Život v jednom dni

• USA Life in a Day

Unikátní internetový projekt, snad dokonce mezník ve filmovém myšlení. 24 hodin sestříhaných do hodiny a půl nabízí pohled na svět očima tisíců lidí z celého světa. 24. 7. 2010 od soumraku do úsvitu zachycen na bezmála 80 000 amatérských kamer v událostech úplně všedních i vypjatých a emotivních. (punchandcoffee)

Jack333

Člověk si z amatérských záběrů uvědomí, že každý z nás žije jiný život, prožívá jiné věci, někdy radostné, někdy smutné...že někdy si stěžujeme na banality, ale jsme šťastní, máme rodinu...to jinde bojují lidé o vlastní život, přežití... ()

krizek

Můžeme zde skvěle vidět různé dny různých lidí na různých místech. Dobře sestříhané, motiv opakujících postav se mi také líbí ... já prostě asi nemám co vytknout. ()

Judy24

Opožděná rozpačitost z celé té směsice videí mě donutila neplánovaně klesnout o jednu hvězdičku. Rozhodně si myslím, že to stojí za vidění, už jenom proto, že je to naprosto jedinečný projekt a každý by si měl o něm udělat vlastní obrázek a to i přesto, že je dost pravděpodobné, že ten obrázek nebude úplně pozitivní. ()

plo koon

bylo to příjemné pokoukání, některé kousky byli skutečně zajímavé, je to takové jaké to být mělo, snad si každý najde ten svůj oblíbenej kousek, byl sem rád, že se filmaři k některým postavám vraceli ()

KateW

Mám moc ráda takhle zpracované filmy a Life in a day byly skvěle zpracované klipy z celého světa. Nejvíc mě zaujal konec filmu,kde se pracovalo s různými extrémy štěstí a opaku. Zdá se, že nejlepšími režiséři jsou lidé sami ()

MichaelaL

Tento projekt podle meho nazoru vubec nevyuzil potencial, ktery mel. Je z neho ani ryba ani rak, neslane, nemastne, zapomenutelne dilo postradajici odvahu a zajimavejsi rezijni koncepci. Film neni mozaikou zivota na planete, protoze je v nem udalosti velmi malo. Vzhledem k tomu, kolika hodinami materialu se tvurci presentuji, tak tragicky malo. Film neni umelecky, postrada myslenku, sdeleni, poselstvi. Ve filmu neni nic, co bychom nevideli jiz mnohokrat drive a zajimaveji. Shrnuto a podtrzeno: pokud touzite po informacich, zadne nedostanete, podivejte se na Cestomanii. Pokud si chcete uzit film o planete, podivejte se na Koyaanisqatsi a podobne filmy. Pokud chcete videt stripky ze zivota lidi, prohlizejte videa na Youtube. Tento film je od vseho trochu a dohromady nic. ()

Revivup

Neopakovatelná změť záběrů a příběh. Dokument zabíhá do mnoha témat, do lidských problémů, radostí, návyků a nejobdivuhodnější je ta pestrost. Pestrost, která není jen iluze vytvořená tímto dílem, ale pestrost, jíž překypuje celý svět. V jednu chvíli se díváte na zabezpečenou americkou rodinu žijící v hezky vybaveném bungalovu a v příštím okamžiku už sledujete záběry z chudých, přelidněných částí jižní Asie, kde lidé žijí v chatrčích a živí se zastaralou metodou zemědělství. Čím více kontrastů mi tento amatérský dokument naskytl, tím více jsem si uvědomoval, jak obrovská je lidská civilizace, jak se rozpíná do všech koutů světa a jak nemožné je poznat za krátký lidský život všechny kultury, všechna náboženství, všechny krajiny a... lidstvo samotné. ()

bujnmi

Směska všelijakých youtube videí. Amatérské i profesionální záběry. Obrazová kvalita je často opravdovým utrpením. Snad je tento dokument dobrou výstrahou pro ty, co nepoužívají stabilizaci či stativ. Zvuk mi seděl líp. Harry Gregson-Williams tak vytáhl tento experiment na úroveň festivalových filmů. Některé pasáže stály za vidění ať už z důvodu kvality, vtipnosti či dynamičnosti (život parkouristy, holka vylézající na lidskou věž, rybí oko v japonském pokojíku, obecně rychlostřihové části). Taky se tu objevil jeden zajímavý jev (i když neplatí zcela všude ve filmu) - čím rozvojově zaostalejší země, tím kvalitnější obraz. Místy nudný, místy zábavný. Tento film jako experiment vznikl a experimentem zůstane. Ničím jiným pro mě není. ()

Edeltruda

Myslím, že se tento experiment povedl na výbornou. Film se dotkl snad všech podstatných stránek života. O různosti kultur, názorů i krutosti vypovídá možná lépe než kdejaký profesionálně připravený dokument. ()

BradleyT

Jedine, co se na tomto snimku da ocenit, je napad, jinak je to nuda. Beru sice, ze je to dobra sonda do lidi na planete, ale to prece nemuze stacit k tomu, aby se hodnoceni vysplhalo pres 80 procent... ()

marushka90

Smích, pláč, vztek, radost, dojetí, odpor, nenávist, úctu, úžas........ to všechno tento snímek ve mě stihl vzbudit. Neuvěřitelné jak krátká scéna dokáže být výstižná, prostě vás vtáhne do sebe a nepotřebuje sáhodlouhý úvod. ()

DExUS

Z 4500 hodin videa vybrat len toto, to je velmi slabe. Cakal som od takehoto projektu velke veci ale nic sa neudialo. ()

yatan

Krasa dokumentu LIFE IN A DAY je v jednoduchosti posolstva, ktore prinasa. Tak rozmanita, carovna, casto krat vtipna a casto krat smutna uprimnost ludi, vo mne zanechala velmi silny dojem.. Pride mi az nemozne vystihnut majestatnost ludstva a pri tom posobit tak utulne..Unikatne originalne!!! ()

lobo87

Veľmi zaujímavo zostrihané videá. Treba mať však na to náladu, inak to nedáte. Ja som mal, a veľmi sa mi to páčilo. Nemalú úlohu zohrala hudba Gregson-Williamsa... 70% ()

mouzi

Tak od tohoto snimku jsem teda cekal mnohem vic. Neverim, ze spousta scen nebyla zinscenovana. Ve vysledku nejde o nic jineho, nez jakysi nesmyslne poskladany "pribeh", v nemz nekteri maji vetsi slovo, jini mensi. Nic moc. 2* ()

saillor

Probrat a sestříhat tolik videí do jednoho celistvého celku určitě byla fuška. Ale že by výsledek byl něčím nezapomenutelným a vyjímečným říct nemůžu. Osobně si budu pamatovat hlavně děsivou porážku krávy a korejského cyklistu na cestě kolem světa. ()

Brodequin

Hodnota filmu si méně nezaslouží. Každý kdo dává 3* a méně to zřejmě nepochopil a díval se na to jako na "prostě" film. Je to hodně k zamyšlení... o tom jak žijeme a jak žijou ostatní. A trochu více si toho života vážit. Neviděl jsem v tom nic depresivního. Většina filmu je optimistická, ale stejně jako v životě, nemůžeme chtít, aby se všechno jenom dařilo. Kdyby ano, přestali bychom si toho vážit... ()