Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Malé i větší diváky jistě potěší trio pohádek, které mají společný motiv - v každé z nich se objeví někdo, kdo dokáže pomoci a změnit život k lepšímu. V té první pomůže nešťastnému králi s výchovou jeho příliš rozverné dcery chudý kuchař, který princezně "nastaví zrcadlo poznání" a přivede ji tím na správnou cestu. Naopak v druhé pohádce pomůže dívka svému otci - nadějnému výrobci zrcadel - najít cestu i z těch největších potíží. Třetí pohádka má dobrý konec díky skutkům veselého kralevice, který hloupost princezny Vševědky i chamtivost jejího otce obrátí v lepší vlastnosti svoji jemností a vtipnou ironií.

1. Princezna Hihňalka
2. Královnino nejmilejší zrcadlo
3. Princezna Vševědka (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (6)

sator 

všechny recenze uživatele

Při schvalovaní obsazení bylo řečeno režisérovi  Jiřímu Vanýskovi že k Miloši Kopeckému nemohou obsadit tehdejší naprosto neznámého amatérského herce  Arnošta Goldflama, protože mistr by se urazil.Režisér ale odolal nátlaku a podle jeho slov si herci okamžitě porozuměli. 1.Princezna Hihňalka 2.Královnino nejmilejší zrcadlo 3.Princezna Vševědka ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Trojice netradičních pohádek, z nichž první je bohužel celkem nudná (kromě bezvadného Kopeckého ji zachraňuje ještě výstup Bolka Polívky a Arnošta Goldflama), druhá dobrá a třetí taková nijaká a příliš dlouhá... Pokračování Potulného pohádkového divadla, které Jiří Vanýsek s takřka totožným hereckým týmem natočil o rok později, dopadlo mnohem, mnohem lépe.Tenhle první díl je k vidění zde: http://www.youtube.com/watch?v=eD9Eq0hkkEQ&feature=related ()

Reklama

roswelll 

všechny recenze uživatele

Zajímavá pohádková trilogie, kde se objevili tři hlavní protagonisté filmového humoru u nás - Kopecký, Polívka, Donutil. Krásné spojení. ()

rottencom 

všechny recenze uživatele

Nejsem znalec vína a proto rozlišuju na ty, které mi chutnají a nechutnají (dajú sa a nedajú)....U pohádek jsem na tom podobně a proto rozlišuju stejně tak - a u Potulného pohádkového divadla můžu říct "dá sa" Ale i když sa dá, tak sa ptám kde? V televizi naposledy v 2010, na netu zákaz (kvůli duševnímu vlastnictví asi pana Vanýska) a na DVD se to asi hned tak neobjeví...takže bod dolů za dostupnost. ()

Pitryx 

všechny recenze uživatele

Studiovka za pár korun, ale neskutečně pobavila. Skvělí herci, tehdy ještě velmi mladí ve velmi legračních rolích.      ()

Zajímavosti (1)

  • Při schvalovaní obsazení bylo řečeno režisérovi Jiřímu Vanýskovi, že k Miloši Kopeckému nemohou obsadit tehdejší naprosto neznámého amatérského herce Arnošta Goldflama, protože mistr by se urazil. Režisér ale odolal nátlaku a podle jeho slov si herci okamžitě porozuměli. (sator)

Reklama

Reklama