Skupinka novinářů vyšetřuje zmizení amerického občana kdesi na území Evropy. Podaří se jim zjistit pouze jedinou stopu, která je zavede do zapadlé, polské vesničky Alvaina. Novináři se tedy slepě vydávají zjistit příčinu jeho zmizení, aniž by tušili co zlověstného vesnička skrývá. (PetriK12)

TedGeorge

Tohle mě rozesmálo. A to není dobře. Proč jsem na to koukal? Mňoch. Ani nevím. To žánrové ukotvení jakože hororu odehrávající se v "atraktivních" kulisách mě tak nějak upoutalo. To sem ale nevěděl, kde se ta atraktivita bude hledat. Ve filmu jde o to, že americkej student se na svých toulkách Evropou ztratil. Mladá, ambiciózní a ne moc sexy americká novinářka se na ten případ zaměří. Jde proti šéfovi, příteli, ale následuje stopu, která jí zavede do hrozivého ..... fanfáry prosím .... Polska. Polska. Ano, Polska. Tak maximálně nehororové kulisy jako poskytl ten listnatej les, ve kterým je na kousku mlha, jsem dlouho neviděl. Ta vesnice, která má působit podivně a hrozivě je klasickej podhorskej zapadákov, kterej ze svých toulek za svými prarodiči známe každej. A pak ti Poláci poprvé promluví a všechno už jde totálně do řiti. Dál už se mi ani nechce pokračovat. Ano, budou tady taky rituály a jakoby pointa, ale nekoukejte na to. Raději. 4/10 ()

Pilda17

Kdyby se Shrine netáhl 45 minut jen lehkým tempem a něco se dělo, mohl z toho být ještě daleko lepší horor. V prvních 45 minutách je tak jedna scéna, která trošku vyděsí. Ale od 45 minuty jede ve velkém stylu a je z toho vynikající podívaná. Škoda, že si režisér nepohrál lépe se začátkem, ale i přesto příjemná záležitost... 6/10 = 60% ()

S.Quentin QUALE

Ale proč ne? Ze začátku se to rozjíždí krapítko pomaleji, ale je to dané malinkým mixem žánrů, kdy se to nejprve tváří jako hixplo, posléze, až zabřednete v Polsku, to vypadá jako v zajetí katolicky zmagořených Pšonků, aby se z toho na konci vylíhla vymítačka jako blázen. U mě teda spokojenost, protože jsem viděl spoustu větších hovadin. Čtyři hvězdy jsou moc, ale já je pošetřím jinde. 70% ()

Iwus.ka

CK Shrine nabízí zájezd do Polska na dobu neurčitou. Ubytování nebude třeba. V ceně zájezdu je dobrodružný fakultativní výlet s podtitulem - Pohlťte si svého démona. Během něj projdete vesničku s velmi příjemnými obyvateli, kteří však neumí dát dostatečně najevo, jak rádi vás vidí. Pravda, působí trochu neomaleně. Také navštívíte místní hluboký les, trošku začouzený, ale jaké pak bude překvapení, až narazíte na místní sochařský skvost. Tak hlavně nezapomeňte fotit! Na památku skvělé dovolené budete obdarováni suvenýrem, jen pozor na pár nevychovaných lemplů, rádi by vás o něj připravili. Nezbývá, než popřát šťastnou cestu, třeba se vrátíte živí a zdrávi. ()

GrungeChild

A máme tu další klasický kousek, tentokrát je to ovšem extra mastná záležitost. Venkov střední Evropy vykreslený jako za knížete Zikmunda, svatyně v podobě lesní kadiboudy, banda nastrojených „poláků“ (já to vždycky věděl, že to jsou zvířata) mluvících nějakou podivnou smyšlenou hatlamatilkou, a v závěru dojde i na neodmyslitelnou dívku s dlouhými čenými vlasy, bílým hábitem a odpornou gumovou maskou na ksichtě (umíte si bez ní už vůbec představit americký horor?!), načež situaci opět s přehledem vyřeší parta černoprdelníků. Ale nemůžu říct, že jsem se nebavil, to ani náhodou. „Logika“ a uvažování postav je jednou z poměrně komických stránek filmu, druhá pak jejich ochotnické herectví, a polští harantíci, kteří umí „trochu“ anglicky (říkal turistický průvodce, že je to na prvním stupni zdejších pětiletek už učí), společně s mnoha dalšími špeky tomu dodávají ten správný říz. Nebýt to tak dlouhé, mohla z toho být povedená groteska, škoda! 1* ()