poster

First Men in the Moon, The (TV film)

Sci-Fi

Velká Británie, 2010

Režie:

Damon Thomas

Předloha:

H.G. Wells (kniha)

Scénář:

Mark Gatiss

Kamera:

Graham Frake

Hudba:

Michael Price

Kostýmy:

Claire Finlay
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • jabbo123
  **

  Jako jeden díl Krajních mezí nebo Zóny soumraku by to mohlo fungovat - ačkoli ani tak by mě to moc nenadchlo. Wellsovu předlohu jsem nečetl, takže příběh jako takový moc hodnotit nebudu - je správně naivní, způsob jakým se oba hrdinové dostanou na měsíc je vpravdě originální, ale všechno ostatní od triků, přes charakteristiku postav i průběh zápletky je dost ploché a mě rozhodně nezaujalo. Narozdíl od PanCitron mě přijdou některé epizody Dr Who mnohem zajímavější.(23.11.2010)

 • Dan9K
  ***

  Je to prostě remake původního filmu z roku 1964, bez zbytečného elementu snoubenky. Těch nových věcí je málo. Ale tahle verze je lepší v tom, že je promyšlenější, ne tak hloupá a narozdíl od původní verze koresponduje i s realitou a dává smysl. Vyústění původního filmu bylo zajímavé, tady je to ještě lepší. A obě vyústění jsou poněkud skličující. Selenité jsou vynikající. Poslední záběr je na facku, snažím se ho odignorovat, neboť všechno kazí.(10.7.2018)

 • Crucifere
  ****

  Pravé Vernovské science fiction..úplně naivní a dokonale nereálné, s plochou šablonou příběhu a špetkou humoru. A není to výtka, samozřejmě, dalo by se toho vytknout hodně, pokud si to nechcete užít, avšak kouká se na to příjemně a člověk alespoň na chvíli zapomene na ,,modernější" sci-fi, kde se vše bere až příliš vážně. Mně se to líbilo.(6.12.2010)

 • PanCitron
  *****

  No musím říct, že alespoň z mého pohledu se Gatissova verze o cestě neohrožený badatelů na či spíše do Měsíce rozhodně povedla. Oba hlavní protagonisté byli skvělí, atmosféru to mělo, humor se taktéž našel. Jediné co nechápu je, proč se Gatissovi nedaří napsat něco tak skvělého i pro Doctora Who. Za mě sice trochu slabší, přesto stále plný počet hvězd.(20.10.2010)

 • noriaki
  ***

  Kdyby to bylo natočené v šedesátých letech, tak by to byla opravdová paráda. Takhle musím říct, že filmu hodně uškodily neumělé počítačové efekty a laciný vzhled. The First Men in the Moon se snaží působit jako stylové retro, ale scénárista si přepsal příběh podle svého a vtiskl mu nejen punc modernosti. Propojením s misí Apolla 11 získal tenhle remake remaku alespoň trochu smysl. Předloha je sice neveselé čtení, a snímek to respektuje, ale režisér si přesto neodpustil odlehčující náladu a občasný závan humoru. Především mě zaujala pasáž odkazující na Mélièsův Le Voyage dans la lune.(12.12.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace