Mendez je charizmatický riaditeľ malého cirkusu. Jedného večera navštívi lunapark. Tam sa stretáva s Willom, ktorý je nešťastný a zatrpknutý. Will sa po stretnutí s Mendezom rozhodne z lunaparku utiecť a pridať sa k Cirkusu Motýľ. (TV Lux)

Jayk19

Nádhera!!!Jenom trochu zamrzí komenty typu "no jo vidíte krypla,hrajou tam housle a hned dáváte pět hvězd"Ne já opravdu nedávám Pět hvězd z tohoto důvodu.Už jen charismatický zakladatel který otevře oči hlavnímu hrdinovi,ukáže mu že lidé z cirkusu měli taky svoje a navíc že čím těžší to má tím je větší triumf když se zmátoří.Že člověk je někdy outsiderem jenom proto že tomu sám věří.Možná tohle nebyl cíl tohoto snímku,možná jsem to viděl,možná jsem to vidět chtěl.Ale takový pocit z toho mám.Proto 5 a stojím si za ně.Jasný důkaz že někdo dokáže zfilmovat myšlenku v pár minutách,narozdíl od některých dvouhodinových rádoby "cíťáků" ve kterých myšlenka nakonec chybí ()

Copysan

Tenhle 20ti minutový snímek pro mě byl největším filmovým překvapením. Viděl jsem spousty filmů, u kterých brečeli i větší chlapy než jsem já (např. Zelená míle nebo Vykoupení z věznice Shawshank), ale u žádného z nich jsem nebrečel. Ale v těchto 20ti minutách bylo tolik emocí, že mu může závidět většina dvouhodinových dojáků. Tentokrát při titulkách ani moje oko nezůstalo suché. Nádhera, všem doporučuji ()

Jinoch

S otevřenou pusou jsem hleděl na toto krátkometrážní drama plné lidskosti a překonávání vlastních hranic... Film nejen, že plně splňuje hlavní předpoklad žánru (tedy předat divákovi myšlenku, popřípadě určitý náhled na problém), ale jde ještě daleko dál... Butterfly Circus nám spíše než smyšlený příběh předkládá náhled do skutečného Nickova života - na to, jak vnímal okolní svět, svůj handicap a jak ho (následně) dokázal překonat, aby dnes mohl být inspirací pro mnohé další... Film nám navíc kromě ústřední myšlenky nabízí i podmanivé zpracování cirkusového prostředí, kde plně vyniká jak vizuální, tak hudební stránka věci. A ještě jednu věc bych zde chtěl vyzdvihnout a tou je skvěle zvolená stopáž filmu, která dává přesně tolik prostoru, aby mohla vyniknout hlavní myšlenka, ale není zároveň příliš dlouhá na to, aby se objevila jakákoliv hluchá místa.. Butterfly Circus mě zkrátka neskutečně zasáhl a jiným hodnocením než tím nejvyšším bych si sám lhal do kapsy... 90% ()

Snakefinger

Nesnáším cirkusy, nesnáším cirkusáky, nesnáším cirkusový život. Nesnáším samolibé poučné a moralizující filmy. Tady ovšem nemám naprosto slov....Plný počet ()

dejavu26

Nick Vujicic je úžasná a inspirativní osobnost, která dodává sílu mnoha lidem po celém světě. Zasloužil by si víc, než primitivní, manipulativní, krátkometrážní agitku, téměř bez děje. Je velká škoda, že se tenhle úžasný příběh takhle filmově promrhal. Věřím, že pokud se s ním někdo setkal poprvé až tady, tak to řadě lidem stačilo, aby byli překvapeni a udiveni, ale kdyby ho znali a viděli jeho vystoupení a videa, věděli by, že se z jeho příběhu dalo udělat mnohem víc. Poetická kamera nestačí. Škoda. ()

BStudies

The Butterfly Circus je dle mého názoru opravdu duchaplný film věnovaný problematice odlišnosti lidí a posměchu, který musí snášet. Vzhledem ke své délce je přinejmenším podivuhodné, že nese tak veliký obsah. Obzvláště Nick Vujicic, hrající jednu z hlavních rolí, to opravdu nemá jednoduché, ale i v tomto filmu je vidět, jak geniálně se s tím dokázal vypořádat. Doporučuji tedy vřele nejen tento film, ale i jeho přednášky a celý životní příběh. (viz. např. https://www.youtube.com/watch?v=goLWre37waY) ()

lorette

Hranicami sme si my sami... Krátky 20 minútový film toho povie omnoho viac, než mnohé dvojhodinové trháky. Príbeh o ľuďoch, ktorí možno nemali žiadnu budúcnosť, môže byť inšpiráciou pre každého, kto si myslí, že nič výnimočné nedokáže. Že život je k nemu krutý a on sám, je len obeťou... bla bla bla! Nezáleží na tom či ste malí, či máte krivé nohy, alebo či tak ako Nick Vujcic žiadne nohy ani nemáte. Pokiaľ skutočne chcete niečo dokázať, hľadajte svoje prednosti a nerýpte sa vo svojich nedostatkoch. Veď aj prekrásny motýľ sa musel najprv vyvinúť zo škaredej larvy... (odporúčam tento kraťas :)) ()

burg

Sice je to citová vykrádačka nejvyššího kalibru, ale tady to prostě níž nejde, ani kdyby člověk chtěl. O tom, že pokud člověk opravdu hodně chce a hodně se snaží, dokáže všechno na světě. Jeden z mála filmů, kdy jsem měl slzy v očích. Úchvatný příběh! ()

sam.uel

Úžasný.Nédávno jsem četl skvělou knihu od Eduarda Basse Cirkus Humberto a tak jsem byl zvědavý i na tenhle fílmek.A rozhodně nelituju.Nádherný,dojemný ...no radši se koukněte sami. ()

dajenka009

Taktéž cirkusové prostředí nemusím, ale tohle mě nadchlo hned od prvopočátku. Obraz dvou světů lidí. Ten první si z Willa udělal atrakci a nedokázal jej přijmout takového jaký je. Nezažil jistě ani kouska citu. A ten druhý naopak přijal fakt, že Will je handicapovaný a všichni věřili, že také objeví své vnitřní Já, které bude moci světu dokázat, že není jen bytost bez končetin. Je to krásné 20 minutové motivační video.. Od Nicka Vujicice jsem shlédla mnoho videí, které člověku vždy dodají kousek síly a energie do života. Člověk si pak mnoho uvědomí :) Přikládám píseň "Something more" od Nicka Vujicice s českými titulkami - http://www.youtube.com/watch?v=3XqypfUZp1Y ()

zucchini

Prvních pár filmu mě docela zaujalo - zajímavá atmosféra americké sideshow - pouťové atrakce ukazující znetvořená lidská těla. Pak to ale pro mě jaksi ztratilo věrohodnost, když se Will zničehonic naučil sám od sebe plavat. A to závěrečné artistické číslo mi připadlo snad ještě morbidnější než to původní vystavování tělesného defektu. A vůbec mi to připadlo celé takové jakési podivné... ()