poster

Láska a čest

 • USA

  Love and Honor

 • Nizozemsko

  Love and Honor

Drama / Romantický / Válečný

USA, 2013, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • eLeR
  ***

  Niekedy sa mi stane, že podľa hodnotení čakám strašný film a potom som prekvapená, lebo až také strašné sa mi to nezdá. Je to priemerný romantický film z obdobia vojny, kde mi len pár vecí liezlo na nervy a hudba bola výborná. Liam bol sexi a Teresa bola tiež dobrá a je to môj druhý snímok s ňou v krátkej dobe (určite odporúčam 2:37, kde hrala a je to výborný film).(11.9.2013)

 • Big Bear
  odpad!

  Bejt veterán z Vietnamu, tak si najdu pana režiséra a s do špice seříznutým bambusem bych si s ním pěkně po vietcongovsku pošpásoval. Tohle byl neskutečnej shit! Co to mělo být? Americké Vyprávěj? Obsah mne celkem navnadil to nepopírám. Vojáci vracející se domů, mnohdy traumatizovaní či léčící si zranění místo pochopení a snad i vděku museli těm doma vysvětlovat, co že to tam vlastně na druhé půli světa dělali a proč zabíjeli mírumilovné Vietnamce. Vrahounem byl každý, dokonce i ti co dostali povolávací rozkaz a do války MUSELI. Říkal jsem si tedy, že to bude zajímavé. Ta konfrontace. Hned v úvodu nás film seznámí se dvěma kámoši - takovými přešlechtěnými nagelovanými americkými bejčky. Bohužel - nejsem šestnáctiletá teenagerka a tak místo smyslného retu Hemswortha a jiskrného oka Stowella jsem sledoval příběh a to jak hrají. Příběh začíná hned hustě ve Vietnamu v džungli, kde prakticky v prvních minutách dojde k husté kapslíkové přestřelce. Naštěstí maj kucí vysílačku a stihnout si callnout support. Ne netěšte se na pořádnou bitku ani na přilétávající Hueye, z těch je slyšet jen rotor a pak se vše ztratí v oslnivém modrobílém světle... Asi do džungle přistáli i nějací alieni... Střih, kucí sedí na louce a jednomu se stejská po holce co nepíše a nepíše. Střih a tak když maj dovču v rámci asijského regionu na pár dní, skočí si džambem domů do květinových států čučících do TV na právě přistávající Apollo 11. Jeden chce zjistit jak je to s tou láskou doma. a druhej ho jede v tom podpořit.. --- No už tohle je teda úlet! --- Dům je plný hipíků a na vojáky se dívají jako na vrahy dětí. Oba kucí shoděj khaki mundůry, navlíknou hipís outfit (jeden triko se symbolem míru a druhej s Che Gevarou) a začnou se věnovat lásce... Jenže čas k návratu se blíží. Dál to nevyžvaním aby týnejdři co na to budou jukat nepřišli o napínavé dramatické momenty a taky nějaký ty slzičky dojetí ( a to i u drsných kluků vojáků!) aby pak ještě za tepla dojatí a rozněžnění (a taky nasraní na Nixona) mohli sázet hvězdy do řad.... Všechny milovníky nejen válečných filmů, ale i dramat - důrazně! varuji před touto hrůzou! Fakt - to nemá cenu vidět. Rok 69 se udělanej jak z Vyprávěj. Sice na ulicích jezdí auta té doby, holky maj culíky a batikovaný trika, ale je to tak šíleně umělý, jak zmrzlina s příchutí ,,šmoula''. Navíc celý příběh je naprosto nereálnej a neuvěřitelnej a chlapce by už v Asii na letišti zajistila první lítačka empíků... Vrcholem hrůzy pak by český dabing, kdy jednoho slaďouše daboval Jan Maxián (budiž) a druhého Filip Čapka. Tato ,,hvězda'' pořadu Polopatě, kde nás učí ovládat kladívko a nůžky, je špatný herec - ale ještě horší dabér. Tenhle hlas už nechci NIKDY v zahraničním filmu slyšet! Za mně je to ODPAD!(27.4.2015)

 • Bobik9
  ****

  Nijak náročný příběh a rozuzlení na konci také nebudí velkou důvěru. Nicméně je to celé velice příjemné, na herce se dobře kouká, soundtrack je výtečný, a když se vám to strefí do nálady, tak to patří k těm lepším žánrovkám. Podle mě o stupeň lepší než Dear John. Jedinou větší chybou bylo, že jsem to viděl v češtině, protože dabing Hemswortha je příšerný.(2.12.2013)

 • rigby
  *

  Už samotný název mne měl varovat - jaký asi může být film, který se takto jmenuje? Chlapci nabušení steroidy, silná slova, velké činy, vlast, povinnost, Amerika. Hodina a půl nekonečně táhlé nudy. Ano, příběh je o něčem, ale je neskutečně nudně uchopen a ztvárněn. Herecké výkony jsou velmi slabé, figurky jen odříkávají prázdná slova, aniž by tušili, co se za nimi má skrývat, divák k nim nepřilne, nechápe je, necítí s nimi. Jen sleduje jejich povrchní jednání s touhou, ať to co nejdříve skončí.(10.7.2013)

 • TommyDiamond
  **

  Prapodivná romance skoro-dezertérů z 70.let, kdy američtí hoši dobývali Vietnam a doma u nich se projevoval nesouhlas z celou tou slavnou válkou, vedený vyhulenci hippies elity. Hlavní vadou na kráse bylo, že na mě film působil jako kdyby byl ze současnosti. Navíc jak z příběhu, tak i z té investigativní novinařiny mě bylo na zvracení....(3.8.2013)

 • - O roli Mickeyho Wrighta se ucházel i Shiloh Fernandez. (Fevas)

 • - Natáčení probíhalo ve městech Ann Arbor a Ypsilanti v americkém státě Michigan. (Fevas)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace