Reklama

Reklama

Série(5) / Epizody(68)

Obsahy(1)

Nudíte se při hodinách dějepisu? Dívejte se na Děsivé dějiny a váš pohled na historii už nikdy nebude jako dřív! Uvidíte, co jste ještě neviděli, dozvíte se, co vám učitelé tajili! Ti z vás, kteří znají stejnojmennou sérii knih britského spisovatele Terryho Dearyho, už asi tuší, o čem je řeč. Svérázná učební metoda „legrace a šok" je ovšem v televizní verzi mnohem působivější než v té literární. Na rozdíl od knížek, které jsou monotematické, je každá epizoda cyklu rozdělena do několika kapitol. V prvním díle se vypravíme na starověké římské pohřebiště, vyplujeme pod pirátskou vlajkou a zazpíváme si se čtyřmi králi jménem Jiří. Pro úplnost dodejme, že překladu se ujal Robert Novotný (podepsaný pod většinou českých verzí knižních Děsivých dějin), texty písní pocházejí z dílny Jiřího Dědečka, režii českého znění má Michal Vostřez a v hlavních rolích uslyšíme Jiřího Lábuse, Jana Maxiána, Lumíra Olšovského a další známé hlasy. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (31)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Úroveň humoru poněkud kolísavá, ale autoři to na vás hrnou takovým způsobem, že i videoblog Alžběty I. o tom, jaké hovado je její otec a jak zachází se svými manželkami, čímž ohrožuje její statut následnice trůnu (prý rozvod, to by nejdřív musel obejít papeže.... OK lidi, tak se zřekl křesťanství a založil vlastní církev... :))) působí vtipně. Největší sranda je ale ve chvíli, kdy se před vámi odehraje něco úplně pošahaného a pak přijde titulek, že se to opravdu stalo (akorát se u toho asi reální aktéři tak neksichtili) ;) Mě osobně zatím nejvíc pobavila šikana v rodině Curieových vůči jediné dceři, která nezískala Nobelovu cenu :D A navíc nutno uznat, že kulisy, kostýmy a masky jsou skvělé. 80% ()

Lyli 

všechny recenze uživatele

Tak vzdělávací pořad pro děti. Aha. Ty jo. Směle může konkurovat parodiím a satirám, které sledujeme po desáté večer. Tak bych řekla, že mě někdo s tou přístupností u Tele Tele slušně lakoval, pánové. Slabej odvar, protože tohle....tohle je krutopřísný. Trošku ujetý způsob, jak dostat do hlavy vědomosti z historie. Ovšem tahle nenásilná forma mě baví, i když jsem už věkem dost mimo hlavní ligu. ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Angláni jsou prostě borci. Udělají si prdel z čehokoliv, třeba i z vlastních dějin. A když už prdel, tak proč ne z celých dějin že ? .-))) Předlohu znám a přiznávám rovnou, že mi NEPŘIPADALA VTIPNÁ. V pojetí krátkých dílů Tv seriálu je to však o něčem zcela jiném. Problém vidím v jednom - humor v seriálu není řečeno zjednodušeně o krkání a prdění. Tvůrci předpokládají určité divákovy znalosti a s nimi pak pracují ve vtipných přesmyčkách dějin, ironii a parodizování. Takže pokud o některém tématu nic nevíte, nemusí vám to ani připadat vtipné což se týká hlavně dětského diváka. Na stranu druhou si tam každý najde své a seriál zvládne i přihlížející rodič. Doporučuji vidět! :-) * * * * ()

P. J. D. 

všechny recenze uživatele

Děsivé dějiny (knížky) od Terryho Dearyho v praxi skřížené s odlehčeným Monthy Pithonem v podobě pro děti. To přesně člověk dostane, když se mu v ruce objeví Horrible Histories (2009). Někde by to možná nefungovalo, ale tady je to super. Nevím, jak děti, ale mě se to hodně zamlouvalo. Rozhodně doporučuji všem, co mají rádi dějiny podané vtipnou formou (pochopitelně, knížky jsou lepší. Ale to jen tak na okraj). 5 hvězdiček ale dát nemůžu, protože seriál má občas tendenci sklouzávat k trapnosti, jakou kupříkladu děti mohou považovat za komickou, avšak dospělí již nikoli (v tomto tak nemůže sloužit univerzálně). Mimoto některé rekvizity, kostýmy, ale i práce maskérů nepůsobili příliš profesionálně - nicméně toto nezkušené oko a neznalý člověk asi (hádám) nepostřehne. Takže krásné 4 hvězdičky. ()

ReneeS 

všechny recenze uživatele

Zamilovala jsem se do pořadu pro děti, naprosto a bezhlavě.Po několika prvních rozpačitých dílech mi úplně přestala vadit amaterskost a jednoduchost některých scének a celou bandu si neskutečně užívám. Jejich hloupoučké převleky, výborné hraní s přízvuky, vypelichanou mluvící krysu a písničky - ty písničky mi zůstavaly v hlavě celé týdny (ještě lepší je jejich BBC prom). zatím jsem zvládla dvě serie. Ano , mají tendenci se opakovat a občas se nějaký ten vtípek nepovede, ale když se povede, je geniální. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (2)

  • „Mary Tudor Song“ je skrytou parodií na anglickou zpěvačku Kate Bush a její píseň „Wuthering Heights“. (blackwidow17)
  • Na scénáři se taktéž podílel Terry Deary, který je rovněž tvůrcem knih "Děsivé dějiny", jimiž se tento seriál inspiroval. (P. J. D.)

Reklama

Reklama