Komedie / Krimi / Drama

USA, 2011, 104 min

Dokumentární formou odvyprávěný příběh o reálném homofobním gerontofilovi, který měl kromě Ježíše rád i lidi kolem sebe .. a jakmile mu někdo všechno tohle vzal, tak udělal co udělal. Jo, Carthage v Texasu musí bejt báječně zaprděný městečko, když tu všichni litujou vraha a nesnáší tu majetnickou čůzu .. ale asi by se mi tam chvilku líbilo, protože jsem to cítil stejně jako většina obyvatel v tomhle městečku ..(21.11.2013)

Nic proti Linklaterovi, ale v záhlaví je chyba. Tohle samozřejmě natočil Wes Anderson podle scénáře bratří Coenů. Absurditu celého projektu dokládá paradoxně nechtěná reklama v podání kaťuškystotřicetosm: Co to s těma filmama je? Nejdřív Fargo, kde lidi strkaj do drtičky na dřevo, potom 7 psychopatů, kde se zabíjej navzájem a ještě o tom píšou knížku a teď tohle? Možná mě to tolik naštvalo právě proto, že zrovna navázal na tyhle dva, ale tohle prostě není komedie. Je to hodně divná výpověď o hodně divným chlápkovi. 90% a za zubatou (ne)herečku palec nahoru pro jistotu zafixovaný vteřinovým lepidlem.(4.10.2013)

Ve své reálnosti námětu neuvěřitelný film, jemuž dodává příchuť angažování a rozhovory s místními a pak ještě wtfoidní titulkové "rozlučky". V celku mimózní snémek, který se povedlo dobře napsat a zrežírovat a dokonce i zahrát - jak otravnou Shirley MacLaine tak nečekaně i ujetého Jacka Blacka (snad první film, kde mi nevadil). Takové komediální dokudrama, posypané trochou vloček a čtyřmi kousky krimi.(18.10.2014)

Nebude to film pro každého. Není to totiž takový typická komedie, u které sedíte a smějete se hláškám. Hlášky tam nejsou žádné. Jde spíš o osud Bernieho Tieda. Nikdy jsem se nesetkala s takovým štědrým a hodným člověkem a to, že je to natočené podle skutečné události mě ještě víc překvapuje. Asi bych udělala to samé, co Bernie, zastřelila bych jí. Nemohla bych to vydržet. Film není podle mých představ, ale líbil se mi.(15.12.2013)

Pre mnohých šedý priemer, no pre mňa skvele spracovaná plnotučná téma. Už dávno som sa na film nedívala s takým záujmom a chuťou. Linklaterovi sa to vskutku podarilo. Naozaj výborný výber hercov, ktorým role padli ako uliate a podla mňa si ich aj náležite užívali. Bavili ma aj autentické výpovede Bernieho známych, ktoré to celé oživili. Boli prirodzení a vyzerali presne tak, ako si správnych Texasanov predstavujem. Zanechali vo mne príjemný hrejivý pocit. Najviac ma však potešilo záverečné konštatovanie jednej staršej dámy, ktorá to celé skvele uzavrela. Ďakujem a tlieskam...(15.3.2017)

• - Přestože se film odehrává v polovině 90. let, je možné v několika scénách zahlédnout Bernieho (Jack Black) s iPhonem nebo v jedné chvíli i s Macbookem Pro. (Spike23)

• - Většina lidí komentujících Bernieho (Jack Black) jsou skuteční obyvatelé městečka, kteří jeho a Marjorie Nugentovou (Shirley MacLaine) znali, a jedná se tedy o autentické výpovědi. (Nin)

• - Jack Black se v rámci přípravy na svou roli osobně setkal se skutečným Berniem Tiedem, kterého vyzpovídal, aby mohl postavu ztvárnit co nejlépe. (Vala)