Testovací pilot Jim Lane (Clark Gable) se právě pokouší o překonání rychlostního rekordu, když musí kvůli ztrátě paliva nouzově přistát. Skončí rovnou na farmě kansaské rodiny Bartonových. Takto se seznámí s farmářskou dcerkou Ann (Myrna Loy), která je stejně atraktivní jako temperamentní... Podle povídky Franka Weacha. (Pohrobek)

vitekpe

Velice pekna romanticka podivana, nedivim se, ze Myrna mela tenhle film rada. :) A taky ji to tady uplne strasne moc slusi... :) Dale tu ale muzeme videt i sympatickou Glorii Holden, nebo moji oblibenou Virginii Grey... A taky si tam zazpivaji piloti moc hezkou pisnicku: "If I had the wings of an angel / Over these prison walls I would fly / And fly to the arms of my darling / And there I'd be willing to die..." P.S.: Uzivatel Cheeker uvadi zde v zajimavostech, ze P-35 nema zadni sedadlo. Internet ovsem mluvi jinak, udajne existovala i dvoumistna verze. Tak nevim... https://youtu.be/Eusfxlq6iIY . ()

Pohrobek

Výjimečné letecké drama s podivuhodným trojúhelníkem. Clark Gable jako letec, jenž je zamilován do krásné Myrny Loy, stejně jako do letectví. A jeho mechanik Spencer Tracy, který se těžce rozhoduje mezi oddaností ke Clarkovi a stále sílíci láskou k Myrně. Gable si svoji typickou frajerskou postavu užívá dosytosti, Tracy je ale přece jen o třídu výše. Nezaostává ani Myrna Loy a třešničkou na dortu jsou celkem povedené letecké akrobatické scény - kde jinde byste viděli Clarka Gablea vyskakovat z rozpadajícího se letadla. ()

• Letadlo Drake Bullet je ve skutečnosti Seversky P-35, jednomístný stíhací letoun. Ve skutečnosti nemá zadní sedadlo, kam si sedala Ann (Myrna Loy). (Cheeker)
  • Údajně se jedná o nejoblíbenější film Myrny Loy, ve kterém si zahrála. (Cheeker)