Přírodní katastrofa donutila lidstvo opustit Zemi a usadit se na nové planetě. O tisíc let později došlo ke konfliktu mezi mírovou organizací vedenou generálem Cypherem Raigem a mimozemskými tvory, kteří chtějí planetu dobýt. Mimozemšťané používají k boji monstra, která sice nevidí, ale dokážou vycítit, když má člověk strach. Pouze jediný muž, generál Cypher Raig, dokáže bezezbytku ovládnout svůj strach natolik, že nestvůry může bez obav zlikvidovat. Raige má syna Kitaie, pro něhož je ale spíše nadřízeným než otcem. Od jisté události nedokážou spolu normálně komunikovat. Osud tomu chtěl, aby otec se synem ztroskotali na planetě Zemi, která se mezitím vyvinula do nového ekosystému zaměřeného proti lidem. Pokud chtějí mít alespoň nějakou naději na návrat domů, musí se naučit spolupráci a vzájemné důvěře. (TV Nova)

TSZ

Mám docela rád snímky o trosečnících, navíc si užívám i postapokalyptické sci-fi, takže ačkoliv je scénář Po zániku země dost debilní a triky značně pochybné, jedná se pravděpodobně o nejlepší Shyamalanův film. ()

PanPaniscus

Random soundtrack od Sony, Willovy monology plné klišiodní trapnosti, rozháraný výkon Jadena, častá nelogičnost, nezáživná akce, na takový film průměrné efekty a "super" žvást v závěru o práci u maminky VS. několik dobrých momentů mladýho Smithe, líbivá chladnost starýho Smithe a pár výtečně postavených vtipů. ()

john.h

Mně tahle futuristická Cesta do pravěku dost sedla. Nejvíc jsem se těšil na to, až bude v další scéně představen nějaký nový druh rostliny či živočicha. Hodně zábavná pokoukaná. ()

sWONDER

Na film som sa veľmi tešil, veď o návrate ľudí na zem po 1000 rokoch som ešte nič nevidel(ak vôbec niečo podobné vzniklo), ale vykľulo sa s toho "suché" dobrodružstvo otca a syna, ktoré ani vizuálne, ani príbehom nemá na viac ako 2,5 * Radšej nebudem riešiť kopu nelogických a iných nedostatkov. ()

Dantte..

Zase vedle, jakoby temného indického boha unesli mimozemšťani a nechali nám tu jen jeho fyzickou napodobeninu. Příběh je tupý jak Listrův pohled po deseti pivech, akce nudná a nenapínavá a Jaden Smith je opravdu hrozný herec, který se zatím spíše hledá a jeho charisma, které má jeho otec požehnaně se nedostavuje. Uff dokoukal jsem to, ale bylo to tak tak, protože těch wtf momentů bylo na mě až až. 40 % ()

Uter123

After Earth ani zďaleka nie je tak hrôzostrašný film ako som si myslel po prvom traileri a tobôž nie tak dementný ako som si myslel po prečítaný istých lukreatívnych komentárov miestnej pseudointelektuálnej šlachty. Nič v zlom, ale prečo máte všetci niečo proti tým mečom. Prečo sa napr. nesťažujete na Sparťanov, že nebojovali s lukmi, prečo Jedair v Star Wars nepoužíval laserové pušky, ale smiešne disco meče. Sila, česť a podobné kraviny to všetko tu je, hoc tisíc krát omleté a precedené tisíckami žánrov, postaviť sa strachu zočí do očí a nie s plazmovým delom v ruke a hurónskym výkrikom: DIE YOU DIRTY BITCH. Je to klasický hollywoodsky film, zo všetkým čo k tomu patrí a hoc viete, ako to celé skončí chcete to dopozerať. Post-apo, milujem, možno preto hodnotím subjektívnejšie tento žáner a jediné čo mi kazilo inak príjemný zážitok z filmu bol ten malý gay lord jaden smith, ktorý svojim hereckým výkonom nedokázal zatieniť ani tú pijavicu čo sa tam objavila na dve sekundy, tobôž kameň čo hodil do opice. Som spokojný, keby si after earth a oblivion našli spoločnú cestu, určite by z toho bol blockbuster roku 2013. 75% ()

Zl0

Z empatie mohli počkať kým ten chlapec domutuje aby ho obsadili, lebo mladý bol neznesiteľný. Ten jeho preskakujúci hlas mi pílil uši. Pekná bola príroda aj zvieratká, ale arogantne pôsobiaci mamrd v hlavnej úlohe mi vzťah k filmu dosť skomplikoval. Dejovo je to úplne jednoduché, je tam aj za priehrštie nelogickostí, ale pozerať sa to dá. Len raz úplne stačí. ()

Clark_Kent

Rozhodně se tohle nedá nějak extra vychvalovat, smith je dobrej herec ale nějak mě tam furt něco neswedělo. Rozhodně ta krajina a příroda měla své kouzlo to ano. Shyamalan má velmi zajímavý náměty na filmy. ()

Fowl

To tak bejvá, že když si dáte třikrát šlofíka v džungli plný přerostlejch predátorů, tak se vždycky probudíte v bezpečí. Nebo když spadnete do deset metrů hluboký skalní prolákliny, několikrát se praštíte do skály a nakonec skončíte pod vodou, tak první co uděláte je, že se třicet sekund koukáte jak to pod tou vodou vypadá protože vaše zorné pole dosahuje 30 metrů a po dlouhé úvaze se rozhodnete plavat za světlem bez uvážení nádechu. No film mě vůbec nechytnul a na Jadena Smithse se nedá koukat. ()

Zombiepod

Jaden Smith je herec, ktorého v takejto role rozhodne vidieť nechcete. After Earth je síce jeden z tých lepších Shyamalanových posledných kúskov, hranicu priemeru však o veľký krok neprekračuje. Solídny rozpočet je mi v tomto prípade záhadou, pretože z filmu často cítiť istú béčkovosť, ktorú rozoženie jedine Will Smith (škoda slabšej úlohy). Ako zábavka pre mladšie alebo nenáročné publikum je to však ideálna jednorazová záležitosť, ktorá má aj svetlé momenty a aj napriek fádnemu scenáru je pozerateľná. /55%/ ()

Marty7CZ odpad!

Shyamalan zpátky ke zbíječce!!!! To byla sračka za 130 mega!!! kde byly ty prachy mimo konta Smithů vůbec nechápu!!!! Vod kukuřice s Gibsonem všechno špatně.... ()

windows

Přijde mi to, že Will tlačí synka do brandže. Tak trochu mi vadilo diktátorství mezi otcem a synem a hodně jednoduchý děj. Neoslní, nepobaví, moc nezaujme. ()

Lilien

kde sú tie čas keď Shyamalanove filmy boli nápadité a niečo extra. Ani Jaden Smith už nieje to roztomilé dieťa s predošlých filmov. ()

RedRose

z nejakeho duvodu jsem se u toho az desivym zpusobem nudil... bohuzel... mam rad Smitha (starsiho), mam rad sci-fi (temer jakekoliv sci-fi), ale u tohodle jsem se nudil a v podstate celou dobu cekal kdy prijde neco zajimaveho... tohle je tak samoucelne natoceny film (aby si mladej Smith v necem strihnul poradnou roli) ze je to do oci bijici... na jeho obranu musim nechat ze to Jaden zahral vcelku dobre a vykon Willa neni treba moc komentovat... v tom bych problem nevidel... i natoceno je to vic nez dobre ale problem je v samotnem scenari, ktery je tak slaby, jednoduchy a misty i hloupy (nedostatek kysliku na zarostle zeleno-modre planete?? drsny!!) ze to proste neskousnu... proste od zacatku do konce jen cekam co prijde a cekam i po skonceni zaverecnych titulku... bohuzel... za sci-fi a za vypravu tomu dam 44%... ()

masekjc

1. hvězda za efekty a 2. hvězda už z principu, aby se neřeklo že je to tak hrozný..naprosto zbytečný film..velká škoda ()

frmoll

Když tatínek Will po pádu z kosmu velice přesvědčivě říká Na zemi se všechno vyvinulo k tomu aby zabíjelo lidi těšil jsem, že příroda jeho nechutně arogantního synáčka aspoň trochu ztýrá. Bohužel filmaři zřejmě nikdy nebyli venku. Jejich představa krvelačné přírody obsahuje přerostlého ptáka, jedovatýho slimáka a opice, kterým kupodivu vadí, když po nich házíte kamením. To by muselo znít nudně i scénáristům seriálů jako Ulice. Aby tam tedy byla nějaká reálná hrozba, tak aspoň Jadenovi hodí vesmírné monstrum, které si konečně můžou splácat podle svých zvrhlých představ, aniž by si dělali hlavu s tím jak to v přírodě chodí. Co film nabízí dalšího? Odpudivě konformní, elitářskou vesmírnou společnost, zvlášní retro-organickou architekturu, sektářskou (podle všeho scientologistickou) vizi překonávání strachu a kontrolu nad člověkem detektorem lží. Jediné přijatelné byly vizuál a konzistentnost filmu. Měli raději udělat vděčné postapo než tuto podivnost. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback