Seonggyoonkwan seukaendeul (TV seriál)

• Jižní Korea

성균관 스캔들

Sungkyunkwan Scandal

Historický / Romantický / Komedie

Jižní Korea, 2010, 20x65 min

Song Joong Ki vyhrává cenu za nejlepší hlavní vedlejší roli roku. Nechtěla bych být jeho nepřítel, ale přítel to nemá o moc jednodušší :D . Nejen on, ale všechny postavy byly naprosto úžasné a nejen že jsem se u toho nasmála, ale bylo to i inteligentně natočené. Nechtěla bych se s nimi dostat do sporu, protože hádku bych neměla šanci vyhrát.(6.6.2012)

Plot : Set during the Joseon Dynasty, "Sungkyunkwan Scandal" centers around 4 young handsome students who study at Sungkyunkwan University and tells the story of their love and friendships. .. Kim Yun-Hee (Park Min-Young) is a smart, responsible young woman with an independent drive. Since her father passed away she has worked to support her family, but also managed to do well in her studies. One day, Kim Yun-Hee takes the place of her brother and disguises herself as a man to take a men's only national exam. On the day of the exam, Kim Yun-Hee meets Lee Seon-Joon (Micky Yoochun) and becomes friends. Lee Seon-Joon comes from a privileged background and also possesses good looks. He is also arrogant. They both pass the national exam and even share a room together at Sungkyunkwan University. .. At Sungkyunkwan University, Ku Yong-Ha (Song Jong-Ki) is good with singing, drinking, and also popular with the ladies. Ku Yong-Ha discovers that Kim Yun-Hee is a woman. For fun, Ku Yong-Ha does not reveal her secret and observes her through the school. Soon enough, Ku Yong-Ha starts to develop feeings for Kim Yun-Hee. .. Moon Jae-Sin (Yoo Ah-In) is a guy with troubles at Sungkyunkwan. An impulsive person, Moon Jae-Sin tends to act before thinking. He hates his father who is a politician and his opportunistic ways. He comes to Sungkyunwan to get even with his dad. Moon Jae-Sin also discovers Kim Yun-Hee's secret. He attempts to protect her, while wanting to spend the rest of his life with her ...(6.4.2016)

Nejlepší dorama z Koreje za posledních pár let, abych to upřesnila – nejlepší příběh. A to se prostě těmi, i když nejsou čisté, pěti hvězdičkami ocenit musí. Připomíná to hodně Painter of the Wind s mojí oblíbenou Moon, ale co tam bylo do vážnosti, tady bylo do romantiky a komedie. Jenomže, světe div se, fungovalo to, nebylo to přehnané, uječené, fádní. Bylo to opravdu miloučké. Navíc hudební složka (OST už mám stažené) je opravdu povedená. Nejvtipnější je ten rock v historickém dorama, který tam snad i sedne. Překvapí, ale neodradí. Pěkné kostýmy zastíní ti pěkní chlapci a tentokrát tu byli tři a jeden, ten zlý prezident školní rady, naprostý sympaťák. Tohle je snad jediné dorama, kdy jsem se záporákem soucítila a fandila mu. Ten herec mi opravdu padl do oka. Je krásné vidět je všechny hrát. Staré známé tváře i tváře nové. Navíc ten konec, ten úplně úplný konec, byl k nezaplacení (navíc s těmi vousy Mickey vypadal jak mafián, přesto pořád šukézně… :-D). S tímto bych ráda zmínila další velký klad a to, že žádná postava nebyla přecudněná. Tak nějak mi všechny ty postavy přišly opravdové, s opravdovými charaktery. Chcete gender-bender? Chcete příběh? Chcete lidi a ne snůšky vlastností? Chcete hezkou herečku i herce? A chcete to všechno najednou? Tak sáhněte po tomhle dorama. Přeloženo.(9.11.2010)

Nahlížela jsem trochu nedůvěřivě na tento počin, ani nevím proč. Možná jsem neměla náladu na hořký osud hrdinky shánějící peníze.. Ale není nic lepšího, než když jste příjemně překvapeni a seriál si vás postupně získá a vezete se po příjemné komediální lince.. a v momentě, kdy hrdinka vystřelila desítku, jsem propadla totálně. A ačkoliv mě téma výměny žena-muž přijde skoro ze všeho nejabsurdnější, tak Korejci to mají v malíčku a dokáží to obstojně zvládnout, aniž byste si nad tím trhali vlasy. Příběh je nabitý různými událostmi, zápletkami.. jako např. homosexuální skandál :D /Sranda je, jak jeden z učňů začne tleskat - při slyšení :D./. Taky musím vypíchnout Joong-ki Songa, který pojal roli frajírka dokonale :D. Už jen jeho posed, hedvábné oblečení a ovívání vějířem mě vždy rozesmálo :) /..ale jak to bývá takoví jsou nejcitlivější, takže když se začne lísat k ruce Moon Jae Shina, když je zraněný, je to děsně roztomilý :D./. Samozřejmě koncem přibývá patosu a já samotná bych to zase ukončila trochu jinak.. Jedna z nejpůsobivějších scén byla ta, kdy profesor Jung padl před králem na kolena. Takže suma sumárum čtyři hvězdy a vzhůru do této srandy /Má to své mouchy, ale vidět učně, jak začne loupat tu mandarinku v průběhu zkoušky, je prostě k nezaplacení :D./.(11.2.2013)

To je tak, když dáte dohromady silný příběh, obsadíte skvělé, SKVĚLÉ herce a dáte tomu roztomile vtipný romantický nádech! Na začátku jsem si říkala - 20 epizod?! Ale teď? Klidně bych snesla víc! Není to uječené, není to trapné, není to nelogické - no zkrátka je to perfektní! A btw MILUJU ty scény v ložnici, kdy se "řeší" to, kde kdo bude ležet :DD Nejoblíbenější postava: Gu Yong Ha(1.7.2013)

• - Universita Sungkyunkwan byla založena jako nejvyšší vzdělávací instituce v Koreji v roce 1398. Jedná se o první univerzitu ve východní Asii. Dnes je soukromou vysokou školou a stále patří mezi nejprestižnější v zemi. (Jirka_Šč)

• - V seriálu hladaná Geum-deung-ji-sa byla skupina svitků napsaná králem Yeongjo of Joseon, který vládl v letech 1724-1776. Král v ní vyjadřoval lítost nad tím, že nechal popravit svého syna, korunního prince Sada a obviňoval své politické oponenty ze spiknutí, které k popravě vedlo. Geum-deung-ji-sa se na rozdíl od seriálu nikdy nenašla. Král Jeongjo, který vládl v letech 1776-1800, syn prince Sada a vnuk krále Yeongjo of Joseon, stávil život hledáním těchto svitků. Prokázat spiknutí a otcovu nevinu se mu však nepodařilo. (Jirka_Šč)

• - Příběh se dle data ze zápasu v pozemním hokeji odehrává v roce 1790. Král Jeongjo zemřel deset let poté, ve věku 47 let. Příčina jeho úmrtí nebyla nikdy spolehlivě vysvětlena. (Jirka_Šč)