• Chrustyn

Tomáš Řehořek je považovaný za velký talent na české režijní scéně, ale ve své podstatě ho můžeme pochválit jen za odvážný, zahraničně působící, vizuální look jeho filmů. Stejně tak je to i v případě tohoto snímku o podvodníkovi, jehož smyslem života jsou prostě a jednoduše .... prachy. Budařův hlasový projev mě začal velice brzy iritovat, stejně tak nicotný styl vyprávění.(22.11.2011)

"Dejte mi 100$ a já je votočim“. Život je v prvé řadě o prachách a Czech Made Man Jan Budař se vyzná. Ví, že peníze čekají na každém rohu, stačí natáhnout ruku, malinko pomůže štěstěna a už se sypou. Samozřejmě, že všechno nejde hned, začátky jsou trnité, je potřeba si párkrát nabít hubu, ale stačí vytrvat, počkat si na příležitost(i), zatnout zuby (popř. svoje „půlky“) a úspěch se dostaví. Tentokrát mě to hodně mrzí, ale nedá se nic dělat, uživ. Radek99 mi sebral vítr z plachet a jednoduše mě „předběhl“. ANO, režisér Tomáš Řehořek je malej českej Guy Ritchie a Jan Budař je českej RocknRolla. (Přesněji řečeno samotář. Nikoliv však ten ze Seattlu, nýbrž ze Šanghaje resp. z Prahy. A to nemůže dobře dopadnout, protože chlast, drogy a samota vás semelou. Anebo ne)? Záměrně říkám RocknRolla, protože Podfu(c)k popř. Lock, Stock and Two smoking barrels jsou o parník jinde. Přesto, (na české poměry) se jedná o slušnej (netradiční) źánrovej zářez. Já se (narozdíl od zdejší pohoršené intelektuální většiny) bavil. Byť přiznávám, snímek „kolem vás profrčí“ bez zpětné rezonance, nicméně i vhledem k místnímu nízkému hodnocení (které si opravdu nezaslouží) já tasím nadhodnocených? 77,7% p.s. pojem komunismus s lidskou tváří tu dostává zcela nový (netradiční) rozměr. p.p.s s tím českým lvem bych byl přeci jenom opatrný. Pevně věřím (doufám), že se objeví někdo lepší. Byť přiznávám, zopakovat (resp. přiblížit se) výkonu Ondry Malého (coby “ sympaťáka”Antonína Rusnáka) ze Špačkových Pout z roku 2010 bude obtížné, ne-li nemožné? Proti samotné nominaci (Jana Budaře) však nic nenamítám.(14.11.2011)

• Niktorius

Tomáš Řehořek by byl jistě skvělý režisér reklam a videoklipů, protože (pře)stylizované vizuály a efektní kamerové frajeřinky mu jdou lépe, než většině zavedených českých filmařů. Jenomže neumí styl ukočírovat tak, aby byl koherentní, měl svou jasně rozeznatelnou tvář a hlavně sloužil vypravění (začátek snímku je se všemi zoomy a oblety onanistickou exhibicí k vyliskání, později se vše naštěstí uklidní). I kydž v Czech Made Manovi vlastně ani není čemu sloužit, neboť jeho narativní složka je mírně řečeno zoufalá. Celý nevyvíjející se epizodkovým dějem nám dostatečně představí "vtipný" komenář nepříliš rafinovaně nespolehlivého vypravěče Budaře a obraz slouží pouze k ilustraci jeho slov. A je to ilustrace dosti neinvenční, pokud tedy mluvíme o vzájemných vztazích mezi tím, co slyšíme, a tím, co vidíme, a nikoli pouze o tom, jak hezky ty obrázky vypadají. Czech Made Man je zkrátka esencí povrchnosti a dokonce i takové Tři sezóny v pekle by se od něj mohly učit, jak se dá naleštit takové hezké české prděníčko.(29.4.2011)

CITÁT - S poctivostí leda pojdeš.......... V 56 minutě je pěkný kamerový záběr. Až se vám zatočí hlava. Fakt ti vole nevím, co si o tomhle filmu myslet. Příběh dobrý, to jako nic, ale to zpracování vole, no to je fakt síla. Někdy mě to dohánělo až do šílenství. Chvilkama jsem ty vole byl i nervózní. CITÁT - Tak se napijem na největší bordel na světě............ No a pak vole, dvě lesby, dítě a já a bude klid. No tedy možná. Ty vole. Ukrajina se prostě hlásí o svá práva. Forma vyprávění tohoto příběhu je špatně stravitelná ale obsah je fakt slušněj. CITÁT - Hlava mi to nebere..........to je v prdeli.......vole.......... Příběh o lásce, penězích a lidské povaze a odolnosti. Prachy však vole skórujou, ne. Tak to je celý, vole. CITÁT - To je talent, nebo spíš taková vychcanost.......... 50% Na konci přijde i pan Havel, ale vole, kde se tu vzal?..........ale to zas předbíhám.(30.6.2013)

Na české pomery si myslím, že je to zaujímavý film.Jan Budar zahral hlavnú postavu dobre a naozaj som sa nenudil.Je podľa skutočných udalosti možno trochu v zmenenej podobe.Zobrazuje kariéru Zdeněka Kubíka, ktorý sa stal kráľom českých domén. Czech Made Man..(20.1.2013)

• - Roli homosexuála ztvárnil Martin Hranáč, účastník reality-show Vyvolení (od r. 2005). V jedné ze scén je možné zaslechnout, že světu vládnou a lidstvo posouvají gayové, ti vyvolení. (fremy)

• - Hospoda, ve které hraje hostinského Norbert Lichý, se jmenuje „U Norberta“. (navabaca)

• - Pri natáčaní posteľných scén Kataríny Hasprovej musela väčšina štábu opustiť pľac. Herečka si ešte aj tak musela dodávať odvahu popíjaním šampanského. (Raccoon.city)