Lov lososů v Jemenu

Scénografie:

Michael Carlin

Kostýmy:

Julian Day

Na tento snímek jsem se hodně těšila, ale už na začátku jsem byla mírně zklamaná. Čekala jsem strhující podívanou a po prvních minutách mě to začalo nudit. Na můj vkus se tam až moc mluvilo a chvílema jsem postrádala hudbu. Jsem zvyklá ve filmu na výraznější a častější hudbu než byla tady. Herecké obsazení se mi docela líbilo. Ale čím víc jsem z filmu viděla, tím míň mě to bavilo. Uvažovala jsem o 40%, ale slituju se a dám 60%. Je to zatím jeden z nejhorších filmů od Lasseho. A zase mi vadila přehnaně dlouhá stopáž.(1.11.2013)

Už z názvu děje jsem měla obavy, že tenhle film mě moc nechytne. Ale naštěstí(!) jsem se zmýlila! Tenhle snímek Lasse Hallströma mě upoutal hned ze začátku a zaujetí vydrželo celý film. Nejedná se o žádnou klasickou romantickou komedii, naopak je to film, kde vlastně ani nevíte, zda se nějaké romatiky vůbec dočkáte, jelikož chybí všechny tomu napomáhající scény. Párkrát jsem se i zasmála anglickému homoru především v podání jako vždy vynikajícího Ewana McGregora. Také mě zaujal výkon Kristen Scott \thomas, kterou nemám nijak extra v oblibě, ale tahle menší role ji byla přímo šitá na míru. Neustále naštvaná, svérázná a především vtipně poskakující po place. Pro mě jednoznačně se jedná už teď o srdcovku!(10.7.2012)

Lov lososov v Jemene pôsobil láskavo, milo a príjemne ako spoločnosť vášho štvornohého miláčika, ktorý sa však náhle rozhodol skočiť do vody a potom vás nepríjemne svojím otrasením ošpliechal. Na chvíľu vás tým vyviedol z miery, ale o pár sekúnd ma odpustené a všetko je zas fajn. Takéto chvíle nastali aj v tomto filme, ktoré mi veľmi neprospeli a tak film prišiel o lepšie hodnotenie. Jednou z nie najlepších vecí, ktoré boli zapojené do tejto lásky plnej predohry bolo nezlomné tlačenie do popredia politickú ambíciu a príliš časté skloňovanie slova viera okolo, ktorej sa to začalo stále viac točiť a z romantického koláča sa začalo stále viac ukrajovať. Koniec nesklamal, láska bola naplnená, spečatená a s pridaním zopár pekných obrázkov z fascinujúcej prírodnej fauny a flóry to u mňa vyšlo na priemerný film za 50%.(31.10.2012)

Čaučau! Tak nádhernou romanci, s tak originálním dějem, sehranou tak skvělými herci, natočenou v tak krásném prostředí, bez tak zbytečného patosu, s tak vzdušnou lehkostí, tak svižným nadhledem, a přitom tak hlubokým citem pro tak důležité poselství, jakým je víra ve správnou věc, jsem už dlouho neviděl.. :-) Mezi Ewanem a Emily to příjemně jiskří a mě se jiskří v očích, když se na něco tak úžasného dívám.. Když se mám filmově. Woo.(28.4.2013)

Neuvěřitelně příjemný snímek, který člověka zahřeje u srdce. Kvalitní casting je dobře položený základ pro parádní podívanou. Neobvyklý scénař je taky téměř bez chybyček i když pár klasických klišé scén se objeví. Prostředí, kde byl snímek natáčen je taky bezchybný a vlastně není ani moc co kritizovat. Mezi Emily Blunt a Ewanem McGregorem funguje chemie parádně a na plátně to postupem času jiskří v pozitivním slova smyslu čím dál více.(21.6.2012)

• - Spoiler: Namísto Patricie Maxwell (Kristin Scott Thomas) najdou čtenáři v knižní předloze mužskou postavu Petera Maxwella. (D.Moore)

• - Film je natočen na motivy knižní předlohy Paula Tordaye, která byla v České republice vydána pod názvem „Lov lososů v Jemenu“. (Willy Wonka)

• - Přibližně v polovině filmu přechází Alfréd Jones (Ewan McGregor) přes Millennium Bridge v Londýně. Jenže v dalším záběru, který nabízí pohled shora, vypadá mostní konstrukce úplně jinak, než ve skutečnosti. (fctp)