poster

IRIS: Spiknutí zla

 • korejština

  Ahiriseu

 • korejština

  아이리스 : 더 무비

 • anglický

  IRIS - The Last

 • anglický

  Iris: The Movie

Akční / Dobrodružný / Drama / Romantický

Jižní Korea, 2010, 125 min

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Korejci nejsou jen severní a jižní, dobří a zlí, ale dokonce se vzájemně mísí, což je jenom dobře. V seriálu pravděpodobně byl čas na to orientovat se v tom, kdo je kdo, za koho kope, kdo to jenom předstírá a podobné špionážní srandičky, ale když se dvacet dílů sestříhá do dvouhodinového filmu, tak je to jen dlouhý trailer, po kterém zůstane v palici hromada otázek. Důvodem je zejména to, že střihač patrně nestíhal termín a vcelku náhodnými střihy film zkrátil na požadovanou délku. Mrtvé postavy tak bez zbytečného vysvětlování znovu vplouvají do děje, agenti bez zřejmého důvodu prchají z jedné strany na druhou a postavy se přemisťují v čase i prostoru, ale hlavní je to, že ve všech těch přestřelkách krásně kvete láska. A ta je pro Korejce důležitější než jaderná nálož v Soulu. Já to samozřejmě chápu, ale moc tomu nerozumím.(30.11.2013)

 • pm
  ***

  Korejští agenti v Maďarsku. Špionáž. Vysoká politika. Soap opera. Latentní homosexualita. Co všechno lze napěchovat do 2 hodin akční podívané? Seriál IRIS, který se mi jako divačce hodně líbil, byl v podstatě žánrově nevyrovnanou, obsahově natřískanou, moderně natočenou oddechovkou, i když s docela naivní fabulí. Film, který je pouhým sestřihem těch 20 dílů, pak logicky trpí klipovitostí, kde překotný střih neznalému divákovi nedá šanci se slušně orientovat v ději a motivacích postav. Každopádně je moc zajímavé sledovat formální prostředky, třeba vizuální rozlišení protivníků, kdy severní Korejci jsou křovácky stylizovaní a agenti ze Soulu naopak jako z reklam na metrosexuály. Film i seriál mají hodně neduhů, kde často jde o záměr tvůrců, nejvíc mne otravoval styl ubrečených sladkých jihokorejských romantických břeček, které nesnáším, ale Lee Byung-hun je slaďoch a naštěstí umí hrát.(16.7.2011)

 • Madsbender
  ***

  Veľmi rozporuplné. Na jednej strane je pre diváka neznalého seriálu (VÝRAZNE odporúčam zhliadnuť najprv výborný 20-dielny seriál) film absolútne neprehľadný, zmätočný a v prvej polovici s dosť zlým strihom, pre fanúšika seriálu zasa skvele pripomína najdôležitejšie scény a udalosti, a tiež odhalí !!!SPOILER!!! identitu najväčšieho hajzla, resp. sviňu, ktorá na konci seriálu Hyun Yuna zabila. Nebyť fanúšikom seriálu, dávam o poznanie menej, lebo toto je film jedine pre nich.(11.9.2013)

 • Johnny.ARN
  ***

  Dobrý akčný thriler. Na môj vkus trochu prekonbinované, divák sa v deji ľahko stratí. Ale na to som si už pri ázijskej kinematografii zvykol. Sympaťák hlavný hrdina, pekne dávkovaná akcia, rôzne lokácie. Škoda nepochopiteľne zlej kamery pri bojových scénach a občas zbytočných a príliž natiahnutých romantických scén, ktoré sa snažili navodiť atmosféru, ale len spomalili dobre našliapnutý dej. 3 z 5(6.2.2013)

 • Flipnic
  *****

  Super-akční korejský snímek, který se žene neuvěřitelným tempem celé dvě hodiny a ani na chvíli nepoleví. Celé je to zaobaleno do špionážního střetu Severní a Jižní Koreje. Každopádně hlavním obsahem je obrovská porce akce, která vždy poleví jen na nezbytně nutnou chvíli, kdy jednotlivé strany vysvětlí další postupy v boji, nebo je divák svědkem několika dojemných romantických vložek. To stačí tak akorát na to se protáhnout u obrazovky, popít energy drink a nechat se znovu unášet neuvěřitelnou jízdou plnou přestřelek, automobilových honiček, bojových umění, kaskadérských kousků atd. Konečně přišlo po dlouhé době z Koreje něco opravdu nadupaně-akčního...(24.2.2011)

 • T.O.P

 • - Svoji premiéru snímek, který vyjma nově pořízených závěrečných filmových sekvencí, v nichž poodhaluje identitu nájemného vraha zvláštního agenta Hyun-jun Kim (Byung-hun Lee), obsahuje pouze hrubý sestřih z původní televizní série, Iris (2009), oslavil v rámci 34. ročníku hongkongského mezinárodního filmového festivalu, Hong Kong International Film Festival 2010. Jihokorejskému publiku snímek nicméně v kinech promítán nebyl. Vlastník filmových práv se rozhodl jen pro digitální vydání, které oficiálně proběhlo 22. 11. 2011 v rámci vybraných jihokorejských internetových kanálů. Zato japonské publikum si již od 8. 1. 2011 na snímek do japonských kinosálů zajít smělo. Svojí zásluhu na tom měl jak japonský filmový distributor Kadokawa Pictures, tak i početné fanouškovské zázemí hlasitě podporující svého miláčka, jihokorejského herce Byung-hun Lee
  (Conspi)

 • - Pri prestrelke na vlakovej stanici v Maďarsku je Hyeon-jun Kim (Byeong-heon Lee) postrelený do pravej ruky, no následne pri akcii v Japonsku, kde je oblečený iba v tielku, nemá na ruke ani škrabanec. (Johnny.ARN)