Summerhill (TV film)

David Marsh

Stephen Smallwood

Kostýmy:

Claire Anderson

Výborný film. Být dítě, rád takovou školu navštěvuji. Být rodičem, budu velmi opatrný. Sestra jedno pololetí podobnou školu navštěvovala a byla to katastrofa. Musela odejít, nabídli jsme jí další podobnou školu, která má výsledky, ale sama si nakonec zvolila původní klasickou ZŠ. Dávám 4*, na pět hvězd by film potřeboval lepší zpracování.(17.12.2017)

Nadivoko poleptana TV epizodka z prostredia svojskej edukacne institucie, ktorej vzdavam uctu a pochopenie pre jej zasadne a dolezite "vzdelavanie" a ideu. Citil som sa prijemne a underground look pridal autenticite, nemal som problem ucit sa. Zaverecny fight sa trocha potiahol ´,ale neznicil. Vrele posunut dalsim a dalsim.(28.12.2016)

Úžasný. Celý film je udělaný tak, že působí jako pohled dětskýma očima, je plný fantazie, naivity, ideálů a boje proti nesmyslnému světu dospělých. Je sympatické, jak se někteří dospělí dokázali v průběhu filmu do dětského světa vždy alespoň na chvíli přenést. Vynikající výkon v podání Holly Bodimeade (Maddy). Trochu mi lezla na nervy její matka, ale to byl nejspíš záměr. Občas jsou trochu přehnané dialogy, zvláště rozhovory Maddy a její matky působí jako velká neúcta k dětskému uvažování. Pro děti úžasný koktejl fantazie, pro dospělejšího diváka, kterému trocha toho dětského uvažování zůstalo je to krásná hravá bitva za příjemnější svět a za prožití krásných dětských let. Já chci do Summerhill! *** Ve zkratce: Jedna nadčasová škola nebyla pochopena tupou státní institucí.(12.6.2010)

• Mazlik4

Zase, ... špatně natočená správná věc. Po přečtení knížky jsem narazil na tohle. Chtěl jsem se přesvědčit jak moc je film vytržený z kontextu --- je opravdu hodně mimo. Ačkoli scénáristé pochopili logiku "seberegulace", přenesení na plátno a přetlumočení ostatním (konvenčně vychovaným) lidem není snadné.(20.1.2017)

Tady jde spíš o hodnocení myšlenky Summerhillu než o kvalitu filmu jako takového. S českým dabingem přes youtube je to hodně chatrné, ale soustředil jsem se stejně víc na celé poslání. Snad se lidi proberou a prořídnou argumenty typu "je to špatné, protože se nám to nevleze do škatulek". Smutné potvrzení stavu myšlení některých lidí...(31.3.2017)