělý bezbranný mladík snadnou kořistí, pokračoval do blázince, kde se seznámil s Petrem Nohou, se kterým po revoluci začal sázet na koně. Pomocí sázkových podvodů se jim dařilo vydělat velké peníze. Jenže jejich aktivita vadila již zavedeným podvodníkům. Jednoho dne Jakub v autě zabije svého kamaráda. Skončí ve vězení, kde podle svých slov dělá kriminálníkům sexuální maminku. Po propuštění už na něj čeká Noha, který ho posílá do Šanghaje, aby tam pohlídal jeho kšefty s falešným českým sklem. Výsledkem je jeho několikaletý pobyt v Číně, vztah s exkluzivní čínskou prostitutkou Sharon a následný útěk, když se o jejich podnikání začne zajímat čínská tajná služba. Jakub musí znovu začít od nuly. Chudý jako na začátku se setkává s mladíkem, který ho přivede na myšlenku registrace internetových domén. Díky tomuto nápadu skutečně zbohatne a už ví, že každý se dá koupit. Má už skoro všechno, a tak zatouží po rodině, kterou si vytvoří způsobem sobě vlastním... (TV Nova)

Trailer

BoredSeal

Potenciál námětu je bohužel zmařený scénářem složeným z epizodek, které jsou zakončeny slabou pointou. Všechno to má držet pohromadě díky monologu Budaře, který místy nesrozumitelně drmolí a mluví rádoby frajerskou češtinou, ale tohle nefrčí už tak deset let. Budařovy paruky ve filmu jsou vůbec samostatná tragická kapitola. Režisér se celkem úspěšně snaží, aby film vypadal moderně, ale chtělo by to spíš vylepšit scénář než dávat pořád dokola záběry na šňupání koksu. Jo, občas jsem se uchechtl, ale v podstatě asi nemá cenu film vidět, pokud nejste příznivci FFFilmu a nezajímá vás, jakou trnitou cestou se dostal Kubík na balkón Franty Fuky a k produkci Babovřesek. ()

InJo

Budařův takřka nepřetržitý voiceover je nebetyčně otravný. A Řehořkova přehnaně urputná snaha o videoklipovou coolovost vlastně taky... Ve výsledku jde o film, který se chce svým stylem strašně moc přiblížit západním vzorům (především epickým gangsterkám o vzestupu a pádu a těm od Guye Ritchieho), ale přitom selhává v těch samých aspektech jako většina současné tuzemské filmové produkce (nekonzistentní scénář, nevhodně zvolená stylizace atd.). 40 - 50 % ()

Malarkey

Dlouho mi tento film utíkal, byť námětem jsem ho chtěl už docela dlouhou dobu vidět. Příběhem pak jednoznačně vládne herecký výkon Jana Budaře, který je sice neskutečně epizodický, ale v mnoha momentech dokáže dost pobavit. Pod strukturou vtipu je ale smutný příběh o době v 90. letech a přelomu tisíciletí, která z potenciálních veksláků udělala miliardáře. Smutné, že je to pravdivé. Smutnější, že každý podobný člověk svým přičiněním přidává hřebík do rakve k devastaci naší planety. ()

Crawler-D

Jak moc pro mě kamera Antonia Riestry fungovala v Normalu, tak byla úplně mimo zde. A fakt, že i technická stránka měla takové nedostatky, to už je příliš na tak slabý scénář. Vizuálnímu pojetí schází koncept, a tak se snažil být jen cool, ale byl skutečně (narozdíl od Normalu) vyprázdněný, a když je takový i obsah, tak výsledek si dokážete domyslet. ()

Ainy

Díky Janu Budařovi se na ten film dívat celkem i dalo. Vtipných hlášek a situací bylo dost, taky jsem si poprskala monitor počítače při zpomaleném záběru, kdy zubní protéza opouštěla své obvyklé místo a další celkem hodně povedené scény ve filmu. Hodně mi vypravovaná dějová linka připomínala vyjadřování některých zdejších uživatelů ;-) Přesto přeze všechno mě film svým způsobem nudil. Nevím jak to lépe vyjádřit, ale krom těch fakt vtipných míst cítím, že tomu víc hvězd dát prostě nemůžu. ()

• Hospoda, ve které hraje hostinského Norbert Lichý, se jmenuje „U Norberta“. (navabaca)
  • Tvorba filmu, uvažována od prvních příprav, přes napsání scénáře, až po vytvoření finálních kopií pro kina, zabrala 6 měsíců. (Hroozley)