poster

Summerhill (TV film)

 • Velká Británie

  Summerhill

Drama

Velká Británie, 2008, 109 min

Režie:

Jon East

Scénář:

Alison Hume

Kamera:

David Marsh

Producenti:

Stephen Smallwood

Kostýmy:

Claire Anderson
(další profese)
 • Semtex.cz
  ****

  Výborný film. Být dítě, rád takovou školu navštěvuji. Být rodičem, budu velmi opatrný. Sestra jedno pololetí podobnou školu navštěvovala a byla to katastrofa. Musela odejít, nabídli jsme jí další podobnou školu, která má výsledky, ale sama si nakonec zvolila původní klasickou ZŠ. Dávám 4*, na pět hvězd by film potřeboval lepší zpracování.(17.12.2017)

 • osslik
  *****

  Režie : Svobodný duch dítěte Scénář : Tento citát z knihy A.S. Neilla Summerhill (narazil jsem na něj v knize Anthony de Mella Bdělost ) : " Každé dítě má v sobě Boha. Naše pokusy dítě nějak formovat promění toho Boha v ďábla. Do mé školy přicházejí takové děti, malí ďáblíci - nenávidí svět, jsou destruktivní, neumí se chovat, lžou a kradou a neustále se zlobí. Za šest měsíců jsou to šťastné, zdravé děti, které by neudělaliy nic špatného... "(23.11.2015)

 • regin
  ****

  Tady jde spíš o hodnocení myšlenky Summerhillu než o kvalitu filmu jako takového. S českým dabingem přes youtube je to hodně chatrné, ale soustředil jsem se stejně víc na celé poslání. Snad se lidi proberou a prořídnou argumenty typu "je to špatné, protože se nám to nevleze do škatulek". Smutné potvrzení stavu myšlení některých lidí...(31.3.2017)

 • Drom
  ****

  Já se trochu obávám, že při hodnocení tohoto filmu někteří opomněli, že je to očividně pro děti. A protože to bylo roztomilý a smradi nebyli otravní, tak na mě to rozhodně fungovalo. Všechno je samozřejmě zjednodušené a idealizované, zejména v závěru proložené zpodobněním dětských fantazií, ale stejně jsem jim fandil proti těm zlým inspektorům a podlý právničce. Bylo to teda na mě trochu moc barevný, ale nějak jsem si nevšiml jakékoliv výrazné závadnosti. A ano, uvědomuju si, že svým hodnocením filmu trochu nadržuju, ale čert to vem. Bylo to bezva.(22.8.2018)

 • knoxwile100
  *****

  Summerhill by se měl dostat více do pověmí. Já jsem na film narazil náhodou na youtube. Nikdy jindy jsem o Summerhillu neslyšel. Myšlenka naprosto geniální. Nemyslím si, že by bylo potřeba nějaké radikální změny co se týče kvality zpracování a taky myslím, že není potřeba žádných "holyvůdských" herců. Vžyť je ve filmu více emocí než třeba v Titaniku... Po sléhnutí jsem ani nemohl usnout a jen jsem uvažoval "co by kdyby". Summerhill určitě není natočen pro děti, jak tu uvádějí kolegové v komentářích, ale především PRO DOSPĚLÉ. Doporučuji všem bezohledu na to, zda upřednostňujete scifi či westerny... ( OK vracím se zpět do reality a dávám 90%, přece jenom kvalita zpracování na oskary není).(16.4.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace