First Men in the Moon, The (TV film)

Sci-Fi

Graham Frake

Michael Price

Kostýmy:

Claire Finlay

No musím říct, že alespoň z mého pohledu se Gatissova verze o cestě neohrožený badatelů na či spíše do Měsíce rozhodně povedla. Oba hlavní protagonisté byli skvělí, atmosféru to mělo, humor se taktéž našel. Jediné co nechápu je, proč se Gatissovi nedaří napsat něco tak skvělého i pro Doctora Who. Za mě sice trochu slabší, přesto stále plný počet hvězd.(20.10.2010)

Pravé Vernovské science fiction..úplně naivní a dokonale nereálné, s plochou šablonou příběhu a špetkou humoru. A není to výtka, samozřejmě, dalo by se toho vytknout hodně, pokud si to nechcete užít, avšak kouká se na to příjemně a člověk alespoň na chvíli zapomene na ,,modernější" sci-fi, kde se vše bere až příliš vážně. Mně se to líbilo.(6.12.2010)

Je to prostě remake původního filmu z roku 1964, bez zbytečného elementu snoubenky. Těch nových věcí je málo. Ale tahle verze je lepší v tom, že je promyšlenější, ne tak hloupá a narozdíl od původní verze koresponduje i s realitou a dává smysl. Vyústění původního filmu bylo zajímavé, tady je to ještě lepší. A obě vyústění jsou poněkud skličující. Selenité jsou vynikající. Poslední záběr je na facku, snažím se ho odignorovat, neboť všechno kazí.(10.7.2018)

• jabbo123

Jako jeden díl Krajních mezí nebo Zóny soumraku by to mohlo fungovat - ačkoli ani tak by mě to moc nenadchlo. Wellsovu předlohu jsem nečetl, takže příběh jako takový moc hodnotit nebudu - je správně naivní, způsob jakým se oba hrdinové dostanou na měsíc je vpravdě originální, ale všechno ostatní od triků, přes charakteristiku postav i průběh zápletky je dost ploché a mě rozhodně nezaujalo. Narozdíl od PanCitron mě přijdou některé epizody Dr Who mnohem zajímavější.(23.11.2010)

Poněkud smířlivě za čtyři hvězdy, jelikož mi knižní předloha natolik přirostla k srdci, že jsem rád za každou vizuální podobu. Je to jako koníček, někdo sbírá známky, mě baví filmy na motivy H. G. Wellse. Kupodivu se toto zpracování drží předlohy velmi věrně a přitom je to celkem komický film. Jinak to asi už nejde. A natočit to podle knihy je zcela nemožné. Ne proto, že by to nešlo (třeba technicky), nýbrž proto, že Wellsův román není žádným akčním dobrodružstvím. Ačkoliv se to tak nejeví, je ho tam po málu. Většina textu je v podstatě kritikou společnosti pozemské či popisem společnosti měsíčňanské. Myslím, že je nadlidský úkol z toho udělat koukatelný film a držet se přitom předlohy. Zde jakousi vyváženost tvůrci našli. Navíc jsou dobově přesní, takže to vlastně ve finále vypadá, že si na své přijdou spíše vyznavači steampunku.(10.1.2016)