• Gary

Budař docela táhne, střih i kamera fungují, jak měl režisér nejspíš namyšleno, ale samotný děj a videoklipové (místy dokonce až reklamní) vyprávění je absolutně nevyvážené/nedotažené. 90 minut Vránova života z vás brzy vyšumí a všechno to ještě dokáže bez jakýchkoli emocí. Veliké plus za (poprvé) vynikajícího Milana Šteindlera!(28.10.2011)

• liborek_

Vrána v jedné části filmu pronese přibližně tuto větu: "Já jsem vlastně nikdy nic nevymyslel, všechno jsem zkopíroval; a v kopírování jsem fakt třída" (přesně si to nepamatuju, ale význam je stejný). Vlastně totéž by mohl říct Řehořek. Kopíruje kde co, ale žádný vlastní rukopis nemá (a vlastně se tím ani netají). Vypadá to cool, je to dynamické a v kontextu české kinematografie to může působit svěže, nicméně pozlátko se zlatem nikdy nestane. To, že film je bez invence, je ale jen jedna věc. Druhá věc je, že film mě iritoval v samé své podstatě. Nejde o to, že hlavní postava je hnusná a zavrženíhodná bytost - film může být samozřejmě výborný i v takovém případě -, jde o to, že ve své podstatě se ve filmu stírá rozdíl mezi realitou morální dekadence & marasmem zkomercializované doby a jejím uměleckým ztvárněním. Film Czech Made Man se stal součástí této reality. Řehořek nezaujímá vůči hlavní postavě naprosto žádný postoj, nechává jí vykecat a nesnaží se nijak vymezit k Vránovu nihilismu a absolutní absenci jakýchkoli hodnot (kromě peněz). Kvuli tomuto lhostejnému přístupu (i trapnou moralitku bych snesl), samoúčelné exhibici Vránova ega a samoúčelné exhibici možností filmového štábu (šanghajské mrakodrapy, bordely se shemales apod.) se mi bouřil obsah žaludku a nic na tom nezachránil ani velmi povrchní náznak jakési sebereflexe v závěrečné replice, který byl vzápětí shozen dovětkem "anebo ne". Film je to povrchní, hláškovací a nesmyslný. Nenapadá mě nic, co by se mi na tom filmu mělo líbit nebo co bych si z něj měl odnést. __ Na projekci bylo asi osm lidí. Někteří z nich začali po skončení filmu tleskat a nezdálo se, že by to byl ironický potlesk... Přijde mi to symbolické. __Vránova filosofie je, že za peníze si koupíš absolutně všechno. Moje hvězdičky ne.. ;-) (1 a 1/2 *)(24.6.2011)

Hranáč je Marlon Brando! Zadal jsem www.obsach.cz a vyplivlo mě to na doméně www.forma.com. Budař, oscilující mezi Budařem, Cillianem Murphym a sjetým králíčkem Bunnym, vtiskl své postavě tolik sympatičnosti, že ji budete milovat podobně jako židovská obec Adolfa Eichmanna, ale něco mi říká, že to bylo součástí Řehořkova plánu jak strhnout pozornost na svou na české poměry nekonvenční (ve světovém měřítku však, přiznejme si, nikterak originální) režii. Jinak docela o hovně, voe. Anebo ne?(5.5.2014)

• Radiq

Kdyby to byl známější a zajímavější člověk, nebylo by to jako životopisnej film vůbec špatný. Pěkně nasnímaný, barvičky, efektní záběry a tak... no jak z nějakýho profi filmu. Snaží se to být hodně frajerský, vole, ale myslim, že to je spíš jenom takový machrování. Týpek je to teda hustej, to se nedá, heh, ale jako film mi to nic nedalo, ani tu zábavu moc né. Ještě že Budař je tak luxusní herec, kterej mě dycky aspoň trochu dostane... Ale to předbíhám... zase...(9.7.2012)

šponovat uši jsem fakt jako nemusela, že jo, woe... Czech Made Mana jsem celkem bez problémů přijala v jeho stylizaci a efektnosti, stejně pohodově jsem o něm nevěděla po skončení titulků. Kamera, střih, exhibice Budaře, hospoda "U Norberta" s Norbertem Lichým, stejně jako Šteindler, Čtvrtníček ad., to všechno více nebo méně potěší, ale scénář opravdu nepotěší /psát texty pro JAR a scénář k celovečeráku je fakt trochu jiný level/. Jakou reakci čekal po skončení filmu Oto Klempíř? Smích nebo potlesk? Každopádně jeho výkřik "Hovno" (nebo cosi podobného) k filmu sedl parádně...(19.4.2011)

• - Nápad natočit film Czech Made Man vznikl podle výpovědi jednoho byznysmena. Producentská společnost NOGUP agency s. r. o. nejprve pořídila kamerový záznam téměř dvouhodinové zpovědi. Pro film pak vyprávění zpracovali spisovatel Milan Bukovecký a debutující scénáristé Jiří Hubáček a Oto Klempíř. (Taninaca)

• - Vo filme môžeme vidieť limuzínu, ktorú si štáb prenajal od čínskej firmy. Tá ju odkúpila priamo od produkcie Mission: Impossible III (2006). (Raccoon.city)

• - Přípravy snímku probíhaly kvapně během pouhých tří měsíců. (Olík)