Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Snímek režiséra Jamese Foleyho vypráví dobový dramatický příběh dvanáctiletého italsko-amerického chlapce Genarra a jeho umírajícího dědečka, které spojuje jeden šťastný čtvrťák. Malý Genarro, žijící v chudobě se svojí ovdovělou maminkou v jižní Filadelfii, má velký sen - navštívit zbrusu nové a veliké nóbl kino, které nedaleko otvírají - k jehož splnění ovšem potřebuje právě poslední dědečkův čtvrťák a pro jeho získání by udělal téměř cokoliv, jen aby se dostal na to magické místo, kde se sny stávají skutečností. A tak není divu, že přijme zvláštní nabídku svého uličnického prarodiče dělat mu tajného poslíčka; starý Gitano Sabatoni ho k tomuto činu využije, aby konečně vyřídil svoje záležitosti s ženou jeho minulosti. (vendysek)

(více)

Recenze (26)

Smok 

všechny recenze uživatele

Brutálne skutočný film o hospodárskej situácii v 20tych rokoch v USA (nie moc nepodobnej tej dnešnej), o sne jedného chlapca a o tom, aké ťažké bolo pre neho zarobiť (blbých) 25 centov. Väčšina z nás si asi ani nevie predstaviť, že nemá obyčajný "štvrťák" na kino a má sa rozhodnúť, či ho radšej neminie na jedlo... Veľký Al ako vždy výborný. ()

zahadum 

všechny recenze uživatele

Film v ktorom na prvý pohľad ide o 25 centov ale v skutočnosti ide o veľa...skoro o všetko....mladý chlapec Genarro chce silou mocou do kina za cenu 25 centov, musí to stihnúť ale do určitého čas lebo potom lístok dvojnásobne zdražie. Starý otec ( Al Pacino ) ktorý umiera mu sľúbi ,že hneď ako umrie nechá mu 25 centov. Mladý Genarro ale nemôže čakať na smrť starého otca ( znie to divne,že ? ) a tak berie rôzne úlohy a práce na to aby si zarobil na svoj sen. Film má svoje krásne pomalé slnečné tempo...humor je tam skorej taký mierne čierny a úvodná scéna svadba vs pohreb vám položí otázku ...potrebuje 25 centov na kino keď sám život ponúka najlepšie príbehy a rovno z prvej rady ? Krásny malý ľudský film. ()

Reklama

jenik71 

všechny recenze uživatele

Pěkně natočený a laskavý příběh s lidskou tváří. Celé se to odehrává v jediný den - 26.srpna 1933 v době hospodářské krize. Al Pacinovi stačí k prokázání svých hereckých schopností vlastně jen sedět před domem a na prahu života komunikovat se svým vnukem. Přesto je to zajímavá role. Velice dobře zvládl svojí postavu také Jerry Barone v roli malého Gennara. Příjemný film a příjemných 60%. ()

Rocky62 

všechny recenze uživatele

Kriste pane!! Příběh o chlapci, jenž netrpělivě čeká až mu zemře dědeček, aby dostal jeho čtvrťák, díky kterému by mohl jít konečně do kina. Velmi nekonvenční, avšak dosti nemocný námět, který tvůrci nemohli myslet vážně a pokud ano, tak nevím jaká je naděje na jejich vyléčení. Snad je chyba na mé straně, že jsem se k filmu odhodlal ve špatné náladě, ale to mi nebrání prohlásit, že shlédnout tuto břečku mě stálo spoustu sil a přemáhání. Hlavní dětský protagonista mi zde byl silně nesympatický a celková formální stránka je studená jak psí čumák. Netřeba zmiňovat, že zásluhu na kompletním shlédnutí má sám velký Al. Zkrátka falešná, nudná a trapná story, která si hraje na něco, co skutečně není. ()

aLPaC 

všechny recenze uživatele

Je zajímavé sledovat, kam až za těch necelých 80 let dohnala inflace ceny. Vypíchl bych především výbornou hudbu a Al Pacina, který ani špatný být neumí. Jinak to ale nic závratného není. Ten malý kluk je sympaťák, nicméně příběh na víc, než tři hvězdy nestačí. P.S: Jen bych chtěl namítnout, jak zde někteří uživatelé píší, že velká hospodářská krize je srovnatelná s tou dnešní finanční. Podle mě se to srovnávat vůbec nedá, a to co zažívali lidé tenkrát je něco úplně jiného. Teď jakoby ani žádná krize nebyla. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (1)

  • Al Pacino si ve filmu zahrál hlavně jako laskavost Jamesi Foleymu, se kterým spolupracoval ve snímku Konkurenti (1992). (akisha)

Reklama

Reklama