Fracek

Hick

Komedie / Drama / Road movie

USA, 2011, 99 min

Jeden z těch zapadlejších indie filmů, který by asi nebyl až tak mým oblíbeným, kdybych se u něj tenkrát tolik nenasmála. Dostala jsem se k němu skrz Chloë Grace Moretz, kterou jsem měla vždycky dost ráda. A když jsem pak zjistila, že hraje po boku ještě Blake Lively, nedovedla jsem si lepší kombinaci pro Luli a Glendu představit. Film je místama výstřední, občas zábavný a ani ne moc nápaditý, ale to zase vůbec nevadí. Kdo říká, že indie filmy nemůžou být jen oddechovka? - "Smart and pretty, that right there is a deadly combination."(21.7.2017)

• Fifer

Typický rukopis nezávisláku, který cílí na Sundance. Rozklížená dramatická struktura, vlastně jen road-movie, kde hlavní hrdinka potkává různé ujeté vidláky. Není to ani psycho-thriller ve stylu U-Turn ( i když si to na něj místy hraje) a už vůbec to není komedie. Většinu času sledujeme nějakého burana ( nejčastěji Eddieho), jak opilý blekotá nesmysly a dělá scény. Jak píše Studko, není tu motiv, není tu nic. Na imdb je spousta nadšených recenzí (10 z 10), řekl bych, že si tvůrci filmů uměli udělat slušné promo, tak jim na to neskočte, tak jako já.(14.5.2012)

• Filiman

Na film jsem se chtěl původně podívat jen kvůli Chloe, protože jsem doufal, že to bude fajn komedie a podle popisu to taky vypadalo docela dobře. Bohužel jsem tam ale žádné vtipné momenty nezaznamenal. Film neměl skoro žádný příběh, herecké výkony kromě Chloe na nic, sama to neutáhne. Nutil jsem se na to koukat jen protože jsem doufal, že se to zlepší, ale nezlepšilo. Normálně bych dal 1 hvězdu, protože jsem viděl i horší filmy ještě, ale za Chloe přidám ještě jednu.(9.7.2016)

You look just like your mother when I first met her - Blond and pretty - I will tell you something - Stay sweet - Las Vegas - Tvl, je příliš slabá na to, aby se ubránila, a je těsně u tý hranice, kdy o ni už mužou pedofilové jevit zájem - Gimp - Myslíš, že tam dojede? - Glenda - Tvl, to je tadle píča - Wily - Church is for brunettes - Well I want to live myself - Shirley Temple - Works like Mexican, but speaks American - You go to train them - Jediná možnost by byla, že mu tam nachcčije, pozná to, a pak mu dá přes držku. ale ne todle - Look did you ever stop to think that maybe you dont know everything? Now, did you ever stop to think that maybe someone twice your agemight maybe know a little bit more about getting out of a tight spot? - Yeah well I know enough to know that okie retard had ample enough time in that bathroom with little old me before your ass showed up - Everybody likes ice cream - No, they dont. I dont - Ergo, not everybody likes ice cream - As it therefore, hence - Smart and pretty, deadly combination - Some ppl find you somewhat kinf of attractive - In a furry little animal sort of way - For the future reference, pink is my worst favorite colour - Ona fakt mluví vzdělaně - Worst favorite - Worthy of note - Glendas a glifter - I need you to listen to me. If you ever think Im ever going to fall in love with a going-nowhere-fast shit-face cripple like you, thats never going to happen - Grimp mu byl asi málo - WTF - This fucking gunaint even loaded, you see? - No možná že trochu byla - Vem tu bouchačku a střel ho konečně do palice! - Jo, jo! jsi inteligentní mladá holka, tak nad čím váháš! - Ta holka má prostě smulu na chlapy - I ll give you a ride if that doesnt offend your sensibilities - Nechápu ten odpad, výborně zahraný, odsejpalo to, ani na chvíli jsem se nenudil(24.7.2017)

S nezávislými road movie z amerického zapadákova se v poslední době roztrhl pytel, ostatně i Eddie Redmayne má už jednu roli vesnického balíka za sebou. Leitmotivem takových filmů většinou bývá větší či menší počet ztracených existencí, které na svých cestách po Montaně, Oklahomě nebo Nevadě potkají větší či menší počet vrahů, feťáků a pedofilů. Kdo nevěří, nechť se podívá na Hick (ne, to není žádný spoiler). A protože já věděla, do čehu jdu, tak na příběh si stěžovat nemůžu. K čemu ale výhrady mám, je forma, která teda nad obsahem nezvítězila ani náhodou. Fajn, jedna věc je rafinovanost, kdy si scénář hraje na tajuplnost, aby divákovi neřekl všechno na plnou pusu. Ta druhá je fakt, že Hick působí tak nějak rozlítaně, nadhodí jedno téma a uteče, aniž by něco dotáhl do konce. Druhou věcí jsou herecké výkony: začněme pozitivně: přes nesouhlasný komentáře jsem všema deseti pro Eddieho Redmayna, kterému vyšinutost vyloženě sluší a se svým jmenovcem si opravdu pohrál. Zato Blake Lively až na pár světlých momentů přehrává i tam, kde je přehrávání její úkol. Ovšem zlatým hřebem je přemoudřelá rádoby dospělá třináctka, co mluví jako dramatická pětatřicítka, to fakt není postava, na kterou by byl požitek koukat se hodinu a půl. Chudák Chloë Moretz, tohle si snad ani nezasloužila. FINÁLNÍ REJPNUTÍ OBSAHUJÍCÍ SPOILER: Co všechno tak trochu zazdilo byl už pak jedině ten závěr aka Alec Baldwin saves the day (again). Za psychopata Eddieho a pár světlých momentů je to průměr.(1.9.2012)

• - Do role Glendin byla původně obsazena Kirsten Dunst, později však projekt opustila. (beyli)

• - Natáčelo se v amerických státech Nevada a Severní Karolina. (Cheeker)

• - Film je natočen podle stejnojmenné novely, kterou napsala Andrea Portes, jež stojí také za scénářem k filmu. (Claude Speed)