Sestra tvojí sestry

• USA Your Sister's Sister (více)

Je to už rok od smrti Jackova bratra a smíření stále nepřichází. Iris cítí, že je její zodpovědností postavit svého nejlepšího kamaráda zpátky na nohy, a tak ho donutí sbalit to nejnutnější a vyšle jej na opuštěnou rodinnou chatku, aby zde v osamění hledal katarzi. Není však jediný, kdo také vyhledal útočiště na mlhavém ostrůvku. Irisina sestra Hannah má za sebou nepříjemný konec sedmiletého vztahu a s Jackem se v chatce potkávají. Prázdné lahve od alkoholu a rozvrzaná postel není však to jediné, s čím se musí dvojice další ráno potýkat. Do chatky totiž navíc přijíždí Iris. Zamotanější trojúhleník byste pohledali. (Brousitch)

Dominik 261

Veľmi pekný pohodový film. Vzťahová dráma medzi dvoma sestrami a chlapom, kamarátom. Pomaly a postupne sa príbeh, z pomerne nudného, dramatizoval a po cca hodine to buchlo. Pekne natočené, fajn hudba a hlavne príjemní herci. Očakával som kecaciu nudu ale bolo to veľmi fajn. Celkovo jemne slabšie 4*. ()

MaxForValue

Nie tak výborné ako "Laggies", ale stále veľmi dobré. Filmy Lynn Shelton sú si podobné - z jedného drobného zrniečka (žiadosť o ruku, smrť brata) sa rodí celý kolosálny príbeh. Páči sa mi, že postavy nie sú čiernobiele, nie sú ukážkovo dobré a ani zlé, dá sa ich nenávidieť rovnako dobre ako milovať, chápať i odsudzovať. Neverné ženy, zničení muži, dysfunkčné vzťahy, biologické hodiny - témy a motívy všedné, ale spracovanie z nich robí nadpriemerné filmové zážitky. ()

Vasyl

Emilka je prostě bohyně i ve fialové čepici a gumákách. Jednou, až konečně pochopím, že takový filmy nejsou pro mě, se na ně přestanu dívat a hledat nějakej výjimečnej. ()

Movie Maniak

Sympatičtí herci podávající kvalitní výkony, prostředí ostrova je super, příběh už bohužel ne. První půle je fajn, ale konec je jasně předvídatelný. Škoda, myslel jsem, že z toho tématu vytříská scénárista více. ()

funkyshit

Emily Blunt je prostě sympaťačka a tohle je dobrá komorní konverzačka, která by stejně dobře fungovala i jako divadelní hra. ()

mandella

Pohodový film, kvalitní dialogy taky a dobře obsazené ústřední trio, ale nic to ve mně nezanechalo. Uplynulo to a hotovo. Samozřejmě nečekám od většiny filmů nějaký hluboký extra zásah, ale přece jen :-) Potěšila indie nota a to, že po veeeelmi dlouhé době jsem viděla na herečce brýle, které byly doopravdy dioptrické a nebyly jen "jako". A hezký konec to mělo, takže poctivé tři hvězdy. ()

mokrasek

Sázka na trojku Sheltonovi zjevně vyšla. Bylo to jako hra na tři akordy motivu, který se vryje do mysli snáz než kdejaká složitě krásná symfonie. Tím spíš, když byl tento film údajně natočen za dvanáct dní. Ač dialogy vyznívají jako jedna velká improvizace, celkový dojem z tohoto spontánního filmu je docela příjemný a v konečném důsledku dokáže počechrat i emoce. A upřímnost je jediný spolehlivý jazyk, mající vliv na srdce. ()

kolodej1

příjemná vztahová konverzačka, při které se člověk nenudí, s mou oblíbenou Emily. Podařený film s kvalitními dialogy a ani závěr mě nijak nezklamal. Někomu možná vadilo, že nebyl příliš hollywoodsky přepjatý, ale to bych spíš považoval za plus. ()

NeverEver

Tak tenhle film mi zase poradne hnul zluci - boze promin, "to byla ale kravina". Pravda moje blbost - nedostatecne jsem se asi pripravila (lobotomii mam naplanovanou az za tyden)... treba pak se budu u tohodle filmu bavit a ne si jen tahat vlasy a rikat si proboha kdo to psal??? A jak to, ze takova herecka jako Emilly Blunt do toho vubec sla?! Cetla vubec scenar?Nejdriv jsem si myslela, ze "palacinkova" ranni debata trhne prvni misto (It is great. Yes it is great. Really? Yes, great. Oh, no it is horrible, No no no, it is great...), ale ouha to co pak prislo bylo jeste horsi :-( Veta "I didn´t want to have baby with him, I wanted to have baby with anybody" jednou jiste vstoupi do dejin scenaristiky (ja vim ze v realite existuje nekde "kr*** nebeska", ktera je schopna tuhle vetu opravdu vypustit, ale proboha proc o ni tocit film a nebezpecne tim "zamorit" mene nebeske kamosky. Ale kdyz film dospel do bodu, kdy hlavni hrdinka (zrazena, podvedena apod.) nabizi "pestounskou peci nenarozenemu diteti sve "sokyne" v case t+48hodin... bylo filmu odzvoneno. Nevim kde to nasbiralo tolik cen a oceneni a vlastne ani ty komentare tady, na csfd, nejsou zase tak zle. Vysvetluji si to kouzlem prirody a romantikou "osamocene" ale super moderne zarizene chaticky "in the middle of nowhere"....1* (a s hodne odrenejma usima) ()

Mackro

Mám rád takéto komorné filmy. Výborný scenár, v pohode herci, záver na hrane, ale úplný koniec filmu je zase super. Dobre sa na to pozerá a má to hlbší obsah za relatívne nenápadným konfliktom (hoci emocionálne silným). Škoda len, že je to taký film na jedno použitie. Ale to jedno zhliadnutie - veľká spokojnosť. ()

BobinoZH

Neviem, prečo som si myslel, že idem pozerať romantickú komédiu. Bola tam romantika, aj komédia, ale hlavne život a situácia/e akú môže len sám život priniesť. Veľmi uveriteľný príbeh, veľmi sympatické postavy, ktoré absolútne neprehrávajú. Prirodzenosť srší z každého záberu a tým si ma táto snímka aj získala. ()

margita figuli

takuto indie klise zanrovku sme tu uz davno nemali. tristvrtina filmu sepkacie dialogy v posteli, a zvysok zabery na zamyslenych tridsiatnikov, klavir v pozadi. clovek nemusi byt ani prilis velky cynik aby ho to otravilo. ale pacilo sa mi, ze jednoduchy dej mal aspon hlavu a patu, co niekedy v konverzacnych komediach absentuje. a zase, napad chatky na samote kde sa budu riesit vsetky osobne problemy hlavnych hrdinov sa mi vo svojej zasade paci. ()

feszani.cz odpad!

Tohle nemůže nikdo myslet vážně. Film je jistě plný krásných záběrů na přírodu, žádný z nich jsem ale bohužel neviděl, protože dokoukat tuhle dementní falešnou sračku bych nedokázal ani k praskutí nalitej tekilou pod pohrůžkou smrti.. Vydržel jsem to do chvíle, kdy se ti dva ožralí pseudointelektuálové domluví že budou mít sex.. Režijní ostudnej průser pod taktovkou Lynn Shelton, která dokázala podle mě nemožnou věc, zrežírovat jinak skvělou Emily Blunt tak , že působí vyloženě trapně. U ostatních aktérů bych to dokázal pochopit, stupidnější kasting je si jen stěží představit. Strašná režie, strašné herecké výkony, strašná sračka.. Zakažte američanům točit konverzační a intelektuální filmy!!! ()

hajner

Neviem nechytilo ma to. Viem si predstaviť aj lepšie strávený čas aj investície než ako pozerať jednu frustrovanú lezbičku a jej nerozhodnú sestru s trochu trafeným týpkom. ()

Gedzby

Nepochybně mě film baví mnohem více, když cítím platonickou lásku k hlavní představitelce a Emily Blunt to se mnou nějak umí :-) Krásná ukázka toho, jak jednoduše se dá natočit film (s několika postavami) a přesto umí zasáhnout. Co dodat: výborné, přirozené, emotivní, lidské. ()

lineker

Příjemné intimní vztahové drama, kterému by bezesporu slušely i divadelní prkna. Fajn herci,fajn hudba, scénář má pár děravých bodů, ale vše je dobře přikryto dialogy. V podstatě jde o to, že i v případě, kdy si myslíte, že vztah či život samotný uvízl na mrtvém bodě vždy se dá naleznout cesta kudy dál, jen je někdy složitější a bolestivější ji najít. Byl jsem rád, že ve filmu se to všem třem nakonec podařilo. ()