Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko

• Česko Nesmírně hlasitě a neuvěřitelně blízko (více)

Devítiletý Oskar je nadaným synem Thomase Schella, jednoho z Američanů, který přišel o život při teroristických útocích 11. září 2001. Když byl ještě dítě, jeho otec pro něj připravoval různé úkoly, které vždy ukrývaly nějaké tajemství. Při těchto úlohách musel talentovaný hoch komunikovat s cizími lidmi, což byl pro něj nejtěžší úkol. Několik týdnů po nejhorším dni, jak jej Oskar nazývá, se sblíží se svou babičkou, ale zároveň se vzdaluje své matce, protože mu není schopna vysvětlit, proč k útokům došlo a proč musel otec zemřít. Rok po tragédii nalézá v otcově skříni vázu, v níž je obálka s klíčem a nápisem "Black". Oskar vypátrá tajemství klíče a díky tomu se dokáže vyrovnat se smrtí svého otce. (TV Nova)

fratros

Skvěle zachycené, intenzivní. Spolu s Opravdovou kuráží nejlepší dětský scénář roku. Klobouk dolů před Hornem. ()

BlackVelvet

Pribeh mne ale opravdu hodne pripomina The Curious Indicent of the Dog in The Nighttime, ktery je podle mne ale mnohem silnejsim a uveritelnejsim pribehem a lepsi detskou detektivni zapletkou. Zde se mne zda, ze je cilem dostat divaka na varenou nudli, tj. na pozadi 9/11, coz je samo o sobe dost emocionalni tema. Kdyz si predstavim, ze film se neodehrava na pozadi 9/11, tak zde mame jen velmi rozrusene dite (pochopitelne samozrejme, kdyby otec umrel jakkoliv jinak, tak na dite to dopad ma), ktere se spatne vyrovnava se smrti taty a chova se neuvirelne hnusne a krute k bliznim a okoli. Nevim jestli je to tim, ze kluk je autista, neni mne to uplne jasne a filmu a knihu jsem necetla, nicmene nektere to chovani na to odkazuje (klidne mame rekne, ze radsi mela umrit ona behem 9/11 atd.). Pointa je, jestli by pribeh sam o sobe bez 9/11 take vsechny tak dojimal a bylo by to na celovecerni film - myslim, ze ne. Take mne fascinuje nerealnost zapletky, jak dite si lita samo po NYC, coz proste si nemyslim, ze by nejaky rodic dovolil. Sice mu mama pozdeji rekne, ze porad vedela kdy a kde je, a ze se kazdy den modlila at ho nekdo nekde v metru nezabije atd., ale to je tak nerealne asi jako tvrdit, ze je Kleopatra. ()

Spike86

Skvěle obsazený dojemný, leč trošičku až moc natáhnutý, film. Příjemná hudba jen dokresluje dobrý dojem. K maximálnímu zážitku bohužel něco chybělo. Možná trochu prostříhat nebo vyplnit něčím hluchá místa, kterých tu během těch více jak dvou hodin několik je. 78% ()

Pythonator

Strhující překrásný příběh o putování malého protivného chlapečka za něčím, co ani on sám netuší co by to mohlo být. No hlavně, že se ten malý pobuch nenudí a má co dělat. Nějak tam tvůrci zapomněli zmínit, že si Američani obětovali tisíce svých občanů, když odpalíli nálože ve světovém obchodním centru, aby měli dokonalou záminku k rozpoutání hodně výnosné války, která jim zachránila skomírající ekonomiku. Aha, už vím, o tomhle ten příběh není a navíc to točili Američani, takže to vlastně všechno spadlo od základů kvůli těm letadlům na střeše. No jo, zasraní teroristi. ()

Epco

Reflexia na pád dvojíčiek ktorá sa samotným pádom ani veľmi nezaoberá. Film s T. Hanksom a S. Bullock, ktorý vo filme skor nie sú. Film o chlapcovi, ktorý človeku celý film lezie na nervy a zároveň nie je možne aspoň trochu mu nedržať palce. Film ktorý je schválne nejednoznačný a veľmi by chcel ísť proti prúdu žánrových klišé. Sem tam by sa však nejaké to klišé zišlo, lebo ináč po dopozeraní ostáva len neslaný, nemastný pocit o čom že to bolo, čo že to chcelo povedať. ()

StanleyVanH

Vůbec největší ostuda, že tady hraje taková hvězda jako je Tom Hanks, i když naštěstí jen vedlejší roli. Co je na tom dobrodružného? Běhání z konzumu do konzumu po NY od domu k domu, tak to jo tedy no. To je dobrodružství jako prase, to si představuji jinak teda. A celkově ten příběh je totálně mimo, rozmazlený parchant, co jen hledá zámek po celém NY aby do něj zasunul klíč, ani nevím proč dávám dvě hvězdy, sračka na entou. ()

raskovnik

V prvom rade si treba uvedomiť, že toto nie je film o 11. septembri. 11. september je len pozadie pre celý príbeh. Príbeh je hlavne o chlapcovi s Aspergovým syndrómom, ktorý má problém s vecami, ktoré nedávajú zmysel. A potom sa stane niečo, čo vôbec nedáva žiadny zmysel. Všetci sa snažíme natiahnúť našich "osem minút", či už tým, že jednoducho zavrieme oči, rôznymi rituálmi, enormnou konzumáciou čokolády... Ale nakoniec sa musíme vrátiť do reality. Človeku ako je Oscar to jednoducho ide oveľa ťažšie. Knižnú predlohu nepoznám, ale porovnávať knihu s filmom je absurdné. Film nikdy predsa nemá také prostriedky ako má kniha a kniha nemá také možnosti ako má film... ()

werny

Pro mě neskutečně silný příběh. Nemám tyto filmy moc v oblibě, ale sáhl jsem po něm o sobotním odpoledni a nakonec jsem ho jedním dechem dal. Tom Hanks a Sandra Bullock si odehráli výborně své role. Max von Sidow mě ale dostal takovým způsobem, že se nedivím jeho nominaci na Oskara. Úžasný výkon. Možná se s tím nápadem dal natočit ještě lepší film... ale dobrý. Ten malý Oskar mě al s...l neskutečně. Jestli to byl záměr autorů...ale víc nesympatického parchanta jsem dlouho neviděl.... :-D ()

EasyGoingBoy

Neuvěřitelná kravina. Očekával bych u tohoto typu filmů uvěřitelný příběh, ale tohle bylo tak přehnaně vyumělkované... člověk by se tomu pousmál, ale toto bylo tak debilní, že jsem se dostal do fáze č.3, kde už se ani nezasměju jelikož mám obavy, že autor to myslel vážně. Hodnotím pouze 1/2 filmu, druhou mě už nikdy nikdo nedonutí shlédnout, to bych raději přijal trest v podobě shlédnutí třeba Doktora od jezera hrochů. Hodnocení na IMDb mě mělo býti varováním, tohle tady je veliký omyl. Oprava: Na základě stížnosti jednoho uživatele, že hodnotím film tak nízko aniž bych ho viděl celý, jsem uznal za vhodné ho tedy celý zhlédnout. Nemám slov !!!! ()

quintes

Prišiel som na to, že nemôžem dať na hodnotenia či komentáre ostatných. Čakal som hotovú katastrofu, ale dostal ma tento nádherný pochod citových extrémov. ()

dashwoody

Jsem docela zaskočená, kolik opravdu zlých slov padá v komentářích jak na adresu celého filmu, tak hlavně na adresu hlavního hrdiny, malého kluka, který má plno práce se svými vnitřními kostlivci a navíc nečekaně a tragicky ztratil otce, na kterém velmi lpěl. Nicméně míra nenávisti diváků k jeho postavě znamená hlavně pro malého Thomase Horna, že svou roli zvládl výborně a pevně věřím, že za ni získá mnoho ocenění. Další zajímavým jevem je, jaké film vyvolává rozporuplné pocity a jak protichůdně je hodnocen - někdo kritizuje málo sentimentality, pro jiného je to zase především patos a sračka...hmm, co si z toho vybrat, když film neznám a rozhoduji se podle zdejších komentářů, jestli má cenu na něj jít či nikoliv...Film jsem zatím měla možnost vidět jen v původním znění bez českých titulků, takže jsem všemu do detailu nerozuměla, přesto na mě hodně zapůsobil - pro mě v něm byla správná míra emotivních momentů i odstupu od celé tragické události. Oskarovi jsem jeho zoufalství věřila a snažila se chápat jeho motivaci, urputnost i poněkud neurvalé chování, a pakliže je mladičký Horn opravdu nováčkem bez jakékoliv předchozí herecké zkušenosti, smekám před tím, co dokázal na tak velkém prostoru předvést. Max von Sydow je fenomén a dalšího komentáře netřeba. Pro lidskost a civilnost osobnosti Sandry Bullock mám slabost, takže jsem ráda, že udělala další kvalitní film (kterých bohužel na kontě opravdu moc nemá) a z romantických poblázněných rolí se začíná přehrávat do dramatičtějších a vyzrálejších postav. Přestože má ve filmu jen pár záběrů, ukázala, že když na to přijde, zvládá i složitější psychologické polohy. Ve scéně usmíření předvedla, jak se do několika dotyků vejde celé moře mateřské lásky, přestože sama biologickou matkou není. Doufám, že až se film dostane k nám do kin, jeho hodnocení se zvedne, protože tolik nenávistných komentářů si nezaslouží ani to téma, ani to zpracování, ani ti tvůrci... ()

Mischak

Film je podle některých kritiků účelově citově vyděračský a kluk otravný: nezdá se mi to. Ztráta někoho, koho milujeme je tragická a tragické události se dějí i malým klukům, kteří milují své rodiče. Oskar (Thomas Horn) je někde v meziprostoru a potřebuje pomocnou ruku: nakonec si nevědomky pomůže sám, když najde klíč. Jeho pátrání je realistické. Když dítě někoho ztratí, chce ho najít. A Oskar skrze hledání najde sám sebe. Do jaké míry je příběh věrný originálu, nevím, tedy přečtu. Spisovatel románu Jonathan Safran Foer vyšel i česky v překladu "Příšerně nahlas a k nevíře blízko". Film je silný a nevydírá. Stephen Daldry je skvělý režisér, uvidíme, co přijde dál. ()

JirkaWade

Nevím proč, ale kluka jsem si příliš neoblíbil. Možná taky proto, jak pořád řve. To stejné se však už nedá řict o příběhu, ten mě poměrně oslovil. Film jako celek však příliš zajimavý není. ()

Sonia005

Tohle je jeden z těch hodně lepších filmů za poslední dobu.Propracovanost a smysl pro detail tomuto snímku opravdu nechybí.Rozhodně doporučuji fanouškům kteří u filmu rádi přemýšlí.A to nemluvim o scénách ze kterých se tají dech ()

laco176

No čo dodať, príjemný film, troška dlhší a urobil som zásadnú chybu, na začiatku som ho až tak nesledoval. Musím ešte raz si ho pozrieť lebo ma fakt zaujala tá príjemná komorná atmosféra. ()

Tom Hanks a Air Force Down?

Tom Hanks a Air Force Down?

16.11.2011

Na seznamu herců, kteří by se hodili do role amerického prezidenta, by Tom Hanks nepochybně obhájil medailové pozice. Není proto divu, že jej Ian Stone, častý Spielbergův asistent režie, přemlouvá do… (více)