Hodne zabavny a netradicne pojaty cesky film, kteremu poradne koule pridal Jan Budar svym neformalnim hereckym projevem. Pribeh asi uplne zajimavy neni, zpusob, jak je film natocen a originalne pojat si vsak sve fanousky bezpecne najde. Spousta vtipnych hlasek "New York je proti Shanghai Beroun"... Celkem zajimave je i herecke obsazeni, kde prekvapive zaujala svym herectvim Brozova, ktere to mj. v cerne paruce neskutecne seklo!(27.10.2012)

,,S POCTIVOSTÍ LEDA POJDEŠ!“....... /// Napálit, zkasírovat a dostat se v pohodě domů.... Víc či míň úsměvný příhody z dětství, před i po - listopadových dnů, vzpomínka na všechny ty ,,klučičáky mončičáky“, ojeby na koníčkách i bílí koně – prostě časy, kdy byl Jakub Vrána ještě outsider. Jan Budař je zvláštní vypravěč, ale zůstává ,,svůj“. Jednou jsi dole, pak zas nahoře. A MÍT PRACHY NEVADÍ! Chvástání o cestě za lepším žitím, nebo jakási balada o penězích bez práce a světě těch, kteří měli po revoluci slušnej náskok (Havel? Ehm, nevím....není tu...). Není to žádná pohádka o splněným snu, či cestě k vynálezu století. Spíš sympatickej počin, kterej neprudí (ani stopáží) a já si ty časy rád připomenu. Třebas pohledem člověka, kterýho přitahujou prachy. Vždyť kdo by nechtěl (bez práce) tisíc doláčů denně. Nebo miliardu. Denně. PRACHY JSOU SKÓRE. Tak jak jste na tom? PS.:Vydrž kus titulků a možná přijde i kouzelník! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že nejvíc magorů bylo za ,,komančů“ v blázinci. 2.) Chci si připomenout ,,plátýnko“. 3.) Zajímá mě, jak si ,,bukvice“ hrajou na Pretty Woman. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(17.10.2011)

Nemám rád šmouly, namachrované blbečky a žití života za účelem hromadění financí. Ale mám rád vybledlého, přerostlého šmoulu Budaře, kterak si radostně užívá svého namachrovaného blbečka, který považuje stav svého konta za bodový zisk ve hře zvané Život. Někomu se zkrátka při sledování tohoto snímku hlavou honí hlubokomyslné úvahy o morálce či o nechutnosti vyplácení marek za přítomnost nadrženého vetřelce mezi sevřenými půlkami, ale já jsem se po dlouhé době nadstandardně pobavil u českého filmu.(15.4.2012)

• playboxguest

Film v němž se každá druhá věta ukončuje nikoli pomyslnou tečkou, nýbrž nepomyslným, hlasitým "ty vole" z úst Honzy Budaře, který tu mluví jak poloviční dement. Možná to byl úmysl, ale jak chcete udělat zábavný film, když do hlavní role vyberete postavu nezábavnou a těžce nesympatickou. Dokoukáno jen ze zvědavosti, jak to celé dopadne (doufajíce ve špatný konec).(8.2.2012)

Hranáč je Marlon Brando! Zadal jsem www.obsach.cz a vyplivlo mě to na doméně www.forma.com. Budař, oscilující mezi Budařem, Cillianem Murphym a sjetým králíčkem Bunnym, vtiskl své postavě tolik sympatičnosti, že ji budete milovat podobně jako židovská obec Adolfa Eichmanna, ale něco mi říká, že to bylo součástí Řehořkova plánu jak strhnout pozornost na svou na české poměry nekonvenční (ve světovém měřítku však, přiznejme si, nikterak originální) režii. Jinak docela o hovně, voe. Anebo ne?(5.5.2014)

• - Epizodní úlohu ve snímku přijal také bývalý prezident pan Václav Havel. (Olík)

• - Děj filmu je inspirován životem skutečného podnikatele Zdeňka Kubíka, který dodnes na byznysu s doménovými adresami vydělává přibližně 5 milionů amerických dolarů ročně. Film Czech Made Man mohl mimo jiné vzniknout i proto, že Kubík poskytl na natáčení polovinu rozpočtu, která představuje přibližně 14 milionů korun českých. (joywork)

• - Nápad natočit film Czech Made Man vznikl podle výpovědi jednoho byznysmena. Producentská společnost NOGUP agency s. r. o. nejprve pořídila kamerový záznam téměř dvouhodinové zpovědi. Pro film pak vyprávění zpracovali spisovatel Milan Bukovecký a debutující scénáristé Jiří Hubáček a Oto Klempíř. (Taninaca)