Summerhill (TV film)

David Marsh

Stephen Smallwood

Kostýmy:

Claire Anderson

Režie : Svobodný duch dítěte Scénář : Tento citát z knihy A.S. Neilla Summerhill (narazil jsem na něj v knize Anthony de Mella Bdělost ) : " Každé dítě má v sobě Boha. Naše pokusy dítě nějak formovat promění toho Boha v ďábla. Do mé školy přicházejí takové děti, malí ďáblíci - nenávidí svět, jsou destruktivní, neumí se chovat, lžou a kradou a neustále se zlobí. Za šest měsíců jsou to šťastné, zdravé děti, které by neudělaliy nic špatného... "(23.11.2015)

Nadivoko poleptana TV epizodka z prostredia svojskej edukacne institucie, ktorej vzdavam uctu a pochopenie pre jej zasadne a dolezite "vzdelavanie" a ideu. Citil som sa prijemne a underground look pridal autenticite, nemal som problem ucit sa. Zaverecny fight sa trocha potiahol ´,ale neznicil. Vrele posunut dalsim a dalsim.(28.12.2016)

Nemôžem si pomôcť, ale tento film o deťoch a pre deti mi maximálne pripomenul pesničku Another Brick In The Wall Pt.2 od Pink Floyd: We don't need no education. We don't need no thought control. No dark sarcasm in the classroom. Teachers leave them kids alone. Hey! Teachers! Leave the kids alone! All in all you're just another brick in the wall.(23.6.2015)

Summerhill by se měl dostat více do pověmí. Já jsem na film narazil náhodou na youtube. Nikdy jindy jsem o Summerhillu neslyšel. Myšlenka naprosto geniální. Nemyslím si, že by bylo potřeba nějaké radikální změny co se týče kvality zpracování a taky myslím, že není potřeba žádných "holyvůdských" herců. Vžyť je ve filmu více emocí než třeba v Titaniku... Po sléhnutí jsem ani nemohl usnout a jen jsem uvažoval "co by kdyby". Summerhill určitě není natočen pro děti, jak tu uvádějí kolegové v komentářích, ale především PRO DOSPĚLÉ. Doporučuji všem bezohledu na to, zda upřednostňujete scifi či westerny... ( OK vracím se zpět do reality a dávám 90%, přece jenom kvalita zpracování na oskary není).(16.4.2015)

• Mazlik4

Zase, ... špatně natočená správná věc. Po přečtení knížky jsem narazil na tohle. Chtěl jsem se přesvědčit jak moc je film vytržený z kontextu --- je opravdu hodně mimo. Ačkoli scénáristé pochopili logiku "seberegulace", přenesení na plátno a přetlumočení ostatním (konvenčně vychovaným) lidem není snadné.(20.1.2017)