To je pořad, který prostě každý čvrtek musím mít. Půl hodinový pořad, který uteče jako voda. Výborný britský humor. Chcete se pobavit a získat vědomosti? Zde se dozvíte, co dělali panovníci, jak vznikl hotdog, proč děti do pěti let neměli jména ve viktoriánské době a mnohé další. Pořad plný skečů, parodií, na některé známé pořady. jako třeba historické Prostřeno, Výměna manželek, Historická ordinace. Jediné co mě štve že je tohle na Déčku tak upozaděné. zasloužil by si to vysílat i jinde.(18.6.2015)

• Nonna

Za sebe soudím, že průměrně inteligentní a sečtělý člověk z intelektuálně přiměřené rodiny si dovede vztah k zajímavostem v dějinách nalézt sám a na rozumnější úrovni. Na druhé straně chápu, že ne každý má takové štěstí a pak potřebuje pomoc, aby nalezl zálibu v dějinách prostřednictvím "vtipného" zpodobnění a přiblížení historických postav tak, jak je tomu v tomto seriálu. Mně to, že někdo zavádí slova "hustý" mezi historické postavy a zesměšňuje je prostřednictvím přehrávajících vtipálků, aby si to divák lépe upamatoval, přijde poněkud ploché, ale pokud to někomu vyhovuje, krčím rameny a myslím si své. A je mi jasné, že když má někdo, stejně jako moje dcera, na dějepis v ZŠ blba, který nemá o historii absolutně žádný zájem, nic o ní neví, plete si Napoleona s Karlem IV. a učí jen proto, že mu jako tělocvikáři chybělo kus úvazku, pak i takovýto seriál může být tím jediným, co dítě s historií seznámí.(31.1.2017)

Zamilovala jsem se do pořadu pro děti, naprosto a bezhlavě.Po několika prvních rozpačitých dílech mi úplně přestala vadit amaterskost a jednoduchost některých scének a celou bandu si neskutečně užívám. Jejich hloupoučké převleky, výborné hraní s přízvuky, vypelichanou mluvící krysu a písničky - ty písničky mi zůstavaly v hlavě celé týdny (ještě lepší je jejich BBC prom). zatím jsem zvládla dvě serie. Ano , mají tendenci se opakovat a občas se nějaký ten vtípek nepovede, ale když se povede, je geniální.(5.12.2015)

Úroveň humoru poněkud kolísavá, ale autoři to na vás hrnou takovým způsobem, že i videoblog Alžběty I. o tom, jaké hovado je její otec a jak zachází se svými manželkami, čímž ohrožuje její statut následnice trůnu (prý rozvod, to by nejdřív musel obejít papeže.... OK lidi, tak se zřekl křesťanství a založil vlastní církev... :))) působí vtipně. Největší sranda je ale ve chvíli, kdy se před vámi odehraje něco úplně pošahaného a pak přijde titulek, že se to opravdu stalo (akorát se u toho asi reální aktéři tak neksichtili) ;) Mě osobně zatím nejvíc pobavila šikana v rodině Curieových vůči jediné dceři, která nezískala Nobelovu cenu :D A navíc nutno uznat, že kulisy, kostýmy a masky jsou skvělé. 80%(12.5.2020)

Nesmírně zábavné, nejen pro děti (nebo možná zejména ne pro děti). Pro pisatele negativní komentářů: chtěla bych upozornit, že se tato série, jak je již z názvu patrné, zaměřuje pouze na jisté negativní momenty z historie, není to tedy běžný pořad, který má děti naučit dějiny jejich země, ale záměrně ukazuje negativa z dějin, slavných osobností atd. Vyčítat tedy seriálu dehonestaci je trošku postavené na hlavu. Oni totiž nelžou, ukazují věci, o kterých se nemluví. Vyzývám ČT, aby se zamyslela nad českou verzí :).(24.11.2019)

• - Na scénáři se taktéž podílel Terry Deary, který je rovněž tvůrcem knih "Děsivé dějiny", jimiž se tento seriál inspiroval. (P. J. D.)

• - „Mary Tudor Song“ je skrytou parodií na anglickou zpěvačku Kate Bush a její píseň „Wuthering Heights“. (blackwidow17)