Reklama

Reklama

Drnovické catenaccio aneb Cesta do pravěku ekonomické transformace

  • USA Catenaccio a la Drnovice or Journey to the Beginning of the Time of Economic Transformation
všechny plakáty
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Uprostřed dvoutisícové vesničky Drnovice nedaleko jihomoravského Vyškova stojí fotbalový stadion pro osm tisíc diváků. Je to pyramida zaniklé fotbalové civilizace, jíž kdysi vládla slavná jména Karla Brücknera či Radka Druláka. Vzestup a pád drnovického fotbalového klubu je typický pro český fotbal, politiku a podnikání 90. let – jsou za ním nejen krásné góly, ale taky tajemní sponzoři, korupce či doping. Pojďme se společně vydat do dob, kdy topné oleje od benzínu ještě nerozeznali ani nejvyšší ministerští úředníci a kdy čeští fotbalisté hráli o evropský titul. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (45)

Bebacek 

všechny recenze uživatele

Kdybych byla lokální patriot, tak mám možná náběh na infarkt z toho, jak se tady na mou rodnou vesničku a zdejšího rodáka Gottvalda plive. Takhle jen lituju toho, že Procházka nezazvonil i u mě doma, že bych mu ukázala svou sbírku podpisů a plakátů zdejších kdysi "velkých" fotbalistů, kterými jsem si v pubertě regulérně tapetovala pokoj :-D Každopádně bych hlasovala pro nějakou projekci pro místní taťuldy a stréčky, kteří jsou z pana Gottvalda stále uchcaní a kteří jsou mu schopni v hospodě zaplatit i to pivo, protože on na něj prý nemá.. ()

bassator

všechny recenze uživatele

45th KVIFF 2010 - DOCUMENTARY FILMS - OUT OF COMPETITION - Dokumentární filmy - Mimo soutěž (Drnovické catenaccio aneb Cesta do pravěku ekonomické transformace / CATENACCIO A LA DRNOVICE OR JOURNEY TO THE BEGINNING OF THE TIME OF ECONOMIC TRANSFORMATION / Drnovické catenaccio aneb Cesta do pravěku ekonomické transformace) ()

Reklama

Slarque 

všechny recenze uživatele

Spousta zajímavých informací vyplněná hrátkami v dino parku. Obraz vypadal jak z minimálně čtvrtstoletí starých záznamů, přičemž v pár případech z nejasných důvodů byl nahrazen čistým a širokoúhlým materiálem. Nebýt těchto pochybných hrátek, mohlo se na to dát koukat celou dobu a klidně bych dal i o hvězdičku víc. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

Kolik znáte podnikatelů, jejichž prosperující firmu nastartovala kupónová privatizace???.... Co tvůrci hledali? Co se chystali objevit? Slavnou éru drnovického fotbalu, tedy příběh, kterak český Honza uskutečnil zázrak !? (Navzdory Pražákům!!!) Spíš pozadí onoho zázraku a že to avizované - ,,i z malých poměrů se díky nadšení dá dokázat hodně“, má reálnější základ v černém TUNELU! Obsah je vcelku zajímavej, protože sleduju fotbal, pamatuju tu dobu a znám ony kauzy. Ale o fotbal tu jde až v druhé řadě! Nešťastná se mi zdá forma vyprávění, protože není moc přitažlivá ani vtipná a já nechápu (na rozdíl od principu funkčnosti ekonomiky za socialismu), jak mohl jít tento dokument do kin a upřímně lituji ty, kteří tam na něj šli. Za stejný prachy by se totiž mohli nudit na kdejakým fotbalovým stadionu! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Potřebuji vysvětlit pojem ,,EKONOMICKÝ TUNEL“. 2.) Jsem z Vyškovska a stále fandím!! 3.) Zjistím, kde vznikl základ pro současnou ekonomickou krizi. 4.) Alespoň jednou jsem slyšel slova: SETUZA, RADEK DRULÁK, KARAMELKY, LTO, CHEMAPOL, JAN GOTTVALD. PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

castor 

všechny recenze uživatele

Výsledek rozhodně nenadchne. Lítání s baterkou v útrobí stadionu a využívání vyškovského dinoparku mi nepřijde jako nějaký super nápad v satiricky laděném dokumentu, který se zabývá našimi novodobými dějinami a úspěchem, který zřejmě nebyl čistý. Je to jen poměrně banální vata, která se opakuje, nic divácky zajímavého či přitažlivého nepřináší a vlastně ani moc nefunguje. Samotné téma je nosné, silné, ale výsledek má jednoduše spornou výpovědní hodnotu. Catenaccio prostě působí jako standardní díl Reportérů ČT, což minimálně zamrzí, protože jsem některé tvůrce poznal osobně. ()

Galerie (1)

Reklama

Reklama