Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Testovací pilot Jim Lane (Clark Gable) se právě pokouší o překonání rychlostního rekordu, když musí kvůli ztrátě paliva nouzově přistát. Skončí rovnou na farmě kansaské rodiny Bartonových. Takto se seznámí s farmářskou dcerkou Ann (Myrna Loy), která je stejně atraktivní jako temperamentní... Podle povídky Franka Weacha. (Pohrobek)

(více)

Videa (1)

Recenze (4)

vitekpe 

všechny recenze uživatele

Velice pekna romanticka podivana, nedivim se, ze Myrna mela tenhle film rada. :) A taky ji to tady uplne strasne moc slusi... :) Dale tu ale muzeme videt i sympatickou Glorii Holden, nebo moji oblibenou Virginii Grey... A taky si tam zazpivaji piloti moc hezkou pisnicku: "If I had the wings of an angel / Over these prison walls I would fly / And fly to the arms of my darling / And there I'd be willing to die..." P.S.: Uzivatel Cheeker uvadi zde v zajimavostech, ze P-35 nema zadni sedadlo. Internet ovsem mluvi jinak, udajne existovala i dvoumistna verze. Tak nevim... https://youtu.be/Eusfxlq6iIY . ()

Reklama

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Výjimečné letecké drama s podivuhodným trojúhelníkem. Clark Gable jako letec, jenž je zamilován do krásné Myrny Loy, stejně jako do letectví. A jeho mechanik Spencer Tracy, který se těžce rozhoduje mezi oddaností ke Clarkovi a stále sílíci láskou k Myrně. Gable si svoji typickou frajerskou postavu užívá dosytosti, Tracy je ale přece jen o třídu výše. Nezaostává ani Myrna Loy a třešničkou na dortu jsou celkem povedené letecké akrobatické scény - kde jinde byste viděli Clarka Gablea vyskakovat z rozpadajícího se letadla. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (3)

  • Letadlo Drake Bullet je ve skutečnosti Seversky P-35, jednomístný stíhací letoun. Ve skutečnosti nemá zadní sedadlo, kam si sedala Ann (Myrna Loy). (Cheeker)
  • Údajně se jedná o nejoblíbenější film Myrny Loy, ve kterém si zahrála. (Cheeker)

Reklama

Reklama