Reklama

Reklama

Lov lososů v Jemenu

  • Velká Británie Salmon Fishing in the Yemen (více)
Trailer 1

Dr. Alfred Jones má mnoho důvodů ke spokojenosti. Přesto má pocit, že mu v životě něco chybí. Nečekaně je požádán, aby se zapojil do bláznivého projektu, jehož cílem je vybudování řeky pro lososy v Jemenu. Fred myšlenku zavrhne jako naprosto nesmyslnou. Projekt však upoutá pozornost několika zasloužilých britských politiků. Napadne je totiž, že by se tak dala odvést pozornost médií od nepříjemností, ke kterým na Středním východě došlo. Vládní soukolí se dává do pohybu. Fred je donucen, aby odsunul svou výzkumnou práci stranou a místo ní začal přemýšlet, jak přepravit deset tisíc lososů na poušť – a přesvědčit je, aby tam plavali. Celý bláznivý projekt se zrodil v hlavě jemenského šejka, zbožného a bohatého muže, jehož láska k lovu lososů a neotřesitelné přesvědčení, že lze vírou dosáhnout nemožného, nakonec Freda nadchnou. Potlačí v sobě všechny logické námitky – i námitky své nesnesitelné ženy. Když se pak setká s šejkovou elegantní a krásnou správkyní majetku, trhlina, která se objevila v jeho pečlivě organizovaném životě, se ještě zvětší. A když se společně vydají na neobyčejnou cestu víry, a rybolovu, nesmělý dr. Jones v sobě objeví zdroj důvěry, lásky a hrdinství, který zaskočí nejen jeho samotného... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (30)

Trailer 1

Recenze (505)

Fr 

všechny recenze uživatele

,,MINISTERSTVO SE O TENHLE PROJEKT HODNĚ ZAJÍMÁ. PŘESNĚ TOHLE TEĎ POTŘEBUJEME, TROCHA ANGLO-ARABSKÝCH ZPRÁV,KTERÉ NEJSOU O VĚCECH, CO VYBUCHUJÍ....“ /// 3 jména: Lasse Hallström, Emily Blunt a Ewan McGregor. Vlastně 4 - Kristin Scott Thomas. Každej má svůj part a hlavně v první půlce, přestože se bavěj v podstatě vo pičovině (soráč, ale to rybolov v Jemenu prostě je) - baví mě. Protože cejtím, že jde víc než vo tichý blázny. Pak,… pak nasadí usínající romantiku s Jemenem v týlu, všechno do sebe zapadá jak z učebnice, ovšem bez špetky ftipnýho překvapení. Co taky s rybářem bez smyslu pro humor (anglickej jo? Pche!). Ani nadšení z probuzení rybího instinktu nepřichází, natož z toho dramatickýho závěru. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou napsal Paul Torday (v roce 2006) číst nebudu. 2.) Jsem geneticky předurčenej k nudnýmu a nezáživnýmu životu (cože? Vůbec tím nemyslím rybáře!). 3.) Thx za titule ,,Milenka“ a ,,Alsy“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ * ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Čas od času (dost dlouhého času) se rád nechám zblbnout řemeslně a castingově vychytanou naivní lásky-a-souvisejících-problémů-plnou komedií. Naštěstí jich takových není moc;) Lasse Hallström stále umí, byť je tak trochu otázkou, co to tentokrát vlastně vyumělkoval. Šejkovu rybářskou rádobyfilozofii a cukrkandlovou story o hledání svého místa na slunci (což není totéž jako hledání dámy svého srdce) bych si s velkým potěšením odpustil, ale háček je v tom, že bez nich by asi nefungoval genius loci filmu, jehož jádrem je nápad vybudovat něco tak šíleného jako lososiště ve skalnaté poušti:) A Amr Waked je naštěstí tak charismatický multimiliardář, Ewan McGregor tak hrozně skotsky mluvící nerdopřírodovědec a Emily Blunt tak elegantně se držící tváří v tvář svému srdcebolu, že to celé docela dobře ladí. A pak do toho bez jakýchkoliv morálních zábran přiletí fuckující Kristin Scott Thomas (úžasná jako vždy) a film dostane kromě vítaného záchranného odbržďovače a posunovače příběhu ještě určitou příchuť nastavení zrcadla současné síle médií a přesvědčení nejrůznějších mocipánů o tom, že prostý lid můžou oblbovat jak se jim jenom zlíbí. A pak je tu ještě ta "drobnost" s fundamentalisty, ale to je fakt jenom taková okrajová záležitost, za kterou netřeba hledat nějakou hlubší ideologii (šejk se s tím navíc podle mě dostatečně vypořádává během filmu). Řečeno stručně - dokázal bych si Lososy V Jemenu představit nemálo žánrově čistší a nevinnější. Ale pak už by to asi nebyli Lososi V Jemenu, a i v tomhle stavu pozitiva jednoznačně převažují. Až zas budete potřebovat splnit svůj dluh vůči drahé polovičce nějakým přežitelným kusem z žánru rom-kom, tak vřele doporučuju sáhnout po tomhle. Řekl bych, že je to jedna z nejlepších voleb za posledních několik let, a zejména jestli jste spíš příznivci pomalého sbližování, respektu a inteligentního slovního humoru než hormonálních nájezdů a prvoplánových vtipů jako vis snožmo ze stromu se sukní přes hlavu nebo padajících ručníků. 80% ()

Reklama

iamek 

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelně příjemný snímek, který člověka zahřeje u srdce. Kvalitní casting je dobře položený základ pro parádní podívanou. Neobvyklý scénař je taky téměř bez chybyček i když pár klasických klišé scén se objeví. Prostředí, kde byl snímek natáčen je taky bezchybný a vlastně není ani moc co kritizovat. Mezi Emily Blunt a Ewanem McGregorem funguje chemie parádně a na plátně to postupem času jiskří v pozitivním slova smyslu čím dál více. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Dokud se vrtí lososem, členové britského rybářského svazu jsou přirovnáváni k al-Káidě a doktor přes jepice se zabývá zatím jen slovním třením, plave Hallström hbitě proti proudu bouřlivými peřejemi. Jenže pak se začnou vymýšlet umělé konflikty, tření se chystá změnit svůj suchý charakter a vy s hrůzou zjišťujete, že leklý Lasse leží břichem vzhůru na hladině rybníka, do něhož poblíž stojící továrna vypustila nadlimitní množství fruktózy. Stačilo drobné vylití ze satirického koryta a jemenští lososi přestali brát.. ()

chezush 

všechny recenze uživatele

Nevinný, jedinečný a oddychový film s kouzelnou atmosférou. Nemám žádnou slabost pro romantické filmy a v životě by mě nenapadlo, že na nějakou slaďárnu půjdu do kina. Ale trailer a Ewan McGregor mě navnadil. Film má prvky romantické komedie, i když moc vtipných situací se ve filmu neobjeví. Nechybí ani ironie, drama, zahraniční a politické vztahy,.. naštěstí se to vše spojilo v jeden neobyčejný příběh a má vše, co můžete očekávat od britského filmu. Je to příběh víry a vědy mezi tím co je možné a nemožné a že sny, ať už jsou jakékoliv, se můžou splnit - stačí jen věřit.. ()

Galerie (36)

Zajímavosti (5)

  • Film je natočen na motivy knižní předlohy Paula Tordaye, která byla v České republice vydána pod názvem „Lov lososů v Jemenu“. (Willy Wonka)
  • Přibližně v polovině filmu přechází Alfréd Jones (Ewan McGregor) přes Millennium Bridge v Londýně. Jenže v dalším záběru, který nabízí pohled shora, vypadá mostní konstrukce úplně jinak, než ve skutečnosti. (Mara97)
  • Film sa okrem mesta Londýn a Škótskej vysočiny natáčal aj v Maroku, ktoré zobrazovalo Jemen. Skotské sídlo šejka se ve skutečnosti opravdu nachází ve Skotské vysočině a jedná se o Ardverikie Estate poblíž jezera Loch Laggan. (MikaelSVK)

Související novinky

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

08.12.2012

Volné seskupení čtyř klasických artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 13. do 19. prosince tohoto rokuBEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů… (více)

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

07.07.2012

Volné seskupení čtyř jednosálových artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 12. do 18. července tohoto rokuBEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších… (více)

Reklama

Reklama