Reklama

Reklama

Mladý muž v šíleném amoku ze žalu unese prvotřídní chirurgyni, která na operačním stole nedokázala zachránit jeho mladou ženu. Během násilného věznění vzniká mezi únoscem a obětí ambivalentní a vášnivý vztah. Násilí a samota, tragické události jejich společné minulosti a zoufalá potřeba lásky i přežití je postaví tváří tvář k pravdivé podstatě jejich vlastních životů. Oba bezmocně čelí nekontrolovatelné přitažlivosti, která je navždy změní. (Film Europe)

(více)

Recenze (14)

vitekpe 

všechny recenze uživatele

To mi sedlo...super film s krasnou Kristin a sympatickym Pio Marmaïem, velke prekvapeni! Aneb komorni ruzovy "stockholm syndrom", ...ale ten konec to zabil...skoda. Diky zaveru slabsi 5, jinak to mohlo byt klidne za 100% - krasna ukazka filmu, ktery z minima tezi maximum. P.S.: Taky mi vadilo temer explicitni zobrazeni sexu, coz se tam moc nehodilo, rekl bych...je to prece jen spis psycho snimek. Taky je zajimave, ze aniz bych to vedel predem, lze asi po 15 minutach usoudit, ze reziserkou je zena. Proste ten zensky rukopis je poznat. Nevim jak, ale je to tak. ()

nascendi 

všechny recenze uživatele

Neplánovane som si pozrel tento zaujímavý film, v ktorom hrá moja obľúbená Kristin Scott Thomas a ktorý je pokusom o uchopenie zložitého psychologického problému nazvaného Štokholmský syndróm. Moja spokojnosť s týka hlavne hereckých výkonov oboch predstaviteľov, ktorí uveriteľným spôsobom priblížili zložitý vývoj vzťahu medzi páchateľom a obeťou. ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Tohle šlo postavit jedině na hercích. Tradičně dokonale přirozená K.S.Thomas a Pio Marmaï jakožto zoufalý trouba s příjmením psychiatra, který je uznávanou světovou kapacitou přes trauma, PTSD a jeden syndrom vzniknuvší ve švédské bance, odvedou kus poctivé práce a vy můžete přehodnocovat, kdo je vlastně v čích rukou až do zvláštního finále s nejasnou motivací hlavní hrdinky. Měla to už od začátku připravené jako akt pomsty? Neuspokojil ji? Nebo jí snad vyžral ledničku? Cokoliv si přejete.. ()

Vesecký 

všechny recenze uživatele

Víc než tři body nemohu dát. Samotný děj postrádá smysl a hlavně realitu. Lze pochopit muže, kterému nezdařená operace vzala manželku, že vinu svádí na operátérku. To je realita dneška a bohužel riziko lékařského povolání, kdy do Evropy pronikla z Nového světa liberální snaha všechno hnát přes soud. Že mladík chtěl vytrestat domnělou vražedkyni, dobře, ale vždyť on vlastně celou dobu nevěděl, co chce. A když to nakonec dospělo tak, že se do své zajatkyně zamiloval, tak jsem si říkal, to už je hodně uhozené. A přesto jsem nechápal, proč lékařka nakonec svého "milence" udala. Nerozhodnost obou hrdinů filmu byla hrozivá. ()

Thomick 

všechny recenze uživatele

*SPOILER* Slušné zklamání. Pio Marmai má před sebou (doufám) zářnou kariéru a Kristin Scott Thomas byla jako tradičně bezvadná, ale po ostatních stránkách Contre Toi sotva obstálo. Režisérčina strategie ještě slušně fungovala "v zajetí" - tehdy se chce divák stejně jako hlavní hrdinka co nejdříve dobrat konce a triumfálního vysvobození, což zároveň sympaticky nesignalizuje nudu, nýbrž vážné riziko empatie. Jenže jak se film dostane "na svobodu", jde všechno docela dobře do kopru. Ona utahanost už dál nemá logický účel, na povrch se vydere totálně neuchopitelná milostná linka a všechno "znamenitě" dovrší nevídaně debilní pointa. Vždyť přece (hergot!!) mohla udat úplně kohokoliv; kór když tomu samýmu poldovi před nedávnem zdrhla z výslechu. Achjo ... ()

Galerie (29)

Reklama

Reklama