Nesmírně zábavné, nejen pro děti (nebo možná zejména ne pro děti). Pro pisatele negativní komentářů: chtěla bych upozornit, že se tato série, jak je již z názvu patrné, zaměřuje pouze na jisté negativní momenty z historie, není to tedy běžný pořad, který má děti naučit dějiny jejich země, ale záměrně ukazuje negativa z dějin, slavných osobností atd. Vyčítat tedy seriálu dehonestaci je trošku postavené na hlavu. Oni totiž nelžou, ukazují věci, o kterých se nemluví. Vyzývám ČT, aby se zamyslela nad českou verzí :).(24.11.2019)

• Nonna

Za sebe soudím, že průměrně inteligentní a sečtělý člověk z intelektuálně přiměřené rodiny si dovede vztah k zajímavostem v dějinách nalézt sám a na rozumnější úrovni. Na druhé straně chápu, že ne každý má takové štěstí a pak potřebuje pomoc, aby nalezl zálibu v dějinách prostřednictvím "vtipného" zpodobnění a přiblížení historických postav tak, jak je tomu v tomto seriálu. Mně to, že někdo zavádí slova "hustý" mezi historické postavy a zesměšňuje je prostřednictvím přehrávajících vtipálků, aby si to divák lépe upamatoval, přijde poněkud ploché, ale pokud to někomu vyhovuje, krčím rameny a myslím si své. A je mi jasné, že když má někdo, stejně jako moje dcera, na dějepis v ZŠ blba, který nemá o historii absolutně žádný zájem, nic o ní neví, plete si Napoleona s Karlem IV. a učí jen proto, že mu jako tělocvikáři chybělo kus úvazku, pak i takovýto seriál může být tím jediným, co dítě s historií seznámí.(31.1.2017)

Děsivé dějiny (knížky) od Terryho Dearyho v praxi skřížené s odlehčeným Monthy Pithonem v podobě pro děti. To přesně člověk dostane, když se mu v ruce objeví Horrible Histories (2009). Někde by to možná nefungovalo, ale tady je to super. Nevím, jak děti, ale mě se to hodně zamlouvalo. Rozhodně doporučuji všem, co mají rádi dějiny podané vtipnou formou (pochopitelně, knížky jsou lepší. Ale to jen tak na okraj). 5 hvězdiček ale dát nemůžu, protože seriál má občas tendenci sklouzávat k trapnosti, jakou kupříkladu děti mohou považovat za komickou, avšak dospělí již nikoli (v tomto tak nemůže sloužit univerzálně). Mimoto některé rekvizity, kostýmy, ale i práce maskérů nepůsobili příliš profesionálně - nicméně toto nezkušené oko a neznalý člověk asi (hádám) nepostřehne. Takže krásné 4 hvězdičky.(18.11.2013)

Zamilovala jsem se do pořadu pro děti, naprosto a bezhlavě.Po několika prvních rozpačitých dílech mi úplně přestala vadit amaterskost a jednoduchost některých scének a celou bandu si neskutečně užívám. Jejich hloupoučké převleky, výborné hraní s přízvuky, vypelichanou mluvící krysu a písničky - ty písničky mi zůstavaly v hlavě celé týdny (ještě lepší je jejich BBC prom). zatím jsem zvládla dvě serie. Ano , mají tendenci se opakovat a občas se nějaký ten vtípek nepovede, ale když se povede, je geniální.(5.12.2015)

Taková inteligentnější verze Tele Tele, což je trochu paradox, když je to seriál pro děti... Ale nebojte - není to jen plytká konina - pokud znáte historii, tak je tam schována fůra parádních hlášek a narážek. Takže vlastně spíš než tohle přirovnávat k Tele Tele, tak by bylo vhodnější to označit jako Mothy Python Lite. 4****(14.12.2014)

• - Na scénáři se taktéž podílel Terry Deary, který je rovněž tvůrcem knih "Děsivé dějiny", jimiž se tento seriál inspiroval. (P. J. D.)

• - „Mary Tudor Song“ je skrytou parodií na anglickou zpěvačku Kate Bush a její píseň „Wuthering Heights“. (blackwidow17)