Láska a čest

Love and Honor

Drama / Romantický / Válečný

USA, 2013, 92 min

• TommyDiamond

Prapodivná romance skoro-dezertérů z 70.let, kdy američtí hoši dobývali Vietnam a doma u nich se projevoval nesouhlas z celou tou slavnou válkou, vedený vyhulenci hippies elity. Hlavní vadou na kráse bylo, že na mě film působil jako kdyby byl ze současnosti. Navíc jak z příběhu, tak i z té investigativní novinařiny mě bylo na zvracení....(3.8.2013)

Nebudu si nalhávat, že tohle válečné drama, má něco do sebe. Nemá. A pokud jde o hodnocení, řekla bych, že stojí dost na tenkém ledě. Možná bych i dala dvě hvězdy, protože ten příběh, jestli se to dá vůbec tak nazvat, je dost profláklý, nudný, všední a nevýbojný. Jde čistě a ryze o romantiku, která sice nemá dobře našlápnuto, přesto se tady dala najít jakási myšlenka, která jistý smysl v daném okruhu má. No nevím, tak 4/10.(1.3.2014)

• Big Bear

Bejt veterán z Vietnamu, tak si najdu pana režiséra a s do špice seříznutým bambusem bych si s ním pěkně po vietcongovsku pošpásoval. Tohle byl neskutečnej shit! Co to mělo být? Americké Vyprávěj? Obsah mne celkem navnadil to nepopírám. Vojáci vracející se domů, mnohdy traumatizovaní či léčící si zranění místo pochopení a snad i vděku museli těm doma vysvětlovat, co že to tam vlastně na druhé půli světa dělali a proč zabíjeli mírumilovné Vietnamce. Vrahounem byl každý, dokonce i ti co dostali povolávací rozkaz a do války MUSELI. Říkal jsem si tedy, že to bude zajímavé. Ta konfrontace. Hned v úvodu nás film seznámí se dvěma kámoši - takovými přešlechtěnými nagelovanými americkými bejčky. Bohužel - nejsem šestnáctiletá teenagerka a tak místo smyslného retu Hemswortha a jiskrného oka Stowella jsem sledoval příběh a to jak hrají. Příběh začíná hned hustě ve Vietnamu v džungli, kde prakticky v prvních minutách dojde k husté kapslíkové přestřelce. Naštěstí maj kucí vysílačku a stihnout si callnout support. Ne netěšte se na pořádnou bitku ani na přilétávající Hueye, z těch je slyšet jen rotor a pak se vše ztratí v oslnivém modrobílém světle... Asi do džungle přistáli i nějací alieni... Střih, kucí sedí na louce a jednomu se stejská po holce co nepíše a nepíše. Střih a tak když maj dovču v rámci asijského regionu na pár dní, skočí si džambem domů do květinových států čučících do TV na právě přistávající Apollo 11. Jeden chce zjistit jak je to s tou láskou doma. a druhej ho jede v tom podpořit.. --- No už tohle je teda úlet! --- Dům je plný hipíků a na vojáky se dívají jako na vrahy dětí. Oba kucí shoděj khaki mundůry, navlíknou hipís outfit (jeden triko se symbolem míru a druhej s Che Gevarou) a začnou se věnovat lásce... Jenže čas k návratu se blíží. Dál to nevyžvaním aby týnejdři co na to budou jukat nepřišli o napínavé dramatické momenty a taky nějaký ty slzičky dojetí ( a to i u drsných kluků vojáků!) aby pak ještě za tepla dojatí a rozněžnění (a taky nasraní na Nixona) mohli sázet hvězdy do řad.... Všechny milovníky nejen válečných filmů, ale i dramat - důrazně! varuji před touto hrůzou! Fakt - to nemá cenu vidět. Rok 69 se udělanej jak z Vyprávěj. Sice na ulicích jezdí auta té doby, holky maj culíky a batikovaný trika, ale je to tak šíleně umělý, jak zmrzlina s příchutí ,,šmoula''. Navíc celý příběh je naprosto nereálnej a neuvěřitelnej a chlapce by už v Asii na letišti zajistila první lítačka empíků... Vrcholem hrůzy pak by český dabing, kdy jednoho slaďouše daboval Jan Maxián (budiž) a druhého Filip Čapka. Tato ,,hvězda'' pořadu Polopatě, kde nás učí ovládat kladívko a nůžky, je špatný herec - ale ještě horší dabér. Tenhle hlas už nechci NIKDY v zahraničním filmu slyšet! Za mně je to ODPAD!(27.4.2015)

• Mishqo

Tak toto je to čomu hovorím ja pičovina. Občas si pozriem filmík s trochou sentimentality, ktorá je ale tak podaná že ju divák zbaští. Tu sa mi akurát tak chcelo vracať a k tomu to bolo ešte patetické a hlúpe a vlastne celé zlé. Scenár radšej no comment. Akurát hudba ma celkom oslovila a to je všetko.(21.4.2013)

Niekedy sa mi stane, že podľa hodnotení čakám strašný film a potom som prekvapená, lebo až také strašné sa mi to nezdá. Je to priemerný romantický film z obdobia vojny, kde mi len pár vecí liezlo na nervy a hudba bola výborná. Liam bol sexi a Teresa bola tiež dobrá a je to môj druhý snímok s ňou v krátkej dobe (určite odporúčam 2:37, kde hrala a je to výborný film).(11.9.2013)

• - Natáčení probíhalo ve městech Ann Arbor a Ypsilanti v americkém státě Michigan. (Fevas)

• - O roli Mickeyho Wrighta se ucházel i Shiloh Fernandez. (Fevas)