• blackrain

O tomhle člověku jsem slyšela hotové legendy, které by bez problému vydaly na další samostatný snímek a taky na mě a na všechny ostatní v metru čučel z plakátu Jan Budař. Nejlepší z celého filmu je právě Budařovo vyprávění. Občas se mu podařilo vtipně a trefně zahláškovat. To ostatní je jenom vata, která slouží k vyplnění. Málem to semnou seklo, když jsem viděla toho blba z Vyvolených.(25.10.2011)

• MartinezZ

Proč já se vždycky podvolím a usoudím, že dám zase českému filmu šanci? Nevím. V každém případě alternativní jméno snímku by mohlo být třeba "Óda na hnůj". Příběh o zbytečném tvorovi, co jen hnidal světem. Jediné plus je Budař a fakt, že osoba, co za tímhle stála, byla nucena vystavit film na YouTube, když už to stejně všude bylo. A i na tom JůŤúbu je to jen mrhání místem na diskovém poli. Fil není k nepochopení myšlenky, jen není nutné o tom natáčet 90 minut, stačí napsat dvě tři věty.(15.10.2011)

Nemám rád šmouly, namachrované blbečky a žití života za účelem hromadění financí. Ale mám rád vybledlého, přerostlého šmoulu Budaře, kterak si radostně užívá svého namachrovaného blbečka, který považuje stav svého konta za bodový zisk ve hře zvané Život. Někomu se zkrátka při sledování tohoto snímku hlavou honí hlubokomyslné úvahy o morálce či o nechutnosti vyplácení marek za přítomnost nadrženého vetřelce mezi sevřenými půlkami, ale já jsem se po dlouhé době nadstandardně pobavil u českého filmu.(15.4.2012)

• Crawler-D

Jak moc pro mě kamera Antonia Riestry fungovala v Normalu, tak byla úplně mimo zde. A fakt, že i technická stránka měla takové nedostatky, to už je příliš na tak slabý scénář. Vizuálnímu pojetí schází koncept, a tak se snažil být jen cool, ale byl skutečně (narozdíl od Normalu) vyprázdněný, a když je takový i obsah, tak výsledek si dokážete domyslet.(17.5.2011)

V prvních minutách mě hned napadlo: tady má rád někdo Guye Ritchieho. No, naštěstí není Tomáš Řehořek sám :-) A co víc, Czech Made Man je imho lepší než jakejkoliv Ritchieho film, kterej za posledních 10 let natočil. Podle traileru jsem sice čekal, že po technický stránce to nebude nejhorší, ale tohle byla fakt pecka. Co mě ale překvapilo ještě víc, bylo to, že jsem se po celou dobu parádně bavil. Myslel jsem si, že to bude typicky česká nuda nuda šeď šeď, ale tohle je film (doslova) světovýho formátu. Přestože scénář je v podstatě dost jednoduchej, příběh odsýpá jak hodinky a nenudí. Než jsem se nadál, už byl konec. Hlavní hrdina není žádnej svatoušek, ale to nelze prohlásit ani o žádné figuře z Ritchieho filmů a stejně je máme rádi, takže nevím proč bychom zrovna tady měli moralizovat (i když si myslím, že zejména z tohohle důvodu film spousta diváků nezkousne). No a nakonec Honza Budař... kam se hrabe na jeho RocknRollu Gerard Butler :-)(26.10.2011)

• - Epizodní úlohu ve snímku přijal také bývalý prezident pan Václav Havel. (Olík)

• - Vo filme môžeme vidieť limuzínu, ktorú si štáb prenajal od čínskej firmy. Tá ju odkúpila priamo od produkcie Mission: Impossible III (2006). (Raccoon.city)

• - Podle slov režiséra Tomáše Řehořka probíhalo natáčení v 56 různých prostředích. (Hroozley)