Proroctví zkázy (TV film)

• Kanada

Doomsday Prophecy

Proroctvo skazy

Sci-Fi

Kanada, 2011, 89 min

• Stejšn

No. První záběr jsou nějeké vesmírné animace, dobře. Ale už druhý záběr, ve kterém je titulek "Severní Bulharsko" a po lese se tam prohání zelený americký Ford Bronco s červenomodrými majáky dává tušit, jak to bude pokračovat. O pár minut později maník někam volá telefonem, ze kterého se ozve: "Ústředí, prosim?" A pak už je to jen jedna velký wtf jízda...(3.4.2013)

• MickeyStuma

Další katastrofická pohádka pro dospělé ve znamení TV SyFy, kde rozum nechává stát a fantazii se dává ohromný prostor. Tentokrát tu máme artefakt předpovídající budoucnost, v tomto případě přírodní katastrofu. Ano, už zase. A tak se opět neustále někam běhá, jezdí, kde co se řeší a to by nebylo, aby o ten artefakt nebyl ohromný zájem. Nad logikou raději ani nepřemýšlet. Pixelové efekty jsou samozřejmě velmi levné, ale zase ne tak hrozné, jako jsou u snímků od Asylumu. Dějový spád to vcelku má a nějaké to napětí také, ale jak jsem zmínil, raději nad tím nepřemýšlet. Snímek se dá skousnout, ale pecka, byť televizní, to rozhodně není. Ostatně jako obvykle.(31.3.2016)

• nudlis

No pane jo, to byla teda slátanina :-)) Ale na sobotní deštivý odpoledne by to stačilo. Ale ten klasickej americkej hepyend, kdy Amíci a jejich "prezident" oznamujou světu, že ho právě zachránili, už mě trochu točí. Ale to je jedno, to sem nepatří. Prostě slátanina, no. Ale na druhou stranu - viděl jsem víc takovejch sraček a tahle se netvářila až tak moc dramaticky. Takže za to ta jedna hvězda.(20.7.2012)

• MM_Ramone

"Proroctvo skazy" - nízkorozpočtový katastrofálne kastrofický film, hlúpy scénar, mizerní herci, primitívne digitálne triky. Typický rukopis kanadského režiséra Paula Zillera. Tento pán má na svojom konte poriadnu kopu takéhoto filmárskeho hnoja. Myslel som si, že natočil aj túto sračku. Ale tento krát je to práca jeho krajana Jasona Bourquea. Zatiaľ som zhliadol štyri jeho tituly ("Temná búrka", "Loch Ness - Beštia z hlbín", "Magnetické tornádo" a "Proroctvo skazy). Sú to úplne rovnaké nepodarky ako točí Ziller. Óó Kanada, kde berieš takýchto babrákov? *(12.2.2018)

• blackrain

Některé průlety kamery byly poměrně zajímavé a nápadité. Škoda, že si tvůrci nemohli více vyhrát s efekty. Ovšem, to by samozřejmě stálo více investovaných peněz. Asi jsem se namlsala 2012. Když v katastrofickém filmu není nic, co by mě nějakým způsobem zaujalo nebo bavilo, tak na něm začnu hledat chyby. Tady se můj mozek dostal do vysokých obrátek a pracoval naplno. Úžasné byl, jak ti lidé jednali klidně a ona se jim stačila půlka světa propadnout do země. Zemětřesení řádilo na všech kontinentech a země se trhala na kusy. Proklínaná a nenáviděná média se zřejmě šťourala v nose. Panika taky žádná a ani žádné drancování nebo podobné věci. Absolutně žádné napětí. Tenhle film asi neměl být brán jako komedie, ale já jsem v některých momentech dostávala záchvaty smíchu. Pavel Pavel by se asi divil, kdyby viděl jakou nádhernou teorii si vybrali pro "jeho" sochy.(13.3.2012)