Drama / Komedie / Krimi / Životopisný

USA, 2011, 104 min

• Spike23

Jako půlhodinový dokument, proč ne... Ale dělat z toho film byla zbytečnost. Jack Black je jeden z mých největších oblíbenců, hlavně díky Tenacious D, kteří zaslouženě patří do top 10 mých nejoblíbenějších skupin, a tak jsem už jen z popisu filmu čekal jeho typickou komedii, kterých v posledních letech moc není. Jak jsem každou minutou zjišťoval, byl jsem hodně daleko od pravdy. Sice pár světlých okamžiků tam je, ale totálně nechápu, jak se na něco takového může normální člověk vydržet koukat až do konce. Nikoho nezajímají pindy starých babek o jejich pánbíčkářském, pohřebáckém oblíbenci a o tom, jak krásně umí zpívat a dělat jim záclony.(5.8.2012)

• katuska138

Co to s těma filmama je? Nejdřív Fargo, kde lidi strkaj do drtičky na dřevo, potom 7 psychopatů, kde se zabíjej navzájem a ještě o tom píšou knížku a teď tohle? Možná mě to tolik naštvalo právě proto, že zrovna navázal na tyhle dva, ale tohle prostě není komedie. Je to hodně divná výpověď o hodně divným chlápkovi. McConaughey mě tam vyslověně vytáčel a že se Jack Black pustí do role tohohle typu po všech těch frajerech, co ztvárnil, to je taky dost velký zklamání.(14.1.2013)

Po velmi dlouhé době jsem viděl film, který se odlišuje od těch průměrných filmů, kde je scénář viděn milionkrát. A hodně se mi to líbilo. Jack Black tu hraje úplně jinou postavu než obvykle a daří se mu velice dobře (něco jako Jim Carrey ve Věčném svitu neposkvrěné mysli). Byl jsem velice potěšen tímto filmem a čím míň o něm víte, tím lépe.(3.10.2013)

• Aljak

Vzhľadom na to, že je to príbeh podľa skutočnej udalosti, už sa asi nedalo moc meniť. Ale aj tak to spracovanie a celý film mi prišiel dosť monotónny, z čoho som bol dosť prekvapený, keďže filmy s takými hercami ako Jack Black a Matthew McConaughey bývajú skôr plné dynamiky a dramatizácie deju. No keď už nič iné, tak ten film mal aspoň skvelú a najmä pravdivú pointu: aj ten najdobrosrdečnejší a najempatickejší človek má svoj pohár trpezlivosti, ktorý môže skôr či neskôr pretiecť. A potom môže byť následok až tragický. Ďalšia vec, ktorá sa tu dala sledovať bolo to ako zrazu niektorým ľuďom prišlo starej pani ľúto napriek tomu, že až do osudného dňa bola pre nich nesympatickou ženskou, ktorú by najradšej zamietli pod zem! Len škoda, že ten príbeh nebol spracovaný nejako zaujímavejšie - dosť mu to takto ubralo na atraktivite. Možno by nezaškodilo ani viac čierneho humoru, ktorý takmer absentoval.(27.8.2013)

Pre mnohých šedý priemer, no pre mňa skvele spracovaná plnotučná téma. Už dávno som sa na film nedívala s takým záujmom a chuťou. Linklaterovi sa to vskutku podarilo. Naozaj výborný výber hercov, ktorým role padli ako uliate a podla mňa si ich aj náležite užívali. Bavili ma aj autentické výpovede Bernieho známych, ktoré to celé oživili. Boli prirodzení a vyzerali presne tak, ako si správnych Texasanov predstavujem. Zanechali vo mne príjemný hrejivý pocit. Najviac ma však potešilo záverečné konštatovanie jednej staršej dámy, ktorá to celé skvele uzavrela. Ďakujem a tlieskam...(15.3.2017)

• - Jack Black se v rámci přípravy na svou roli osobně setkal se skutečným Berniem Tiedem, kterého vyzpovídal, aby mohl postavu ztvárnit co nejlépe. (Vala)

• - Většina lidí komentujících Bernieho (Jack Black) jsou skuteční obyvatelé městečka, kteří jeho a Marjorie Nugentovou (Shirley MacLaine) znali, a jedná se tedy o autentické výpovědi. (Nin)

• - Přestože se film odehrává v polovině 90. let, je možné v několika scénách zahlédnout Bernieho (Jack Black) s iPhonem nebo v jedné chvíli i s Macbookem Pro. (Spike23)