Ultramarines: A Warhammer 40,000 Movie

První oficiální film z universa Warhammer 40k pojednává o mladém Proteovi, který se chystá na svou první misi, coby člen věhlasné kapituly Hvězdné pěchoty, Ultramaríny. Se svou jednotkou přistávají na planetě Mithron, aby zkontrolovali Imperiální svatyni, odkud se jim místo celé posádky hlásí pouze nouzový signál majáku. Brzy po přistání zjišťují, že jejich podezření bylo opodstatněné a opravdu mají co dočinění se zhoubnými silami Chaosu... (Crowen)

GodComplex

Prekvapivy narez. Vizualne je to sice o nejakych 15 let pozadu a vypada to jako intro k pocitacove hre, ale atmosfera se da krajet a ta majestatni Warhammerovska symbolika funguje dokonale. 7/10 ()

erased

"They are more than mortal, they are steel and they are doom..." Aneb jak geeka málem dohnat k slzám hned v úvodu. Zde ale nadšení víceméně končí. Kde jsou mí milovaní hrdinové s céčkovými hláškami? Kam se poděla epická hudba a výprava? K čemu vlastně nosí ty své modré konzervy když padají jak mouchy? A proč zatraceně CHODÍ po poušti?! Ultramarines je dokonalá ukázka špatného filmu ale já se na něj stejně nedokážu zlobit, protože jsem si ho i přes všechny vyjmenované chyby a plytký scénář užíval. Za kameru kroužící kolem mariňáků při vox testu, za finále závěrečné bitky a za to že je to pravděpodobně první i poslední film podobného ražení jsem víc než ochotný hodnocení něco málo přidat. ()

Flipnic-RE

Hrozná kresba, animace ... příběh taky o ničem. Byla to strašná nuda, nedokázal sem u toho vůbec vydržet ...Asi jen pro skalní příznivce žánru. Já jsem hrál Warhammer naposled asi před 20 lety na konzoli 3DO a taky to stálo za hovno ... za mě ne. ()

Dubro

Nie som fanúšik hry Warhammer 40 litrov a tuším nie som ani nezletilí gay, napriek tomu som si dovolil tento animák pozrieť. Pokiaľ to zoberiem za dlhšie intro na prehistorickej PS2, tak spotených 50% naškriabem. ()

dee-key

Jelikož to bylo moje první setkání s touto mocnou frančízou, nemůžu hodnotit nic jiného, než obsah a provedení. A obojí bylo, řekl bych, obstojné. Příběh neurazil, ač bych možná uvítal větší armádu a víc akce. Animace mi lehce připomínala videa z Diabla II., ale líbilo se mi propojení gotiky a sci-fi. Příjemná oddychovka pro fanoušky žánru. ()

stOKYi

Atmosférou hutný animák, ktorý mohol mať ešte väčšie grády keby mal trochu lepšie vizuálne spracovanie. Keďže som mal pocit, že práve z tejto dominanty akou je atmosféra chcel film ťažiť (keďže warhammer má skvelý svet). Byť lepšieho spracovania, bolo by to ešte lepšie,. V podstate som dostal čo som čakal a dokonca aj o niečo viac. Príjemne vykreslenie sveta warhammeru. ()

alchac

Z důvodu akutního absťáku způsobeného naprosto nelogickou (a naštěstí již ukončenou - mé domácí vůdů asi zabralo!) neochotou Black Library povolovat překlady mých oblíbených sci-fi brakovek jsem nucen zvýšit na čtyři a velkoryse tedy přehlédnout jak hnusnou animaci a přizdisráčsky zjednodušené výtvarno, tak na Abnetta až příliš přímočarý a nekomplikovaný příběh. A také fakt, že při hlavní přestřelce s Černou legií jako hudební doporvod chybí Rammsteiní Feur Frei! ()

Aargh

Pokud neznáte svět Warhammeru 40K, moc Ultramarines asi rozumět nebudete (i přes jednoduchoučký příběh), žádné vysvětlování se nekoná. Pro fanoušky ale naprostá lahůdka. ()

Akira777

Mám rád Warhammer 40K ale ještě radši mám Warhammer fantasy, takže bych byl radši za to, ale tohle bylo dost dobrý. Pěkný akční filmeček co rychle odsypal. Snad by někdo mohl zfilmovat nebo z animovat i Horovo kacířství. ()

Aven

Absolutní spokojenost a čert vem hluchá místa, nic moc animaci a stokrát omletou zápletku. Hlavní je ponurá atmosféra, badass hlášky, poctivá bitevní řezničina a správná porce klerofašistické doktríny - prostě koktejl, kvůli kterému mám vesmír Warhammeru 40K tak rád. ()

VasaX

Na to, že je to v podstatě fan-service renderovaný animák, to není vůbec zlé. Takový kratší zfilmovaný příběh ze série WH40K s klasickým tématem Mariňáci versus Chaos. Svět WH40K je rozlehlý a vydatný, takže kdyby bylo trochu více snahy a asi hlavně i peněz, tak bych čekal něco více. Ale takhle to je taky fajn. Takový střípek z univerza pro malou potěchu. Rozhodně férovější jak střípek k Mass Effectu... ()

Kangaxx

Warhammer síce nepoznám, avšak zdá sa že ide o temný, religiózny svet s rímskymi prvkami, čiže svet veľmi zaujímavý. Každopádne film pôsobí príliš kostrbato tak po stránke animačnej ako aj dejovej. Viem si však predstaviť celovečerný hraný film z tohto doposiaľ nevyužívaného, avšak veľmi lákavého prostredia. ()

Šakalík

Předlohovou hru jsem nikdy nehrál, proto při hodnocení přihmouřím jedno oko a budu předpokládat, že po obsahové stránce je svět Warhammeru mnohem komplexnější, než jak jej zobrazuje tenhle nedlouhý animák. Příběh ve filmu popisovaný je totiž náležitě přímočarý a velmi jednoduchý, což se ostatně dalo čekat, nicméně takové to černobílé rozdělení postav na ty dobré a ty zlé mi přišlo až úsměvné. Ta dobrá strana, tvořená vojáky Ultramarines, je až po uši zamilovaná do císaře, kterému nejen že slouží, ale uctívá ho skoro až fanaticky jako boha, takže je určitě škoda, že se samotný panovník ve filmu neobjeví, protože bych někoho takového rád viděl. Oproti tomu zlá strana, které jsem začal fandit hned, co se tam objevil první warpem nakažený démon, je zase do morku kosti zkažená a jejím cílem je „zničit milióny světů“, ale tak nějak nechápu proč (možná ze samotného „principu zla“?). Celkově tenhle film ale překvapivě není zase tak špatný, některé pasáže jsou velmi dobré (třeba ty zpomalené záběry), jen ten jednoduchoučký příběh... Jinak ten démon na konci jako by z oka vypadl hlavnímu bossovi z jiné světoznámé hry – z Diabla. ()

mikulíšek

Animace z intra nějaké hodně staré (kolem r. 1999) roztáhnutá na 70 minut. Naporosto nezajámavá kamera, která jen podtrhuje nudné scény (buď někdo někam jde, nebo stojí a střílí). Příběh tak nehorázně hloupý a předvídatelný. Prostě ubíjející film,u kterého dopředu víte co se bude dít a ono se to pak děje strašlivě nudným způsobem, s vizuální stráknou, kterou dokáže překonat počítačová hra renderovaná v reálném čase (pravděpodobně přeháním, ale na animace v posledních CoD se kouká lépe). Jediné co se dá vyzvyhnout je samotný svět W40, který by za pořádné zfilmování jistě stál, a možná ještě snaha a odvaha vytvořit "komunitní" film (s asi dost omezeným rozpočtem) - proto 2* (jinak 1*) P.S.: asi bych si uměl představit film animovaný pomocí figurek z W40, který by vypadal lépe. ()

Seti

Trochu poznamenáno tím, že se světem Warhammeru nemám vůbec žádné zkušenosti, a proto jsem si to asi neužil tolik jako fanoušci. Tvůrci totiž neznalého diváka zasvětí do situace jen velmi zhruba, takže ho provází pořád dost otázek vztahujících se k samotnému Warhammer vesmíru. Samotné spojení sci-fi, temné fantasy a to celé s nádechem středověké křižácké ideologie se mi hodně zamlouvalo. Příběh této "epizody" disponoval napětím, slušnou atmosférou a to i navzdory určité čitelnosti. Jen je škoda, že nám tvůrci nenabídli v akci trochu víc té epičnosti, nebo alespoň ve finále nenechali rozplynout mlžný opar a nevehnali mariňáky do nějaké přehledné ultrařežby. Pokud by ovšem vznikl nějaký další filmový Warhammer příspěvek, tak se na něj s chutí podívám. ()

killjezor

V dnešní době je to po technické stránce slabota, ale je to WARHAMMER 40K! We march from Macragge! Burn the heretic! - Skoro by to takto stačilo, ale trochu víc. To zpracování je opravdu děsné. Nejde ani tak o samotné postavy, obličeje jsou víceméně statické a jen se zalívají krví, ale hlavně planeta výsadku Mithron byla víc než ubohá. Samozřejmě chrám už byl fajn a všechno kolem taky, mateřská loď, thundehawk, land speeder, prostě vše. Zápletka nijak nepřekvapila, ale tady o to přece nejde. Pěkně se na to kouká a když tedy prominete některé drobnosti a jste dostatečně zapálení pro warhammer, užijete si to! ()

Losik odpad!

Pro fandy a znalce světa Warhammeru je tohle heresy, příběh úplně pitomý, postavy nezapamatování hodné. Autorům filmu se vůbec nepovedlo zachytit atmosféru, základ tohoto temného světa. Navíc chování bratrů k sobě, nerespektování apothecary, vůbec všechno, ten kdo tento film vyrobil vůbec nezná background. Bitvy jsou velkým zklamáním, taktika nulová, ikdyž mariňáci jsou vycvičení, dokonce mají všechno taktiku a znaosti rovnou předávanou přístroji. Po jedné bitvě se stane z nováčka hned kapitán? Panebože i seržantem se stanete teprve po stovkách bitev. Ruce pryč, celý film jsem jen hledal chyby a když přivřu oči nad znehodnocením předlohy, tak je to taky nic moc. ()