Reklama

Reklama

Epizody(20)

Obsahy(1)

Kim Yoon Hee byla nucena jít na přijímací zkoušky na Sungkyunkwanskou univerzitu. Donutil ji Lee Sun Joon a určitě by to ve své neomylnosti nikdy neudělal, kdyby věděl, že Kim Yoon Hee je dívka. A protože byla přijata samotným králem, nemůže Kim Yoon Hee couvnout; jedinou její možností je Sungkyunkwanskou univerzitu začít studovat pod bratrovým jménem Kim Yoon Shik a jako muž. Na pokoj dostane Lee Sun Joona a neotesance Moon Jae Shina. S tolika muži, s tolika odlišnými politickými cíli, s tolika nepřáteli i přáteli kolem sebe bude Kim Yoon Hee v pořádku? (Zíza)

(více)

Recenze (24)

Naslund 

všechny recenze uživatele

Korejské historické dorama snad nemůže zklamat. Tohle je další příklad skvěle odvedené práce. Ono taky s těma kulisama, prostředím a korejskýma příběhama nejde asi udělat nic moc špatného. Fakt lituju, že jsem musel studovat v něčem jako v paneláku a ne v takových to krásných zahradách a chrámech. Docela mě překvapilo, že jde o komedii, ale ta šlape opravdu výborně. Nejradši jsem měl postelové scény, kde jsem se pravidelně válel smíchy (nemyslím tím hraní si na tátu a mámu). O hercích tu už psala Zíza, tak se musím zastat ženského obsazení... Kim Yoon Shik je prostě nejlepší. Daleko hezčí než všichni ostatní dohromady. Ne nadarmo v seriálu dělá z většiny chlapů gaye. Asi do poloviny je to perfektní... pak mi trošku vadil úbytek komedie a náhlý příliv romantiky před finále, ale to bylo zase skvělé. ()

Zelilu007 

všechny recenze uživatele

Sungkyunkwan Scandal je absolutně něco unikátního. A to v mnoha směrech : výborný CAST a to nekecám absolutně všichni mě tam seděli. Nejvíc se mne však dotkl Joong-ki Song, kterého jsem potom musela ještě vidět (Nice Guy). Avšak nikde už nebyl tak rozkošný jako právě ve Scandalu :ůůůů. Tohle drama prostě musím vidět ještě jednou. Navíc bych to klíďo prodloužila. Vůbec by to nevadilo. ()

Reklama

Ivuse 

všechny recenze uživatele

S klidným srdcem můžu říct, že druhý nejlepší korejský seriál, který jsem viděla :-) Žádný přehnaný doják, vtipu zde bylo více než dost, a opět zde bylo na co koukat: Song Joong Ki a Ah In Yoo.... pro mě nejlepší a nejhezčí ;-) postavy v celém seriálu :-) Jelikož dorama má dobrý spád, nechybí zde napětí a příběh je velmi příjemný, tak ani těch 20 dílů pro mě nebylo moc, bylo to tak akorát. Už jsem si zvykla, že Korejci jsou houževnatý národ, který se vyhrabe z nemoci ze dne na den a z hodiny na hodinu.....ale, že se červený posel zotaví z tak vážných zranění, kdy jeden den pomalu umírá a na druhý den si vesele běhá a střílí z luku - to pro mě byla novinka - Korejci jsou prostě borci :-D :-D - asi se jim rychleji regeneruje tělo, nebo tam mají opravdu zázračné léky :-D ()

Zíza 

všechny recenze uživatele

Nejlepší dorama z Koreje za posledních pár let, abych to upřesnila – nejlepší příběh. A to se prostě těmi, i když nejsou čisté, pěti hvězdičkami ocenit musí. Připomíná to hodně Painter of the Wind s mojí oblíbenou Moon, ale co tam bylo do vážnosti, tady bylo do romantiky a komedie. Jenomže, světe div se, fungovalo to, nebylo to přehnané, uječené, fádní. Bylo to opravdu miloučké. Navíc hudební složka (OST už mám stažené) je opravdu povedená. Nejvtipnější je ten rock v historickém dorama, který tam snad i sedne. Překvapí, ale neodradí. Pěkné kostýmy zastíní ti pěkní chlapci a tentokrát tu byli tři a jeden, ten zlý prezident školní rady, naprostý sympaťák. Tohle je snad jediné dorama, kdy jsem se záporákem soucítila a fandila mu. Ten herec mi opravdu padl do oka. Je krásné vidět je všechny hrát. Staré známé tváře i tváře nové. Navíc ten konec, ten úplně úplný konec, byl k nezaplacení (navíc s těmi vousy Mickey vypadal jak mafián, přesto pořád šukézně… :-D). S tímto bych ráda zmínila další velký klad a to, že žádná postava nebyla přecudněná. Tak nějak mi všechny ty postavy přišly opravdové, s opravdovými charaktery. Chcete gender-bender? Chcete příběh? Chcete lidi a ne snůšky vlastností? Chcete hezkou herečku i herce? A chcete to všechno najednou? Tak sáhněte po tomhle dorama. Přeloženo. ()

Moiraine 

všechny recenze uživatele

Song Joong Ki vyhrává cenu za nejlepší hlavní vedlejší roli roku. Nechtěla bych být jeho nepřítel, ale přítel to nemá o moc jednodušší :D . Nejen on, ale všechny postavy byly naprosto úžasné a nejen že jsem se u toho nasmála, ale bylo to i inteligentně natočené. Nechtěla bych se s nimi dostat do sporu, protože hádku bych neměla šanci vyhrát. ()

Galerie (41)

Zajímavosti (4)

  • Příběh se dle data ze zápasu v pozemním hokeji odehrává v roce 1790. Král Jeongjo zemřel deset let poté, ve věku 47 let. Příčina jeho úmrtí nebyla nikdy spolehlivě vysvětlena. (Jirka_Šč)
  • V seriálu hladaná Geum-deung-ji-sa byla skupina svitků napsaná králem Yeongjo of Joseon, který vládl v letech 1724-1776. Král v ní vyjadřoval lítost nad tím, že nechal popravit svého syna, korunního prince Sada a obviňoval své politické oponenty ze spiknutí, které k popravě vedlo. Geum-deung-ji-sa se na rozdíl od seriálu nikdy nenašla. Král Jeongjo, který vládl v letech 1776-1800, syn prince Sada a vnuk krále Yeongjo of Joseon, stávil život hledáním těchto svitků. Prokázat spiknutí a otcovu nevinu se mu však nepodařilo. (Jirka_Šč)
  • Universita Sungkyunkwan byla založena jako nejvyšší vzdělávací instituce v Koreji v roce 1398. Jedná se o první univerzitu ve východní Asii. Dnes je soukromou vysokou školou a stále patří mezi nejprestižnější v zemi. (Jirka_Šč)

Reklama

Reklama