Lov lososů v Jemenu

• Velká Británie Salmon Fishing in the Yemen (více)

Dr. Alfred Jones má mnoho důvodů ke spokojenosti. Přesto má pocit, že mu v životě něco chybí. Nečekaně je požádán, aby se zapojil do bláznivého projektu, jehož cílem je vybudování řeky pro lososy v Jemenu. Fred myšlenku zavrhne jako naprosto nesmyslnou. Projekt však upoutá pozornost několika zasloužilých britských politiků. Napadne je totiž, že by se tak dala odvést pozornost médií od nepříjemností, ke kterým na Středním východě došlo. Vládní soukolí se dává do pohybu. Fred je donucen, aby odsunul svou výzkumnou práci stranou a místo ní začal přemýšlet, jak přepravit deset tisíc lososů na poušť – a přesvědčit je, aby tam plavali. Celý bláznivý projekt se zrodil v hlavě jemenského šejka, zbožného a bohatého muže, jehož láska k lovu lososů a neotřesitelné přesvědčení, že lze vírou dosáhnout nemožného, nakonec Freda nadchnou. Potlačí v sobě všechny logické námitky – i námitky své nesnesitelné ženy. Když se pak setká s šejkovou elegantní a krásnou správkyní majetku, trhlina, která se objevila v jeho pečlivě organizovaném životě, se ještě zvětší. A když se společně vydají na neobyčejnou cestu víry, a rybolovu, nesmělý dr. Jones v sobě objeví zdroj důvěry, lásky a hrdinství, který zaskočí nejen jeho samotného... (oficiální text distributora)

Lord_Vader

Po dlouhé době skutečně výborný pohodový film, ke kterému se budu rád vracet. Pokud máte rádi anglický humor na úrovni v kombinaci s romatikou, je toto jasná volba. Emily Blunt byla vznešeně elegantní, Ewan McGregor vtipný se skotským přízvukem. Naprostá perla byl ovšem výkon Kristin Scott Thomas - její pragmatická a lehce zlomyslná PR manažerka britského premiéra byla asi to nejlepší, takže jsem se nemohl ubránit vzpomínce na seriál Jistě, pane ministře. ()

pepito25

Dr. Alfred Jones, ten suchár, bol tak suchý, až mi to sadlo a s odstupom môžem povedať, že táto postava podržala film v kladných číslach najviac zo všetkých. Ewan sa do toho dosť vložil, na druhej strane Emily nie až tak, čo by som radšej konštatoval naopak. Tretie meno poviem Kristin - tej to ako nabrúsenej sekere a vychcanej hovorkyni, ktorá má v ruke viac nitiek, ako ich od úradu dostala, vážne svedčí. Jej šmrnc pohlcuje všetko naokolo. Ostatné je krovie, či už hovoríme o postavách alebo o podivnom nápade s lososmi. V každom prípade to na mňa fungovalo, usmieval som sa a bol to prima filmový večer. ()

Acner

Nádherné pohlazení na duši podbarvené příjemnou hudbou. I v dnešním (mnohdy smutném) světě jsou potřeba smělé plány a víra - film tento motiv prezentoval na jedničku, nenuceně, s úsměvem. ()

BenNat

Mám chuť vyrazit na řeku lovit lososy, i když jsem v životě nedržela prut v ruce. Něco tak kouzelně osobitého v jakékoliv komedii za poslední dobu již dost chybělo, možná tomu přispívá performance postav, nadšeně sofistikovaný britský humor a nebo nakonec i ta kouzelně naivní myšlenka pro lov lososů v Jemenu, který zachrání tamní obyvatelstvo, mě se to prostě libílo. Přesně tak, jak to bylo natočené, tak, jak to vyznělo, prostě takové, jaké to bylo. Hodnocení tedy v tomto případě snižuje jen porovnání s ostatními filmy a s dojmem, jaký na mě udělaly. I když není Lososům co vytknout, jednalo se v podstatě o velmi příjemně strávený večer, který asi na mě asi nebude mít nějaký hlubší impakt. Na druhou stranu, mám pocit, že to byl také hlavní záměr tvůrců filmu. Takže velmi dobře odvedená práce. ()

hyperfucker

Emily Blunt mě v tomto filmu strašně připomněla mojí bejvalou přítelkyni :) Bohužel jsem byl v pozici mrtvého (živého) vojáka který nakonec zaklapne dveře a odjede pryč. Ale zase na druhou stránku odvezl jí na konci Notebook takže z toho nevyšel tak špatně :))))) ()

jenik570

Film má velký potencionál na oslovení,vychutnání a prožití.Toto také udělal.Bohužel ta romantická struna hrála v tomto případě opravdu falešně a rušivě což je docela škoda a film to jako takový stahuje někam dolů,, do romantické vlny,která se lososum uřčitě nelíbí ................. ()

Sololovec

dobrý nápad se slušným britským humorem, který ale končí na hollywoodském nátěru. Např. ruce spojené v odrazu na hladině vody nebo na kecech typu: víš, přemýšlel jsem, že ty a já... že my... bychom mohli, víš... Já vím. Jen potřebuju chvíli čas..." ()

lineker

V sobotu večer při absenci jakéhokoliv sportovní přenosu v TV je to poměrně snesitelný film, který nepřekvapí a ani nezklame. Pěknou přírodu mají v tom Jemenu. ()

jarkametelka

Prvni hodinu sledujeme,jak se slozite ty lososy do Yemenu maji dostat.Prvni hodinu sledujeme i,jak se dva hlavni predstavitele sblizuji,coz neni nijak zavratny zazitek,alei ani neurazi...Ale ja jsem se v prvni hodine trochu nudil.Ve druhe polovine se dostavame konecne na misto cinu.Tam pribeh ale nejak neprekracuje prvni polovinu snimku.Par romantickych zaberu na rybare a jejich pruty,na lososy,na Yemen,na Ewana...Klidne bych si tento snimek dokazal predstavit na sobotni odpoledne na CT1 pri kaficku.Snimek neurazi,ale ani nejak neprekvapi. ()

hajner

Romantika na slušnej úrovni. Mierne ohlúpnutý a naivný Gregor a famózna Emily. Div sa svete funguje to skvele a tá hodina štyricať ubehla ako voda keď prší. Spokojnosť na všetkých frontoch. ()

Indio

Moc pěkny, jen bych uvital víc času pro rybařskou stránku než pro cukrování ( mluvim o konci filmu). Kristin Scott Thomas nezvikle vtipná. ()

Lockeroom

Takovej průměr - nic proti ničemu. Tak na 2 a půl hvězdičky, dávám dvě, protože od renomovaných herců jsem čekal víc. I když s tím asi nic víc dělat nešlo..... ()

mnaujohansso

Krásné obrázky, v HD rozlišení doporučuji. Bomba příroda, záběry na japonské kapříky, ale ten příběh je tak hrozně prvoplánový...skvělý výkon hlavní mužská role - v českém dabingu krásně suchý až přesípací anglický humor. Poté bych také vyzdvihla výkon "ministrině", nebo co tot tam ta ženská měla předvádět, prostě se vyřádila výborně - tu mrchu jsem jí věřila se vším všudy. Bohužel ke konci, když se vrací neočekávané zprávy z Afganistánu, jsem opět film vypínala, bylo to tak předpokládatelné, že všechno opět zrůžový a dopadne dobře, že vyvstala potřeba něčeho kyselejšího - mojito to spraví, doporučuji dívat se s kapkou citronu poblíž. ()

Isognomostom

Pár věcí poněkud drhnulo: spoiler! já jsem třeba čekala, že šejkova oplátka za záchranu života bude vysvobození vojenského zajatce, o které ho profesor přes vodu požádá, aby udělal radost vrchní asistentce... a jak jsem se zmýlila. :-) Milé sbližování lidí, kteří by se asi nikdy nepotkali. Spousty ryb v místech, kam by se po vlastních nedostaly. A chrostíci (profesionální hydrobiologická deformace - víte, že některé muškařské příručky se dají použít i při výuce o životě vodního hmyzu?). Za čtyři hvězdy je to skvělý film na nedělní odpoledne či večer, pokud se nedá jít na procházku kvůli počasí. ()

08.12.2012

07.07.2012