Seonggyoonkwan seukaendeul (TV seriál)

• Jižní Korea

성균관 스캔들

Sungkyunkwan Scandal

Historický / Romantický / Komedie

Jižní Korea, 2010, 20x65 min

To byla fuška. Nejdéle mnou sledovaný seriál. Jsem rád, že už ho mám za sebou. Jediný důvod proč jsem se Sungkyunkwan Scandal snažil dokoukat, je Joong-ki Song. Jeho skvěle zahraná postava mě bavila. Každá věta, kterou pronesl, každé gesto jenž provedl, z něj dělá jeden z mě nejsympatičtějších charakterů, které jsem v JK seriálech viděl.(16.5.2015)

S klidným srdcem můžu říct, že druhý nejlepší korejský seriál, který jsem viděla :-) Žádný přehnaný doják, vtipu zde bylo více než dost, a opět zde bylo na co koukat: Song Joong Ki a Ah In Yoo.... pro mě nejlepší a nejhezčí ;-) postavy v celém seriálu :-) Jelikož dorama má dobrý spád, nechybí zde napětí a příběh je velmi příjemný, tak ani těch 20 dílů pro mě nebylo moc, bylo to tak akorát. Už jsem si zvykla, že Korejci jsou houževnatý národ, který se vyhrabe z nemoci ze dne na den a z hodiny na hodinu.....ale, že se červený posel zotaví z tak vážných zranění, kdy jeden den pomalu umírá a na druhý den si vesele běhá a střílí z luku - to pro mě byla novinka - Korejci jsou prostě borci :-D :-D - asi se jim rychleji regeneruje tělo, nebo tam mají opravdu zázračné léky :-D(27.5.2013)

Song Joong Ki vyhrává cenu za nejlepší hlavní vedlejší roli roku. Nechtěla bych být jeho nepřítel, ale přítel to nemá o moc jednodušší :D . Nejen on, ale všechny postavy byly naprosto úžasné a nejen že jsem se u toho nasmála, ale bylo to i inteligentně natočené. Nechtěla bych se s nimi dostat do sporu, protože hádku bych neměla šanci vyhrát.(6.6.2012)

Korejské historické dorama snad nemůže zklamat. Tohle je další příklad skvěle odvedené práce. Ono taky s těma kulisama, prostředím a korejskýma příběhama nejde asi udělat nic moc špatného. Fakt lituju, že jsem musel studovat v něčem jako v paneláku a ne v takových to krásných zahradách a chrámech. Docela mě překvapilo, že jde o komedii, ale ta šlape opravdu výborně. Nejradši jsem měl postelové scény, kde jsem se pravidelně válel smíchy (nemyslím tím hraní si na tátu a mámu). O hercích tu už psala Zíza, tak se musím zastat ženského obsazení... Kim Yoon Shik je prostě nejlepší. Daleko hezčí než všichni ostatní dohromady. Ne nadarmo v seriálu dělá z většiny chlapů gaye. Asi do poloviny je to perfektní... pak mi trošku vadil úbytek komedie a náhlý příliv romantiky před finále, ale to bylo zase skvělé.(4.3.2011)

• Tyckin

Mé hodnocení asi málokdo pochopí, ale já to tak cítím. Skončil jsem po 5. dílech. Seriál nabízí širokou paletu nezajímavých postav a (pod)průměrných hereckých výkonů, hromadu nudy, naprosto nefungující humor, tunu nezajímavé filozofie a pouček, nepovedenou a k historickému seriálu často i vysloveně nevhodnou hudbu. Pokud jde o hlavní herečku Park Min-yeong, ta už mne v seriálech Healer a City Hunter přesvědčila o tom, že v herectví zapadá do průměru a půvabem mne též neoslovuje, nevidím na ní vůbec nic zajímavého, a tento názor platí i zde. Nejen ona, ale celé dění a všechny postavy mne nijak nenadchly.(31.5.2019)

• - Universita Sungkyunkwan byla založena jako nejvyšší vzdělávací instituce v Koreji v roce 1398. Jedná se o první univerzitu ve východní Asii. Dnes je soukromou vysokou školou a stále patří mezi nejprestižnější v zemi. (Jirka_Šč)

• - Příběh se dle data ze zápasu v pozemním hokeji odehrává v roce 1790. Král Jeongjo zemřel deset let poté, ve věku 47 let. Příčina jeho úmrtí nebyla nikdy spolehlivě vysvětlena. (Jirka_Šč)

• - V seriálu hladaná Geum-deung-ji-sa byla skupina svitků napsaná králem Yeongjo of Joseon, který vládl v letech 1724-1776. Král v ní vyjadřoval lítost nad tím, že nechal popravit svého syna, korunního prince Sada a obviňoval své politické oponenty ze spiknutí, které k popravě vedlo. Geum-deung-ji-sa se na rozdíl od seriálu nikdy nenašla. Král Jeongjo, který vládl v letech 1776-1800, syn prince Sada a vnuk krále Yeongjo of Joseon, stávil život hledáním těchto svitků. Prokázat spiknutí a otcovu nevinu se mu však nepodařilo. (Jirka_Šč)