Doudis19

Když si z mysli odstraníte očekávání vzešlá z tolika oscarových nominací + zámořské ohlasy, které slibovaly nesplnitelné a postavýte se k filmu s čistou hlavou a očekáváním "jen" romantické komedie, pak tu máte kandidáta na nejpřitažlivější, nejjinější, nejemotivnější a nejopravdovější pocitovku za hodně, hodně dlouhou dobu. Závěrečné sklouznutí do vod klišé, se pak přeci jen jeví mrzutě, ale svým způsobem jen podtrhuje poselství tohohle krásného snímku. ()

Triple H

Rýchle tempo, plné nasadenie všetýkch zúčastnených (aj De Niro po rokoch normálne hrá), veľmi dobre napísané dialógy a postavy. Na plných päť mi tam chýbal nejaký silný okamih, ktorý by vo mne fakt zostal. Jennifer Lawrence je talentovaná a hezká - som zvedavý čo predvedie v budúcnosti. Tým oscarom čo dostala si ale nie som veľmi istý. ()

Hafran

Hollywood ve své nejpříjemnější formě. Lidský příběh s vyhrocenými okolnostmi, které však nejsou nikterak objasněny či morálně nebo eticky vyřešeny, láska, které není přáno a člověk ji fandí a sousedství nacpané veselými postavičkami, kterým vévodí De Niro. Klasický adept na mnoho nominací. :) ()

Fanita

Dvaja najškaredší herci hollywoodu sa stretli, aby odtancovali svoj Dancing with the stars. To je tak strašne zlé, že sa mi chce plakať. S láskou to nemá nič spoločné. Nechápem tie ceny 1 oskar 61 výhier 77 nominácií. Ľudia, vy ste naozaj čudní. Fakt Oscarko pre Jennifer? Veď ona vôbec nevie hrať. Stratila ten talent len, čo začala byť slávna. Škoda slov. Strata času. ()

tatanapope

Název filmu si sebou bere tak trochu i celou pointu a vlastně nemá čím překvapit. Snímek je to v celku příjemný, ale ničím pro mě nevyniká. Viděno v rámci Výzva 2016 ()

Lachtaan

Prachobyčejná oscarovka, ozdobená o jedny z nejzvučnějších jmen současného Hollywoodu. Prostá, chápavá, chvílemi až moc sebejistá, ale zaslouženě oceněná. Pro fanoušky Jennifer naprostá povinnost, pro její mírné odpůrce, mezi které se také řadím, film, který si nemůžeme nechat ujít, ale nikdy už se za ním ani neohlédneme. Vysoké hodnocení za psychologicky bijící podtext. ()

Remivsremi

Celé to bylo takové nijaké. Často velmi zkratkovité, urychlené, nesourodé, bez větší návaznosti, vlezlé a nucené. Na konci ve mě film takřka nic nezanechal. ()

karlik4801

Druhořadá romance, průměrná komedie a do toho drama, to není jen to. Hitchcockovo Psycho je jeden z nejlepších filmů všech dob a je to horor. Terapie láskou je jako Psycho, akorát to sdílí jednu třetinu komedie, tu druhou třetinu obsazuje romantika a celé to vrší dramatickým filmem. Do toho pluje příjemná hudba. Po celou dobu koukání jsem si myslel, že dokážu odhadnout co se stane a vždy se mi dostavilo překvapení, proto je to pro mě výjimečné. A co si budeme povídat, Bradley tu roli zvládl úžasně, od něho jsem čekal komediální výstupy, znám ho jen z Hangover, překvapil mě. Robert De Niro mi na jeho prostor stačil, další plus. A to poslední a nejgeniálnější na tomhle celém filmu je Jennifer Lawrence, kterou okamžitě řadím do oblíbených, tu nominaci na Oscara si zaslouží proměnit, Zlatý Glóbus, který je dostala, je naprosto zasloužený. S Djangem je to nejlepší vstup do nového roku. ()

ivan_drago

Až na ten zbytečný poslední dovysvětlovací záběr o šťastné rodince je to prakticky dokonalý film... Neotřelá romance s obrovskou invencí, zajímavými a pošahanými postavami s neskutečně opravdově podanými emocemi... To vše je možné hlavně díky nepředstavitelně famózním hereckým výkonům... ()

Mirokukii

Znamenitá, ukecaná romance plná skvělého obsazení, dobrých postav, z nichž jedna je bláznivější než druhá, a hereckých výkonu. Hlavně herecké duo Cooper-Lawrence, jejichž výkyvy nálad jsou opravdu neuvěřitelné. Všechny emoce ještě výborně podtrhuje zajímavá kamera. Spousta zběsilých dialogů, trocha zábavy, vypětí a dobrých písní. Příjemná hvězda na poli romantických dramat/komedií dnešní doby. Hlavně myslet pozitivně a mít plán. ()

Qitek

Po dlouhé době vynikající romance, která hravě dává na prdel oblíbeným sláďákům typu Láska nebeská a podobným... David O. Russell má v sobě jakousi podivnost a zároveň smutnou upřímnost, co se humoru týče. Tyhle drápky jeho osobitého humoru jsem už viděl u Tří králů. Pěkné. Vtipné. S tím nejvíc božským tanečním výstupem co jsem ve (romantickym) filmu viděl. ()

DaUr

Po zhruba první polovinu ucházející drama o psychicky narušených lidech, hledajících v pro ně nestavěném světě nějakou tu oporu. Ale někdy od okamžiku, kdy se do toho zapojí vše okolo tance a De Nirovo sázek, se ta citlivá a poutavá složka jaksi vytrácí a zbyde jen ryze průměrný romantický film (ač velmi dobře obsazen), u něhož bych Oscary viděl vcelku nerad. Protože přes to že neurazí, nemá ani čím nadchnout a po pár dnech se pravděpodobně vytratí z paměti. ()

hubajs

Nakonec se z toho vyklubala celkem normální romantika, přestože to za začátku vypadalo na něco podstatně zajímavějšího, ale tyhle filmy mam rád. Navíc výkon Bradleyho Coopera mě ohromil, fakt špička, už kvůli němu si zaslouží 80%. ()

Sokkk_y

Vždycky jsem si myslel, že jediní filmaři, kteří mají nárok dělat kvalitní komedie, jsou Britové. Silver Linings Playbook mě ale přesvědčil, že když Američani chtějí, mohou i oni natočit sakra dokonalou zábavnou romantiku. Jediné, co k tomu stačí, je perfektní scénář bez zbytečných laciných vtipů a hlavně chytrý casting. A to se zde povedlo na 120%. Jennifer Lawrence a Bradley Cooper zahráli takový skvostný herecký koncert, který jsem v americké kinematografii viděl snad naposledy u Jennifer Grey a Patricka Swayzeho v Hříšném tanci (i když těm se aspoň povedla ta závěrečná zvedačka). Jejich vzájemná chemie zafungovala a já doufám, že tohle nebyl poslední snímek, kde je vidíme naposledy. Jinak musím zatleskat Russelovi, že i přes svou divokou newyorskou krev dokázal napsat takovýhle nenásilný romanticko-komdeiální kus, který by se měl stát jakýmsi precedentem nebo musterem pro celý Hollywood. Přecejen to nemůžeme nechávat všechno na těch Britech. ()

LiborGondek

Až na závěrečných pár minut je to strašná nuda. Filmu by velmi prospěla přísná redukční dieta. Herecké obsazení je skvělé a jejich výkony jsou 100% věrohodné, ale scénář byl pro mě jen málo zajímavý a několikrát jsem u filmu už chtěl usnout. Konec dobrý, všechno dobré, ale dalo se to udělat podstatě lépe. 60% ()

Mrkvič

Celkem obyčejná linie romantického příběhu podaná ale hodně originálně se spoustou skvělých a zajímavých doplňků. Konverzační začátek možná někoho odradí, ale od scény s výbuchem kvůli konci knihy to nemá chybu. Skvělé a ještě lépe zahrané postavy, místy lehce ujetý humor a na konci i něco pro dražší polovičky, co zkousnou i chlupatější z nás. ()

Sonnik

Watch for the signs. Je to super, ale naprosto nechápu všechny ty nominace na plešouny a už vůbec mi nejde do hlavy vítězství Jennifer. Cooper by si to zasloužil mnohem víc. "Humanity is just nasty and there's no silver lining." ()

viperDavid

No tak nevím, fakt jsem se těšil a dlouho, ale nakonec se s toho vyklubalo star dance s vyjebanou prostitukou a šíleným zamilovaným debilem, co chce zpět ženu, která šukala s jeho tlustým kolegou z práce. Asi už jsem na tyhle hovadiny starej ()

Největší filmový festival v Brně se blíží

Největší filmový festival v Brně se blíží