Skupina vedcov musí vyriešiť problém ľadovej hmly, ktorá ničí pozemskú atmosféru a zabíja ľudí. Katastrofa sa však šíri desivou rýchlosťou.  Pri zatmení Slnka zasiahne Zem obrovský výbuch superchladného vzduchu, ktorý zapríčinilo globálne otepľovanie, čo vyvolá katastrofálny reťazec udalostí a hrozí, že našu planétu ovládne svet ľadu a nastane nová doba ľadová. Vedci pod vedením Jacka Tatea sa pokúšajú zachrániť planétu skôr, kým na nej úplne nezamrzne všetok život... (oficiální text distributora)

brasek

Austrálsko - Kanadská produkcia nesklamala. Typické nič, kde hlavný hrdina je génius a nič pre neho nie je prekážkou. Snaha o napätie končí u diváka s myšlienkou, že je mu to jedno kto prežije a kto nie... a očakávať niečo viac sa nedá, predsa všetci dobre vieme, že hlavný hrdina má veľmi rýchle nohy. ()

Cinik odpad!

Vedle tohoto filmu, se mimořádně hloupý a mizerný film Den poté stává geniálním filmařským dílem. Budu upřímný: neměl jsem nervy sledovat tu pitomost až do konce... Nenapadá mne vůbec nic, co by na tomhle dílu stálo za hvězdičku... ()

wray

Toto je presne ten typ TV Becka co mam rad :) A este ked tam je Daniel Jackson so Stargate tak uplne zabudam na vsetky nedostatky a spokojne si to pozeram az do konca a tesim sa na happy end. Ak Vam podobne katastroficke becka nevadia, a dokazete sa preniest cez nelogickost, hlupe postavy a to ze to nie je az tak uplne vedecky korektny film, tak sa oplati pozriet :) ()

Pan.Antonin

Tohle zatmění slunce nebylo jen obyčejné zatmění, ale přineslo sebou i katastrofu. Ledový vzduch z mezosféry se přes ozónovou díru dostal až na zemský povrch a začal tam dělat neplechu jak berla mrazilka. Geniální vědec superhrdina (dokáže nastartovat vůz při teplotě -45°C) Shanks ví nejlépe, co se děje, ostatní ho však neposlouchají a pohroma už je na cestě. Ledová mlha zabíjí!!! A díry v Ozónu se začínají oběvovat i jinde na světě. Rychlé a účinné řešení je nutné... Úplná katastrofa (ve smyslu kvality filmu) to nebyla, do kvality to však také mělo daleko. Zamrzání ani mlha nevypadaly úplně špatně, na rozdíl třeba od výbuchu letadla, nebo animace raket, ty byly špatné. Krom toho se kromě děr v ozónové vrstvě objevilo také několik děr v logice příběhu, ale celkově to byl příjemný snímek s příjemnými herci (Shanks je sympaťák) a neočekávaně dobrým vykreslení lidského utrpení během zmrazení. A kupodivu ani neuškodilo, že inspiraci (film Den poté) jsem viděl den předtím :-D. Slabší tři hvězdy. ()

morbido odpad!

Miluju takéto otrasné výtvore :D Markíza sobota dopoledna.Pred odpolední smenú dokonalý výplach.Doslova splašky.Je to tak špatné že to je radost sledovat.Bože to je taká blbost.Výkony žádné, efekty na úrovni rokú šedesátych, scenár dopisoval scenárista na WC počas prestávky v natáčaní no proste WOW...toto prosim pekne neni katastrofický film ale katastrofálný...zaslúžený triumfálný ODPAD :D ()

roboroz odpad!

Tvorcovia nás presvedčili, že ľudia v Austrálii sú fakt slabo odolní voči chladu... Efekty ako z roku 1944 - hlavne ten pád lietadla bol úžasný!!! Strašní herci, dialógy, "zápletka," proste všetko. Ja sám som sa musel zblázniť - keď som to dopozeral do konca... ()

MakinaB

No jediné, co mě na tomto filmu zabavilo a pobavilo, tak byl komentář Verbal, který mě velice rozesmál :-D Také bych to tak cítila :-) ()

mlock odpad!

No to si děláte uplnou prdel. Taková koncentrace vědeckotechnických nesmyslů se hned tak nevidí. ()

Honey007 odpad!

Tohle je prostě blbost od začátku až do konce...zmrznout v minus šedesáti stupních ve vteřině na rampouch je při sledování tohohle kousku zbožným přáním. 0% ()

Rozhodopadne

Pripadá mi to ako keby scénarista švihol hlavou o klávesnicu a rolloval po nej 5 minút, nádväzne na čo sa chcel ísť režisér vykúpať k ďalekému moru a tak kameru prenechal šimpanzovi. Žiadna postava ma nevyviedla z miery ani náhodou tak, ako tá hmla. Neviem, či to bol zámer, ale otravnejšie spracovaný element vo filme som nevidel. Hviezdička za nápad, aj keď ďaleko od dobrej realizácie. Alebo realizácie. ()

Straspytlik

Žalostně šablonovitý scénář, který kdyby se prodával v tesku, tak ho hledám u instantního čaje. Nechybí zaláskovaný pár, který se svými problémy snaží filmu navodit další dějovou vrstvu, nějaké to řidící středisko plné vysloužilých VHS rekordérů, haldy mrtvých komparzistů ani jedinci, kteří se nikam neženou, otevřou si lahvinku červeného... A patetickou sebevraždu živlem dokreslý nějaký ten slaďák až se uši lepí. Zkrátka, ať jsou to sopky, tornáda, déšť ale i pavouci, hadi nebo včely - všechno je to stejná nuda. ()