Ctrl Emotion

(studentský film)

Závěrečná studentská práce Vojtěcha Kotka. Do hlavních rolí obsadil Jiřího Mádla, Mariku Šoposkou, Terezu Voříškovou a Světlanu Nálepkovou. Film vypráví o počítačovém technikovi Viktorovi (Mádl) a rozhlasové moderátorce Evelíně (Voříšková), kteří se jednoho večera seznámí v baru a stráví spolu noc. Následující den oba přemýšlejí o tom, co vlastně posledního večera provedli, přesto se nezávisle na sobě znovu pokusí sejít na místě, kde se poslední večer rozloučili. O chvíli se však minou a pokračují tak ve svých dosavadních životech. (BrckoGOS)

noiseaux

Musím říci, že toto jsem opravdu nečekal. Příběh, který by se dal jistě rozložit na mnohem delší stopáž (kterou vůbec nepotřebuje a poslední dobou je to častým jevem) je natočen výstižně a nekončící obehraným happy-endem. Dá se říci, že je to klasický životní příběh - kdo z nás v sobě nemá dva radily, kteří mu našeptávají každý něco jiného :). Možná Kotek částečně narazil na něco, co jsem v poslední době postrádal. ()

Gekacuk

Zajímavě a chytře natočený studentský film Vojtěcha Kotka. Překvapil mne nápad, jak zobrazit souboj myšlenkových pochodů jednotlivce. Má to vtip a spád. Hudba je také výborná. Další důkaz toho, že pod odborným vedením a s dostatečnými finančními prostředky lze natočit kvalitní studentský film. ()

Zombik.

Nápad je opravdu povedený, snad nám Kotek brzo ukáže nějaký ten celovečerák. PS: Voříšková je nádherná jako vždy :) ()

dita.krizova

Když jsem viděla pod režií jméno Kotka, nedávala jsem tomu moc nadšení. Říkala jsem si, co může takový idol teen filmů a rozšiřitel příšerných hlášek typu "Stříkééj!", natočit. Opak se mi však stal pravdou, neb Kotek vůbec není špatný. Tenhle film byl k zulíbání, milý námět, skvělá změna stylu natáčení a především Terezka... =) ()

BluT

Vtipné, chytré, skvělé! Mádl i Voříšková jsou oba prostě výborný, příběh je zábavnej, vtipy celkem originální, celý je to aktuální, vlastně ani nemám co vytknout. Jako studentská práce je to prostě excelentní. Je vidět, že se Kotek při hraní naučil i režírovat. Nebo za tu kvalitu můžou jenom hlavní protagonisti? Nevim, ale neskutečně jsem si to užil. 90% ()

Itar

Příjemně svěží film s trefnou pointou a pár hodně povedenými momenty. Tak snad nám roste nová režisérská naděje. ()

Marrty3

NEČTĚTE PŘEDEM OBSAH ! ! ! Na to, že je tohle první Kotkův počin, je to super. Je samozřejmě potřeba to hodnotit jako cvičení z II. ročníku. Skvělý nápad, režijně výborně zvládnuté. Je to i vtipné a dialogy sou dobře promyšlené. Herecké výkony Mádla a Voříškové jsou naprosto pohodové. Celé se to nese na moderní vlně. A hlavně nepůsobí to uměle, ba naopak, přímo svěže a nenuceně. Do dokonalosti chybí už jen špetka. Kotku, cenim ! ()

j0nathan

No vida. Tak tohle bylo vážně supr. Bylo to vtipné, zábavné, ze života. Výborně Vojto, výborně. Mělo to svoje kouzlo. Dokonce si myslím, že by z toho mohl být slušný celovečerňák, pokud by se šikovně ten scénář natáhl. ()

HouseMK

Docela zábavný pohled do života mladých, viděný přes monitor. Za chvíli tak budeme žít nejspíš doopravdy... Trochu mi to připomnělo Match Point - Hra osudu, který jsem nedávno viděl :-) ()

Fifer

Je mi rozhodně sympatické, že Kotek nechce být jen loutkou a sám má své nápady a vize. Ale zdejší nadšené reakce nechápu. Za prvé ten nápad je starý jako Metuzalém: V člověku se hádají dva elementy, kolikrát to tady bylo? Že se to hodí do nepokrytého hávu poduct placmentu (Apple) ještě neznamená, že je to nějaký originální nápad. A potom krásná modelka, dokonce ještě nymfomanka a osudová love story. Hrdina musí mít krávu, která diváky pobaví, na mě ale tohle nezabírá, já si spíš říkal, když seš tak blbej, že s někým takovým chodíš, tak si nestěžuj. Navíc se Kotek snižuje ke klasickému trapnému schématu, ošklivka vs kráska. Přičemž ošklivka je vlastně taky krásná dívka, jenom má brýle. Fanoušky, jež nad obrázky Terezy V. každodenně onanují, to asi zděsí, ale mně se vlastně líbila ta druhá dívka víc(fyzicky). Pochopitelně bych nesnesl tu její povahu, ale na druhou stranu chodit s moderátorkou, která se živí hloupejma kecama do rádia, by pro mě byla taky noční můra. Kamera, střih a scéna velmi dobré. Scénář slabý, tisíckrát viděný, vlastně se to nijak neliší od všech těch Rafťáků, je to zas jenom o mrdu (sex= v teenagerských filmech osudová láska.). Ale Kotek má talent, né že ne, jen to chce jít míň po povrchu. ()

TerushkaJ

V tomto případě jsem suchar. Nebýt Olinky, tak se nebavím. Zajímavý nápad a dobře zpracovaný na studentský film. No dávám 3+. ()

Faila

Nápad, zpracování či herecké výkony by na trhák světového formátu nestačily, ale na studentský film jsou víc než dobré. Před Kotkem klobouk dolů, nějaký ten talent v něm dřímat asi bude. A Mádlovo herectví mě nepřestane svou (vysokou) úrovní překvapovat. ()

bastardobamb

Myslím si,že by tento filmek mohl bez problémů přehrát dnešní komedie,které jsou občas doopravdy šmíra. Akorát se mi nelíbilo menší přehrávání Zlého a Hodného Viktora(Mádla) a taky pohledy očí,u kterých bylo vidět,jak je to doopravdy nahrané. Ale tohle je nadprůměrný studentský film,za který se Kotek nemusí vůbec stydět. ()

alambert

No jo, Jirka Mádl a Terezka Voříšková, ti prostě umějí...:-) - - - Už jsem to viděl třikrát a musím říct, že se mi to líbí čím dál tím víc. Ikdyž teda si nemůžu stěžovat na žádného ze zúčastněných herců, Mádl s Voříškovou, jsou excelentní. Řek bych, že jsou uplně jinde než většina českých herců. To jak, každý zahráli tři postavy a opravdu to zvládli, a to i v přímé bezprostřední konfrontaci, je naprosto perfektní. Navíc to téma, toho osudového setkání/nesetkání. To mě baví a zároveň skoro až rozněžňuje :-P No a Terezce to hrozně sluší. Prostě perfektní jednohubka. ()

Co si nenechat ujít na festivalu Pragueshorts?

Co si nenechat ujít na festivalu Pragueshorts?

27.02.2024

Ve středu 28. 2. vypukne 18. ročník Mezinárodního festivalu krátkých filmů Pragueshorts Film Festival, organizovaného každoročně pod hlavičkou MFF Karlovy Vary. Na ty nejlepší krátké filmy z Česka i… (více)