Velryba titánských rozměrů hraje ústřední roli v tomto svižně natočeném akčním hororu, ve kterém se pro nějakou tu mrtvolu skutečně nejde daleko. Děj se odehrává v nedaleké budoucnosti. Doktorka Michelle Hermanová (Renée O'Connor) se připojila k posádce ponorky USS Pequod pod velením kapitána Achaba (Barry Bostwick), který chce za každou cenu ulovit obří velrybu. Čím je posádka blíže k cíli, tím se Achabovo nutkavé šílenství zvyšuje. Konečně se podaří ponorce kytovce objevit. Stane se Moby Dick obětí, nebo se kapitánovy plány zhroutí? (oficiální text distributora)

Godhaj

,,On to není zvuk. Spíš prázdnota? Díra ve vodě.“ Moby Dick se rozjel nečekaně rychle. Hned v úvodu se na diváka vymrští poměrně hezký digitální kytovec, takže jsem čekal pořádnou akční jízdu. Bohužel, pak si člověk musí protrpět další hodinku a půl, než se zase na konci ukáže v celé kráse. A to bohužel převážně v ponorkách, které jsou nudné a tmavé. Potěšil mě ještě sílený Achab a jeho asi třímetrová gumovo-dřevěná puška. Jinak mě mrzelo, že se bral film vážně, což céčkovým filmům prostě nesluší. ()

Sinusiridum

Pokud to měla být parodie, fajn :-) dlouho jsem se u ničeho nenasmála tak, jako u tohoto "veledíla" :-D Tu jednu hvězdičku si rozhodně zaslouží, protože smích léčí :-) Pokud to někdo myslel vážně... potřebuje psychiatra a možná taky injekci ()

Stejšn odpad!

Odpad. Ani ne tak za nápad, ani za netriky, nebo herecké nevýkony. Ale za naprosto smrtelně debilní dialogy. ()

kotasbk odpad!

Stačilo se podívat do galerie a hned je to odpad. Někteří lidé by měli být potrestání, že natáčí takový zvěrstva. ()

Xpojntman odpad!

Je to hrůza, čistá hrůza. A není ta pěkná horrorová hrůza. Tohle nezachrání ani Renée O'Connor, což není nikdo jiný než Gabriela ze Xeny. ()

djbarrel odpad!

A další Mega zářez od mé oblíbené společnosti Mega shitů Asylum ! Po Mega piraňách, Mega chobotnicích, Mega žralocích a dalších přichází Mega velryba ... Parodie na Moby Dicka podle Asylum . Gigantická bílá velryba uhryzla kapitánovi Achabovi kus nohy a s tím i kus mozku, on si postavil futuristickou ponorku (futuristická dle Asylum znamená, že je vybavená LCD monitory) a jde po něm. Po čtyřiceti letech .... v případě Achaba to ještě sedí, ale ten maník s uhryzlou rukou nevypadal na 60 ... ale to je detail. Podstatná je velryba, která požírá všechno, ať už to k jídlu je (velryby ...) či ne (ropné plošiny, výletní lodě) , je nesmrtelná a neprůstřelná a má skvělé schopnosti, umí se pohybovat po souši a pojal jsem podezření, že se možná i naučila létat. Samozřejmně ve filmu je milion dalších komických situací z nichž bych už vypíchl snad tu jak vědátorka přežila na malém ostrůvku výbuch čtyř nukleárních torpéd ... to by snad ani MacGyver nezvládl. Na ostatní nesmysly se klidně podívejte ve filmu, ale neříkejte , že jsem vás nevaroval. 0% ()

Dixieboy odpad!

Prooooooč Gabriello, prooooč? Chápu, že prachy jsou prachy... tedy pokud herci místo honoráře nemuseli platit. Nechápu, co se zmocnilo Renee O´Connor (Gabrielle ze Xeny), že se v tomto vůbec objevila... ()

brasek odpad!

MegaOdpad! Ach bože... megaturbo pažravý kapor albín žere všetko... tak to tu ešte nebolo. Aspoň keby jeho dopad do vody po výskoku spravil veľký čľup, ale ani na to sa nezmohli páni z Asylumu (veľryba, ktorú zožral bola oproti kaprovi menom Moby Dick úplne maličká muška). Ponorky bola hrôza sama o sebe... až som skoro zamdlel! Interiér ponorky, však to bola nejaká kotolňa, ponorka z neďalekej budúcnosti to isté, len tam viselo pár lcd, ale nejaká drevená doska s koliečkom na točenie, to tam bolo vždy. Zo začiatku som sa bavil, ale potom len hrôza a des. Proste dementný video film, ktorý postráda aj logiku (človek v pokrčených maskáčoch s označením pozemného vojska podlieha admirálovi námorníctva ???, admirál ho oslovuje kapitán pritom nemá označenie hodnosti ???)... škoda slov. Fakt nechápem tvorcov filmu... Celý film si môžete pozrieť na youtube: http://www.youtube.com/watch?v=Iy4ByimPAs8&feature=related ()

rodier odpad!

Priserne animace, prisernej render velryby, spousta nesmyslu typu "ponorka neprojede ustim kterym proplula 100x vetsi velryba) atd ()

maniak.sused

,,Co je to za zvuk?" - - ,,To není zvuk. Spíš neco jako absence zvuku." - - ,,Jako díra ve vode." - - ,,Ano." Gabrielle zo Xeny sem s výzorom Britney Spears za zenitom zapadla pomerne dobre. Scéna, kde sa na monitore premietajú telá obetí veľryby za príhovoru kapitána v zmysle ,,Aj vy môžete byť takíto vojnoví hrdinovia.", je výborná (ťažko opísať, treba vidieť). Inak však Moby Dick neprichádza s ničím novým, Megaveľrybe chýba charizma niektorých iných asylumáckych monštier a celý dej pôsobí až príliš komorne. Herci hrajú síce dostatočne zle, ale v celom kontexte pôsobí väčšina z nich ako komparzisti a tak tradičné kultové dialógy strácajú na údernosti. Ostal by som na jednej hviezde, druhú pridávam za hore uvedený dialóg. ()

chaosteory

V hrobě Hermana Melvilla, autora a otce předlohy, musí být dost rušno. Konečně jsem pochopil jak Asyláci hledají náměty na filmy. Všichny se sejdou u jednoho doma, ve velké místnosti plné knih, komiksů, zaprášených VHS. Ze zdí na ně koukají plakáty dávných trháku jako jsou King Kong či Godzilla a oni pod 80ti Wattovým lustrem přemýšlí. Přemýšlí dlouho, velmi a pak se vydají ke knihovně, jeden popadne encyklopedii zvířat, další popadne knihu Moby Dick a poslední volí pátý díl Populární mechaniky pro děti. Vrátí se zpět ke stolu, zpět pod topící lustr, vytáhnou okousanou tužku, natrhlý blok, na pc spouští program VisEffects.bat a náhle . . . . HALLELUJAH. Je tu další monstrózní ptákovina, která je přešně taková, jako těch X ptákovin předtím. Nebo ne? Ale vsadím se, že to dělaj podobně. :-) ()