Reklama

Reklama

FRACEK vypráví příběh třináctileté Luli McMullen (Chloë Grace Moretz – KICK-ASS), která utíká ze zapadlého farmářského městečka v Nebrasce, aby za sebou nechala domov plný smutku a problémů a vydala se do třpytivého Las Vegas vstříc svým bláznivým a často naivním snům. Během svého strastiplného putování potkává řadu podivínů, odpadlíků i outsiderů a brzy ji společná cesta svede dohromady s dvojicí protikladných tuláků: Eddiem (Eddie Redmayne – TEORIE VŠEHO), kulhajícím kovbojem s dětskou tváří a ostrým jazykem, a půvabnou podvodnicí jménem Glenda (Blake Lively – TV seriál "Super drbna"). Díky nim Luli pozná mnohem víc, než čekala. Setká se se zármutkem i nebezpečím, stejně jako se zázrakem, něhou a těžce vybojovaným vědomím, že vše ještě není ztraceno. (Bontonfilm)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (71)

Morien odpad!

všechny recenze uživatele

Těšila jsem se, že se budu hodinu a půl dívat na Eddieho Redmayna, jak si hraje na kovboje. Výsledek se od mých očekávání docela lišil. Opět nechápu zcela zavádějící uvolněnou hudbu (a za Dylana k záchodové scéně patří všichni, co za to můžou, do pekla!), stejně jakožto jakým žánrem film aspiroval být. Po hodině filmu jsem se musela zvednout a jít chvíli chodit po kuchyni a přiškrceným hlasem vykřikovat: "Co to má být? Proč neuteče? Kde je zákon? Je to vše jen halucinace?!" Přísahám, že jsem i jedenkrát udeřila temenem hlavy do lednice, ale nepomohlo to k žádnému prozření. Jo a ještě je to prý retro, co se odehrává někdy na konci sedmdesátek či začátku osmdesátek, to jsem taky nepoznala. Jako univerzální stížnost/radu autorům bych měla to, že v knize stačí říct, co se tam všechno stalo v minulosti, abychom chápali vztahy mezi postavami, ale ve filmu to nestačí. Ve filmu je to třeba ukázat. Návaznost jednotlivých sekvencí je taky dost podivná, občas do té míry, jako by to dramaturgovali a stříhali v kuchyňském mixéru. Zkrátka a dobře, zase můžu po delší době s čistým svědomím dát odpad, ale není to takový ten odpad, co si člověk užije a má z něj vlastně radost, tohle je odpad, který ve mně vzbuzuje temnou beznaděj. ()

IQ Tiqe 

všechny recenze uživatele

Zbytečný film. Těšil jsem na na Chloë, ta nezklamala, nějakých 20 minut mě bavila, ale celý film neutáhne, takže jsem po 40 minutách začal přetáčet. Je to road movie ze zapadákova. Chloë chce do L.A., stopne jednoho blbečka, pak Blake Lively, oba jsou smažky. Děj se nikam nehrne, nemá žádnou linii, je o ničem, prostředí nudný. Plakát je naprosto zavádějící, vypadá akčněji. # Párkrát mi Chloë připomněla Natalii Portman v Léonovi; pevně doufám, že časem se taky tak vypracuje, protože ta holka umí. A jen na okraj jsem tu viděl i malou paralelu s Ellen Page z Hard Candy. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 3 | hudba 4 | humor 1 | akce 1 | napětí 0 | pustil bych si znovu 2 ()

Reklama

veru_needy 

všechny recenze uživatele

Mladou dívku Luli opustí rodiče a tak se i ona vydává na vlastní cestu, zde potkává mladou kriminálnici Glendu a vyšinutého mrzáka Eddiho. Jeden z těch zapadlejších indie filmů, který by asi nebyl až tak mým oblíbeným, kdybych se u něj tenkrát tolik nenasmála. Dostala jsem se k němu skrz Chloë Grace Moretz, kterou jsem měla vždycky dost ráda. A když jsem pak zjistila, že hraje po boku ještě Blake Lively, nedovedla jsem si lepší kombinaci pro Luli a Glendu představit. Film je místama výstřední, občas zábavný a ani ne moc nápaditý, ale to zase vůbec nevadí. - "Smart and pretty, that right there is a deadly combination." ()

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

Mám rád nezávislé filmy a ty, které se odehrávají na nějakém americkém zapadákově na jihu, ještě radši. Mám rád i Chloë a Redmayne mě zase zaujal v My week with Marilyn. Takže logicky jsem se na Hick i docela dost těšil, o to víc po shlédnutí traileru. Bohužel ve výsledku jsem hodně zklamanej, děj nudnej až běda, herecké výkony nevýrazné, stejně jako hudba. A Chloë? Podle mě má na podobné role ještě pár let čas, ale každopádně patřila mezi to lepší, co může tento snímek nabídnout... ()

Tsuki 

všechny recenze uživatele

Film jsem zhlédla především kvůli Chloë Grace Moretz, a částečně taky kvůli Blake Lively. Chloë svým herectvím rozhodně nezklamala, i když její postava může chvílemi skutečně působit otravně až "frackovitě". Blake je průměrná. Krom těchto dvou byl ještě hodně dobrý herecký výkon Eddieho Redmayne. Film sám o sobě je téměř o ničem a stojí především na těch hereckých výkonech. Rozervanost hlavní postavy by mohla být trochu hlubší, aby nepůsobila pouze jako tvrdohlavé děcko. ~(3,3)~ ()

Galerie (14)

Zajímavosti (5)

  • Natáčelo se v amerických státech Nevada a Severní Karolina. (Cheeker)
  • Do role Glendin byla původně obsazena Kirsten Dunst, později však projekt opustila. (beyli)

Reklama

Reklama