Taková inteligentnější verze Tele Tele, což je trochu paradox, když je to seriál pro děti... Ale nebojte - není to jen plytká konina - pokud znáte historii, tak je tam schována fůra parádních hlášek a narážek. Takže vlastně spíš než tohle přirovnávat k Tele Tele, tak by bylo vhodnější to označit jako Mothy Python Lite. 4****(14.12.2014)

Hi, I'm a shouty man, and I'm here to tell you about one great television series! Nemusíme si nic nalhávat, Horrible Histories jsou pořadem pro děti. A přesto jsou provedeny s takovou grácií, že si vydobyly respekt nejednoho dospělého. I přes svůj název jsou HH seriálem především zábavným, čehož si je tvůrčí tým plně vědom. Historie je spíše kořením, bez kterého by to ovšem nebylo ono. Výborné skeče parodují minulost i přítomnost zároveň, přetvářejí a ohýbají klasické vtipy a podávají je v nových podobách. Seriál se nevyvaroval několika historických chyb, ale dokonalý historický exkurz od něj snad nikdo nemohl ani čekat, proto jsou drobná klopýtnutí prominuta. Po čtyřech dosavadních sériích (na něž je vždy mor čekat) zatím není znát pokles ve kvalitě a věřím, že to tak vydrží i sérii pátou a nejspíš i dále.(26.1.2013)

Tak vzdělávací pořad pro děti. Aha. Ty jo. Směle může konkurovat parodiím a satirám, které sledujeme po desáté večer. Tak bych řekla, že mě někdo s tou přístupností u Tele Tele slušně lakoval, pánové. Slabej odvar, protože tohle....tohle je krutopřísný. Trošku ujetý způsob, jak dostat do hlavy vědomosti z historie. Ovšem tahle nenásilná forma mě baví, i když jsem už věkem dost mimo hlavní ligu.(1.5.2014)

Angláni jsou prostě borci. Udělají si prdel z čehokoliv, třeba i z vlastních dějin. A když už prdel, tak proč ne z celých dějin že ? .-))) Předlohu znám a přiznávám rovnou, že mi NEPŘIPADALA VTIPNÁ. V pojetí krátkých dílů Tv seriálu je to však o něčem zcela jiném. Problém vidím v jednom - humor v seriálu není řečeno zjednodušeně o krkání a prdění. Tvůrci předpokládají určité divákovy znalosti a s nimi pak pracují ve vtipných přesmyčkách dějin, ironii a parodizování. Takže pokud o některém tématu nic nevíte, nemusí vám to ani připadat vtipné což se týká hlavně dětského diváka. Na stranu druhou si tam každý najde své a seriál zvládne i přihlížející rodič. Doporučuji vidět! :-) * * * *(13.1.2014)

To je pořad, který prostě každý čvrtek musím mít. Půl hodinový pořad, který uteče jako voda. Výborný britský humor. Chcete se pobavit a získat vědomosti? Zde se dozvíte, co dělali panovníci, jak vznikl hotdog, proč děti do pěti let neměli jména ve viktoriánské době a mnohé další. Pořad plný skečů, parodií, na některé známé pořady. jako třeba historické Prostřeno, Výměna manželek, Historická ordinace. Jediné co mě štve že je tohle na Déčku tak upozaděné. zasloužil by si to vysílat i jinde.(18.6.2015)

• - Na scénáři se taktéž podílel Terry Deary, který je rovněž tvůrcem knih "Děsivé dějiny", jimiž se tento seriál inspiroval. (P. J. D.)

• - „Mary Tudor Song“ je skrytou parodií na anglickou zpěvačku Kate Bush a její píseň „Wuthering Heights“. (blackwidow17)