Summerhill (TV film)

Stephen Smallwood

Kostýmy:

Claire Anderson
  • Mazlik4

Zase, ... špatně natočená správná věc. Po přečtení knížky jsem narazil na tohle. Chtěl jsem se přesvědčit jak moc je film vytržený z kontextu --- je opravdu hodně mimo. Ačkoli scénáristé pochopili logiku "seberegulace", přenesení na plátno a přetlumočení ostatním (konvenčně vychovaným) lidem není snadné.(20.1.2017)

Úžasný. Celý film je udělaný tak, že působí jako pohled dětskýma očima, je plný fantazie, naivity, ideálů a boje proti nesmyslnému světu dospělých. Je sympatické, jak se někteří dospělí dokázali v průběhu filmu do dětského světa vždy alespoň na chvíli přenést. Vynikající výkon v podání Holly Bodimeade (Maddy). Trochu mi lezla na nervy její matka, ale to byl nejspíš záměr. Občas jsou trochu přehnané dialogy, zvláště rozhovory Maddy a její matky působí jako velká neúcta k dětskému uvažování. Pro děti úžasný koktejl fantazie, pro dospělejšího diváka, kterému trocha toho dětského uvažování zůstalo je to krásná hravá bitva za příjemnější svět a za prožití krásných dětských let. Já chci do Summerhill! *** Ve zkratce: Jedna nadčasová škola nebyla pochopena tupou státní institucí.(12.6.2010)

Nadivoko poleptana TV epizodka z prostredia svojskej edukacne institucie, ktorej vzdavam uctu a pochopenie pre jej zasadne a dolezite "vzdelavanie" a ideu. Citil som sa prijemne a underground look pridal autenticite, nemal som problem ucit sa. Zaverecny fight sa trocha potiahol ´,ale neznicil. Vrele posunut dalsim a dalsim.(28.12.2016)

Režie : Svobodný duch dítěte Scénář : Tento citát z knihy A.S. Neilla Summerhill (narazil jsem na něj v knize Anthony de Mella Bdělost ) : " Každé dítě má v sobě Boha. Naše pokusy dítě nějak formovat promění toho Boha v ďábla. Do mé školy přicházejí takové děti, malí ďáblíci - nenávidí svět, jsou destruktivní, neumí se chovat, lžou a kradou a neustále se zlobí. Za šest měsíců jsou to šťastné, zdravé děti, které by neudělaliy nic špatného... "(23.11.2015)

Výborný film. Být dítě, rád takovou školu navštěvuji. Být rodičem, budu velmi opatrný. Sestra jedno pololetí podobnou školu navštěvovala a byla to katastrofa. Musela odejít, nabídli jsme jí další podobnou školu, která má výsledky, ale sama si nakonec zvolila původní klasickou ZŠ. Dávám 4*, na pět hvězd by film potřeboval lepší zpracování.(17.12.2017)