FRACEK vypráví příběh třináctileté Luli McMullen (Chloë Grace Moretz – KICK-ASS), která utíká ze zapadlého farmářského městečka v Nebrasce, aby za sebou nechala domov plný smutku a problémů a vydala se do třpytivého Las Vegas vstříc svým bláznivým a často naivním snům. Během svého strastiplného putování potkává řadu podivínů, odpadlíků i outsiderů a brzy ji společná cesta svede dohromady s dvojicí protikladných tuláků: Eddiem (Eddie Redmayne – TEORIE VŠEHO), kulhajícím kovbojem s dětskou tváří a ostrým jazykem, a půvabnou podvodnicí jménem Glenda (Blake Lively – TV seriál "Super drbna"). Díky nim Luli pozná mnohem víc, než čekala. Setká se se zármutkem i nebezpečím, stejně jako se zázrakem, něhou a těžce vybojovaným vědomím, že vše ještě není ztraceno. (Bontonfilm)

tejuczka

Čtu tady samé komentáře, jak je film nudný a přijde mi to jako dosti zcestný názor rádoby kritiků. Já si film stáhla jen z nudy a říkala jsem si Blake Lively a Chloe Moretz? Zajímavá kombinace. Film mě ze začátku nutil jít dát, dost mi připomínal film Pevné pouto, začínalo obdobně a je +/- ze stejné doby. Film začíná v celku normálně, nemůžeme z takového filmu čekat zápal a akčnost ze začátku, 13ti letá holka se rozhodně dělat něco se svým životem a chce odjet do LA. Proč ne, takových lidí je málo ale co. Luli poznává za svou cestu Glendu (Blake) která si zahraje super sexy štětku a zlodějku, co fetuje a nabídne to 13ti leté holce, fajn. Proč ne, jedeme Rock n' Roll ... A konec? Konečné vyvrcholení a upřímně - DOST NEPŘEDVÍDATELNÉ - mě ohromilo, znechutilo a rozesmutnilo zároveň. Špatný se mi zdá spíše dojezd, kdy se Luli ze začátku vydává domů a potom se rozhodne pokračovat do LA... Celkově mě film pobavil, dalo se na něj koukat, bylo to fajn drama. Musím říct, že tady tyto komentáře typu odpad, hnus, zbytečné.... a samé nízké hodnocení jsou zbytečně tvrdé a odsuzovačné. Zápletka - zajímavá Herecké obsazení - zvláštní avšak dobré Hudba - ujde, jak říkám je to něco ve stylu pevné pouto... avšak o hudbu tam vůbec nešlo Děj - pozvolný, učenlivý, místy zbytečně vyhrocený ()

Profík

Nečetl jsem předlohu, ale film drží pohromadě jen výborný výkon Chloe Moretz. Vždy jako by se mohla nějaká linka už už rozjet do nějaké zajímavé roviny a hups, otočka a jdeme jinam. Být to lineárnější a sevřenější, jdu určitě s hodnocením výš. 60%. ()

Googooplexer

Západ je stále na západe, Las Vegas je stále vysneným cieľom a krajina je stále big country. Film poskytne tieto príjemné fakty, ale inak nič viac. ()

Breeg

Co si budeme říkat. Bylo to nuda a šeď. Postavy se chovají asi tak logicky, jako strčit oheň do mrazáku, aby si ho člověk mohl vzít na cesty. Eddie Redmayne je pěkný slizák. Už na první pohled bych k němu do auta nesedl. Nejsem přece blázen. Blake se za ním ještě žene a myslí si že co? Bude nějaký šťastný konec? Pche je to sice film, ale no tak. Jediné plus je tady Chloe Moretz. Bez ní bych šel s hodnocením více dolů. Ale ač je dobrá hodně, tohle od průšvihu nezachránila. Ale moc se snažila. ()

entokr

Pohodová odpočinková road movie. Chloe je prostě jednoznačně nejlepší herečkou za poslední dobu a rádoby hvězdička Blake jí je zde pouze hezkým doplňkem, jako i zbytek postav v tomto filmu. Už jsem se začínala bát, že s fešným psychicky narušeným feťáckým mrzákem skejsne navždycky a pojede stejnou příběhovou linií jako jím zbouchnutá Glenda. Další strach přišel, když se měla vrátit domů, ovšem stejně jako já zjistila, že je to tam pořád stejně na nic... Prostě naivně pojatý pohodový snímek, co neurazí, ani nenadchne. Happáč v podobě dosáhnutí předem vytyčeného cíle je třešničkou na dortu předem zaručené dobré nálady diváka po zhlédnutí tohoto filmu. Jen bych dodala, že se vůbec nedivím Eddiemu jak dopadl, neboť to co udělal Luli s vlasy, by si ani jinou odměnu nezasloužilo... :D ()

goesses

Nevím, nevím. Na tenhle film jsem se dost těšil, jakou dobu jsem hledal čas a náladu, kdy ho pustit. A teď vůbec nevím co si o tom myslet... Ze začátku strašně příjemná atmosféra, zajímavé, nekýčovité záběry, ale to asi tak první půlhodinu. Pak se to celé začalo rozkližovat a měnit se v naprosto nelogický a podivný snímek, a ten konec do toho už vůbec nesedí. Celé to na mě působí jako nějaká podivná psychopatická pohádka. Chloë byla skvělá, ale naprosto nedůvěrihodná pro svou roli, místy dost vypadává z kontextu třináctileté holky. Ale jen díky ní je z toho filmu alespoň částečně shlédnutelný film, ale celkově je to dosti průměrné, i když jsou vidět veliké ambice tohoto filmu, kteréjistě měl. Bohužel jak jsem říkal no nevím, nevím. ()

vinson003

Nenápadný počin "nenápadné" Ameriky. Zdálo by se, ovšem nutno podotknout, že takových filmů bych viděl vcelku rád i víc, protože taková Amerika prostě "někde na Západě" je. Je to hrůza sledovat, jak můžete někoho zabít a prostě jenom opustit stát, a pokud se nejedná o někoho důležitého, tak to prostě zametou pod stůl. Na třinácté narozeniny dostanete první revolver a pak už jste dospělí. Co dodat, Blake hraje feťačku, které smrká i ve větru, a sekne jí to moc, akorát bych ji trochu okoupal. Holka myslím moc štěstí lidem kolem sebe nepřinesla, byla pod pořádnou ochranou. Sumasumárum tu máme pěkně drsnou kritiku Ameriky, která nenechává lidi spát. Kdy se proberou a začnou myslet trochu sociálně, prosím, co nejrychleji. ()

Polik_

Jeden z největších problému moderního Hollywoodu – false advertising. Trailer a vlastně i všechny promo materiály k filmu vás zvou na úplně jiný druh zábavy než Hick ve skutečnosti je. Představu dobrodružné cesty fracka s prořízlou hubou do Vegas setře tvrdá realita amerického Jihu i včetně všech jeho stereotypů. Místo toho, aby si ten všude promovaný obávaný spratek s bouchačkou razil sám cestu napříč Amerikou, upne se na první kolemjdoucí, kteří ho po zbytek filmu jen střídavě hlídají. Jediná příjemná část je návštěva motelu a Rory Culkin s jeho čtvrťáky. Pak se stane to, k čemu film celou hodinu směřuje, následováno už jenom neobratným vysvětlováním, aby se té necelé stovce minut dalo říkat drama. ()