poster

Drnovické catenaccio aneb Cesta do pravěku ekonomické transformace

 • anglický

  Catenaccio a la Drnovice or Journey to the Beginning of the Time of Economic Transformation

Dokumentární

Česko, 2010, 57 min

Kamera:

Jakub Halousek

Hudba:

Tomáš Kympl

Producenti:

Radim Procházka

Střih:

Josef Krajbich
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • agathon
  *****

  Není to úplně dokonalé jako plnohodnotně vnímaný film - v podstatě je to hodinová reportáž jako vystřižená z Reportérů ČT, jenom záměrně natočená na 16mm a plná kameramanských výletů do sklepení, půd nebo nevětraných chodeb drnovického "svatostánku", takže to celé trochu připomíná např. cimrmanovského Posla z Liptákova. A to je právě kouzelné. Komentáře Miroslava Petříčka, Václava Bělohradského nebo Petra Fischera (dříve komentátor a šéf kulturní rubriky Hospodáře, dnes šéf kultury na ČT a vystudovaný filozof), detailní výklad tunelářských mechanismů... Neúprosný film o našich novodobých dějinách, který si vybírá jednu zdánlivou drobnost, aby na ní ukázal, jak se u nás vydělávají peníze. K dokonalosti mu chybí snad jen fakt, že některé věci dělá bezpečně "z povzdálí" několika let a se stejnou vervou se nepouští do věcí ukrutně aktuálních. Nicméně, jak ve filmu i zazní, když jde o miliardy, tak se začíná střílet - možná tak zaplaťpánbůh, protože se můžeme těšit na další Procházkovy filmy! (konečně už jeden z jeho starších snímků Papírový atentát ukázal režisérovu reportérskou duši a ochotu točit jinak netočené)(28.8.2010)

 • bassator

  45th KVIFF 2010 - DOCUMENTARY FILMS - OUT OF COMPETITION - Dokumentární filmy - Mimo soutěž (Drnovické catenaccio aneb Cesta do pravěku ekonomické transformace / CATENACCIO A LA DRNOVICE OR JOURNEY TO THE BEGINNING OF THE TIME OF ECONOMIC TRANSFORMATION / Drnovické catenaccio aneb Cesta do pravěku ekonomické transformace)(24.8.2011)

 • rakovnik
  ***

  Češi vynalezli a vyvezli mnoho věcí, jedním z nejnovějších českých vynálezů je "tunelování". Tento dokument nic nového nepřináší, nicméně mi znovu připomněl, jací jsou mezi námi lidé. Je mi špatně. Ve filmu zazní věta: "Když jde o miliardy, začne se střílet." Bohužel, mnozí z těch, kteří si to zasloužili, se mají na rozdíl od pracujících velmi dobře. Ať již u nás třeba v Příbrami, nebo na Seychelách, či jinde. Jejich podnikání zaplatí hádejte kdo? Pan Kalousek vám to vysvětlí a rozešle určitě zas nějaké předvolební složenky, abychom viděli, jak se u nás vydělává. V knize návštěv Drnovického zázračného klubu se skví také na památku podpis prof. ing. Václava Klause...dokáži si představit, že ten by se ve schématu, mnohokrát ve filmu rozebíraném dobře vyznal.(13.1.2011)

 • noriaki
  **

  Téma slibuje pohled do divoké historie kapitalismu 90. let a ještě divočejších dějin Petry Drnovice, ale nedodává ani jedno. Informací o fotbale je málo, o ekonomické transformaci je řečeno jenom to nejzákladnější. Škoda nevyužitého potenciálu, příběh této fotbalové dědiny mohl posloužit jako základ skvělého dokumentu, ale dopadl jako nudná jednohubka ze které čiší amatérismus a nedostatek invence.(14.5.2011)

 • Bebacek
  ****

  Kdybych byla lokální patriot, tak mám možná náběh na infarkt z toho, jak se tady na mou rodnou vesničku a zdejšího rodáka Gottvalda plive. Takhle jen lituju toho, že Procházka nezazvonil i u mě doma, že bych mu ukázala svou sbírku podpisů a plakátů zdejších kdysi "velkých" fotbalistů, kterými jsem si v pubertě regulérně tapetovala pokoj :-D Každopádně bych hlasovala pro nějakou projekci pro místní taťuldy a stréčky, kteří jsou z pana Gottvalda stále uchcaní a kteří jsou mu schopni v hospodě zaplatit i to pivo, protože on na něj prý nemá..(1.7.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace