Lov lososů v Jemenu

Scénografie:

Michael Carlin

Kostýmy:

Julian Day

Rozpočet $-miliónovTržby USA $9,047,981Tržby Celosvetovo $34,564,651Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ Lasse Hallström to dokázal natočil Anglicky chladný film, kde vynikne jedine despotická Kristin Scott Thomas, Emily Blunt a Ewan McGregor sa premárnene topia vo svojich postavách. /40%/(2.11.2012)

• Eddard

Ewan McGregor a Emily Blunt patří k mým nejmilejším hercům - tady však nemají moc co hrát, celý film působí podobně neživotným dojmem, jako ústřední myšlenka zápletky. Hledáte-li romantiku, doporučuji hledat o dům dál - Moulin Rouge či Správci osudu, ať nechodíme daleko. 40% (27.8.2016)

Příjemný pohodový snímek s líbivými herci v hlavních rolích. Evan McGregor s Emily Blunt vytvořili sympatickou dvojici snílků, kteří se rozhodli uskutečnit smělý plán. Hlavní devizou filmu je romantická zápletka s trochu pitomým nádechem. No, ono to vlastně JE pitomost v každém slova smyslu. Svěží děj rozhodně nečekejte. Spíše spoustu klišé, nelogické vsuvky a velice předvídatelné zvraty. Přesto se to jako celek tváří kompaktně a je to dobře koukatelné. Byl jsem velice příjemně překvapen z celkového dojmu, který na vás působí jako sklenka whisky v pohodlném křesle před krbem. Rybolovu zdar! 75%(23.5.2016)

V Lovu lososů v Jemenu se zrcadlí obvyklý průměr romantických melodramat, ona a on, nějaké ty překážky a cesta k šťastnému padnutí si do náruče a lásky na věčné časy, škoda jen, že je ona cesta tak okázale přímá a od začátku tak nepřehlédnutelně našrafovaná. V téměř čítankovém příkladu se utvrdíme ve známém faktu, že je Lasse Hallström patetik a romantik, každopádně čeho je moc, toho je příliš. Když se lososi obraceli v jemenské přehradě a začínali plavat proti proudu, měl jsem pocit, že se dívám na nějakou budovatelskou agitku z 50. let, stejně jako při zjištění, že romantická komedie mne poučí především o tom, že lidé se dělí na hodné a zlé, přičemž hranice mezi tímto dělením je až hollywoodsky jasná (jak paradoxní pro britský film), hodný šejk vizionář byl ovšem zase až cukrkandlově neautentický, tak sladce byl vykreslen. Co jediné celý film zachraňovalo, byl ten ryze britský odstín politické a byrokratické satiry, který vnesl trochu skutečného života do jinak až příliš vykonstruovaného filmu, a samozřejmě herci, protože na ně byla radost se dívat a britskou angličtinu radost poslouchat. (*** a ½)(20.7.2012)

,,MINISTERSTVO SE O TENHLE PROJEKT HODNĚ ZAJÍMÁ. PŘESNĚ TOHLE TEĎ POTŘEBUJEME, TROCHA ANGLO-ARABSKÝCH ZPRÁV,KTERÉ NEJSOU O VĚCECH, CO VYBUCHUJÍ....“ /// 3 jména: Lasse Hallström, Emily Blunt a Ewan McGregor. Vlastně 4 - Kristin Scott Thomas. Každej má svůj part a hlavně v první půlce, přestože se bavěj v podstatě vo pičovině (soráč, ale to rybolov v Jemenu prostě je) - baví mě. Protože cejtím, že jde víc než vo tichý blázny. Pak,… pak nasadí usínající romantiku s Jemenem v týlu, všechno do sebe zapadá jak z učebnice, ovšem bez špetky ftipnýho překvapení. Co taky s rybářem bez smyslu pro humor (anglickej jo? Pche!). Ani nadšení z probuzení rybího instinktu nepřichází, natož z toho dramatickýho závěru. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou napsal Paul Torday (v roce 2006) číst nebudu. 2.) Jsem geneticky předurčenej k nudnýmu a nezáživnýmu životu (cože? Vůbec tím nemyslím rybáře!). 3.) Thx za titule ,,Milenka“ a ,,Alsy“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *(9.7.2012)

• - Film je natočen na motivy knižní předlohy Paula Tordaye, která byla v České republice vydána pod názvem „Lov lososů v Jemenu“. (Willy Wonka)

• - Film sa okrem mesta Londýn a Škótskej vysočiny natáčal aj v Maroku, ktoré zobrazovalo Jemen. Skotské sídlo šejka se ve skutečnosti opravdu nachází ve Skotské vysočině a jedná se o Ardverikie Estate poblíž jezera Loch Laggan. (MikaelSVK)

• - Ewan McGregor se kvůli roli Dr. Alfréda Jonese musel naučit umění muškaření. (R´Hell)