Epizody(20)

Kim Yoon Hee byla nucena jít na přijímací zkoušky na Sungkyunkwanskou univerzitu. Donutil ji Lee Sun Joon a určitě by to ve své neomylnosti nikdy neudělal, kdyby věděl, že Kim Yoon Hee je dívka. A protože byla přijata samotným králem, nemůže Kim Yoon Hee couvnout; jedinou její možností je Sungkyunkwanskou univerzitu začít studovat pod bratrovým jménem Kim Yoon Shik a jako muž. Na pokoj dostane Lee Sun Joona a neotesance Moon Jae Shina. S tolika muži, s tolika odlišnými politickými cíli, s tolika nepřáteli i přáteli kolem sebe bude Kim Yoon Hee v pořádku? (Zíza)

Recenze uživatele jarah k tomuto seriálu (1)

Seonggyoonkwan seukaendeul (2010)

Užila som si plných dvadsať hodín sledovania tejto zábavnej drámy, preplnenej hlbokými filozofickými otázkami a odpoveďami na nich. Na jednej platforme sa prelína priateľstvo a lojalita, poslušnosť k rodičom a úcta k panovníkovi, rodičovský postoj k budúcnosti detí a mladícke ideály zmeniť svet, sen o spravodlivej spoločnosti a jeho cena. Dialógy sú hlboké, ale odľahčené humorom, každá postava je presvedčivá a herecky zvládnutá. Milovala som celú štvoricu protagonistov s ich jedinečnými charakterovými črtami. Musím priznať, že som v otázke vzťahu viac fandila praktickému Moon Jae Shinovi, než filozofickému Lee Sun Joonovi, ale čo narobím, som značne ovplyvnená drámou Chicago Typewriter. Song Joong Ki dostal priestor zahrať si veľkého showmana a zariadil, aby som si precvičila tvárovú gymnastiku. Dokonca Jeon Tae Soo v úlohe prezidenta študentskej rady je tak príjemne odporný, až mi kvapla slza, keď som sa dozvedela, že prednedávnom zomrel. Priestor dostali aj vedľajšie postavy, takže sa tvorcom podarilo pekne dokresliť dej. Netvrdím, že má táto utopistická inscenácia výnimočný dej, ani som to neočakávala, hoci stojí na historických základoch, ale je vyvážená hereckým obsadením, troškou romantiky, príjemným soundtrackom, zaujímavými debatami a vtipom. ()