Lov lososů v Jemenu

Scénografie:

Michael Carlin

Kostýmy:

Julian Day

Inteligentní komedie. Ne, že bych se zrovna lámal smíchy, ale má to humorný nádech a párkrát jsem se upřímně zasmál. Prim hrály herecké výkony. - Ewan McGregor jako vědecký suchar (připomínající Sheldona Coopera), neodbytná Emily Blunt a vtipně svérázná Kristin Scott Thomas ve vedlejší roli. Škoda, že po první půlce jejich "aura" i humor trochu vyčpěly. Ačkoliv příroda a hezká hudba byly taky fajn. # - "So it's theoretically possible?" - "Well, it's theoretically possible in the same way as a manned mission to Mars is theoretically possible." # Děj mi svou atmosférou trochu připomíná Prázdniny. # [viděno: monitor, sluchátka, EN sub] # příběh 7 | hudba 7 | humor 4 | akce 1 | napětí 1 | pustil bych si znovu 7(1.7.2012)

Na tento snímek jsem se hodně těšila, ale už na začátku jsem byla mírně zklamaná. Čekala jsem strhující podívanou a po prvních minutách mě to začalo nudit. Na můj vkus se tam až moc mluvilo a chvílema jsem postrádala hudbu. Jsem zvyklá ve filmu na výraznější a častější hudbu než byla tady. Herecké obsazení se mi docela líbilo. Ale čím víc jsem z filmu viděla, tím míň mě to bavilo. Uvažovala jsem o 40%, ale slituju se a dám 60%. Je to zatím jeden z nejhorších filmů od Lasseho. A zase mi vadila přehnaně dlouhá stopáž.(1.11.2013)

Lov lososov v Jemene pôsobil láskavo, milo a príjemne ako spoločnosť vášho štvornohého miláčika, ktorý sa však náhle rozhodol skočiť do vody a potom vás nepríjemne svojím otrasením ošpliechal. Na chvíľu vás tým vyviedol z miery, ale o pár sekúnd ma odpustené a všetko je zas fajn. Takéto chvíle nastali aj v tomto filme, ktoré mi veľmi neprospeli a tak film prišiel o lepšie hodnotenie. Jednou z nie najlepších vecí, ktoré boli zapojené do tejto lásky plnej predohry bolo nezlomné tlačenie do popredia politickú ambíciu a príliš časté skloňovanie slova viera okolo, ktorej sa to začalo stále viac točiť a z romantického koláča sa začalo stále viac ukrajovať. Koniec nesklamal, láska bola naplnená, spečatená a s pridaním zopár pekných obrázkov z fascinujúcej prírodnej fauny a flóry to u mňa vyšlo na priemerný film za 50%.(31.10.2012)

Neuvěřitelně příjemný snímek, který člověka zahřeje u srdce. Kvalitní casting je dobře položený základ pro parádní podívanou. Neobvyklý scénař je taky téměř bez chybyček i když pár klasických klišé scén se objeví. Prostředí, kde byl snímek natáčen je taky bezchybný a vlastně není ani moc co kritizovat. Mezi Emily Blunt a Ewanem McGregorem funguje chemie parádně a na plátně to postupem času jiskří v pozitivním slova smyslu čím dál více.(21.6.2012)

V Lovu lososů v Jemenu se zrcadlí obvyklý průměr romantických melodramat, ona a on, nějaké ty překážky a cesta k šťastnému padnutí si do náruče a lásky na věčné časy, škoda jen, že je ona cesta tak okázale přímá a od začátku tak nepřehlédnutelně našrafovaná. V téměř čítankovém příkladu se utvrdíme ve známém faktu, že je Lasse Hallström patetik a romantik, každopádně čeho je moc, toho je příliš. Když se lososi obraceli v jemenské přehradě a začínali plavat proti proudu, měl jsem pocit, že se dívám na nějakou budovatelskou agitku z 50. let, stejně jako při zjištění, že romantická komedie mne poučí především o tom, že lidé se dělí na hodné a zlé, přičemž hranice mezi tímto dělením je až hollywoodsky jasná (jak paradoxní pro britský film), hodný šejk vizionář byl ovšem zase až cukrkandlově neautentický, tak sladce byl vykreslen. Co jediné celý film zachraňovalo, byl ten ryze britský odstín politické a byrokratické satiry, který vnesl trochu skutečného života do jinak až příliš vykonstruovaného filmu, a samozřejmě herci, protože na ně byla radost se dívat a britskou angličtinu radost poslouchat. (*** a ½)(20.7.2012)

• - Ewan McGregor se kvůli roli Dr. Alfréda Jonese musel naučit umění muškaření. (R´Hell)

• - Přibližně v polovině filmu přechází Alfréd Jones (Ewan McGregor) přes Millennium Bridge v Londýně. Jenže v dalším záběru, který nabízí pohled shora, vypadá mostní konstrukce úplně jinak, než ve skutečnosti. (fctp)

• - Film je natočen na motivy knižní předlohy Paula Tordaye, která byla v České republice vydána pod názvem „Lov lososů v Jemenu“. (Willy Wonka)