Na české pomery si myslím, že je to zaujímavý film.Jan Budar zahral hlavnú postavu dobre a naozaj som sa nenudil.Je podľa skutočných udalosti možno trochu v zmenenej podobe.Zobrazuje kariéru Zdeněka Kubíka, ktorý sa stal kráľom českých domén. Czech Made Man..(20.1.2013)

Co všechno tě může potkat na cestě za úspěchem. Velmi výstižný obraz dozrávání českého občana a českého naturelu na pozadí dějin. Těch nedávných. Je to samozřejmě výrazná karikatura, ale i tak s toho občas docela mrazí. I když je to povětšinou docela sranda, když se to vezme kolem a kolem, je to smutná pravda. Ota Klempíř mě svou roličkou úplně dostal.(8.5.2012)

Nemám rád šmouly, namachrované blbečky a žití života za účelem hromadění financí. Ale mám rád vybledlého, přerostlého šmoulu Budaře, kterak si radostně užívá svého namachrovaného blbečka, který považuje stav svého konta za bodový zisk ve hře zvané Život. Někomu se zkrátka při sledování tohoto snímku hlavou honí hlubokomyslné úvahy o morálce či o nechutnosti vyplácení marek za přítomnost nadrženého vetřelce mezi sevřenými půlkami, ale já jsem se po dlouhé době nadstandardně pobavil u českého filmu.(15.4.2012)

Hranáč je Marlon Brando! Zadal jsem www.obsach.cz a vyplivlo mě to na doméně www.forma.com. Budař, oscilující mezi Budařem, Cillianem Murphym a sjetým králíčkem Bunnym, vtiskl své postavě tolik sympatičnosti, že ji budete milovat podobně jako židovská obec Adolfa Eichmanna, ale něco mi říká, že to bylo součástí Řehořkova plánu jak strhnout pozornost na svou na české poměry nekonvenční (ve světovém měřítku však, přiznejme si, nikterak originální) režii. Jinak docela o hovně, voe. Anebo ne?(5.5.2014)

• Tuax

Celkový dojem dost negativní, na druhou stranu velmi netradičně na české poměry natočeno a řekl bych že i dobře natočeno, ale obsah mě nijak nezaujal a tím to hasne. Ono už styl jakým je to vyprávěno mi vadil od prvních minut, jinak čínská část včetně reálií vypadala fakt slušně, to bych od čechů nečekal. Na to, že nto byla komedie jsem se snad ani jednou nezasmál a vůbec se u toho nebavil, spíše to celé přetrpěl. Líbil se mi asi jen Srstka jako tělocvikář a pak hlavní číňanka. Jinak je to celé takové zhrzené blábolení, které je ale pro spoustu lidí reálným životem. Mě tenhle styl, ale nesedí. Jinak vizuálně to bylo pěkné, ty najížděčky zpomalovačky, nebo zase jindy několikasekundové zrychlení a následné zpomalení. Pěkné prvky na oko. 4/10(13.2.2012)

• - Děj filmu je inspirován životem skutečného podnikatele Zdeňka Kubíka, který dodnes na byznysu s doménovými adresami vydělává přibližně 5 milionů amerických dolarů ročně. Film Czech Made Man mohl mimo jiné vzniknout i proto, že Kubík poskytl na natáčení polovinu rozpočtu, která představuje přibližně 14 milionů korun českých. (joywork)

• - Roli homosexuála ztvárnil Martin Hranáč, účastník reality-show Vyvolení (od r. 2005). V jedné ze scén je možné zaslechnout, že světu vládnou a lidstvo posouvají gayové, ti vyvolení. (fremy)

• - Natáčení začalo v pavilonu 34 psychiatrické léčebny v Praze Bohnicích, kde se točily záběry jak z prostředí psychiatrické léčebny, kam se hlavní hrdina Jakub Vrána dostane, tak i z patologie a ze záchytky. Prostory psychiatrické léčebny posloužily zároveň i jako kulisy pro natočení scén z temné kobky tajného vězení kdesi v Číně. (Taninaca)