poster

Idol

 • francouzský

  Idole, L'

 • japonský

  アイドル 欲望の餐宴(バンケット)

 • slovenský

  Idol

 • anglický

  Idol, The

Drama

Francie / Německo / Japonsko, 2002, 110 min

 • Pohrobek
  ****

  Idol je po "The Well" a "The Monkey's Mask" třetí film australské reřisérky Samanthy Lang, která je známá výjimečným citem pro citlivé erotické scény. Též tento film je prodchnut až podprahovou erotikou, jež podtrhuje nebývale rozehraný vztah mezi moudrým Zaoem a mladou herečkou Sarah. Samotný scénář Gérardba Braucha (Ples upírů) je založen na knize Michelle Tourneura "A l'heure dite."(8.3.2005)

 • conery1
  ****

  Stred dvoch kultúr a generácií, s ktorého čerpajú obe strany. Východ západu má vždy čo ponúknuť. Skúsenosti a múdrosť staršej generácie môže mladšej iba pomôcť, samozrejme ak mladšia dokáže načúvať. Mladšia zasa dáva svoju energiu a tak potrebnú pozornosť. No to najdôležitejšie je prejav lásky a rešpektu voči sebe.(27.12.2008)

 • markotter
  ***

  Celou dobu nás režisérka napíná, že se na konci filmu stane něco VELKÉHO. Je to rozehrané celkem dobře, mladá herečka si užívá se svým milence a celý dům je z toho paf. Jediný, komu to nevadí je Číňan, ale ten se zase až nepřiměřeně zakouká do mladé herečky. Mladá herečka vypadá jako pěkná mrcha a vypadá to, že si s Číňanem celou dobu jen tak hraje a celé to spěje k nějakému tragickému konci. Ale na konci se nestane NIC!!! To jsem se teda nasral. Být konec zkonstruovaný trochu jinak, tak to mohlo být výborné drama. Škoda. Největší mrcha ale byla ta malá holka se psem...(3.12.2013)

 • eraserhead666
  ****

  Když jsem Leelee viděl ve všech těch vedlejších rolích, věděl jsem, že jednou si zahraje nějakou takovouhle. Ano, mohl to být výraznější a průbojnější film, ale obě hlavní postavy se s ním popravy se ctí. Konec je trochu nevýrazný (ale prostě ze života) a Castellac rozpačitý (chvíli hrozně baví, chvíli je přehnaně teatrální) ale film přesto má své kouzlo. 3.5*(8.11.2018)

 • emma53
  ***

  Já lituji, ale poněkud jsem se tady ztrácela. Buď měli připsat, že je to film nejen dramatický, ale i psychologický, popřípadě poetický, experimentální a klidně i mysteriózní, protože o reálnosti v tomto případě silně pochybuji. Jako divadelní hra by to zřejmě na mě působilo jiným dojmem, protože celé to komorní podání tak vyznělo. Leelee na mě přesně tak působila. Moc herecky a když půjdu do negace, tak až příliš unylým dojmem. Na druhou stranu byla radost sledovat charismatického Jamese Honga. Ale já nejsem žádný filmový znalec, mě Samantha zkrátka Idolem moc nenadchla.(25.6.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace