• blackrain

O tomhle člověku jsem slyšela hotové legendy, které by bez problému vydaly na další samostatný snímek a taky na mě a na všechny ostatní v metru čučel z plakátu Jan Budař. Nejlepší z celého filmu je právě Budařovo vyprávění. Občas se mu podařilo vtipně a trefně zahláškovat. To ostatní je jenom vata, která slouží k vyplnění. Málem to semnou seklo, když jsem viděla toho blba z Vyvolených.(25.10.2011)

Poměrně slušné a vizuálně dobře zpracované české překvapení. Jistě to není kdovíjaká světová záležitost a díky přehnané moralizaci nakonec musím dát lehce podhodnocené 3 hvězdy, nicméně snímku nelze upřít ambice, vizuál laškující až se světovým kalibrem, lehké náznaky režisérské vytříbenosti ne nepodobné britskému exportu z dílny Guye Ritchieho a vlastně pohodový film který neurazí. Czech Made Man je tak i přes jasnou snahu zalíbit se za každou cenu nadprůměrná záležitost, která v českých poměrech není zase tak běžná jak by bylo zdrávo. Netvrdím, že se budete válet smíchy celou hodinu a půl, nebo, že vás film emocionálně zasáhne, nicméně bavit se u něj budete, morálně se vás také pokusí poučit, hlavně se ale budete bavit.(27.12.2011)

No mně to Budařovo vyprávění nepřišlo až tolik zlé. Myslím si, že právě dodalo na autentičnosti. Mnohdy bylo dokonce i vtipné. Film jako celek na mě působil rovněž kvalitním dojmem. Myslím, že byl slušně promyšlený a kráčel si svou cestou. Co si budem povídat. Czech Made Man je teprve třetí řežijní počin 24 letého Tomáše Řehořka a musím říct, že počin více než povedený. Tento režisér se v budoucnu zcela jistě ještě ukáže. Na Lidice tento film letos ani zdaleka útočit nebude, ale určitě by nějaké to ocenění mohlo kápnout. Co vytknout. Za moc nestála hudební stránka filmu. Moc neprahnu po tom vidět bukvice a obejdu se i bez těch rychlo střižených aktů. Jinak se jednalo takový jakýsi nějaký návod, jak se dá, nebo spíše jak by se mohlo dát pomalou a hlavně vysoce idylickou cestou zbohatnout. Za sebe však musím prohlásit, že jsem kvalitou snímku velmi mile překvapen, čekal jsem něco mnohem, ale opravdu mnohem horšího. Tohle nejenom, že se dá v klidu strávit, ale ono to má potenciál i zabavit. Slabší * * *.(9.11.2011)

• Tuax

Celkový dojem dost negativní, na druhou stranu velmi netradičně na české poměry natočeno a řekl bych že i dobře natočeno, ale obsah mě nijak nezaujal a tím to hasne. Ono už styl jakým je to vyprávěno mi vadil od prvních minut, jinak čínská část včetně reálií vypadala fakt slušně, to bych od čechů nečekal. Na to, že nto byla komedie jsem se snad ani jednou nezasmál a vůbec se u toho nebavil, spíše to celé přetrpěl. Líbil se mi asi jen Srstka jako tělocvikář a pak hlavní číňanka. Jinak je to celé takové zhrzené blábolení, které je ale pro spoustu lidí reálným životem. Mě tenhle styl, ale nesedí. Jinak vizuálně to bylo pěkné, ty najížděčky zpomalovačky, nebo zase jindy několikasekundové zrychlení a následné zpomalení. Pěkné prvky na oko. 4/10(13.2.2012)

• Crawler-D

Jak moc pro mě kamera Antonia Riestry fungovala v Normalu, tak byla úplně mimo zde. A fakt, že i technická stránka měla takové nedostatky, to už je příliš na tak slabý scénář. Vizuálnímu pojetí schází koncept, a tak se snažil být jen cool, ale byl skutečně (narozdíl od Normalu) vyprázdněný, a když je takový i obsah, tak výsledek si dokážete domyslet.(17.5.2011)

• - Natáčení začalo v pavilonu 34 psychiatrické léčebny v Praze Bohnicích, kde se točily záběry jak z prostředí psychiatrické léčebny, kam se hlavní hrdina Jakub Vrána dostane, tak i z patologie a ze záchytky. Prostory psychiatrické léčebny posloužily zároveň i jako kulisy pro natočení scén z temné kobky tajného vězení kdesi v Číně. (Taninaca)

• - Děj filmu je inspirován životem skutečného podnikatele Zdeňka Kubíka, který dodnes na byznysu s doménovými adresami vydělává přibližně 5 milionů amerických dolarů ročně. Film Czech Made Man mohl mimo jiné vzniknout i proto, že Kubík poskytl na natáčení polovinu rozpočtu, která představuje přibližně 14 milionů korun českých. (joywork)

• - Natáčení některých scén probíhalo přímo v Šanghaji. (Hroozley)