Mendez je charizmatický riaditeľ malého cirkusu. Jedného večera navštívi lunapark. Tam sa stretáva s Willom, ktorý je nešťastný a zatrpknutý. Will sa po stretnutí s Mendezom rozhodne z lunaparku utiecť a pridať sa k Cirkusu Motýľ. (TV Lux)

annihilation

Butterfly circus je krásný příběh s nádechem alegorie. Místy sice může hraničit až s kýčem, ale pokud se nad ním divák zamyslí, jeho poselství ho dokáže pohladit po duši. Snímek mi připomněl jeden slavný Cicerův výrok: "Přátelství činí naše štěstí zářivějším, zvyšuje jeho třpyt, neštěstí pak činí snesitelnějším, poněvadž je sdílí a snáší s námi společně. " ()

mr.filo

Sice trochu teatrální, ale tomu se v cirkuse asi nedá vyhnout. Ú C H V A T N É ...... jenom se mírně bojím, jak dopadne celovečerák. ()

StanislachKo

Nie úplne presvedčené štyri. Je to síce úžasne natočené, nasvietené, hudobne veľkolepo podfarbené... Ale citovo vydierajúce! Vujicic je Pán človek, ktorého sa dá len obdivovať, ale táto metafora na jeho skutočný život má za následok to, že každé hodnotenie pod 5* so sebou nesie istý druh výčitiek svedomia. Je to krásne a nemôžem povedať, že by filmu niečo chýbalo. Skôr naopak, je tam niečoho přespříliš... ()

Estrellita

Nedám ani o prd míň. Ačkoli se jedná o citovou vydíračku a ždímačku na slzy... Tohle ždímání jsem si maximálně užila. Je to krásné... ()

Karush

Jeden 20-minútový malý-veľký film, ktorý hovorí za seba, a ktorý skrýva v sebe množstvo odkazov, ktoré si každý môže vyložiť po svojom. Ozaj krásny a inšpiratívny krátkometrážny film. ()

Sfinkter

Mezi krátkými hranými dramaty nekompromisní špička, která je sice kýčovitá a nekomplikovaná, o to jasnější je však její sdělení. ()

pytlik...

Z "umělecké" stránky je ten film klasická americká slaďárna, podbarvená sentimentální hudbou jak ze svatby v tisícím díle jihomerické telenovely. I když narozdíl od telenovely nějaké to poučení skrývá, např. že je v jejich vlastním zájmu nepomáhat postiženým - oni dokážou vše sami. Jaksi z "lidské" stránky mě přístup toho hlavního herce ke svému osudu nechává chladným - stejně hodnotnou variantou mi přijde sebevražda, o kterou bych se nejspíš na jeho místě snažil já. ()

Midori_Mike

Jedním slovem nádhera. Velmi hřejivý film s výborným soundtrackem. Všechno dění ve filmu je vyprávěno velmi nenásilnou formou, a přesto do vás emoce proudí jako na běžícím páse. Ano, je to film, který zařazuju do sbírky "Filmy s dotekem pravdy". V tomto případě se jedná o dotek pravdy v oblasti toho, jak správně hledat sílu do života, jak správně žít, aby život stál za to :) ()

Unnamed

“The greater the struggle, the more glorious the triumph!” 20-minutový útok na emoce člověka, kterému nejde příliš vzdorovat. Nick Vujicic má můj obdiv. 5* ()

Autogram

Oproti Sloniemu mužovi celkom iná kategória filmu. Tentokrát je to skôr citové vydieranie z ťažkého postihnutia bez nejakého hlbšieho príbehu alebo vývoja postáv, čo by sa do 20 minút ani nedalo vtesnať. Podmanivá hudba a charizmatická hlavná postava neobjektívne zvyšujú hodnotenie o jednu hviezdu. ()

haluska11

na takovýhle věci nemám srdce, takže mě to nemělo za co chytit. když se chci nechat citově vydírat a morálně poučovat, radši se dívám na koťátka, než na postiženýho človíčka bez rukou a nohou. na podobné téma je řádově výš celovečerní Sloní muž od Lynche. pro mě absolutně bez hodnoty. ()

MilkyA

kazdy filmik ma svoje chybicky alebo nieco co by ste mu vytkli .. ale napriek tomu sa mi to strasne moc lubilo ale to aj preto ze zboznujem cirkus ()

noctambule

Cirkus nemusím, ale u tohoto krátkometrážního filmu to nevadí, protože to není v prvé řadě o atrakcích v cirkusu. Silná myšlenka, zážitek......slova mi nestačí, prostě ÚŽASNÉ! Klobouk dolů před Nickem. ()