poster

Lov lososů v Jemenu

 • Velká Británie

  Salmon Fishing in the Yemen

 • Slovensko

  Lososy v Jemene

Romantický / Drama / Komedie

Velká Británie, 2011, 103 min

Předloha:

Paul Torday (kniha)

Scénář:

Simon Beaufoy

Kamera:

Terry Stacey

Producenti:

Paul Webster

Střih:

Lisa Gunning

Scénografie:

Michael Carlin

Kostýmy:

Julian Day
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • jojinecko
  **

  Prapodivný, podľa mňa kŕčovitý a nefungujúci "divný" film, ktorý vo svojej v podstate nie je ničím. Asi chcel byť romantikou (tá je tu ozaj banálna a niekedy skutočne trápna - napr. keď na vrtuľníku k priehrade prifrčí Bluntovej "osudová" trojtýždňová známosť, ktorú si citujem "ani veľmi nepamätá" - vtedy som sa ozaj schuti zasmial!), do toho šejk s obrovským srdcom, ktorý svoj rozmar prezentuje ako dar "svojim ľuďom" a do toho hádže filozofické múdra na počkanie, divný McGregor, divný príbeh, všetko nasilu napasové na hlavnú myšlienku, ktorá je... aká vlastne je??? Všetko zachraňuje Emily Blunt, ktorá má v sebe aspoň nejakú charizmu a keď už nič iné, tak poteší oko:) Všetko okolo toho (počnúč slabučkým a prostoduchým scenárom) je divný zlepenec, ktorý je tak rozpačitý, ako výskyt samotných lososov v Jemene!(10.8.2012)

 • lillien
  ***

  Námět filmu mě nejprve upřímně vyděsil, nějak jsem si totiž nedokázala představit, že by mě bavilo sledovat vrtochy oručníkovaného muslima s nadšením pro rybolov. A do toho romantický, milostný kýč s vojákem odvolaným do Afghánistánu, no to zas bude slátanina..Nicméně žužu Ewan je pro mě vždy velkým lákadlem, neb mi pořád vrtalo hlavou, kam se posunul od dob homohrátek s Jimem Carreym, které ztvárnil tak špičkově, že bych mu udělila růžového oskárka. Shrnuto podtrženo, pořád má takový lehce zasněný, bezbranný výraz zamilované bukvice, ale příšerně mě baví a v tomhle kousku byl opravdu největším pozitivem právě on. Nebýt jeho a sympaticky půvabného britského suchého humoru , byla by to samozřejmě opravdu jen kýčovitá, romantická sračka s urputně umělou snahou vyvolat v lidech dojem, že někteří ručníkáři středního východu jsou nadpřirozeně okouzlující , sofistikovaní , milí filozofové.(5.11.2012)

 • nunka
  ***

  Projekt s rybárčením v exotike mi už od úvodu príliš nešmakoval, prišiel mi umelo vykonštruovaný, už som len čakala nejakú filozofickú paralelu medzi putovaním či osudmi lososov a ľudských vzťahov...stalo sa to našťastie len čiastočne. Na druhej strane všetky negatíva vyvažovala príjemná atmosféra filmu, herci a uchu ľahodiaca britská angličtina. Film je v celej svojej "kráse" len slabším priemerom (príbeh mal pre mňa slabší potenciál a ostatné ingrediencie to dokázali len priemerne vyvážiť).(20.8.2012)

 • Tom_Lachtan
  ****

  velmi zajímavé, snímek vlastně není ani tak romantický, jak by měl romantický film být, ani tak vtipný, jak by měla být komedie, nebo tak záludnodramatiozní, jak by mělo být drama. A to dělá přímo ideální kombinaci pro toho, který nehledá jen tak nějakou romantickou komedii, navíc je přítomen humor ražení relativně černého. Co je výborné jsou herci, komplet sestava včele s Ewanem McGregorem zahrála skvěle, od Jemenského šejka, po skákajícího lososáka. "Muškaři.. To je podobná banda jako Al-kaida!"(7.2.2013)

 • becki_tu
  *****

  Typický Hallström se vším všudy. Je naprosto fascinující, jakým způsobem Hallström přechází z vážnějších poloh do těch komediálních, jakým způsobem dávkuje humor a že stále nezapomíná poutavě vyprávět originální příběhy. Je taky zajímavé, že politické pozadí (ikdyž je zde bráno s jistým nadhledem) vůbec neruší a v celém příběhu má také své důležité místo. A v neposlední řadě musím vyzdvihnout hlavní hereckou dvojici Blunt - McGregor a překvapivě zábavnou Kristin Scott Thomas v roli ředitelky tiskového odboru. Zkrátka kdo má rád Hallströmovu filmovou poetiku, ten zklamán rozhodně nebude. Jeden z nejpozitivnějších a nejpříjemnějších filmů roku. 90%(1.9.2012)

 • - Film sa okrem mesta Londýn a Škótskej vysočiny natáčal aj v Maroku, ktoré zobrazovalo Jemen. Skotské sídlo šejka se ve skutečnosti opravdu nachází ve Skotské vysočině a jedná se o Ardverikie Estate poblíž jezera Loch Laggan. (MikaelSVK)

 • - Ewan McGregor se kvůli roli Dr. Alfréda Jonese musel naučit umění muškaření. (R´Hell)

 • - Film je natočen na motivy knižní předlohy Paula Tordaye, která byla v České republice vydána pod názvem „Lov lososů v Jemenu“. (Willy Wonka)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace