The Shrine

Horor

Kanada, 2010, 93 min

Co je novinářka ochotna udělat pro dobrý příběh? Všechno... Začátek připomenul Bavovu Masku démona, ale pak už se započal úplně jiný příběh, i když se postupně ukáže, že určitá inspirace přeci jen byla. Počáteční pátrání po zmizelém Američanovi je mnohokrát viděné do té doby, než se hlavní postavy objeví před tajemnou mlhou. Divák zatím neví, zda vesničané jsou sekta pohanských uctívačů pradávných božstev, nebo naopak věřící křesťané bojující s ďáblem. Američané brzy zjistí, že udělali osudovou chybu, kterou nelze napravit. Ve snímku jsou výborné masky, atmosféra ke konci houstne, napětí se stupňuje a v určitých momentech je film přímo strašidelný. Odkaz na Vymítače ďábla bych bral spíše jako poklonu klasice.(31.3.2012)

Obyčejně jsem zpruzený z toho, že slibně se vyvíjející film je zazděný nedostatečným koncem. Zde naopak 5/6 filmu bylo lehce podprůměrných, nezáživných a na hraně frašky s předstíráním středověkého Polska. To si snad poláci zaplatili jako reklamu země v zahraničí? :-) -- a na úplném konci jsem viděl scény, které jsem chtěl někdy ve filmu vidět (výborně zvládnutý masakr mimo záběr za stěnou a za dveřmi). Dobře zvládnuté vyvrcholení... Posledních cca 15 minut bylo fakt výborných. Konec dobrý, všechno dobré. P.S. to mají z toho, že jeli do Polska :-))))(24.3.2013)

The Shrine je jako celek nevyvážený, ale nenudí. Rozdíl mezi jednotlivými scénami bývá výrazný. Například scéna se sochou v mlze je vysoce kvalitní a samotná by stála za pět hvězdiček, ovšem o pár minut později to zcela pohřbí některá ze scén, kde se postavy chovají až neuvěřitelně hloupě. Tak jako tak mě to ale většinu času bavilo a finální čtvrthodina velmi potěšila a to nejen pro docela obstojné efekty. P.S.: Jak už někdo poznamenal, je docela vtipné sledovat, co si Američani myslí o středoevropských slovanských národech :).(25.10.2011)

Předvídatelný jak děcko/stoh/sirky....polština mi připomínala partu slovenskej maďarů po 15 litrech pálenky, herecky to bylo čistě průměrný a vůbec celkově představa Kanaďanů o Polsku byla vážně vtipná.Jelikož nemám poláky rád vůbec mě to nesere, jelikož to banda vidláků prostě je, Slováci v Euro Tripu dopadli podstatně lépe :D Jinak první hodina je nesnesitelná, navíc podle scénáře který si odvykládáte sami během prvních deseti minut.Hlavně díky poslední 20. minutovce které má spád, atmosféru a koule dám 49%.Klasický direct to dvd blbéB.(9.2.2014)

Copak stojí za podivnou mlhou v lesíku u vísky? Doutnající nelegální skládka? King Kong? Spaliny přiletivší z ostravského Mittalu? Rákosníček? Kdeže. Jen socha démona čekající se svým prokletím na zvídavé zaoceánské žurnalisty.. Pokud si divák proklestí cestu hereckou produkcí těch tří kanadských žertů a uzívanou kombinací hixploitationu a rituálních náboženských kratochvílí, dostane za odměnu vskutku výživný konec dle nejnovější příručky mladého exorcisty. Když jsme u toho fuj, fuj středověkého Polska - výživnější, než mražený bramborák s obsahem posypové soli.. No řekni, milá Carmen, nebyla by lepší ta reportáž o včelách..?(2.7.2013)