Ačkoli zbytek světa zná troly především jako figury z fantasy či malé roztomilé skřítky s velkými bříšky a naježenými vlasy, v Norsku jsou postavami národního folkloru, vystupujícími v báchorkách, které čtou rodiče dětem před spaním. Mají vlastní propracovanou mytologii a existují v různých podobách, od dobrotivých bytůstek po gigantická krvežíznivá monstra. Jenže co když trolové opravdu žijí a norská vláda jejich existenci tají? Tříčlenný tým studentů se vydává po stopách bizarních medvědích útoků v horách a lesích Norska a setká se s podivínem, jehož pomlácený džíp se smradlavým karavanem je vždy poblíž podobného incidentu. Muž, jehož mají v okolí za pytláka, o sobě tvrdí, že je lovec trolů, a dovolí štábu, aby ho doprovázel. Důmyslně vystavěný mystifikační pseudodokument se vedle samotných trolů zaměřuje také na otázku, jak by dnes žili bájní rekové bojující s monstry. (oficiální text distributora)

pipapaja

Velice zajímavý film ve stylu záhady Blair Witch. U tohoto filmu jsou bez pochyb nejlepší speciální efekty bohužel děj to prakticky žádný, nemá a ta pointa je až doslova trapná. Ale jinak dobrý, chvílemi si film dělá legraci i sám ze sebe. Tento film na jedno zhlédnutí je sice originální, ale není to nic extra. ()

kery-

Film mě mile překvapil. Nejvíce bych chtěl asi pochválit akční sekvence které nemají chybu a vy chcete další a další..dále mě ještě zaujaly dialogy o historii trolů, které jsou sice pohádka, ale jsou vyložené tak, že byste tomu i věřili. A v neposlední řadě mě mile překvapila "hand" kamera - nemá chybu. Myslím že časem si film pustím klidně znova :) ()

danielosbourne

Další film z řady "found footage",který se celkem povedl. Mám rád filmy vytvořené z autentických video záznamů, ale u tohohle snímku mi trochu chyběl fakt, že při pohledu na troly, si člověk řekne "jo není to realita." U filmů z řady found footage je tohle celkem důležité, aby člověk věřil v to co se děje...jako tomu bylo v Záhadě Blair witch nebo například v The Tunnel, kdy jsem se strachem hltal každou vteřinu filmu a zapřísáhl jsem se, že do Tunnelu už nikdy ani nevkročím. I přes menší chyby, je Lovec trolů zajímavý snímek s dobrým nápadem a kdyby všichni trolové vypadali jako neskutečný obr na konci snímku, bylo by to asi celé o něčem jiném. Myslím že krásné čtyři hvězdy jsou pro tenhle film akorát... ()

dopita

Mystifikační dokument kterej se tváří hodně vážně, zároveň ale na diváka šibalsky pomrkává, takže mu to divák samozřejmě nebaští. Natočen je hravě a zručně, navíc orámován krásnou přírodou, dobrými triky a vykazující značnou dávku napětí. ()

hunterN

Vědec a ostřílený lovec počínající si jako nefalšovaný amatér a parta norských studentíků postrádajících pud sebezáchovy se vydají do skandinávských hvozdů hledat přerostlé skřítky, aby se vždy, když na nějakého narazazili, dali na zběsilý útěk. Hlavně nebýt křesťany (muslimové kupodivu, v rámci multi-kulti korektnosti, nevadí, i když ti jaksi v Ježíše věří taky, pane scénaristo), netrpět hyperhidrózou a vše pak bude o.k. Tedy možná.... ()

Ledkodlaq

Nevím, co si o tom mám myslet, každopádně to byla velice napínavá podívaná a člověk by chtěl uvěřit, že na tom může být i třeba špetka pravdy. Tentokráte 4* za zaujetí. ()

Corpsegrinder

Rozhodně nejoriginálnější found footage od Blair Witch. Trollové jsou udělaný pěkně, hned první lesní troll budí respekt a scéna je napínavá. Finále je epické. Taky je plus to, že se film nebere vážně (samotnej nápad s křesťanstvím, nákresy trolla atd). Pátá hvězda za Kvelertak na konci. :) ()

farfalla

Nemám moc ráda záběry rozstřesené kamery, ale uznávám, že se s ní dá zachytit měnící se reakce lidí. V tomto filmu ji dobře využili pro legraci z náhlých rozhodnutí a reakcí. Také trola je těžké zprostředkovat, pokuď nemáte k dispozici obrovský rozpočet na triky. Ale tady stačilo málo a roztřesený obraz zapojil fantazii. Postav ve filmu je pomálu a příběh je celkem jednoduchý. Scénář není ukecaný. Zápletka se odhaluje postupně. Informace se dovídáme spolu s filmaři. Nevěděla jsem, že trolové mají ocasy. To, co nedávalo smysl na začátku, se vyjasňuje. Teď už se cítím odborníkem na trolí problematiku. ()

Hanys_

Tak tohle mi těžce nesedlo. Ten nápad je možná zajímavý, ale aby byl zajímavý i film, tak by potřeboval prostříhat. A to jako řádně. ()

F.W.Colqhoun

Myslíš, že to Michael Moore vzdal po prvním neúspěchu? Trolljegeren není kupodivu název nového úřadu střežícího Ruskem sponzorované informační weby a kulturu internetových diskuzí, ale film o týpcích, kteří skutečně loví trolly. Film překvapí hned několikrát. Nejdřív geniální premisou, posléze raketovým nástupem a nakonec tím, že se skvělý nápad daří pohřbít v rutinně a nudě. Diváka doslova udiví, kolik z možností zápletky zůstává ležet ladem. Nerad to říkám, ale na Sputnik News jsou znatelně kreativnější. ()

Adramelech

Trolové (správněji trollové, avšak počeštění pravopisu zde pokládám za přípustné) hrají ve skandinávské mytologii významnou roli. Existuje jich více druhů, obrovitých i menších, děsivého vzezření až po prosté jakýchkoli zjevných deformit. Lidem nejsou nijak zvlášť nakloněni, a to zvláště od doby, kdy seveřané přijali křesťanství. Film se celkem úspěšně snaží skloubit bájné téma se současností. V legendách najdeme mnoho příběhů o trolech a lze říci, že když člověk nechá troly na pokoji, tak mu neškodí. Je tedy trochu s podivem, že se dnes vyskytl lovec trolů, a to dokonce najatý a placený úřady, ale budiž, změny ekosystému mohly modifikovat chování trolů. Zájem novinářů o toto téma naopak nepřekvapuje. Veskrze dobrý námět filmu, pěkně opentlený důvtipně vymyšlenými detaily. Např. lovci si musí natřít tělo, zvláště podpaží a třísla, páchnoucím trolím pižmem, aby je trolové neucítili. A co ta novinářka, které se do toho vůbec nechtělo? Natřela se důkladně? Ve filmu to neukazovali, i když jinak zde byla patrná snaha podat všechno co nejrealističtěji včetně třeba norské byrokracie. Nechybějí ani zábavné hlášky: „Držte si pořádný odstup, vyleju tu trochu křesťanský krve.“ Výsledkem je dosti kvalitní fantasy film. Nicméně se nemohu ubránit dojmu, že lovec eurohujerských trotlů by se dnes ve Skandinávii uplatnil daleko lépe. ()

iampatrik

V první řadě nechápu, jak některé snímky získají označení "horor"... Byl jsem velice zvědavý po traileru na tento snímek. Neamerické, ve formě "found footage", trollové. S výsledkem jsem docela spokojen. Dobře zvládnutá kamera, digitalizace a celkově vzezření obrů - trollů. Je to vlastně vtipné, představte si dokument třeba o nějakém ohroženém druhu zvěře, který je vidět i ve zdejších horách nebo na Slovensku. Ochránci přírody, myslivci apod se snaží zjistit proč zvěř odešla ze svého teritoria do blízkosti lidí - místo toho si dosaďte trolly. Že to nejde? Ale jde. Jen co mi na filmu vadilo, byla ukecanost, jízda a chůze sem tam, bez pořádné akce a napětí.. ()

Milodar

Lovec trotlů je velezajímavá studie o zcela utajené existenci trollů, velkých jak stodola, v některých případech jako dvanáctipatrový panelák. Když troll zařve, Norové si myslí, že hřmí, a když si troll prdne, tak... to se dozvíte v tomto dokumentárním filmu. ()

Teabag

Dlouho jsem si žádný horor takhle neužil! I když je to horor spíš jen pro forma. Formát "found-footage" je sice už trochu otřepaný, ale tady je to přeci o trollech! FILM O TROLLECH! Osobně jsem ještě nic podobného neviděl. Když se na scéně objevil první, koukal jsem jak puk a nevěřil vlastním očím! Paráda! Digitální efekty jsou na velmi dobré úrovni, takže působí dobře. Ztvárnění trollů ale nezapře určitou nadsázku (třeba ty typické nosy :-) Norové udělali díky Trolljegeren další pěkný zářez na pažbě. ()

Abiosis

*KÁMEN ZDE* Po celý čas sledovania filmu som mal pocit, že... pocity akejsi... vlastne som nemal pocity takmer žiadne. Strach som nezažil, napätie len minimálne, z trolov som radosť nemal (len tri kusy a vždy len za slabej viditeľnosti), herci-neherci sa strašne často len tak potulovali po krajine bez toho, aby niečo významné natočili, zažili a povedali a nebolo možné s nimi sympatizovať. Veril som, že sa dozviem niečo o spôsobe života trolov (len vecné rozdelenie na druhy, info o priemernej dĺžke života a špecifická reakcia na UV žiarenie, to naozaj nie je uspokojivé) a že nebudú predstavení len ako banda primitívnych a vymletých mozgov. Brit Terry Pratchett má tiež svojich trolov a na pár stránkach knihy pôsobia oveľa vierohodnejšie, plastickejšie a reálnejšie ako títo severskí. Po dočítaní u neho stačí zavrieť oči a fantázia čitateľa je stimulovaná, pri tomto filme so zatvorenými očami slintáte do vankúša. Verdikt v 1 vete: Nezaujímavý film čerpajúci zo zaujímavých legiend. 07.04.11 ()

Ondracius

Proč ne:) tento "dokumentární" styl mám docela rád, i norskští trollové byli super:) Jen ten příběh byl moc unavenej a nehercům jsem nevěřil ani ťuk. ()

Tristaver

Na lacinou norskou produkci má Trolljegeren opravdu kvalitní vizuální efekty. Ty jediné, nepočítaje pak ještě sympatické postavy a občasné pozitivní záblesky ve scénáři, drží film ještě v relativně vysokém hodnocení. Příznivci hororu budou dozajista zklamáni, protože snímek postrádá pořádnou lekačku a naprostou většinu stopáže i nějaké napětí. Pozitiva vidím jednak v perfektní postavě Hanse, dále ve zpracování trollů, kteří jsou výborní, a v několika málo napínavých scénách - hlavně pak návštěva trollí jeskyně se svým "vyvrcholením". Závěr je cca od poloviny filmu předpokládaný, takže je pouze dalším zklamáním. ()

Crackonosc

Jakože ruční kamerou točený dokument o lovci trolů zatoulaných mimo hranice jejich rezervace sice ze dvou třetin tvoří povídání a nudné přesuny, ale když dojde na lov, vyniknou překvapivě kvalitní efekty a výborné zvuky a dostaví se hřejivý přiblble poťouchlý úsměv na tváři - kdo kdy nechtěl vidět, jak postarší seveřan světlem likviduje splašený obry z pohádek? :-D ()

Xavi6

Chystal jsem se na to dýl, ale až teď jsem se k tomu dohrabal a nelituji, protože moje očekávání bylo vyslišeno a to minimálně 2x více než jsem si představoval. Podobná věc jako záhada Blair Witch, akorát více grafiky a animovaných trolů. První trol vypadal podle mě trochu směšně, ale věrohodnost posledního finálního trola byla opravdu veliká, to bych jim aji zbaštil, ale zbytek ne. Každopádně je to pěkně natočený film, moc fantasy nápad, ale budiž, obdivoval jsem krásnou krajinu, moje oči se jen kochali. :) ()

Režisér Tomb Raidera chystá Trolla

Režisér Tomb Raidera chystá Trolla

26.08.2020

Režisér Roar Uthaug (Vlna, Tomb Raider) se upsal režii norské fantasy Troll pro streamovací službu Netflix. Snímek dorazí v roce 2022 a bude se odehrávat hluboko v norských horách, kde se probudilo… (více)

Režisér Lovce trolů se vrací

Režisér Lovce trolů se vrací

29.03.2015

Po lovu na trolly hon na pekelné démony

Po lovu na trolly hon na pekelné démony

08.03.2012

Nor André Øvredal po víc jak dvou stovkách reklam a krátkometrážních filmů celovečerně debutoval zábavným „found footage“ fantasy hororem Lovec trolů. Udělal jím doslova díru do světa (velký úspěch,… (více)